190419051906Slavia - F. C. Sturm
14 : 0 (8 : 0)

Datum: 26. února 1905, Praha, Letná

Utkání: přátelské

Sestava: ?

Branky: ?

Průběh: Staré mužstvo »Slavie« nastoupilo proti německému klubu pražskému »Sturm«, který lehce porazilo v poměru 14:0; půle 8:0. Mužstvo německé je teď hodně ještě slabé, ač jednotlivci dosti se snaží a umějí. Zápas poskytoval nepěkný pohled, neb hra byla docela »rozházená«. Pokrok ve hře u »Slavie« nebyl asi proto vidět žádný. Někteří hráči »Slavie« zbytečně pak hráli i surově.

Rozhodčí: ?

Diváci: ?

Trenér: ?
(Národní listy 26. února 1905 // Národní listy 28. února 1905)

Slavia - Victoria Hamburg
4 : 0 (2 : 0)

Datum: 5. března 1905, Praha, Letná

Utkání: přátelské

Sestava: Jeník - Ring, Benda ml. - Moudrý, Hrabě, Veselý - Kotouč, Benda st., Jenny, Malý, Vaněk

Branky: ?

Průběh: O Victorii domýšleli jsme se, že hraje lépe, než ukázala. Zajména útočníci nejsou k ničemu a jejich střelba na branku šla »pánu bohu do oken«. U Slavie zase nehrálo to v obraně a lepší mužstvo než Victoria často našlo by bývalo příležitost k stečení branky Slavie. První půle hry pak končila v poměru 2:0.
  Soudce dostal od obecenstva i hráčů za svou »práci« nedostatečnou.

Rozhodčí: ?

Diváci: 2.100

Trenér: John William Madden

Poznámky:

Národní listy

  Hamburská „Victoria” hraje dnes proti S. K. Slavia o 3. hod. odpol. na Letné. I na „Slavii” bude zápas zajímavý a výsledek jeho zajímá nemálo českou sportovní obec, neb mužstvo „Slavie” v novém sestavení narazí na soupeře vážného. „Viktoria” stojí na druhém místě klubů v Hamburku. Mužstvo „Slavie” sestaveno trainerem Maddenem následovně: Jeník; Ring, Benda ml.; Moudrý, Hrabě, Veselý; Kotouč, Benda st., Jenny, Malý, Vaněk. Zařadění Bendy ml. do obrany dlužno jen schvalovati, zrovna tak i Veselého do halvu.
(Národní listy, 5. března 1905 // Národní listy, 6. března 1905)

Slavia - Stuttgarter Kickers
4 : 0

Datum: 12. března 1905, Praha

Utkání: přátelské

Sestava: ?

Branky: ?

Průběh: Na »Slavii« četně bylo obecenstva. »Slavie« hrála podobně jako v neděli proti »Viktorii« z Hamburku. Štutgartští »Kickers« jsou asi stejné síly se »Slavií«, jen střelba v útoku je chabější. Třetí branku, která byla »of side« uznal soudce přes to, že hosté oprávněně protestovali. Čtvrté branky docíleno až v minutě 46. Též brankář »Slavie« měl dobrý den a pěkně chránil.

Rozhodčí: ?

Diváci: ?

Trenér: John William Madden
(Národní listy, 13. března 1905)

Slavia - Hertha BSC Berlin
4 : 5 (3 : 2)

Datum: 19. března 1905, Praha

Utkání: přátelské

Sestava: Jeník - Moudrý, Kotouč, Malý, Benda, Veselý, Yeny

Branky: 6. Malý 1:0, 14. Yeny 2:0, ?. Benda 3:0, ?. ? 3:1, 31. ?. 3:2, ?. ? 3:3, ?. ? 3:4, ?. ? 3:5, 81. Yeny 4:5

Průběh: Slavie poražena byla včera berlínským klubem Herthou v poměru 4:5 (půl času pro Slavii 3:2). Za soudcování p. Hillera z Berlína počíná hra útoky Herthy, z nichž dva hned soudce, že »of side«, přehlíží. Na to útok Slavie střílí přes a následný útok Herthy opět »of side«. V 2. min. Slavie znamená roh, který zahozen a hned na to Kotouč jistou chanci zahodí. Hosté zatlačeni do jejich půle a v 6. min. volnou ranou, kterou berlínský brankář ani nechytá, posílá Malý míč do sítě berlínské. Dvě minuty na to pěkný útok Herthy, ale bez úspěchu. Ostře hraje se teď na obou stranách, ale ne přes meze dovoleného, jen Veselý hraje surově. Ve 14. min. dostane se útok Slavie ke brance hostí a po pěkné kombinaci Vaněl-Malý-Yeny píše poslednější branku druhou, kterou opět brankář, ač velmi lehko k chycení, nechytá.
  Třetí branka Slavie jest výsledkem »sola« Bendova. V kritickém momentu přímo před brankou Slavie udělá Veselý »ruku«. Soudce diktuje trestný kop, který přivádí první branku Berlínu. Teď počíná Hertha hrát lépe a zaměstná i Jeníka v brance. V 31. minutě opět Benda dělá »ruku« a druhý míč pro Berlín třepe se v síti Slavie. Též Hertha prý před brankou zavinila »ruku«, kterou ale soudce neviděl. Poznamenati dlužno, že Hertha od 25. m. hrála jen s 10 muži. Končí tudíž půle v poměru 3:2 pro Slavii. Druhá půle počíná útoky Slavie, které ale většinou končí špatnou střelbou, též i Hertha teď ukazuje, že je přece něco na tom pravdy, když píše se o ní, že má nejlepší forwards Berlína, nebo podniká pěkné útoky z levé strany. Jeník dobře chytá, ale jednou dlouho míč podržuje v rukou, což soudce přehlíží. V 21. m. zaviní Moudrý v poli »ruku«, pokutový kop berlínští rychle odkopávají a než se Slavie vzpamatuje, třetí branka (vyrovnávací) sedí v síti její.
  Úspěch ten znatelně hosty povzbudí a opětovný ostrý jich útok z levé strany končí v minutách brankou čtvrtou, kterou na svědomí má Veselý, neb míč před brankou mine. Týž hráč při útoku hostů strká rukama, což opět vynese »Slavii« pokutový kop a přes to, že Jeník míč chytí, vlétne mu ten do branky, neb byl tuze prudce kopnut a vyklouzne mu z rukou. Hosté vedou již v poměru 5:3, když konečně v 36 minutách dlouhou a krásnou ranou záská Yeny čtvrtou branku pro »Slavii«. Hosté docilují ještě jedné branky, kterou ale soudce neuznává, neb útočník hostů vrazí míč rukou do branky. Hosté útočí ke konci silně, ale bez dalších úspěchů. V prvé polovici »Slavia« byla lepší, za to v druhé půli zase »Hertha«; »Slavie« má v sobotu a v neděli v Pešti příležitost výsledek ten korrigovat, jest-li že tam ale pojede.

Rozhodčí: Hiller (Berlín)

Diváci: ?

Trenér: ?

Poznámky:   Dva zápasy v jediný den? Možné to je. Zápasy jsem získal ze dvou různých pramenů (v každém jen jeden), ale žádný z nich se nezmiňoval o druhém utkání.

Národní listy

  S. K. »Slavia« hraje dnes proti berlínskému klubu »Hertha«, který stojí na druhém místě zápasů o mistrovství Berlína a před třemi nedělmi porazil i mistrovský klub »Union« v poměru 3:2. »Hertha« je pro »Slavii« nebezpečný soupeř a z dosavadních letošních soupeřů »Slavie« nejsilnější. Mužstvo »Slavie« - dle doslechu - bude postaveno a sice místo Hraněte bude hrát Milda a na pravém křídle místo Kotouče Landa.
(Národní listy, 19. března 1905 // Národní listy, 20. března 1905)Magyar Atletikai Club - Slavia
4 : 0

Datum: 25. března 1905, Budapešť

Utkání: přátelské

Sestava: ?

Branky: ?

Průběh: ?

Rozhodčí: Dreichlinger

Diváci: ?

Trenér: ?

Poznámky: Národní listy píší, že mužstvo jelo k dvojutkání skoro úplné, jen Moudrý pro churavost se turné neúčastní.
(Národní listy, 25. března 1905 // Národní listy, 29. března 1905 // Národní listy, 4. listopadu 1906)

MTK - Slavia
3 : 2 (2 : 2)

Datum: 26. března 1905, Budapešť

Utkání: přátelské

Sestava: ?

Branky: ?

Průběh: ?

Rozhodčí: ?

Diváci: ?

Trenér: ?

Poznámky: Zkratka MTK znamená Ma Testgyarkorlok Köre.
(Národní listy, 25. března 1905 // Národní listy, 29. března 1905)

Slavia - Hallescher F. C.
11 : 0 (3 : 0)

Datum: 2. dubna 1905, Praha

Utkání: přátelské

Sestava: ?

Branky: ?

Průběh: ?

Rozhodčí: ?

Diváci: ?

Trenér: ?

Poznámky:

Z tisku:

  S. K. Slavia hraje v neděli proti „Hallescher F. C.”, který patří do prvé třídy klubů německých a znamená i vítězství nad mistrovským klubem německým, lipským V. F. Bewegungspiele. Poslední neděli arciť klub v Lipsku poražen „Ballspielklubem”, ale dle nestranných listů byli soupeři si rovnocenni a výsledek 6:3 jen náhodný. Mužstvo Slavie bude částečně preměněno, neb na levém křídle hraje Landa za Kotouče a ve středu ochrany Friedl za Hraběte.

  „S. K. Slavie” hraje dnes proti „Hallescher F. C.” Mužstvo české bude částečně pozměněno, neb na pravém křídle (ne na levém, jak včera omylem udáno) za Kotouče hraje Landa a ve středu ochrany nový hráč Jarda, který v „Reserves” se osvědčil.
(Národní listy, 1. dubna 1905 // Národní listy, 2. dubna 1905)

Slavia - Viktoria Berlin
5 : 3 (1 : 2)

Datum: 9. dubna 1905, Praha, Letná, hř. Slavie

Utkání: přátelské

Sestava: Malý, Starý, Benda st., Landa

Branky: 43. ? 0:1, 46. Benda 1:1, ?. ? 1:2, 67. ? 1:3, 78. Malý 2:3, 82. ? 3:3, ?. ? 4:3, ?. ? 5:3

Průběh: Včerejší zápas Slavie proti Viktorii z Berlína skončil vítězstvím mužstva vytrvalejšího a v kombinaci lepšího. Zápas byl velice zajímavý a nebylo dosud podobného, průběhem hry, na Letné. Z výkopu Slavie obléhá hned Viktorie. Roh pro Slavii znamenán v minutě 4. Pak obléhá zase Slavie a Landa střílí vedle. Zápas odbývá se více teď v poli Slavie, která podniká jen jednotlivé útoky. Landa zkazí dvě jisté chance a též střelec Starý nemůže najít „mušku” pro své dlouhé rány. Slavie vybaví se teď z obléhání a přechází k útokům, ale střílí často vedle a přes a co jde do branky, to schytá výborný berlínský brankář. V minutě 43. docilují hosté rohu, z kterého padá první branka pro berlínské. Berlínským hráčem po zpátku vysoko přes hlavu kopnutý míč, letí přímo do branky. Brankář, místo aby jej chytil oběma rukama, odrazí jen jednou rukou a to ne zcela, tak že míč stočí se mu do branky. V 46. minutě podnikne Benda st. na svoji pěst útok a šťastně „promáčkne” kůži do branky. Úspěch ten ale povzbudí hosty k prudké hře a po pěkně kombinovaném útoku získají tito ostrou ranou do rohu druhou branku. Soudce končí první půli, která hrána o 5 m. 45 vt. déle. V pause chce soudce jednu branku berlínským, pro přehrání, neuznati (?), ale hosté protestují a nechtějí jíti na hřiště až soudce stav hry v poměru 2:1 pro Viktorii prohlásí. V druhé půli Slavie útočí neustále a berlínští podnikají jen osamělé útoky. Teprve v minutě 22. povede se jim až ke brance proraziti, avšak útok jich končí jen rohem, z kterého ale získávají třetí branku. Zdá se, že Slavie nebude moci, přes to, že neustále obléhá, hru vyrovnati, na tož zvítěziti, neb obrana hostů, zejména střední ochránce, pracuje znamenitě. Konečně v minutě 33. získává Malý druhou branku pro Slavii a z velké chumelenice před brankou v minutě 37. znamená Slavie branku vyrovnávací. Slavie napíná teď všecky síly a kdežto se v důrazné a rychlé hře zlepšuje, tedy berlínští náhle odpadávají a pány situace jsou teď čeští hráči, kteří skvostně kombinujíce, docilují 4. a 5. branky. Obě píše „střelec” Starý. Čtvrtá branka byla nejhezčí. Končí tudíž pěkná hra včerejší v poměru 5:3 pro Slavii.

Rozhodčí: ?

Diváci: ?

Trenér: ?

Poznámky:

Z tisku:

  S. K. Slavia hraje v neděli s berlínským klubem Viktoria, s kterým se již jednou v Praze utkala s výsledkem nerozhodným v poměru 2:2. Hra Viktorie je docela odllišná od hry Slavie, zejména útočné její řady a bude proto zápas jistě zajímavý. Proti kombinační hře Slavie uvidíme tvrdou hru Viktorie, mařící všechnu kombinaci, ačkoliv podotknouti musíme, že v Berlíně útočná řada Viktorie pokládána jest v kombinaci za nejlepší vedle útočné řady Herthy. Hertha sice při posledním zápase Slavii i Viktorii porazila, však výsledek Slavie s Herthou mnohými nebyl uznáván správným a proto doufáme, že Slavie v zápase s Viktorií výsledek ten opraví.
(Národní listy, 8. dubna 1905 // Národní listy, 10. dubna 1905)

Slavia - Casuals London
1 : 2 (1 : 1)

Datum: 15. dubna 1905, Praha, Letná

Utkání: přátelské

Sestava: Jeník - Malý, Benda, Vaněk, Landa

Branky: 32. ? 0:1, 36. Malý 1:1, ?. Corbet 1:2

Průběh: Přesně ve 1/46. započal včerejší zápas. Z výkopu dostává se hned Slavie k útoku a hra rychle pohybuje se z pole do pole. První ránu na branku dávají hosté, kterou skvěle chytá český brankář. Hra jest hodně ostrá i tvrdá. Vítr snáší míč ke straně tribuny a proto levá strana hostů více přichází k platnosti. Vaňkův pěkný útok končí autem, též pěkný centr Landův jde přes branku. Ostrá hra hostů donucuje soudce k pokutovému kopu. Osamělý útok Bendův jistě odvrátí brankář hostů. Pomalu, ale jistě stahují se Angličané až k brance české, ale i naši hráči mají dost chancí, však často míč mizí. Hosté opět silně útočí a Jeník opět má příležitost pěkně zachránit. Hned na to útok Slavie odvracejí ochránci, rychle k bráně se stáhnuvše. V 29. m. první roh pro Angličany, který ale překopnut přes síť. Hosté pak zkombinují pěkný útok, ale střelí daleko od branky. Hned na to pěkný útok Slavie, která uvádí branku hostů v nebezpečí. Naši znamenají v m. 28. roh, na jehož odvrácení pracuje celé mužstvo Angličanů. Od té chvíle přenese se boj před branku hostů. Z „ruky” našeho ráče útok na branku, který končí rohem pro hosty. Roh více nevyužitkován, ale hned na to v minutě 32. píší hosté dlouhou ranou první branku. Netrvá to však dlouho a Malý, který doposud často chybil, podá míč do středu a Benda za ohlušujícího potlesku píše v 36. m. první branku pro Slavii. V 44. m. znamenají hosté roh, který zahozen. Brzy na to končí půle v poměru 1:1.
  Druhá půle začíná hned útokem Slavie, hosté hned návštěvu oplácejí. Soudce dává volný kop proti Slavii. Krásnou ránu, přesně do branky jdoucí krásně chytá Jeník, na kterého teď přicházejí těžké chvíle, neb hosté útočí silně a často střílejí. Konečně prorazí levá spojka hostů a znamená 2. branku pro Casuals. Jeník míč sice odrazí, ale přímo do útočníka hostů, takže míč se vrátí do sítě. Hned na to Slavie inscenuje dva pěkné útoky, ale bezvýsledně. Levá spojka hostů opět dostane se blízko před branku našich a jistý již úspěch zkazí přestřelením. Ostrou ránu Corbetovu opět pěkně Jeník chytne. Po 30. m. dostává se i Slavie opět k útokům. Hosté nehrají již tak jistě jako z počátku, naproti tomu útoky Slavie jsou prudčí a nebezpečnější. Hra ochabuje a prudký útok hostů odvrátí Veselý - ale rukou, kterou soudce nemůže viděti a také nedá. Pěkná hra je teď pryč a obě mužstva hrají docela rozházeně a nervosně. Tak hra končí v poměru 2:1 pro Casuals. Nejlepším z hostů je levá spojka Corbet. V dnešním zápase může Slavia zvítězit, neb zná teď svého soupeře. Zejména Corbet musí být dobře obsazen. Slavie hrála nejlepší svoji hru a zejména obrana pracovala výborně a vytrvale. Nejlepším mužem je opět Moudrý. Malý měl špatný den a Yenny nepřišel ani pořádně k ráně.

