190619071908

Slavia - Slavia B
9 : 1

Datum: 17. ?nora 1907, Praha

Utkání: přátelské
Slavia - Deutsche Sportbrüder
4 : 0 (2 : 0)

Datum: 24. února 1907, Praha

Utkání: přátelské

Sestava: Jeník - Fiering, Veselý - Benda, Kotouč, Jirkovský - Široký, Bělka, Malý, Jahn, Vaněk

Branky: 2. Malý 1:0, 42. Malý 2:0, 53. Malý 3:0, 85. Bělka 4:0

Průběh: Hosté splnili svůj slib, že se vynasnaží, aby porážku svou učinili co nejmenší. Sesílivši své, tělesně velmi zdatné a technicky dobře vycvičené mužstvo, bratry Engly, kteří hrají v poslední době za vídeňskou Cricketu, dovedli zápas učiniti velmi zajímavým, maříce houževnatě útoky červenobílých a neopomíjejíce žádné příležitosti je opláceti. Silný vítr byl hře velmi na závadu, tím spíše, že žádné z mužstev nedovedlo této nepříznivé okolnosti čeliti jedině správnou přízemní hrou. Terrain naopak byl výborný svou pružností. Návštěva 1850 osob. Soudce pan Šmucr (S. Č. S.). Slavia hraje v prvé polovici proti větru, dobývá po řadě útoků a množství schytaných i vedle střelených ran prvého úspěchu v rohu v 18. minutě. Po 2 min. Bělka obratně a rychle projde obranou, střelí, Malý doráží na samé brankové čáře v síť - 1. branka. Obrana D. S. B. maří úsilí domácích, zejména pěknou hrou hlavovou. V 35. min. získávají červenobílí roh, v 42. min. vstřeluje Malý druhý míč, který opět Bělka krásně připravil - 2. branka. Polovice 2:0. Ačkoli v druhé polovici má Slavi vítr za spojence, zklame naděje svých přátel na větší score. Zásluhu na tom má vytrvalost, s níž hosté vydrželi tempo, a vinu neurovnaná hra, z níž Slavia nedovedla vybřednouti. V 6. min. připojuje S. K. S. třetí a hned čtvrtý roh, v 8. min. Malý zachycuje tělem dobře zcentrovaný míč Úzkého a proskočiv mezi backy, vstřelí nezadržitelně po třetí. 18. min. 5. roh S. K. S. Domácí si připraví několik výborných chancí, kteří ochromeni nerozhodností před branou nedovedou využitkovati; několik shluků rovněž míjí sťastně pro »bratry ve sportu«. V 28. min. 6. roh S. K. S., jenž záhy oplacen jediným hostí, a v 40. min. dobývá Bělka rozvážně podle vyběhnuvšího brankáře poslaným míčem 4. branky.

Rozhodčí: Šmucr

Diváci: 1.850

Trenér: ?
(Národní listy, 25. února 1907)Slavia - Mannheimer FC
7 : 1 (4 : 0)

Datum: 3. března 1907, Praha

Utkání: přátelské

Sestava: Jeník, Krummer, Veselý, Benda, Kotouč, Jirkovský, Malý, Bělka, Starý, Jahn, Vaněk

Branky: 1. Jenny 1:0, 5. Jenny 2:0, 13. