190219031904

Slavia - SK Union
8 : 0 (2 : 0)

Datum: 8. února 1903, Praha

Utkání: přátelské

Sestava: Baumruck, Hrabě

Branky: ?

Průběh: Průběh: Včera hrál »S. K. Slavia« footballový zápas proti »S. K. Union«. Obě mužstva nastoupila s náhradníky a zejména »Union« byl neúplný, neboť vypomáhali mu docela dva hráči »Slavie«. Mimo to »Slavie« hrála pouze s 10 muži, neboť hřiště opustil brzy střední ochránce Hrabě. Přes to byla hra dosti zajímavá a ukázala, že ve »Slavii« i v »Unionu« jest několik hráčů již v takové formě, v jaké bychom je též rádi viděli při matchích mezinárodních.
  Zejména brankář »Slavie« ukazoval své umění a »odebíral« míč skoro v půli pole svým protivníkům. S velkým zápalem hrál též Baumruck, který bude opět hlavní oporou útočné řady »Slavistů«. Ve forwardu »Unionu« pohřešovali jsme nejlepšího jeho hráče, který (dle doslechu na hřišti) bude prý nadále hráti se »Slavií«. Že by byl znamenitou silou pro útočnou řadu »Slavie«, to dokázal již v minulém období, kdy v mužstvu kombinovaném znamenitě hrál a velmi dobře se k Baumruckovi přizpůsobil. Hra pak končila vítezstvím »Slavie« v poměru 8:0. V půli času 2:0.

Rozhodčí: ?

Diváci: ?

Trenér: ?

Poznámky: 15. února 1903 přinesly Národní listy tento zajímavý článek:
  K zápasu »Slavia« - »Union«, minulé neděle konanému, sděluje se nám z klubu poslednějšího: »Training S. K. »Union« A versus »Slavia« A. »Slavia« vítězí 8:0. Mužstvo »Unionu« skládalo se z 5 hráčů A-teamu, 2 hráčů B-teamu, 1 hráče C-teamu »Unionu«, 2 hráčů B-teamu »Slavia« a 1 hráče F. C. »Sport-Favorit«. Někteří hráči »Unionu« A odešli, domnívajíce se, že training konán nebude, poněvadž na vývěsní tabuli u hřiště byl nadpis: »Dnes se nehraje«. Následkem toho také mužstvo výše uvedené nemohlo s lepším výsledkem s hřiště odejíti.«
(Národní listy, 9. března 1903 // Národní listy, 15. března 1903)

Slavia - ČAFC Vinohrady
9 : 1 (3 : 0)

Datum: 22. února 1903, Praha

Utkání: přátelské

Sestava: Hejda - Pressler, Baumruck, Marcel

Branky: ?

Průběh: Z letošních zápasů »Slavie« nejzajímavějším byl včerejší match proti českému athletickému a footballovému klubu »Král. Vinohrady«. Vinohrady poraženy sice v poměru 9:1 (do půle hry 3:0), však po hře velice slibné a jen křídla řady útočné nejsou dosti rychlá a odhodlaná. Mimo to celý útok nerozhodně si počíná před brankou a často bez rozvahy střílí na branku z velké vzdálenosti. Dobrý je brankář, jakož i obrana a ochrana. Výborně uvedl se ve »Slavii« nový střední hráč v útoku Marcel, který je výbornou náhradou za Bloomera. Baumruck hrál jako vždy velmi dobře a mimo něj ještě Pressler a brankář Hejda.

Rozhodčí: ?

Diváci: ?

Trenér: ?

Poznámky: Za ČAFC chytal pozdější brankář Slavie Miloslav Jeník.
(Národní listy, 23. února 1903)

Slavia - Slavia B
4 : 1 (3 : 0)

Datum: 1. března 1903, Praha

Utkání: přátelské

Sestava: ?

Branky: ?

Průběh: Na Letné zápasila v kopané mužstva S. K. »Slavia«. První mužstvo hrálo a mužstvem náhradníků a match skončil v poměru 4:1 ve prospěch mužstva prvního. V prvé půli hry docíleno poměru 3:0. Obě mužstva hrála dosti dobře a v prvém mužstvu jsme pozorovali nového hráče na levém křídle, který bude dobrou silou pro útočnou řadu, až ten se trochu sehraje a své spoluhráče pozná. Mezi »reservisty« je několik hráčů, kteří již několikráte i v mezinárodních zápasech se vyznamenali a kteří vždy mohou do prvního mužstva náhradně zaskočiti.
(Národní listy, 2. března 1903)

Slavia - SK Union
9 : 0 (6 : 0)

Datum: 8. března 1903, Praha, hř. Slavie na Letné

Utkání: přátelské

Poznámky: Návštěva obecenstva byla četná, napsaly Národní listy.
(Národní listy, 9. března 1903)

Slavia - Union, Vinohrady, Slavia, Sport Favorit
3 : 1 (1 : 0)

Datum: 15. března 1903, Praha, hř. Slavie na Letné

Utkání: přátelské

Sestava: Benda, Baumruck

Branky: 43. ? 1:0, 46. Bloomer 1:1, ?. Benda 2:1, 89. ? 3:1

Průběh: Zajímavý zápas v kopané uspořádal v neděli na hřišti »Slavie« na Letné sportovní časopis český »Sport a hry«. Proti mužstvu »Slavie« postaveno mužstvo složené z členů klubů »Union«, Vinohrady, »Slavie« a »Sport Favorit«. Obě mužstva ukázala se býti skoro rovnocenná, ačkoliv obě v plné formě se ještě neobjevila. V mužstvu »Slavie« pak scházel hráč Jula, kterého jeho náhradník, ač dobře se držel, docela zastoupiti nemohl. Ne nejlepší den měli útočníci »Slavie«, kteří málo kombinovali a kromé toho značně oslabeni byli tím, že nejlepší jich člen Baumruck byl tak dobře obsazen, že nemohl svoje pravé umění uplatniti. Za to tím lépe se nám zamlouvala řada útočníků v mužstvu kombinovaném a zejména Bloomer prokázal, že i bez velkého trainingu dovede své místo dobře vyplnit. Znamenitě hráli oba brankáři a často strhli velmi četné obecenstvo k bouřlivé pochvale. Zápas skončil v prvé půli v poměru 1:0 pro »Slavii«. Jediné branky docílila «Slavie« v předposlední minutě. V druhé půli hned v prvé minutě vyrovnají »kombinovaní« nezadržitelnou ranou Bloomerovou. Brzo na to opět kombinovaní stečou branku »Slavie«, avšak soudce goal nepřiznává. Již zdá se, že hra skončí nerozhodně, když v posledních minutách »štěstěna« se vrací k »Slavii«. Prudký kop Bamruckův sveze se z hořejší tyče branky před Bendu, který rychle míč v branku pošle. V poslední pak minuté dává obezřetný soudce p. Horáček trestný kop desetimetrový, který »Slavie« v goal převede. Tak končí hra v poměru 3:1 pro »Slavii«.

Rozhodčí: Horáček
(Národní listy, 18. března 1903)

Slavia - Victoria Cottbus
7 : 0 (2 : 0)

Datum: 22. března 1903, Praha

Utkání: přátelské

Sestava: Marcel, Jindra, Vaněk, Durdík

Branky: 32. Vaněk 1:0, 39. Vaněk 2:0, 48. Marcel 3:0, 63. Marcel 4:0, 71. Marcel 5:0, 81. Marcel 7:0, 94. Jindra 7:0

Průběh: Tři zápasy v kopané sehrál včera S. K. »Slavia« na hřišti na Letné. První mužstvo zápasilo proti klubu »Viktoria« z Chotěbuze. Loni poraženi Němci v poměru 8:0 a letos 7:0; mnoho se tudíž nezlepšili. Mužstvo »Slavie« není také ještě v plné formě a opakuje se tenlýž zjev, že nejlepší mužstvo české v zápase se slabším soupeřem z ciziny neukazuje zrovna nejlepší hru. Za to rázem se změní a polepší, jakmile na pláni objeví se renomovaný cizí soupeř. Doufejme, že tomu i letos tak bude. První půle hry končila v poměru 2:0. Dlouho vsak to trvalo, než čeští hráči úspěchu znamenali a teprve v minutě 32. první branku dal Vaněk, na jehož účet i druhý goal padl v minutě 39. V druhé půli hry hned v minutě třetí »Slavie« úspěchu zaznamenává Marcelem, který i čtvrtou branku v minutě 18., pátou v minutě 26. a i šestou v minutě 36. získává. Hra skončila v ustanoveném čase vlastně v poměru 6:0 a sedmý goal Jindrův padl až v minutě 49. Z hráčů vyznamenal se zvláště hráč na křídle Durdík, který se od posledních zápasů mnoho zlepšil a počíná tak hráti, jak dříve hrával.

Rozhodčí: ?

Diváci: ?

Trenér: ?
(Národní listy, 23. března 1903)

Slavia - Deutscher Sport-Club
10 : 0 (4 : 0)

Datum: 25. března 1903, Praha, hř. Slavie na Letné

Utkání: přátelské

Sestava: ?

Branky: ?

Průběh: Na hřišti letenském zápasil včera sportovní klub »Slavia« proti pražskému »Deutscher Sport-Clubu«. Je to druhý německý klub, který slevil všecko ze svého protičeského jednání a konečně přišel k tomu poznání, že vlastně je mu ke cti, může-li hráti s kluběm českým té pověsti, jaké se těší »Slavie« v celém světě sportovním. Mužstvo německé uvítáno bylo při vstupu na hřiště českým obecenstvem, které prokázalo tentokráte opět nejen starou svoji sportovní pověst, ale potvrdilo, že i nepřítele - hosta v domě - uctíti dovede. Zápas sám ukázal velikou převahu »Slavie«, která zvítězila lehce v poměru 10:0. Mužstvo Němců má zvláště dobrou obranu, za to řada útočná je slabá a nemá mnoho kombinace. Omlouvá je jen to, že hráli se dvěma náhradníky. »Slavie« nehrála nijak zvláštně a často špatně střílela. Zejména levé křídlo mělo špatný den. Výborní byli ochránci i obránci. Do půli času hráno v poměru 4:0. Návštěva obecenstva byla velmi četná.

Rozhodčí: ?

Diváci: ?

Trenér: ?
(Národní listy, 26. března 1903)

Slavia - Č. A. F. K.
4 : 2 (2 : 0)

Datum: 29. března 1903, Praha

Utkání: přátelské

Průběh: Vítězem utkání zůstala »Slavie« v poměru 4:2, tedy v poměru pro Č. A. F. K. tal příznivém, jako nikdy dosud nedocílil. Hra byla hodně ostrá, až surová, tak že »Slavia« dohrála druhou půli jen s 10 muži. První půle končila v poměru 2:0.
Slavia - Civil Service
2 : 4 (1 : 2)

Datum: 5. dubna 1907, Praha

Utkání: přátelské

Sestava: Vosátka - Setzer-Bloomer

Branky: ?

Průběh: Letošní turné po pevnině zahájil anglický »Civil Service F. C.« z Londýna v Praze. První den, jak již oznámeno bylo, zvítězil nad »Slavií« v poměru 4:2. Druhý pak den hrál s »representačním pražským mužstvem« s výsledkem nerozhodným v poměru 1:1.
  Anglické mužstvo od prvé své návštěvy v Praze se zdokonalilo a zaujímá přední místo mezi kluby amateurskými v Londýně. Oproti tomu mužstvo »Slavie« není ještě v takové formě, v jaké mohlo by býti. Proto očekáván zápas s velkým zájmem. Mimo to Angličané chystali se oplatiti »Slavii« porážku roku 1901 jim přičiněnou v poměru 4:3.
  Očekávání, že zápas bude velice zajímavý, nezklamalo, neb obě mužstva napjala všecky síly, aby vítězství získala. Ačkoliv Angličané jakousi převahu ukázali, tedy přece vítězství jejich nebylo jisté a teprve v druhé půli hry, kdy štěstí jim více přálo, vítězství si zajistili. Mužstvo hostů je velice silné v kombinaci a v technice míčové úplně vyškolené. Zejména rychlé podávání míče ze vzduchu hned na spoluhráče je silnou stránkou mužstva. Neobyčejně rychlý, vytrvalý a neohrožený je hráč ve středu útoku, na jehož účet skoro všecky branky padly. Obrana pracuje obětavě a nezapomíná na podporování útočníků. Brankář hostů pak je klidný hráč, který s velikou duchapřítomností hájí svoji branku. Oproti tomu v mužstvu »Slavie« nebyla hra vyrovnaná a nováček na pravém křídle ochrany postavený těžce si křest prvého mezinárodního zápasu zasloužil. Též obrana neměla nejlepší den přes to, že hodně tvrdě hostům se bránila. První půle zápasu se »Slavií« končila v poměru 2:1 a taktéž dopadl výsledek druhé půle hry. Poprvé letos v mužstvu »Slavie« hrál Setzer-Bloomer, který jistě přesvědčil, že místo ve středu útoku zastává tak jako dříve.

Rozhodčí: K. Hammer

Diváci: ?

Trenér: ?

Poznámky: Podle Národních listů ze 4. dubna 1903 měli Angličané nastoupit v této sestavě: J. M. Dallas - J. Foffrey, Y. E. Davris - J. W. Bryant, S. A. Bryant, Hargreawes - P. Daniels, Rowe, S. Crorother, Manwell, Scott
(Národní listy, 4. dubna 1903 // Národní listy, 7. dubna 1903)

Slavia - Boldklub 1893 København
3 : 3 (2 : 1)

Datum: 13. dubna 1903, Praha

Utkání: přátelské

Sestava: Ženíšek - Žacký, Baumruck, Benda, Hrabě, Pressler

Branky: 59. ? 2:2, 80. ? 3:2, 94. ? 3:3

Průběh: S velkým zájmem očekáván zápas Dánů se »Slavií«, která opět mužstvo v pozměněném postavení do pole postavila. Tak hrál opětně na levém křídle Vaněk s velkým úspěchem a v ochraně výborně se osvědčil Žacký.
  Za to ale ne příliš dobrý den měl hráč uprostřed útoku, jakož i vedle něho na levici hrozící spojka. Baumruck, Benda, Hrabě a Pressler stáli na výši situace a jen obránci opět dopouštěli se té chyby, že tuze daleko postupovali do pole a tím umožnili Dánům, kteří rychlý, proražením se vyznamenávali, úspěchů docíliti. Dokud brankář Ženíšek nebyl od nich opuštěn, tu vždy s velkým úspěchem branku uchránil a dva goaly, které nezadržel, nebylo možno za okolností těchto odvrátiti. První půle hry skončila v poměru 2:1 ve prospěch »Slavie«. Když v druhé půli hry Dánové hru ve 14. min. vyrovnali, tu začal velice ostrý zápas a »Slavie« obléhala neustále, kdežto Dánové jen chvílemi ke brance české prorazili. Rozhodný goal dal ve 35. m. hlavou střední hráč v útoku a tak hra v ustanoveném čase (2x45 m.) měla skončiti vítězstvím »Slavie« v poměru 3:2. Však soudce hru prodloužil a tak pomohl Dánům, že tito v minutě 49. hru vyrovnali a málem by byli ještě čtvrtého goalu docílili. Druhá půle trvala celkem 53 minut a prodloužena tudíž hra o 6m., po odpočítání dvou minut, na tak dlouho totiž hra celkem přerušena. Dánové představili se jako mužstvo velmi dobré, však v kombinaci velice volné a hry »Slavie« nedosahující. Výborní z nich jsou obránci, brankář a v útoku pravé křídlo a centr.