Rozhodčí: Hamer nebo Horáček (viz průběh zápasu z 16. dubna 1905)

Diváci: ?

Trenér: ?

Poznámky:

Z tisku:

  Dnes hraje S. K. Slavia první letošní zápas s Angličany. Dnešním soupeřem Slavie jsou amatéři klubu »Casuals«, patřící do prvé třídy klubů v Londýně. Mužstvo hostů sestává z hráčů mužstev universit Oxford a Cambridge a devět jeho členů hrálo v klubu »Corinthians«. Počátek zápasu o 51/4 hod. odpolední. Zejtra hraje se zápas odvetný. S. K. Slavia upozorňuje, že po oba dny hraje úplné první mužstvo. První zápas Angličanů na pevnině skončil velkým jejich vítězstvím v poměru 9:1 nad lipským »V. f. Bevegungspiele«.
(Národní listy, 15. dubna 1905 // Národní listy, 16. dubna 1905)

Slavia - Casuals London
1 : 3 (1 : 0)

Datum: 16. dubna 1905, Praha, Letná

Utkání: přátelské

Sestava: Jeník - Vaněk

Branky: 37. ? 1:0, 59. Corbet 1:1, 65. Corbet 1:2, ?. Corbet 1:3

Průběh: Odvetný zápas S. K. Slavia - Casuals přivábil na 5000 diváků na Letnou, kteří v očekávání zajímavého zápasu zklamáni nebyli, ač s tvrdou hrou Angličanů spřáteliti se nemohli. V prvé půli hry měla Slavia více ze hry a silně útočila, tak že se jí též povedlo po pěkné kombinaci střeliti v 37. minutě nezadržitelně do branky hostů. Tak skončila prvá půle v poměru 1:0 pro Slavii. V druhé půli hry z počátku přenáší se hra z pole do pole a jest pozorovati, že hosté všech prostředků dovolených i nedovolených hledí použíti, jen aby úspěchu získali. Hra hostů počíná býti důrazně surová. První odnáší následky takové hry Vaněk, který při nebezpečném útoku jest sražen velkým backem Angličanů k zemi. Na štěstí padne Vaněk do místa za hřištěm, které je upraveno na doskoky a hebkým pískem vysypáno. Přes to má obličej zkrvácený, ale nedá se odstrašiti a hledí „dlouhému” se revanchovat. Jeník dostává mnoho práce, kterou zastane ale virtuosně. Corbet, který hraje zase levou spojku, v první půli hrál křídlo, není dosti kryt, dostane se proto k blízkosti branky - a vyrovnávací branka sedí (v m. 141/2). Teď napínají Angličané svoje síly nade všecko a ukazují skutečně nádhernou a prudkou kombinační hru. Pravá spojka hostů, která v sobotu hrála na křídle a nic nesvedla, po pěkné kombinaci střelí druhou branku pro Angličany (20 m.). Hned na to pěkný útok hostů, ale Corbet střelí přes. Třetí branka padne však v malé chvilce a jest to opět pravá spojka, která ostrou ranou do rohu úspěchu získá. Česká branka jest ale za chvíli opět v nebezpečí, neb Corbet žene sám k brance. Několik již jen metrů jest před brankou - tu Jeník vyběhne a s bravurou míč od nohy mu odebírá. Bouřlivý potlesk obecenstva odměňuje naše hráče, za to hosté často lecos musí slyšeti nepříjemného - čemuž ale nerozumnějí s se smíchem to kvitují. Též Veselý, který hraje velice obětavě, zachraňuje v poslední chvíli českou branku. Ke konci hry opět Slavie nabude převahy a útočí pěkně, dociluje dvou rohů, které ale skvěle odráží brankář hostů. Brzy na to hra končí vítězstvím Angličanů v poměru 3:1. „Casuals” jsou dobrá třída anglická, ač „Corinthians” to daleko nejsou. Nejlepší jsou v poli a ve hře hlavou. Za to před brankou zbytečně zpět podávají a dost špatně střílejí. Nejlepší hru ukázali ve druhé půli nedělního zápasu, ale to jen nějakých 25 minut. Pak opět hráli dosti netečně, ne sice všichni a bylo vidět, zejmena u útočníků, že jim stačí vítězství o jednu neb dvě branky. Slavia hrála celkem nejlepší svoji letošní hru a byla ve velké nevýhodě proti hostů menšími postavami, jakož i menší tělesnou váhou. Soudcové p. Hamer a Horáček celkem dobří, ale dost neviděli, neb vidět nechtěli. Zejmena v neděli bylo zapotřebí přísnějšího měřítka na hosty, kteří někdy hrubě meze dovoleného přestupovali.

Rozhodčí: Horáček nebo Hamer (viz průběh zápasu)

Diváci: 5.000

Trenér: ?
(Národní listy 17. dubna 1905)Slavia - Civil Service
4 : 0 (3 : 0)

Datum: 23. dubna 1905, Praha
Klečící zleva: E. Benda, Veselý, Fiering, Kotouč, Jeník,
sedící zleva: Vosátka, J. Benda, Setzer, Vaněk, Starý, Malý

Utkání: přátelské

Sestava: E. Benda, Veselý, Fiering, Kotouč, Jeník, Vosátka, J. Benda, Setzer, Vaněk, Starý, Malý

Branky: ?

Průběh: ?

Rozhodčí: M. Horáček

Diváci: ?

Trenér: ?
(Národní listy, 24. dubna 1905 // Národní listy, 25. dubna 1905 // Národní listy, 30. března 1907)Slavia - Civil Service London
0 : 3 (0 : 0)

Datum: 24. dubna 1905, Praha

Utkání: přátelské

Sestava: ?

Branky: ?

Průběh: ?

Rozhodčí: K. Hammer

Diváci: ?

Trenér: ?

Poznámky:

Z tisku:

  Dnes a zejtra hraji proti »S. K. Slavia« amatérský anglický klub »Civil Service« z Londýna, který z dřívějších zápasů jest již dobře v Praze znám. Dobrá kondice mužstva Slavie zaručuje i tentokráte výborný sport a naději na vítězství domácích. Nebudou-li hosté hráti lépe než loni, kdy byli Slavií poraženi, tu asi povede se i letošnímu mužstvu Slavie nad hosty triumfovati. Jelikož ale hosté loni poznali velkou výkonnost českých footbalistů, dá se souditi, že na letošní zápasy se pilně připravili a jistě napnou všechny síly, aby loňské porážky odčinili. Před zápasy s Angličany odbudou se obvyklé zápasy ostatních mužstev Slavie.

  Zápasy byly velezajímavé. Bohužel podrobnější referáty přinésti nemůžeme, neb místo referentům vyhražené bylo prodáno a z místa nově určeného nebylo možno pro prach a vítr zápasy do podrobností sledovati a poznámky si činiti.
(Národní listy, 24. dubna 1905 // Národní listy, 25. dubna 1905 // Národní listy, 30. března 1907)

Slavia - Pilgrims London
2 : 2 (1 : 1)