Rozhodčí: Kryž

Diváci: ?

Trenér: ?
(Národní listy, 14. dubna 1903 // 19. říjan 1906)

Slavia - Southampton FC
2 : 4

Datum: 22. dubna 1903, Praha

Utkání: přátelské

Sestava: Baumruck, Pressler, Marcel,

Branky: 3. ? 0:1, 17. Marcel 1:1, 30. ? 1:2, ?. ? z pen. 1:3, 37. ? 1:4, ?. Baumruck 2:4

Průběh: Za veliké návštěvy
obecenstva, jaká dosud všedního dne nebyla, hrál včera na Letné footballový zápas anglický klub »Southampton« proti S. K. »Slavia«. Zápas byl velice napínavý a tak zajímavý, že podobného na Letné hráno nebylo. Uvážíme-li, že Angličané představují ve své domovině klub prvé třídy professionálské, kdežto naši hráči jsou amatéři, kteří jen pro zábavu sport »kopanou« pěstují, tu výsledek včera docílený znamená vlastně vítězství našich. »Slavia« sice poražena v poměru 4:2, však po hře takové, jakou možno shlédnouti, jen při zápasech professionálů prvé třídy v Anglii. První půle končila v poměru 4:1 a hrána v tak ostrém a rychlém tempu, že vyslovována obava, zdali naši hráči udané tempo do konce hry vydrží. Však co nikdo nečekal, to se stalo skutkem, neboť v druhé půli měla »Slavie« mnohem více ze hry a získala jednu branku, kdežto Angličané v druhé půli úspěchu nedocílili. A kromě toho »Slavie« neměla nijak štěstí, neb několik »vyložených« branek bylo buď přestřeleno aneb velice šťastně angl. brankářem odvráceno. Prvního úspěchu docílili Angličané již v minutě třetí. Za bouřlivé pochvaly obecenstva vyrovnal hru Marcel v minutě 17. pěkně mu do středu podaným míčem od Baumrucka. Druhý goal získávají hosté v minutě 30. a brzo na to z pokutového kopu branky třetí. Na to odchází Pressler z hřiště a »Slavie« hrajíc s 10 muži dostává 4. branku v minutě 37. V druhé půli hry nastoupil místo Presslera jiný hráč, který onoho nenahradil. »Slavie« i přes to více útočí a několikráte ostře obléhá branku hostů. Brzo před koncem hry podnikne »Slavie« opět ostrý útok a brankář sice míč zachytí, ale i s míčem do branky se zapotácí a pak vyběhne ven a udělá více kroků něž předepsáno. Soudce ustanovuje trestný kop, který Baumruck jistě v síti umístí. Angličané namáhají se co mohou, aby úspěch »Slavie« vyrovnali, ale marně, neb obrana česká pracuje obětavě a všechny útoky hostů končí skoro již u obránců. Končí tudíž druhá půle vítězstvím »Slavie« v poměru 1:0. Na odvetný zápas Slavie-Southampton, který konán bude v neděli, možno se tudíž každým způsobem těšiti. V sobotu hraje s Angličany mužstvo kombinované.

Rozhodčí: ?

Diváci: ?

Trenér: ?

Poznámky:
Dnes po 5. hod. odpolední hraje opět v Praze proti »S. K. Slavia« anglický professionálský klub »Southampton«, který při prvé návštěvě v Praze všeobecné obliby došel. Letošní svoje tourné po pevnině počal anglický klub v Haagu, kdež zvítězil v poměru 4:1. Na to zápasil 19. a 20. t. m. v Pešti a to s výsledky překvapujícími. První den porazil Budapesti Torna Club v poměru 14:0 (!!) a druhý den 15:0 (!!) porazil klub Testgyarkorlok. Vysoké toto číslo vysvětluje se také tím, že prý Angličané se založili nejméně 50 goalů na letošním tourné soupeřům uštědřiti. Možno tedy očekávati i při zápasu se Slavií, že Angličané budou hleděti co nejvíce branek napsati. Slavie bude pak mít parný den, aby docílila výsledku jako posledně, kdy hrála v poměru 3:0. Jak mužstvo »Slavie« postaveno bude, nemůžeme čtenářům našim sděliti, neb nedostalo se nám officiální zprávy o sestavení mužstva. Za to několik nadšených českých sportovců hry kopané sděluje nám obavu, že nebudou hráti Baumruck a Pressler. Nemůžeme věřiti, že by klubové neshody mezi jednotlivými členy nebyly k urovnání a doufáme, že dnes najisto oba hráče v mužstvu Slavie uzříme. Právě dnes bude jich nutně zapotřebí, má-li výsledek býti pro Slavii čestný, neb zápas se »Southempton« klubem sleduje se zájmem i sportovní cizina. Rozhodujícím činitelům ve Slavii pak musí záležet i na přání obecenstva, které velký jeví zájem na matchích Slavie. Uvádíme proto také větu z dopisu nám zaslaného: »Jinak by obecenstvo naše pozbylo jistě zájem pro hru, při níž by našim hráčům, oslabeným o tyto dvě nejlepší síly, žádná naděje na výhru neb čestný výsledek nekynula.«
(Národní listy, 22. dubna 1903 // Národní listy, 23. dubna 1903)

Slavia - Southampton FC
1 : 4

Datum: 27. dubna 1903, Praha, Letná

Utkání: přátelské

Sestava: Vosátka

Branky: ?

Průběh: Dvě branky Southamptonu padly z trestných kopů.

Rozhodčí: ?

Diváci: ?

Trenér: ?

Poznámky: Obecenstva byl podle výtisku Národních listů „nevídaný počet“.
(Národní listy, 28. dubna 1903)

Cricket & FC Vienna - Slavia
1 : 4

Datum: 10. května 1903, Wien

Utkání: přátelské

Sestava: Košek

Branky: Košek 4

Průběh: Včera hrál »S. K. Slavia« ve Vídni proti »Vienna Cricket & Football Clubu«. Zápas skončil velkým vítězstvím »Slavie«, která vítězila v pomětu 4:1. »Slavie« neměla mužstvo první úplné ve Vídni, neb Hrabě matche se nezúčastnil a místo něho hrál Setzer-Bloomer a tohoto pak místo vyplnil Zámostný.

Rozhodčí: ?

Diváci: ?

Trenér: ?
(Národní listy, 11. května 1903)

Slavia - Racing Club de Bruxelles
4 : 0

Datum: 16. května 1903, Praha, Letná, hř. Slavie

Utkání: přátelské

Sestava: Hejda

Branky: ?

Průběh: První den poraženi hosté v poměru 4:0. Hra celkem velmi pěkná, však »Slavie« hrála s velkým štěstím, neb v prvé půli hry jen náhodou několika branek se nechránila. Znamenitě hráli oba brankáři a zejména Hejda dělal »zázraky«.

Rozhodčí: ?

Diváci: ?

Trenér: ?
(Národní listy, 19. května 1903)

Slavia - Racing Club de Bruxelles
4 : 2 (0 : 2)

Datum: 17. května 1903, Praha, Letná, hř. Slavie

Utkání: přátelské

Sestava: Kocián, Baumruck, Pressler, Benda

Branky: ?. ? 0:1, ?. ? 0:2, ?. ? 1:2, ?. ? 2:2, ?. ? 3:2, ?. ? 4:2

Průběh: Druhý den poraženi hosté v poměru 4:2, kterýžto výsledek spíše odpovídá poměru sil obou klubů. V první půli vedli hosté v poměru 2:0 a teprve v druhé půli hry našla »Slavie« pravé tempo. »Slavie« postavila opět mužstvo jinak sestavené, ačkoliv se nám nezdá, že změna mužstvu prospěla. Znamenitě hráli Baumruck, Pressler a Benda, kteří dohromady ukazují kombinační hru, jaké dosud jsme na Letné neviděli. Výtečného střelce má »Slavie« v Kociánovi, který »hraje na branku« znamenitě. Jen obrana opět dopouštěla se chyby, že příliš do předu postupovala.

Rozhodčí: ?

Diváci: ?

Trenér: ?
(Národní listy, 19. května 1903)

Slavia - FC Sport-Favorit Prag
9 : 1 (6 : 0)

Datum: 21. května 1903, Praha

Utkání: přátelské


Slavia - First Vienna FC
8 : 2 (3 : 2)

Datum: 24. května 1903, Praha, Letná

Utkání: přátelské

Sestava: Hejda - Baumruck, Vaněk, Ondříček, František

Branky: 5. Ondříček 1:0, 22. Ondříček 2:0, 24. ? 2:1, 27. Vaněk 3:1, 33. ? 3:2, 48. Ondříček 4:2, 53. Ondříček 5:2, 54. Ondříček 6:2, 57. František 7:2, 58. Ondříček 8:2

Průběh: S. K. »Slavia« porazila včera na Letné »First Vienna Football Club« z Vídně v poměru 8:2. Do prvé půli hry byl poměr ve prospěch »Slavie« 3:2. Vídeňští, kteří s nadějemi na vítězství přijeli do Prahy, nemohou se se »Slavií« ani zdaleka porovnati a hrozí »starodávnou« kopanou. O nějaké kombinaci, »Slavii« podobné, není možno u nich mluviti a úspěchy jejich v první půli hry docílené byly mimo to »off side«. Hráči »Vienny« spoléhají jen na prudké výpady, které ale v druhé půli hry výborně mařili obránci i ochránci. Brankář Hejda měl též dost práce, kterou zastal se známou dovedností. První branku dala »Slavie« v minutě 5. a druhou týmž hráčem (levá spojka) v minutě 22. V minutě 24. píší první branku Vídeňáci. Třetí branku dá pro »Slavii« Vaněk v minutě 27. Druhou a poslední branku docílí »Vienna« v minutě 33.
  V druhé půli hry dává »Ondříček« 4. branku v minutě 3. a v minutě 8. týž hráč pátou. Hned na to z výkopu, dvojice Vaněk Ondříček dociluje branky 6. V minutě 12. podá Baumruck míč do středu a František píše 7. branku pro české barvy. Minutu na to padá 8. branka, znamenitě opětně Ondříčkem střelená, který dnes 6 branek pro »Slavii« docílil. Útočníci »Slavie« hrají teď bezvadně a nezištně podporují výtečného střelce Ondříčka, který dosud neměl sobě rovného ve forwardu »Slavie«.

Rozhodčí: ?

Diváci: ?

Trenér: ?
(Národní listy, 25. května 1903)

Slavia - Budapesti Postás
7 : 1 (3 : 0)

Datum: 31. května 1903, Praha, Letná

Utkání: přátelské

Sestava: ?

Branky: ?

Průběh: Čeští hráči hráli podle Národních listů skvěle.

Rozhodčí: ?

Diváci: ?

Trenér: ?

Poznámky: Klub budapešťských poštovních úředníků.
(Národní listy, 2. června 1903)

Slavia - Budapesti Postás
4 : 1 (3 : 0)

Datum: 1. června 1903, Praha, Letná

Utkání: přátelské

Sestava: ?

Branky: ?

Průběh: Maďaři hráli lépe než předchozí den, kdežto Slavia se zdála být unavená.

Rozhodčí: ?

Diváci: ?

Trenér: ?

Poznámky: Klub budapešťských poštovních úředníků.
((Národní listy, 2. června 1903))

Slavia - SK Český Brod
8 : 0

Datum: 15. srpna 1903, Pardubice

Utkání: přátelské

Průběh: V mužstvu Č. Brodu hrálo 8 hráčů Slavie.

Poznámky: Hráno v amfiteatru pardubické výstavy. Následující den měly být sehrány další zápasy, pro podmáčený terén byly ale zrušeny.
((Národní listy, 21. srpna 1903))

Slavia - Slavia B
1 : 1

Datum: 6. září 1903, Praha, Letná

Utkání: přátelské

Sestava: ?

Branky: ?. ? 1:0, ?. ? 1:1

Průběh: Včera zahájil athletickými závody S. K. »Slavia« podzimní období na svém nově opraveném hřišti, které teď všem nárokům vyhoví, takže nejen pro kopanou, ale i pro běhy znamenitě se hodí.
  Po athletice následoval zápas »Slavie« proti »Slavia« reservs. Jelikož první mužstvo nebylo pohromadě, neb scházel Baumruck, Hejda, Kocian, tedy nebylo možno výkonnost nového mužstva posouditi. Mimo to hráti více již nebudou Pressler a Jula, takže pět náhradníků bylo včera zapotřebí. »Slavie« nehrála též, jak se zdálo, s velkou chutí. Za to »Reservs« činili se, seč mohli a dokázali toho, že hra skončila nerozhodně 1:1. Teprve když »Reservs« vyrovnali, tu počalo první mužstvo lépe hráti, ale pozdě.
(Národní listy, 7. září 1903)

Slavia - S. K. S. Smíchov
12 : 4 (4 : 0)

Datum: 8. září 1903, Praha

Utkání: přátelské

Sestava: ?

Branky: ?. ? 1:0, ?. ? 2:0, ?. ? 3:0, ?. ? 4:0

Průběh: Včera hrál S. K. Slavia proti S. K. S. Smíchov. Jelikož »smíchovských« hráčů přišlo jen 6, tedy doplněno bylo mužstvo hráči »Slavia reserves«. Hra byla celkem dosti ostrá a zejména ke konci zápasu velmi zajímavá. První půle, která končila v poměru 4:0, ukazovala převahu Slavie. V druhé půli ale se kombinovaní »našli« a k velkému překvapení a za všeobecné pochvaly napíší tři branky mistrovskému mužstvu. Ale úspěchy své musí draze splatit, neb Slavie teď počíná »velkovýrobu« branek a do konce hry ještě osmkrát míč v síti kombinovaných umístí. Mužstvo Slavie je již v celku v dobré kondici, jen dokonalá souhra ještě schází a časté pády ukazují na nezvyklost hry na trávě. Zápas skončil v poměru 12:4 ve prospěch Slavie.