Datum: 29. dubna 1905, Praha, Letná

Utkání: přátelské

Sestava: Jeník - Starý, Vaněk, Moudrý, Benda

Branky: 8. Fletcher 0:1, 36. Benda 1:1, 68. Starý 2:1, 89. ? 2:2

Průběh: Včerejší zápas »S. K. Slavie« proti londýnským poutníkům (Pilgrims) skončil nerozhodně 2:2. Půle hry 1:1. Zápas počíná v 5 h. 26 m. Zápas pohybuje se sem tam. V 8. minutě levé křídlo hostů pěkně centruje a Fletcher píše jistou první branku do prázdné branky »Slavie«. V 17. minutě po pěkném útoku docílí naši roh, který Vaňekm zahozen. Pěknou pak ránu Moudrého zachytí brankář hostů. V 29. minutě zahodí Angličané roh.
  Na to nebezpečný útok našich krásně odvrátí brankář hostů. Brzy na to silně naši obléhají a obecenstvo již křičí „gól”, ale Benda pošle jistý míč přes síť. V 36. m. Vaněk míč krásně podá do středu a Benda píše první branku pro Slavii. V 41. m. docílí naši opět rohu, z kterého útok Angličanů, ale Moudrý v čas zakročí. Hned na to útok našich a ve chvíli opět Slavie zle obléhá branku hostů. Půle končí v poměru 1:1.
  Hned z počátku druhé půle hosté pěkně útočí a Jeník dvakrát chytá. Naši po pěkné kombinaci dostávají se k brance hostů, ale Starý dlouhou ranou střílí vedle. Útoky střídají se z pole do pole a hra počíná být ostřejší, takže soudce obě strany trestá. V 15. m. roh pro Slavii; pěknou ránu Vaňkovu chytí brankář poutníků. Ale i Jeník dostane těžkou práci, kterou skvěle zastává. Útočníci Slavie pěkně kombinují a práce jejich korunována jest v minutě 23. úspěchem, neb Starý píše ostrou dlouhou ranou druhou branku pro Slavii.
  Hned na to obě strany zahazují jisté chance. Poutníci, ač hodně již ochablí, dostávají se k české brance, kdež ale Jeník opětovně skvěle zachraňuje. Angličané ke konci hry silně útočí, ale jejich střelba je neškodná a nemá cíle. Blíží se konec hry. Útok Slavie odpískán pro off side; útok hostů odvrací Jeník. V předposlední minutě hosté znamenají roh, z kterého střední útočník hostů hru vyrovná. Brzo na to hra končí v poměru 2:2.
  Předem dlužno se zmíniti o hře Slavie; hra její byla lepší v kombinaci, než hra hostů, kteří dle předběžných zpráv byli o celou třídu lepší, než rakouská mužstva. Slavie od zápasu k zápasu hraje lépe a ve včerejším zápase opět ukázala, že se nemusí obávati ani mužstev první třídy amatérské.

Rozhodčí: ?

Diváci: ?

Trenér: ?
(Národní listy, 30. dubna 1905)Slavia - Pilgrims London
0 : 2 (0 : 2)

Datum: 30. dubna 1905, Praha, letná

Utkání: přátelské

Sestava: ?

Branky: ?

Průběh: Odvetný zápas nedělní S. K. »Slavia« proti »Pilgrims« z Londýna skončil vítězstvím Angličanů v poměru 2:0. Půle hry 2:0. Angličané hráli druhý den mnohem lépe než v sobotu a naopak útok »Slavie« nepřišel pořádně k ráně na branku. Hosté postavili na pravé křídlo nového hráče, který hrál znamenitě. Hra nebyla tak pěkná jako v sobotu, neboť hráno surově a následkem toho došlo i k nepěkné scéně, při které však jeden český hráč více byl vinen. Takové výstupy neměly by se v zájmu hry nikdy opakovat. Soudce slabý, který mnoho neviděl a jeden krásný goal hostů (snad nejlepší) neuznal. Návštěva obecenstva veliká.

Rozhodčí: ?

Diváci: ?

Trenér: ?
(Národní listy, 3. května 1905)

Slavia - Berliner Ballspielklub
13 : 0 (6 : 0)

Datum: 7. května 1905, Praha

Utkání: přátelské

Sestava: Jeník

Branky: ?

Průběh: S. K. Slavia porazil »Berliner Ballspielklub« tak lehce, že již dlouho nebylo viděti tak velikou převahu na hřišti footballovém. Oproti lehké, vypočítané a na výši technicky stojící hře Slavie, připadala nám hra hostů - jako hra začátečníků. Berlínští neumějí dohromady skoro ani tolik, jako naše mužstva druhé třídy a Slavia Reserves by byli na ně také postačili. Brankář hostů byl ubohý. Za to Slavia předvedla hru, jakou si jen možno přát a se svým soupeřem si hrála jako kočka s myší. Podávání míče v řadě útočné a v ochraně bylo úplně precisní a jen obránci dost »outařili«. Znamenitý den měl Jeník v brance, který málo sice měl práce, kterou ale s velikou virtuositou zastal.

Rozhodčí: ?

Diváci: ?

Trenér: ?

Poznámky: Klub se zřejmě uváděl i jako v roce 1903 založený Berliner BC O3.
(Národní listy, 8. května 1905)

Slavia - Tottenham Hotspur
1 : 8 (1 : 1)

Datum: 21. květen 1905, Praha

Utkání: přátelské

Sestava: Jeník - Hrabě, Benda, Veselý, Malý

Branky: 5. ? 0:1, 14. Benda 1:1, 52. ? 1:2, 59. ? 1:3, 66. ? 1:4, ?. ? 1:5, 72. ? 1:6, ?. ? 1:7, 87. ? 1:8

Průběh: Včerejší zápas »S. K. Slavia« proti »Tottenham Hotspurs« skončil vítězstvím Angličanů v poměru 8:1 (půle 1:1). V prvé půli hry hraje »Slavie« úplně rovnocenou hru s hosty; za to v druhé půli nešťastnou hrou útočníků přichází o několik úspěchů. V mužstvu »Slavie« hrál Hrabě, který často pěkně se uplatnil a nic nezkazil.
  »Tottenham« má výkop; hned přechází k útoku a posílá první ránu na branku. V 5. minutě dostanou se Angličané k brance a docilují lehko úspěchu, neb Jeník vlastním hráčem je od zachycení zdržen. Hosté usadí se u branky »Slavie« a obléhají silně. V obraně vyznamenává se Hrabě. »Slavie« v 10. minutě dostane se před branku hostů, ale ostrá rána středního útočníka jde do těla nepřátelského obránce. Teď koná se hra v půli »Tottenhamu« a do hry zasáhnouti musí i brankář hostů. V 14. m. kombinovaný útok našich a za velké pochvaly píše Benda první branku pro »Slavii«. Hned na to útok Vaňkův končí autem. Hrabě opět se vyznamenává krásnou hrou hlavou. Angličané opět usazují se u branky »Slavie«, docílí rohu, který pěkně odvrátí Hrabě hlavou. Hosté opět útočí a z české obrany vyznamenává se brankář, který výborně chráníačkoliv mu jeho soudruzi v obraně často překážejí. V 26. m. docilují hosté rohu, který opět Jeník od branky jistě odrazí. V 34. m. útok »Slavie« odvrací brankář »Tottenhamu«. Až do konce půle hry střídá se boj z pole do pole a s obou stran nevyužitkováno dosti chancí. Končí tudíž půle.
  V druhé půli hry střílí ostře Kotouč hned v první minutě - bohužel, vedle.
  V 4. minutě roh pro Tottenham, z něho hlavou branka, kterou ale soudce »off side« prohlásí. Na to opět útoky hostů a Jeník pěkně zachraňuje, ale zabrániti nemůže, aby v minutě sedmé hosté snadno branky nezískali.
  V 14. minutě znamená »Slavie« roh, z kterého - útok Angličanů; ostrou ránu na branku odvrátí sice Jeník, ale vyběhnuv z branky srazí se s Bendou ml. a mezi tím docílí Angličané opět snadně branky třetí. V 16. minutě opět roh pro Tottenham, který ale dobře naši obránci odvrátí. Na to útok »Slavie« končící dlouhou ranou Malého zrovna do rukou brankáře.
  V 21. m. pokutový kop pro hosty a z něho dlouhou ranou píše křídlo čtvrtou branku. Jeník míč sice chytí, ale v rukou neudrží. Hned na to padá pátá branka pro Angličany, docela čtvrté podobná. Na to ostré dva útoky »Slavie« a branka hostů jest jen s velkým štěstím uchráněna.
  V 27. m. velký shluk před brankou, ve kterém i soudce připleten, toho použije rychle levá spojka hostí a střelí šestou branku; Jeník míč ani nechytá, neboť pro těla hráčů míč nevidí. Potom v malé chvíli brankář český odchází z hřiště a místo jeho zaujímá Veselý, který ale hned první ránu pouští do branky, takže hosté vedou již v poměru 7:1. Pak se ale Veselý lepší a chytá dvě ostré rány hostů. V 36. m. roh pro hosty, hned na to zas roh, z něho míč přehozen hlavou přes branku. Ve 42. minutě padá osmá branka pro Angličany.

Rozhodčí: ?

Diváci: ?

Trenér: ?

Poznámky:

Z tisku:

  Zejtra odbude se poslední zápas »professionálního« týdne a sice nastoupí proti S. K. Slavia anglický professionální klub »Tottenham Hotspur«, který patří v Anglii k nejpopulárnějším klubům a stojí v první řadě klubů první třídy. Tottenhamští při prvém zápase v Praze s Evertonem ukázali pěknou hru a získali si ihned oblibu pražského obecenstva. Mužstvo Slavie po četných zápasech s Angličany jistě mnoho nového se přiučilo a donutí jistě hosty ke hře nejlepší. Jelikož Sparta žádného zápasu nepořádá (tak by mělo vždy být, aby české kluby nesoupeřily), možno doufati, že obecenstvo četné navštíví poslední letošní zápas s Angličany.
(Národní listy, 20. května 1905)

Slavia - First Vienna FC
3 : 0 (1 : 0)

Datum: 28. května 1905, Praha

Utkání: přátelské

Sestava: Benda

Branky: 10. Benda 1:0, 80. Benda 2:0, ?. Benda 3:0

Průběh: Včera hrál S. K. »Slavia« proti »Vienna Football Clubu« z Vídně v poměru 3:0. »Slavia« po celou hru ukázala značnou převahu a dokázala, že mnoho se po posledních zápasech s Angličany naučila. Prbní branku dal Benda v 10. m. první půle hry. Za stavu 1:0 změněny branky. V druhé půli 10 m. před koncem dal Benda druhou branku a dvě minuty na to třetí. Návštěva 2770 osob. »Slavia Reserves« hráli proti »S. K. Meteor« 3:2.

Rozhodčí: ?

Diváci: 2.770

Trenér: ?
(Národní listy, 29. května 1905)

Slavia - Everton FC
0 : 5

Datum: květen 1905

Poznámky: První zápas pod vedením trenéra Johna Maddena. V týmu byl znát odchod Koška, Baumruka a Krummera.


Wiener Athletic Club - Slavia
3 : 2 (1 : 1)

Datum: 1. června 1905, Wien

Utkání: přátelské

Sestava: Jeník - Malý, Veselý (C), Renner

Branky: ?. Reiser 1:0, 19. ? 1:1, 54. ? 1:2, 22. Studnička 2:2, ?6. Reiser 3:2

Průběh: Mužstvo W. A. C. ukázalo včera snad nejlepší hru v tomto období. Vybojovalo proti Slavii těžký boj, ve kterém ukázalo vzorný výkon, jaký dříve často jsme byli zvyklí vídati a jaký v spoledním čase často postrádati jsme musili. Slavia nebyla horší než její pověst. V útočné řadě ukázala dobrou kombinaci, spojenou se sílou, za to halvové mnoho dlužni zůstali a často docela ztratili spojení s útokem. Slavia z počátku jest v offensově a ukazuje pěkné podávání, kdežto W. A. C. hraje rychlými výpady křídel. První branky dociluje pro W. A. C. Reiser a střelí i přes to, že poražen backem Slavie. Útoky střídají se z pole do pole a Slavie má více ze hry. Díky pěkným útokům vyrovnání v minutě 19. Půle hry 1:1. V druhé půli hraje »Slavie« proti slunci. Přes to povede se jí v 9. m. druhá branka. Tím jsou úspěchy »Slavie« skončeny a W. A. C. získává převahy. Útok stíhá útok a Jeník několikrát skvěle zachraňuje, nemůže ale zabrániti, aby Studnička, jednou již odražený míč od tyče, z krátké vzdálenosti do sítě nestřelil (22. m.). Athletikové zlepšují se stále - zvláště výkony Saxlovy jsou pozoruhodny - tak že vítězná branka nedá na sebe dlouho čekat, pře to, že »Slavie« tuhý odpor klade a Jeník skvěle brání a skutečně v m. ?6. střílí Reiser po třetí. Soudcem byl R. Lowe senior. Zápas těšil se znamenití návštěvě obecenstva.

Rozhodčí: R. Lowe senior

Diváci: ?

Trenér: ?

Poznámky: Ve Vídni prohrál včera S. K. Slavia proti »Wiener athletic Sport Clubu« v poměru 2:3. Nesplnilo se tudíš očekávání naše, že Slavia tentokráte revanchuje se za dřívější dvě porážky. Dle pražských zpráv hrál v útoku na levé spojce kapitán Veselý, kdežto Malý prý hrál na křídle. Zařadění Veselého do útoku nemožno prozatím kritisovati, za to postavení Malého na křídlo bylo by úplně chybné. Na místě Veselého v obraně hrál pak prý osvědčený Renner. Bližší podrobnosti zápasu ještě přineseme.
(Národní listy, 2. června 1905 // Národní listy, 4. června 1905)Slavia - S. K. Smíchov
9 : 2

Datum: 4. června 1905, Praha

Utkání: přátelské

Sestava: ?

Branky: ?

Průběh: »S. K. Slavia« porazil v poměru 9:2 S. K. Smíchov. Po posledních výsledcích Smíchova, zejmena po pěkných výsledcích obrany jeho, čekána porážka menší. Slavia však v částečném novém přestavění ukázala velmi pěknou hru a byla silně v převaze. Velké horko zápasu nesvědčilo a bylo by na čase, aby s kopanou byl již konec.

Rozhodčí: ?

Diváci: ?

Trenér: ?

Poznámky: Bohužel, v zápasech s S. K. Smíchov jsou i v Národních listech velké rozpory. Toto utkání podle NL z 5. června 1905 skončilo výsledkem uvedeným jako hlavní. Ale výtisk z 16. prosince roku 1906 uvádí toto utkání s výsledkem 9:0 a hrané 11. června. Soudcovat ho měl pan Presler. Další utkání se mělo hrát 19. února s výsledkem také 9:0 za rozhodování J. Maddena.
(Národní listy, 5. června 1905 // Národní listy, 16. prosince 1906)Slavia - Meteor Praha VIII
3 : 0 (1 : 0)

Datum: 12. června 1905, Praha

Utkání: přátelské

Sestava: ?

Branky: ?

Průběh: První vzájemný zápas obou mužstev. Meteor kladl podle Národních listů Slavii výborný odpor.

Rozhodčí: ?

Diváci: ?

Trenér: ?
(Národní listy, 14. června 1905 // Národní listy, 2. září 1906)

Slavia - Boldklub 1893 København
2 : 2 (0 : 1)

Datum: 14. října 1905, Praha

Utkání: přátelské

Sestava: Jeník Hejda - Malý

Branky: 10. ? 0:1, ?. ? 1:1, ?. ? 1:2, ?. ? 2:2

Průběh: Včerejší zápas »Slavie« proti »Koebenhavn B. C. aff 93« skončil v poměru 2:2; půle 1:0 pro Dány. »Slavia« z počátku obléhá a zaměstnává silně obranu hostů, v 10. minutě však prorazí hosté dosti lehce a střední jich útočník volnou ranou získá první branku pro Kodaň. Dánové teď obléhají a Jeník dvakrát se štěstím chytá. »Slavie« často má dosti chancí, které ale nejsou zúplna využitkovány. »Slavie« sice získává jednu branku v 23. minutě, ale soudce neuzná ji pro »off side«. Hned na to dociluje »Slavie« dvou rohů. Brzy Malý střílí do »nebeské brány«. »Slavie« dociluje dvou rohů, po druhém přímo do tyče branky střílí Kotouč. »Slavie« opět dostane se k brance hosstů, ale míč jakoby do sítě nepřátelské nechtěl; mimo to též naši špatně střílejí. V druhé půli hned po zahájení hry diktuje soudce trestný kop pro »Slavii«, kterým naši získávají první a vyrovnávací branku. Však hned na to Gandil pěkně s míčem prodribluje až k brance, podá zpět a střední ochránce píše druhou branku pro hosty.
  Hra pohybuje se teď z pole do pole, ale více před brankou »Slavie«. Mezi tím značně se setmělo, tak že hráči míč často míjejí. Výpad »Slavie«, který podnikne pravé křídlo, zastaví soudce pro »off side«. Tempo hry je teď živější a obě strany hledí nastalé tmy na svůj prospěch využitkovati. Útok pravého křídla »Slavie« přinese pak »Slavii« branku druhou. Hra je vyrovnána - ale tma je již taková, že obecenstvo odchází a konec hry si přeje. Soude proto hru dříve ukončuje. Dnes hraje se zápas odvetný. Doufejme, že zápas započne v oznámený čas, aby opět nedohráno potmě.

Rozhodčí: ?

Diváci: ?