Rozhodčí: ?

Diváci: ?

Trenér: ?
(Národní listy, 9. září 1903)

Slavia - F. C. Bonn
10 : 1 (5 : 0)

Datum: 13. září 1903, Praha

Utkání: přátelské

Sestava: Benda, Kocián, Růžička, Vaněk, Setzer-Bloomer

Branky: 9. Benda 1:0, 12. Kocián 2:0, 27. Kocián 3:0, 36. Benda (?) 4:0, 42. Kocián 5:0, 56. ? 6:0, 67. ? 7:0, 71. Kocián 8:0, 73. ? 8:1, 82. Benda 9:1, 88. Benda 10:1

Průběh: Včera utkal se F. C. Bonn se »Slavií« a tu teprve ukázala se pravá výše výkonnosti německých footbalistů. Ač Slavie hrála bez Baumrucka, kterého ale dobře zastoupil Remos, neb nic nezkazil, němečtí hráči poraženi v poměru 10:1. A to ještě soudce poslouchal jich nemístný křik a zastavoval hru pro »off side«, ač mnohokrát hra docela podle pravidel se vyvíjela. Bonnští když viděli, že velká porážka je nemine, tu počali silně choditi na muže; obzvláště pocítil to Vaněk a Kocián, kteří ale jako úhoři vždy řadou Němců proklouzli. Baumruckovu úlohu převzal pro tento den Vaněk, na kterého též většina kopů podávána tím dána mu příležitost ukázati, že v ničem Baumruckovi nezadá. Vůbec celá řada našich útočníků pracovala znamenitě. Chváliti Kociána, Bendu a Setzera Bloomera je zbytečno, neb ty naše obecenstvo již dosti zná a ví, že nikdy ve hře nepovolí. Ochránci hráli silně obrannou hru a jen větší podporování útočníků jim ještě schází.
  Obránci a brankář, jako obyčejně, znamenití. První branku dal Benda z podání Setzerova v 9. min., druhou Kocián s pomocí Růžičky v 12. min., třetí píše opět Kocián v 27 min., čtvrtá po kombinaci Vaněk-Kocián-Benda v 36 min. a pátou Kocián v 42 min.
  Ve druhé půli šestou branku docílí Vaněk-Setzer v 11 min., sedmá padá v 22 min. a osmá branka je »solo« Kociánovo v 26 minutách. Pak dá »Bonn« první a poslední branku v 28 min. Devátou branku píše Benda v 37 min. a poslední a desátou též Benda v 43 minutách.

Rozhodčí: ?

Diváci: ?

Trenér: ?

Poznámky: O klubu se píše i jako o Bonner FV, Národní listy zmiňují i „akademický klub z Bonnu“.
(Národní listy, 14. září 1903)

Slavia - Deutcher Sportclub Prag
20 : 0 (11 : 0)

Datum: 20. září 1903, Praha

Utkání: přátelské

Sestava: Hejda

Branky: ?

Průběh: Včera hrál »S. K. Slavia« proti pražskému »Deutscher Sport Clubu« a zvítězil v poměru 20:0. Půle hry 11:0. »Slavie« byla po celou hru v obrovské převaze a hra činila dojem hry na jednu branku. Proto mohl též brankář Hejda postoupiti až do půle hřiště a tam také již míč chytat, neb jinak sotva by byl do hry zasáhl. Německé mužstvo je většinou tuze »lehké« a ne dosti rychlé. Jinak ukázalo dosti energie a do poslední chvíle se namáhalo úspěchů získati. Jako obyčejně, hraje-li »Slavie« se slabším soupeřem, byla kombinace řady útočníků velice dokonalá, až na to, že jednotliví hráči hleděli kličkováním a driblováním sami na svůj vrub úspěchů získati. Některé okamžiky hry pak mimovolně vzbuzovaly dojem humoristický.

Rozhodčí: ?

Diváci: ?

Trenér: ?
(Národní listy, 21. září 1903)

Slavia - FC Zürich
9 : 3 (3 : 1)

Datum: 28. září 1903, Praha

Utkání: přátelské

Sestava: ?

Branky: ?

Průběh: Švýcaři byli poraženi v poměru 9:3 po hře surové. Ke cti našich dlužno ale podotknouti, že hrubě počali hráti Švýcaři. V první půli skončila hra v poměru 3:1 a v druhé 6:2.

Rozhodčí: ?

Diváci: ?

Trenér: ?
(Národní listy, 29. září 1903)

Slavia - FC Zürich
9 : 1

Datum: 29. září 1903, Praha

Utkání: přátelské

Sestava: ?

Branky: ?

Průběh: ?

Rozhodčí: ?

Diváci: ?

Trenér: ?
(Národní listy, 29. září 1903)

Slavia - Vysokoškoláci Bonn
10 : 0

Datum: 1903

Utkání: přátelské

Poznámky: Pravděpodobně nesl klub název SW Bonn.


Slavia - FC Sport-Favorit Prag
14 : 3 (8 : 2)

Datum: 4. října 1903, Praha

Utkání: přátelské

Sestava: ?

Branky: ?

Průběh: S. K. »Slavia« hrál včera na Letné proti německému klubu »Sport Favorit«. Jako obyčejně poraženi němečtí úplně, neb »Slavie« zvítězila v poměru 14:3. V první půli hry byl výsledek v poměru 8:2. Z mužstva »Slavie« nejlépe hraje řada útočníků, kdežto obrana i ochrana dosud není spolehlivá.

Rozhodčí: ?

Diváci: ?

Trenér: ?
(Národní listy, 5. října 1903)

Slavia - FC Graphia Wien
13 : 0 (7 : 0)

Datum: 12. října 1903, Praha

Utkání: přátelské

Sestava: ?

Branky: ?

Průběh: Dle jistého vídeňského listu byl v neděli zápas »S. K. Slavie« proti »F. C. Graphii« z Vídně zápasem, poměr mezi »Slavií« a kluby vídeňskými stanovujícím. Bylo-li pak mužstvo vídeňské tak sestaveno, jako hrálo při zápasech vídeňských, pak poměr mužstva českého proti vídeňským dopadl pro tyto velmi bledě. »Slavia« hrála si s »Graphií« jako kočka s myší a zvítězila v poměru 13:0, tedy v poměru, jakého nedocílila ani s některými slabšími českými kluby. A k tomu nehrála ještě »Slavie« je teď v kondici, v jaké nikdy nebyla a včera zejména vynikla hra spojek s křídly, neb obě strany se předstihovaly, na úkor celkové kombinace, v docilování branek. Celková hra pak byla hrou na jednu branku a brankář »Slavie«, aby nezamrzl, postoupil až do půle pole a tak si také s sebou zahrál. V první půli hry vítězila »Slavie« v poměru 7:0 a v druhé v poměru 6:0.

Rozhodčí: ?

Diváci: ?

Trenér: ?

Poznámky: O tomto klubu mi není známo nic bližšího. U Vídně, ve městě Schwechat, byl v roce 1905 založen klub s názvem Germania Schwechat. Vznikl sloučením dvou klubů, mj. Graphia Schwechat. Nevím ale, zda je mezi těmito kluby nějaká souvislost.