Trenér: ?
(Národní listy, 15. října 1905)

Slavia - Boldklub 1893 København
4 : 2 (2 : 1)

Datum: 15. října 1905, Praha

Utkání: přátelské

Sestava: Kotouč, Malý, Yeny

Branky: ?. ? 1:0, 38. ? 1:1, ?. Malý 2:1, 55. Yeny 3:1, 68. Yeny 4:1, 78. ? 4:2

Průběh: Nad »Koebenhavn B. C. aff 93« zvítězili čeští hráči v poměru 4:2. Půle hry 2:1 pro Slavii. Slavie vítězí dnes o dvě branky; plus toto padá zvláště na účet Yenyho, který jest nejlepším mužem útoku Slavie a krásnou svojí hrou nemálo přispěl k vítězství červenobílých. Výborně v centr halvu osvědčil se Kotouč, který na tomto místě snad by definitivně mohl být již ponechán. Mužstvo hostů ukazovalo v celku stejné výkony, nejlepším též centr halv a pak brankář. Dánové jsou většinou vysokých postav a proto též hra hlavou byla u nich lepší. Znamenitě vyznají se v krytí hráče a pak v rychlém přebírání míče, čímž často útok Slavie o úspěch zmařen byl. První branku získá Slavie brzy po započetí hry. Hry pohybuje se z pole do pole a teprve v minutě 38. vyrovnají Dánové. Do konce hry útočí teď Slavie a ze sola Malého získává pak vedení brankou druhou. V druhé půli hry obléhají z počátku Dánové. V 10. minutě výpad Slavie končí třetí brankou (Yenyho) pro české barvy. Po úspěchu tomto obléhá Slavie a v minutě 23. čtvrtou branku píše Yeny. Slavie vede teď již v poměru 4:1. Dánové vkládají všecko svoje umění do hry a práce jejich odměněna jest v minutě 33. druhou brankou. Ke konci hry opět obléhá více Slavie, ale žádná strana nedocílí již úspěchu. Návštěva obecenstva též slabší než jindy.

Rozhodčí: ?

Diváci: ?

Trenér: ?
(Národní listy, 17. října 1905)Slavia - Slavia B
7 : 0 (? : ?)

Datum: 22. června 1905, Praha, hř. Slavie

Utkání: přátelské

Sestava: ?

Branky: ?

Průběh: ?

Rozhodčí: ?

Diváci: ?

Trenér: ?

Poznámky: Hráno u příležitosti Dětské slavnosti Spolku pro pěstování her české mládeže v Praze.
(Národní listy, 24. června 1905)

Brno - Slavia
? : ?

Datum: 1905

Poznámky: Bohužel mi není známo, jestli Brno bylo celkem sloučeným z několika brněnských klubů, nebo zda šlo o nějaký konkrétní tým.


Slavia - HVV Haag
5 : 4

Datum: 23. z 1905, Praha

Utkání: přátelské


Slavia - HVV Haag
4 : 1

Datum: 24. z 1905, Praha

Utkání: přátelské

Sestava: Hejda - Yenny, Malý, Krummer

Branky: ?

Průběh: I odvetný zápas »Slavia« - »Haagsche Voetball V.« v neděli konaný, skončil vítězstvím »Slavie« v poměru 4:1; půle hry 3:1. Jedna branka z kopu pokutového. Hra v prvé půli byla tvrdší než dně předešlého. »Slavie« hraje dnes s Yenym v centru. Holanďané hráli druhou půli jen s 10 lidmi (4 útočníci, z nichž levý sotva na nohou stojí, kdyby tam nebyl - bylo by to jedno). Naše předpověď se úplně vyplnila. Holanďané byli poslední den už úplně vyčerpáni. Mužstvo hostů označovalo se několika výbornými hráči (centr a pravý half znamenití, levá spojka v útoku výborná), kteří ale volně kombinují a špatně na branku střílejí. Postav většinou jsou statných a hrají »fair« tak dlouho, dokud i soupeř fair si počíná. Brankář jejich v druhé polovici nedělního zápasu schytal nespočetných ran, které většinou převáděl v rohy. Na domácí půdě a při plné síle jsou Holanďané jistě tak dobří -- jak se o nich psalo. »Slavie« je v pěkné formě a ukázala při nedělním zápase (zejmena v druhé půli) velmi pěknou kombinační hru. Z hráčů »Slavie« vynikal Yeny svojí báječnou technikou míčovou a Malý, který konečně odhodlal se střílet ze všech poloh na branku. Vytknouti dlužno ale hru rukama (zvláště halvové) a zejmena vyskakování na protivníka ze zadu s přidržením jeho za ramena (Krumer). Hřiště nádherné - ale klouzavé, takže často hráči upadli, což zejmena Hejdovi vadilo. Soudce pan Vondörfer přísný a tím dobrý.

Rozhodčí: Vondörfer

Diváci: ?

Trenér: ?

Poznámky: ?
(Národní listy, 26. září 1905)Slavia - kombinované mužstvo
9 : 0 (5 : 0)

Datum: 28. září 1905

Utkání: přátelské

Sestava: ?

Branky: ?

Průběh: S. K. »Slavia« zvítězil včera nad kombinovaným mužstvem (»Meteor«, »Smíchov«, »Reserves-Slavia«, novoměstský S. K.) v poměru 9:0; půle hry 5:0. Jak se dalo očekávati, ukázala jedenáctka »Slavie« velkou převahu nad nesecvičeným mužstvem kombinovaných. V mužstvu tomto bylo několik hráčů vynikajícíh, leč souhra vázla. »Slavie« jede s velikými chancemi k nedělnímu zápasu do Vídně proti »Cricketě«.

Rozhodčí: ?

Diváci: ?

Trenér: ?
(Národní listy, 29. září 1905)

Cricket & FC Vienna - Slavia
0 : 1

Datum: 1. října 1905, Rakousko, Wien

Utkání: přátelské

Sestava: ?

Branky: ?

Průběh: ?

Rozhodčí: ?

Diváci: ?

Trenér: ?

Poznámky:

Z tisku:

  S. K. »Slavia« hraje dnes ve Vídni proti »Cricketě«. V jakém postavení mužstvo české ve Vídni hráti bude, to nevíme, neb ani jinde to neoznámeno (nám vůbec S. K. »Slavia« žádných zpráv nezasílá). Doufejme, že matche ve Vídni zúčastní se celé prvé mužstvo bez náhradníků, neb pak bude jistě výsledek pro »Slavii« příznivý, leda by měla tak nešťastný den jako před týdnem »Sparta«. Na hřišti letenském pak hrají dnes »Reserves« proti »Meteoru«.

  »S. K. Slavia« zvítězil včera ve Vídni proti »Cricketě« v poměru 1:0. Čeští hráči častování při hře od sportovního obecenstva vídeňského posměšnými nadávkami a po hře i několik kamenů posláno za nimi na památku. Naši prý si je přivezou. Opakovaly se tedy scény tyto zrovna ta, jako když tam byla »Sparta«. A přece vídeňské listy si libovaly, že »Slavie« hraje »fair«. Proč se tedy vídeňský »plebs« rozčiluje?

  K zápasu Slavia - Cricketa dlužno ještě poukázati na to, jakým způsobem opět vídeňské listy napadají české hráče - tak jakoby oni mohli za surovosti vídeňského obecenstva i hráčů Crickety. Již při zápase jarním (Sparta - Cricketa) vídeňské listy všecku vinu svalovaly na hráče Sparty a bohužel použito tenkráte techto hlasů i v českých listech proti Spartě. Však nedlouho na to hráli tam pražští Němci a i těm nevedlo se lépe a teď i »Slavia«, o které vídeňské listy před zápasem prohlašovaly, jak »fair« hraje, poznala »laskavosti« Vídeňáků. Půjde-li to takhle dále, bude asi nutno, aby čeští hráči s Cricketou ve Vídni nehráli. Jak proti tomu sportovně chovalo se české obecenstvo »Sparty« při posledním zápase v Praze, kdy Cricketa potleskem uvítína a vítězství její též upřímnou pochvalou přijato. Vůbec poměry ve světě footballovém ve Vídni jsou takové, že úpadek hry této tam co nejříve možno očekávati.
(Národní listy, 1. října 1905 // Národní listy, 2. října 1905 // Národní listy, 5. října 1905)

Slavia - Union Saint-Gilloise
3 : 0 (1 : 0)

Datum: 8. října 1905, Praha

Utkání: přátelské

Sestava: Jeny

Branky: ?

Průběh: S. K. Slavia porazil L. U. Sct. Gillois z Brusselu v poměru 3:0; půle hry 1:0. Belgičané postavili dosti dobré mužstvo, které má jen ve středu útoku docela slabého hráče; týž místo hry jen pokřikuje. Výborný jest centr halv, pravý halv a oba backové, z poslednějších zejmena pravý jest nejlepší z mužstva. Brankář hostů též výborný. Mužstvo hostů dobře kombinuje tenkráte, když útočníci i ochránci jsou pohromadě, jinak útok sám nerozhodně si počíná a špatně střílí; hra křídel chabá. Slavie měla více štěstí a brankář její ještě více; týž sice dost ran schytal, ale dopouštěl se opět chyby, že tuze dlouho s míčem si pohrával a dvakráte udělal více než tři kroky s míčem, což sám soudce přehlédl. Pan Vondörfer soudcoval jistě dobře a nezasloužil si výsměchu obecenstva; zejmena při posledním demonstrativním potlesku nemístně rozčileného obecenstva, při odpískání pro „off side”, ukázali tleskající, že ničemu nerozumějí neb nejeden hráč Slavie, ale tři tito hráči najednou stálo „off side”. Za takových okolností nebude pomalu už nikdo moci na hřišti Slavie soudcovati. A ten posměšný křik po hostech, když se jim něco nezdařilo!! Doufejme, že podruhé tak nebude, neb hezký dojem by si Belgičané od nás neodnesli. Slavie hrála chvílemi krásnou kombinační hru, kterou ale nic nedokázala, neb dvě branky získány z rushů pravého křídla, jehož centra Jeny v branku přivedl. Třetí branky bylo přímo docíleno z pokutového kopu. Dnes hraje se zápas odvetný, ke kterému nebude prý moci Slavie postaviti mužstvo úplné; s náhradníkem na pravém křídle bude hodně slabší a tak dnes mají hosté naději, že se za včerejší porážku revanchují.