Slavia - Boldklub 1893 København
7 : 9 (3 : 5)

Datum: 17. října 1903, Praha

Utkání: přátelské

Sestava: Hejda - Baumruck, Nový, Pressler, Nový, Benda, Kocián, Vaněk

Branky: 7. ? 0:1, 17. Vaněk 1:1, 22. Benda 2:1, 25. Kocián 3:1, ?. ? 3:2, ?. ? 3:3, ?. ? 3:4, ?. ? 3:5, 58. Baumruck 4:5, 62. ? 4:6, 67. ? 4:7, ?. ? 5:7, 71. ? 5:8, ?. ? 6:8, ?. ? 7:8, ?. Gaudil 7:9

Průběh: Konečně včera změřila „Slavie” své síly proti soupeři rovnocennému „Koebenhavenu Bold Clubu”. Slavie poražena 9:7, v poměru, jakého dosud nikdy první mužstvo Slavie nezaznamenalo. Výsledek ten ukazuje na oboustrannou velkou dokonalost řady útočné. Přes nepříznivý čas dostavil se veliký počet obecenstva, které ani prudký liják z hřiště odehnati nemohl. Zápas byl od počátku až do konce velmi zajímavým a do poslední chvíle nerozhodným. Obě strany hrály s napjetím všech sil a to nikterak v rukavičkách. Hra byla ostrá a velmi rychlá, následkem čehož arciť trpěla silně kombinace. Jen z počátku hráno přesně akademicky, když však Slavie vedla v poměru 3:1, tu změnili Dánové taktiku, která našim nebyla však ku prospěchu, neb hosté jsou v celku postav větších a silnějších a tím při hře na muže ve výhodě. Slavie hrála bez Hraběte a v postavení novém, neb Pressler hrál v prvé půli středního útočníka a ve druhé středního ochránce. Tam ale místo jeho není a přimlouvali bychom se, aby dnes hrál za Baumruckem na svém starém místě. Dánové jsou velmi rychlé mužstvo a nade všecky vyniká pravé křídlo, Gaudil, který je protějškem našeho Baumrucka, na kterého nejméně vždy dva dánští hráči pozor dávali a ve hře mu odpor kladli. První branku zaznamenali Dánové v minutě 7. Naši teprve v minutě 17. vyrovnají krásnou Vaňkovou ranou z dálky. V 22. m. střílí Benda druhý goal a v m. 25. třetí branku píše Kocián. Pak ale nastanou zlé časy pro branku Slavie. Hejda po dvakráte vyběhne míči vstříc a to stojí Slavii dvě branky. Čtvrtou zaviní docela pak ochránce Nový a pátý goal naši ani nechrání, Upadajíce ve starou chybu a protestujíce pro „off side”. Končí tudíž půle ve prospěch Dánů v poměru 5:3. Ve druhé půli hry výrobu branek načne z kopu trestného Baumruck v minutě 13. Však již v minutě 17. a 22. Dánové nových úspěchů získají, kterým naši odpoví pátým goalem z kopu trestného. V minutě 26. dají Dánové osmý goal a teď teprve naši se seberou a dají rychle za sebou dvě branky. Před koncem hry však ještě provede Gaudil solový útok, který končí brankou devátou, takže hra končí v poměru 9:7 pro Dány.

Rozhodčí: ?

Diváci: ?

Trenér: ?
(Národní listy, 18. října 1903)

Slavia - Boldklub 1893 København
5 : 4 (3 : 1)

Datum: 18. října 1903, Praha

Utkání: přátelské

Sestava: Hejda - Jula, Hrabě, Kocián, Setzer-Bloomer, Benda, Pressler, Vaněk

Branky: 5. Kocián 1:0, 12. ? 1:1, 16. Pressler 2:1, ?. Benda 3:1, 53. ? 3:2, 55, Pressler 4:2, 59. Kocián 5:2, 78

Průběh: Včerejší odvetný zápas »Koebenhavn Bold Clubu of 93« proti »Slavii« skončil vítězstvím našich v poměru 5:4. Byl-li sobotní zápas hodně ostrý a rychlý, tedy zápas včerejší byl ještě ostřejší a často již překročoval meze dovoleného. Zejména ke konci hry bylo tempo přímo vražedné a vítězství »Slavie« již na vážkách. V pravý čas (2 minuty před koncem) odpískal soudce hru a tak letos nahradil to, čím loni pochybil, neb týž pan soudce loni hru prodloužil a právě v době předržené získali Dánové branky vítězné. Soudcovati u nás je velmi těžké a ani včerejší i předvčerejší soudce nezavděčil se obecenstvu. Mužstvo »Slavie« sestaveno tentokráte v původním postavení. Jen loučící se Jula hrál levé křídlo v ochraně a to jen proto, aby »držel« Gaudila, což se mu obzvláště v první půli hry znamenitě dařilo. Na místě jeho hrál Nový, který sice jednou prázdnou branku krásně uchránil, však přece ještě k mužstvu prvnímu přizpůsoben není. Posílením mužstvu byla účast Hraběte, který opět byl všude a hrál velice obětavě. Útočníci naši byli opět ve velkolepé formě a jich výkonnost nesníží ani nějaký závistivý výrok v den zápasu publikovaný. Obě křídla útoku znamenitě se podporovala se spojkami a »centr« Bloomer-Setzer jistě nic nezkazil, ačkoliv s jeho »rychlým« během je to již pochybné.
  Průběh hry byl krátce následující: Hned z počátku hry dostávají se naši ke brance Dánů, než mine 5 minut, již Kocián první branku získá pro »Slavii«. Následují útoky Dánů, které v 12. minutě korunovány jsou vyrovnávacím goalem.
  Hned ale za 4 minuty po hře z rohu centruje pěkně Jula a Pressler znamená druhý úspěch pro »Slavii«. Hra střídá se s pole do pole a teprve před koncem první půle získá »Slavie« 3. branku, kterou z krásného »centru« Vaňkova napíše Benda. Končí tudíž první půle hry pro »Slavii« v poměru 3:1.
  V druhé půli hry zahajují Dánové v 8. minutě výrobu branek. Však »Slavie« nelení a již v minutě 10. z volného kopu pěkně Pressler do branky míč pošle, který sice brankář uchytí, však Kocián je rychle na místě a brankáře i s míčem do branky srazí.
  Ve 14. minutě provede zase Kocián »solo« s průvodem ostatních útočníků a znamená nezadržitelnou ranou pátou branku pro »Slavii«. Teď však počínají Dánové laditi jinou strunu hry a útoky jejich jsou ohromě vehementní a násilné. V minutě 25. vrazí jeden z Dánů míč do sítě »Slavie« ze strany a Dánové reklamují goal. Po vysvětlení soudcem dávají se jen z těžka pohnouti k další hře. V minutě 30. přisuzuje soudce Dánům volný kop v blízkosti české branky, který však k úspěchu nevede. Po dlouhém obléhání české branky napíše konečně Gaudil v minutě 33. třetí branku pro Dány. Na to opět velká chumelice před brankou »Slavie« a Hejda báječně zachraňuje s napětím celého svého umění. Útoky Dánů střídají se rychle za sebou a netrvá to dlouho a míč třepe se po čtvrté v síti »Slavie«, která začíná silně povolovat. Mezi tím značně se sešeřilo a míč není již skoro ani viděti. Konečně píšťalka soudcova oznamuje konec a tím vítězství »Slavie« v poměru 5:4.
  Mužstvo Dánů je celkem znamenitě vyrovnané a ve všech řadách stejně dobré, ač útok přece vyniká a z tohoto zejména zas obě křídla a »maličký Dán«, jak hned našim obecenstvem překřtěn mladý hráč dánský v útoku. Brankář Dánů měl znamenitý den, zrovna jako náš Hejda a schytal nesčetných prudkých ran.
  »Slavie« sice tedy druhý zápas vyhrála, ale nad soupeřem, který přece jenom je ještě o něco málo lepším. Do příštího zápasu bude toto »něco málo« jistě ještě dohoněno a tak těšíme se opět na návštěvu sympatických Dánů, kteří též ukázali, že dovedou i nemilou porážku se sportovním bezvadným chováním přijati.

Rozhodčí: ?

Diváci: ?

Trenér: ?
(Národní listy, 19. října 1903)

First Vienna FC - Slavia
0 : 1

Datum: 25. října 1903, Wien

Utkání: přátelské

Sestava: Ivanov

Branky: ?. ? 0:1

Průběh: »S. K. Slavia« hrál včera ve Vídni proti »I. Vienna Football-Clubu« v poměru 1:0. Vítězství »Slavie« očekáváno bylo větší, avšak na omluvu »Slavie« dlužno podotknouti, že pět náhradníků bylo v mužstvu. V obraně docela pak hrál Ivanov, který již přes rok vůbec skoro nehrál.

Rozhodčí: ?

Diváci: ?

Trenér: ?
(Národní listy, 26. října 1903)

Slavia - SK Rapid Wien
14 : 1

Datum: 1. listopadu 1903, Praha, Letná, hřiště Slavie

Utkání: přátelské

Sestava: ?

Branky: ?

Průběh: Vídeňáci poraženi v poměru 14:2, kterýžto poměr opět ukazuje na to, jak »Slavia« špatně hrála minulé neděle ve Vídni proti First Vienně.

Rozhodčí: ?

Diváci: ?

Trenér: ?
(Národní listy, 2. listopadu 1903)

Slavia - Torna Club Budapešť
12 : 0 (5 : 0)

Datum: 8. listopadu 1903, Praha

Utkání: přátelské

Sestava: Hejda - Hrabě, dr. Prachenský, Žabokrtský, Veselý, Krummer, J. Benda, Setzer, Košek, Baumruk, Staněk

Branky: 11. Baumruck 1:0, 15. Benda 2:0, ?. Kocián 3:0, ?. Kocián 4:0, ?. Benda 5:0, ?. ? 6:0, ?. Benda 7:0, ?. Baumruck 8:0, ?. vlastní 9:0, ?. ? 10:0, ?. Trmal 11:0, ?. Kocián 12:0

Průběh: Včerejší zápas »S. K. Slavie« proti »Budapesti Torna Clubu« líbil se jak náleží obecenstvu, neb vidělo, jak oblíbené jeho mužstvo »dělá branky«. Taková hra zamlouvá se obecenstvu nejlépe a je-li při tom soupeř pověsti znamenité, jaké těší se přece B. T. C., tedy je zájem tím větší a vítězství našeho mužstva tím populárnější.
  Hosté z Pešti poraženi v poměru 12:0, kterýž poměr B. T. C. dosud snad nezaznamenali proti klubu žádnému. A přece v brance Maďarů stál Siposs, nejlepší brankář Uher? Většina diváků přikládala jemu za vinu velkou porážku hostů. Však neprávem, neb většina branek nebyla vůbec »k chycení« a mnohé zas byly tak neočekávané a prudké, že i »Siposse« překvapily, ačkoliv nezdálo se, že by se byl hrou rozčiloval, neb stál klidně v brance, ruce v kapsách klubového kabátku a přihlížel, jak branky »sipo-se« (sypou se).
  Za to náš brankář Hejda zasáhl několikráte s velikou bravurou do hry a těch málo ran, jež cestu do sítě Slavie »hledaly« jistě zpět vrátil. Jen jednou vběhl daleko do pole a nechal branku opuštěnu, ale tu hned byli na místě oba obránci, kteří skutečně míč zrovna v brance uchytili. Mužstvo Slavie hrálo však tentokráte přece jen lépe, totiž vyrovnaněji, neb obrana vyrovnala se útoku a i ochrana (bez Presslera) znamenitě se držela. Naši hoši hráli tak, že hosté nepřišli skoro ani k míči a sporé jich útoky drželi již ochránci, kteří však i silně v útoku spolupracovali a docela i ve »střelbě« na branku se zdarem se pokusili. Forma hry hostů nemůže být správná a Slavia odčinila krutě porážku, kterou jí B. T. C. při posledním zápasu uštědřil v poměru 1:0. Průběh hry byl následující:
  Z počátku útočí Torna, ale Hejda první útok lehce chytá. Prvního rohu docílí Maďaři. Naši útočí pak stále, až v 11. minutě Veselý míč pěkně podá do středu, Kocián píše, však Siposs ránu chytá. V tom však »přilítne« Baumruck a míč do sítě vrazí. Druhé branky v minutě 15. dociluje Benda, který zpět vrátí míč, jenž se od tyče odrazil po ráně Vaňkově. Třetí branka je »sólo« Kociánovo a čtvrtá též. Konečně před půlí docílí ještě Benda 5. branky, tak že půle hry končí v poměru 5:0 pro »Slavii«. V druhé půli hry 7. branku píše Benda a hned minutu na to opět hraje sólo Kocián. Následují krásné útoky našich a Siposs ukazuje, že také dovede znamenitě »chytat«. 8. branku píše Baumruck, 9. pak je docela vlastní goal Uhrů, o 10. branku zásluhu mají Setzer a Vaněk, 11. branku docela pak Trmal napíše a 12. branku získá opět Košek. Tak končí hra v poměru 12:0 pro »Slavii«.

Rozhodčí: Steiner

Diváci: ?

Trenér: ?

Poznámky: Z Národních listů a mých dřívějších poznámek ude vyplývá, že pseudonym Kocián používal Jan Košek. Další poznámka se váže ke střelcům branek. Kdesi jsem sehnal střelce branek takto: Košek 5, Benda 4. Dále je nesrovnalost v sestavě: už teď je uvedeno podle staršího zdroje v sestavě 11 hráčů, z průběhu hry z Národních listů k nim však přibývají ještě Vaněk a Trmal.
(Národní listy, 9. listopadu 1903)

Slavia - Berliner FV
15 : 0

Datum: 1903, Praha

Utkání: přátelské

Sestava: Hejda - Baumruck, Vaněk, Setzer-Bloomer, Benda, Kocián

Branky: ?

Průběh: Včera hrál »S. K. Slavia« proti kombinovanému mužstvu z Berlína a porazil je v poměru 15:0. A poměr branek mohl býti ještě mnohem větší, neb hosté v druhé půli hry docela sklapli a to čeští hráči vidouce, svoje útoky zmírnili a jisté přímo šance zahazovali aneb tak brankáři podali, že ten lehko rány jich chytal. Ale ke chvále brankáře hostů dlužno přiznati, že hrál výborně a schytal i »dobře mířené« rány našich útočníků, kteří v zápase tomto ukázali hru míčem, jakou tak hned na Letné jsme neviděli. Obě křídla v útoku, Baumruck i Vaněk ostrými a přímo vedenými »centry« znamenitě spojky, Bendu i Kocana podporovali a tito pak nejen že výborně stříleli, ale i smíčem na vlastní pěst ke brance hostů se často »protančili«.
  Jubilant Bloomer-Setzer, který dnes hrál již 101. zápas, ukazoval, že dovede ještě hrát kopanou »nohama« a ne jen »hlavou« a různé jeho »triky« pobavily obecenstvo znamenitě, kteréhož se sešel dosti slušný počet, přes to, že počasí nebylo docela nic vábné. Ochrana i obrana našich pracovala s jistou přesností a brankář Hejda, chtěl-li si zahrát, musil postoupit až do půli pole a tam již míč odebírat berlínským útočníkům. A přece nemožno říci, že by mužstvo z Berlína bylo špatné, neb většina hostů ukázala slušnou vyspělost technickou a jistou odhodlanost. Tajemství velké porážky hostů však dlužno hledat ve výborné formě mužstva domácího, které v nynějším postavení je pěkně vyrovnané a v nedostatku souhry mužstva z Berlína.