Rozhodčí: Vondörfer

Diváci: ?

Trenér: ?
(Národní listy, 9. října 1905)

Slavia - Union Saint-Gilloise
3 : 0 (1 : 0)

Datum: 9. října 1905, Praha

Utkání: přátelské

Sestava: Jeník Hejda

Branky: ?

Průběh: Odvetný zápas Slavie proti »L. U. Sct. Gillois« z Brusselu konán včera a skončil opět vítězstvím Slavie v poměru 3:0, půle hry 1:0. Přes to, že Slavie hrála se čtyřmi náhradníky (za Vaňka, Bendu staršího, Jenyho a Veselého) nemohli hosté dodělati se úspěchu. Hra jejich zamlouvala se nám ještě lépe než v neděli; ku omluvě jich dlužno ale říci, že veliká »smůla« je po celou hru provázela. Mimo to opět slabší jejich umění střelecké často jistý již úspěch pokazilo. Slavia ve včerejším sestavením mužstva hrála pěkně; v útoku vyznamenával se střední útočník. Levé křídlo je nadějný hráč, kterému schází jen více klidu a v patřičném okamžiku i rozvahy. Obrana často selhávala a nevyrovnala se nijak obraně hostů. Brankáři oba výborní, Jeník opět šťastnější. Zápas dohrán potmě a doporučovalo by se tudíž dřívě začínati. Obecenstva sešel se na mizerný čas slušný počet, které tentokráte přece soudci se tak do hry nepletlo, jako v neděli.

Rozhodčí: ?

Diváci: ?

Trenér: ?
(Národní listy, 10. října 1905)

Slavia - Leipziger Ballspielclub
9 : 0 (4 : 0)

Datum: 22. října 1905, Praha

Utkání: přátelské

Sestava: ?

Branky: ?

Průběh: »S. K. Slavia« porazil včera »Ballspielklub« v poměru 9:0. Půle hry 4:0. Hra splnila úplně naše očekávání - jen ne v tom, že by byla bývala úplně fair. Zejména dva hráči »Slavie« vyznamenali se v surové hře. Nemá vedení klubu žádný vliv na tyto, aby se více tak nedělo? A přece nad lipskými hosty dalo se docela hladce zvítězit, neb jsou opravdu teď velmi slaboučtí. Jen brankář jejich jest muž prvé třídy a zasloužil si úplně pochvalu dosti četně shromážděného obecenstva, které jinak ale vůči hostům nechovalo se zrovna krásně. Častý a hlasitý výsměch nad nezdařenými ývkony jejich ukazoval, že hra kopaná počíná i u nás býti pro jisté kruhy »švandou« a ne sportem.

Rozhodčí: ?

Diváci: ?

Trenér: ?
(Národní listy, 23. října 1905)

Slavia - SC Wacker Leipzig
6 : 0 (1 : 0)

Datum: 29. října 1905, Praha

Utkání: přátelské

Sestava: J. Hejda - Malý, Jeny

Branky: 3. Benda 1:0, ?. Jeny 2:0, ?. Benda 3:0, ?. Malý 4:0, ?. Jeny 5:0, ?. Malý 6:0

Průběh: »S. K. Slavia« porazil včera (v neděli) klub »Wacker« z Lipska v poměru 6:0. Půle hry 1:0. »Wacker« byl o něco lepší než soupeř »Slavie« před týdnem a byl by též asi dva - tři úspěchy znamenal, kdyby měl více štěstí. Nejlépe hrála u hostů křídla, pravá spojka v útoku a brankář. První branky docílí hned v 3. m. Benda. V druhé půli opět hned z počátku hry dociluje Jeny pěknou »hlavou« druhou branku, a brzo na to Benda třetí. Pak hosté útočí, ale buď Jeník dobře zachraňuje, aneb hosté »se smůlou« střílí. Čtvrtou branku dociluje Malý, pátou Jeny a šestou opět Malý.

Rozhodčí: ?

Diváci: ?

Trenér: ?
(Národní listy, 30. října 1905)

Slavia - S. K. Smíchov
4 : 1

Datum: 1. listopadu 1905

Utkání: přátelské

Sestava: ?

Branky: ?

Průběh: S. K. Slavia hrál včera proti »S. K.« Smíchovu. Nejen výsledek zápasu (Slavie zvítězila v poměru 4:1), ale i celý průběh hry ukázal, že máme v Praze český klub, který lépe hraje, než celá řada klubů z ciziny, v poslední době u nás pohostinsku hrajících. Smíchováci drželi se statečně a dokázali i to, že ke konci hry silně Slavii sevřeli a jedné zasloužené branky docílili. A Slavie hrála dobře - jen nepřítomnost Jenyho oslabila útočnou řadu. Obecenstva nesešel se bohužel takový počet, jaký zápas skutečně si zasloužil.

Rozhodčí: Vondörfer

Diváci: ?

Trenér: ?
(Národní listy, 2. listopadu 1905 // Národní listy, 16. prosince 1906)

Slavia - MTK
4 : 4

Datum: 5. listopadu 1905, Praha

Utkání: přátelské

Sestava: ?

Branky: ?

Průběh: ?

Rozhodčí: ?

Diváci: ?

Trenér: ?
(Národní listy, 10. srpna 1906)

Slavia - Magyart Atletikai Club
8 : 1 (2 : 1)

Datum: 12. listopadu 1905, Praha

Utkání: přátelské

Sestava: J. Hejda - Vaněk, Jeny, Firing

Branky: ?. ? 0:1, ?. ? 1:1, ?. ? 2:1, ?. Jeny 3:1, ?. Jeny 4:1, ?. Jeny 5:1, ?. ? 6:1, ?. Baněk 7:1, ?. ? 8:1

Průběh: Zápas »Slavie« proti »Magyar Athletikai Clubu« ukázal velikou převahu »Slavie«, která neustále obléhala a při šťastnější střelbě mohla docílit ještě jednou tolik branek. »Překvapením« byl jen první goal, který hosté docílili »za pomoci« Firinga. Na to »Slavie« brzo revanchovala se dvěma brankami.
  V druhé půli hry počíná zápas bombardováním branky Maďarů a rána za ranou sype se na ubohého brankáře hostů, který se štěstím chytá mnoho ran. Konečně »smůlu« »Slavie« proráží Jeny, který krásně mu podaný míč rovnou ze vzduchu posílá do branky. Z výkopu zas bombardování branky hostů a jistou dlouhou ranou získává Jeny čtvrtou branku pro »Slavii«.
  A hned z výkopu jest to opět Jeny, který páté branky dociluje. Tři branky ve třech minutách. Šestou branku dociluje pravé křídlo, střelíc míč do prázdné branky z bezprostřední blízkosti, neb brankář jednou míč odraziv před brankou, upadne. Na to »Slavie« znamená roh a z něho dociluje Vaněk branky 7. Po sedmé brance »Slavie« zmohou se konečně hosté na jediný útok v celé druhé půli a dovílí roh, z něj opět roh, který zahozen. Na to posílají hosté první a jedinou ránu na branku »Slavie«, kterou Jeník lehce chyt. Jediným tímto útokem jest ale »útočná« síla hostů vyčerpána a bombardování branky u Maďarů počíná na novo. Spojeným silám útoku »Slavie« zdaří se konečně i branka 8. Hra hostů byla horší, než jsme očekávali.

Rozhodčí: Dreichlinger

Diváci: ?

Trenér: ?
(Národní listy, 14. listopadu 1905 // Národní listy, 4. listopadu 1906)

Slavia - Wiener Athletic Club
4 : 3 (1 : 1)

Datum: 19. listopadu 1905, Praha

Sestava: ?

Branky: ?

Průběh: Hlavní událostí neděle byl zápas Slavie proti W. A. C. Hezký ale zápas to nebyl, neb nebyli jsme dosud nikdy dvědky tak bouřlivých scén při zápasech pražských, jako při zápase tomto. Co již několikráte se stalo, to opakovalo se opět tentokráte, jenže v míře ještě větší. Hosté přivezou si »soudce« ssebou a donutí Slavii, aby týž soudcoval. Slavia svolí - »soudce hraje s hosty« (jinak se jeho soudcování nedá nezvat) - u našich vidí soudce každou chybu a u svých málo - hráči se rozčilují - obecenstvo ještě více - a konec skandál. Naše poznámka (v pátek v hatě(?) učiněná), že Slavia bude hráti dobře, nedá-li se svésti ke hře na muže, se úplně vyplnila. Vídeňáci začali »hru«, která hrou se nedá ani nazvat; to bylo jen strkání a kopání do soupeře a získání míče za každou cenu. A protože i naši někteří hráči počali jim rovným oplácet, tu vytvářela se hra v pustou strkanici a kopanici. To nebyl více sport, k tomu nebylo potřebí »vědeckých« footballistů. Vinu arciť nesou zvláště hosté a pak jich soudce. Ale i nemalá vina padá na ty, kteří místo aby klidem ostatnímu obecenstvu dobrým příkladem šli napřed, dali první signály proti rozhodování soudce a proti tvrdé hře hostů. Výsledek zápasu měl však zníti asi v poměru 6:2 a tak by asi byl poměr sil obou mužstev osvětlen. Slavia byla by při normální hře v převaze a jen »takovou« hrou mohli hosté výsledku 4:3 docíliti. První půle končila v poměru 1:1 a byla ještě jakž takž k snesení. V druhé půli pak, když hosté docílili druhé branky z vyloženého »off side«, tu bylo po hře a jen útok Slavie ještě klid zachoval a přes všechny »překážky« pěkně kombinoval. U hostů byl skvělý brankář, který velkolepě zachraňoval.

Rozhodčí: ?

Diváci: ?

Trenér: ?
(Národní listy, 22. listopadu 1905)

Slavia - Wiener Athletic Club
4 : 0

Datum: 1905, Praha

Utkání: přátelské


Slavia - Wiener SV
6 : 3

Datum: 1905, Praha

Utkání: přátelské

Sestava: sestava

Branky: ?

Průběh: ?

Rozhodčí: ?

Diváci: ?

Trenér: ?

Poznámky: Hrálo se pravděpodobně 12. prosince 1905.
(Národní listy, 10. srpna 1906)

Sportlust Dresden - Slavia
0 : 10

Datum: 20. sprna 1905, Německo, Dresden

Utkání: přátelské

Sestava: Košek, Krummer, Baumruk

 

Branky: ?

Průběh: ?

Rozhodčí: ?

Diváci: ?

Poznámky: Pohlednice zaslaná maséru Františku Koželuhovi do Prahy. Jak lze vyčíst z rubové strany, z Drážďan byl na adresu pana Koželuha odeslána 20. srpna 1905. Na lícové straně lze vyčíst jména Jeník, Horáček, Kotouč, Krummer, Veselý, dole Kužel. Jméno napsané vlevo nahoře se mi zatím nepodařilo rozluštit.

Z tisku:

  Období kopané započíná zejtra zápasem »S. K. Slavie« v Drážďanech proti klubu »Sportlust«. »Slavie« sestavila k zápasu tomuto své mužstvo následovně:
Jeník
Veselý     Nový      Benda E.     Kotouč     Macoun
Baumruck     Benda J.     Jenny      Malý     Vaněk
Náhradník: J. Renner
Tak totiž mužstvo udáno ve včerejší odp. »N. P.« Do mužstva tedy zařaděni i Nový a Baumruck, bývalí »Spartáni« a ještě dříve členové »S. K. Slavia« (a před tím ?). Kabáty se mění - lidé zůstávají tíž.
(Národní lsity, 20. srpna 1905)

Leipziger Ballspielclub - Slavia
0 : 10 (0 : 3)

Datum: 10. září 1905, Německo, Leipzig

Utkání: přátelské

Sestava: ?

Branky: ?

Průběh: ?

Rozhodčí: ?

Diváci: ?

Trenér: ?

Poznámky: Výsledek ten potvrzuje dobrou formu »Slavie« a naopak úpadek mužstva Lipska, která již v jarním období žila jen ze slávy minulosti.
(Národní listy, 11. září 1905)

First Vienna FC - Slavia
0 : 2

Datum: 26. listopadu 1905, Rakousko, Wien

Utkání: přátelské

Sestava: Sharp

Branky: ?

Průběh: ?

Rozhodčí: Schindler

Diváci: ?

Trenér: ?

Poznámky:

Z tisku:

  S. K. »Slavia« hrál v neděli proti »First Vienna Football Clubu« ve Vídni. Hra předčasně ukončena (20 minut po zahájení, aneb 20 minut před koncem hry) a nedohrána za stavu 2:0. Zajímavější ale pro nást jest, že se »Slavií« hrál »Spartan« (?) Jenda Sharp. Vstoupí-li do »Slavie«, tu není pochyby, že »Slavie« získala hráče znamenitého - proto ale přece »Spartě« gratulujeme.

  K zápasu »Slavie« ve Vídni proti »First Vienně« se nám ještě sděluje: Hra nebyla soudcem přerušena, nýbrž »Slavie« sama hru přerušila v 17. min. druhé půle a to proto, jelikož soudce diktoval proti »Slavii« pokutový kop. Obě branky dal Jenda Sharp (Vosátka). »Hrubým porušením sportovních pravidel« nazývají vídeňské listy jednání mužstva »Slavie«. I my schvalovati nemůžeme, že »Slavie« neuposlechla rozhodnutí soudce, byť i bylo třeba nesprávné. Jakmile soudcem onoho pana Schindlera uznala a pod ním započala hrát, tu za každých okolností měla dohrát. Zkušenosti se soudci v posledním čase jsou čím dál - tím horší. A přece jsme před zápasem četli, že »Slavie« hráti bude jen za soudcování p. Drechlingera. Proč tady započala hrát s jiným soudcem?
(Národní listy, 28. listopadu 1905 // Národní listy, 29. listopadu 1905)

Slavia - Mittwaida F. C.
5 : 3 (3 : 1)

Datum: 3. prosince 1905, Praha

Utkání: přátelské

Sestava: Yeny, Benda

Branky: ?

Průběh: S. K. »Slavia« porazil včera »Mittweida« F. C. v poměru 5:3 (půle 3:1). »Slavia« nstoupila s obvyklým prvním mužstvem. Velmi pěkná hra, fair vedená zejmena se strany hostí. Mittweidští jsou znamenití běhouni a nahražují rychlostí a pěknou kombinací nedostatek techniky míčové. Útok krásně kombinuje, ale jest podporován jen centrhalfbackem. Oba druzí halvové většinou jen brání. Znamenitý jest brankář jejich, který dobře podporován byl backy. »Slavia« špatnou střelbou (zejmena Yeny a Benda měli špatný den) a nerozhodností připravila se o několik skoro jistých úspěchů.

Rozhodčí: ?

Diváci: ?

Trenér: ?

Poznámky:

Z tisku:

  S. K. Slavia hraje dnes proti »Mittweida F. C.«. Slavia nastoupí s obvyklým prvním mužstvem; jen na místě Veselého hraje v backu Renner. Do forwardu zařaděn není ještě Jenda Sharp. Mužstvo »Mittweidy« sestaveno je hráčů všech možných národností; jsou to vesměs studenti, kteří studují v Mittweidě.
(Národní listy, 3. listopadu 1905 // Národní listy, 5. listopadu 1905)

First Vienna FC - Slavia
0 : 1

Datum: 1905, Rakousko, Wien


Slavia - Berliner TuFC Viktoria
0 : 2

Datum: 1905, Praha

Utkání: přátelské
Slavia - Slavia B
7 : 1

Datum: prosinec 1905

Utkání: přátelské

Sestava: ?

Branky: ?

Průběh: Reserva, i přes to, že byla posílena Koškem, podlehla vysoko 1:7.

Rozhodčí: ?

Diváci: ?

Trenér: ?
(Národní listy 22. srpna 1906)Slavia - Meteor Praha VIII
10 : 2 (1 : 0)

Datum: 17. prosince 1905, Praha

Utkání: přátelské

Sestava: ?

Branky: ?

Průběh: ?

Rozhodčí: ?

Diváci: ?

Trenér: ?
(Národní listy, 2. září 1906)


...bez záruky, poznámky

· Další možné, ale neověřené zápasy:
červen: Slavia - Boldklub 1893 København 2:2 (?)
červen: Slavia - Boldklub 1893 København 4:0 (?)