Rozhodčí: ?

Diváci: ?

Trenér: ?

Poznámky: V den utkání uvedly vytiskly Národní listy tuto zmínku:
  V neděli o 21/2 hod. hraje „Slavia” s „Märkinscher Fussball Bundem”, berlínským to kombinovaným mužstvem. Soudce Steiner (F. C. Sport-Favorit). Před tím hrají „Slavia Reserves” proti „S. K. Čechie” Karlín. Soudce p. Togner. Večírek na počest hosté berlínských v „Platýzu” o 8. hod. večerní. P. T. obecenstvo se upozorňuje, že vstup dovnitř hřiště není vůbec nikomu dovolen. Členové S. K. S. musí míti aspoň za říjen zapravený příspěvek, jinak musí si opatřiti vstupenku.
(Národní listy, 16. listopadu 1903)

Slavia - FC Sport-Favorit Prag
12 : 0

Datum: 22. listopadu 1903, Praha, Letná, hř. Slavie

Utkání: přátelské

Sestava: Jula II., Růžička, Trmal, Firing

Branky: ?

Průběh: Včera hrál proti »Slavii« německý pražský klub »Sport-Favorit«, který jako obyčejně, poražen velkým počtem branek, a sice tentokrát v poměru 12:0. Slavie nehrála s celým prvým mužstvem, neb na místě Bloomera hrál Jula II., místo Hraběte Růžička, místo Presslera Trmal a místo Veselého Firing. Přes to byla hra vlastním jedním útokem na branku »Favoritu« a několik výpadů bylo lehce odvráceno. Obecenstvo, kterého se sešel slušný počet, víc než na vedlejším německém hřišti, kde štutgarští »Kickers« vítězili v poměru 3:1, bavilo se znamenitě, neb nescházely i momenty humoristické. Nejlépe hrál ze »Sp. F.« brankář, který často s úspěchy do hry zasáhl. Příští neděli hraje »Slavia« proti »Vienna Cricket and Football Clubu« z Vídně.

Rozhodčí: ?

Diváci: ?

Trenér: ?

Poznámky: Sport-Favorit nastoupil ve složení: Straubinger - Welle, Thierat, Adular, Saxl, Stribrny, Gauser, Lustig, Nagel, Klein, M. Eisner.
(Národní listy, 23. listopadu 1903)

Slavia - Budapesti Postás
10 : 1

Datum: 29. listopadu 1903, Praha

Utkání: přátelské

Sestava: Hejda - Baumruck, Setzer-Bloomer, Kocián, Vaněk, Hrabě, Benda

Branky: Setzer 2, Kocián 3, Baumruck 2, Benda 2

Průběh: Poslední zápas S. K. »Slavie« v letošním období skončil opět vítězstvím našich, kteří porazili Klub poštovních úřadníků z Pešti v poměru 10:1. Povaha hry nedělní byla zrovna taková, jako při zápasech v posledním čase, jen ochránci (křídla) opět o něco povolili. Za to útočníci byli na výši dokonalé hry a přes to, že půda hřiště byla deštěm rozmoklá a kluzko, hráli tak, jak nejlépe mohli. Útočníci »Slavie« jsou teď ve formě takové, že neváháme pronésti úsudek, že takový »forward« vůbec v Praze nikdy viděn nebyl. »Slavie« chystá se letos ještě ve Vídni vybojovati dva zápasy a to bylo by záhodno, aby buď jel celý tento »forward« k zápasům těm, anebo vůbec ať raději »Slavie« zůstane doma, neb takové náhradníky »Slavie« nemá, kteří by s úspěchem mohli některého z těchto »pěti« zastupovat.
  Pak arciť nedopadl by výsledek hry tak jako posledně, kdy »Slavie« proti slabšímu klubu s nouzí zvítězila o jednu branku. Má-li »Slavie« dokázati, že výsledky posledních zápasů v Praze byly docela pravidelné, musí jeti k zápasu do Vídně s úplným prvním mužstvem, jinak ať raději zápasy odloží.
  Mužstvo »poštovních úřadníků« se v Praze nevyznamenalo. Čím déle hrálo, tím bylo nervosnější a surovější. Největší potíž měl s nimi soudce, kterého skutečně ku konci hry docela z »taktu« přivedli. Mužstvo hostů bylo velice těžké a rychlé v běhu, za to v kombinaci tuze pomalé a ve střelbě slabé, tak že jeden jistý úspěch, kdy Hejda byl daleko z branky, špatnou ranou zahozen. Nejlepším z nich byl ale brankář, který všecky možné rány schytal a ty branky co dostal, nebyly docela k uchycení.
  První polovice hry skončila v poměru 4:1 a v té první branku dal Setzer, druhá byla »solo« Kociánovo, třetí byla zásluhou Hraběte a »backa« pešťského, který sice míč hlavou zachytil, ale tak, že přímo do branky vklouzl a čtvrtou dal Baumruck z podání Setzerova. V druhé půli hry opět Setzer načal výrobu branek, šestý goal obstaral na svou pěst opět Kocián, sedmou branku z »centru« Vaňkova napsal Benda, týž hráč znamenal i osmou, deváté po dvou ostrých ranách docílil Kocián a desáté Baumruck. Benda opustil hřiště před koncem hry, následkem »jemné« hry pánů pošťáků.

Rozhodčí: ?

Diváci: ?

Trenér: ?

Poznámky: V den utkání napsaly Národní listy, že rozhodčím utkání má být p. Steiner.
(Národní listy, 1. prosince 1903)

ČAFC Vinohrady - Slavia
2 : 4

Datum: 1903, hřiště u Olšanských hřbitovů

Utkání: přátelské

Poznámky: Za ČAFC chytal pozdější brankář Slavie Miloslav Jeník.


Slavia - Sportbrüder Leipzig
10 : 0

Datum: 1903, Praha

Utkání: přátelské


Torna Club Budapešť - Slavia
1 : 0

Datum: 2. května 1903, Budapešť

Utkání: přátelské

Sestava: ?

Branky: ?

Průběh: ?

Rozhodčí: Friedric

Diváci: ?

Trenér: ?
(Národní listy, 12. října 1906)

Slavia - V. Racing Cl.
4 : 0

Datum: 1903

Utkání: přátelské

Poznámky: Nevím přesně, o jaký klub jde. Zmínku o utkání jsem našel v knize 65 let SK Slavia / TH Dynamo Praha.


...bez záruky, poznámky

· V tomto roce zde mám uvedeny dva zápasy s mužstvy z Bonnu, a sice s Bonner FV a Vysokoškoláky z Bonnu. Oba skončily podobným vítězstvím 10:0, resp. 10:1 pro Slavii. Je možné, že se jedná o jeden a ten samý klub a možná i zápas. O klubu se píše i jako o Bonner FV, Národní listy zmiňují i „akademický klub z Bonnu“.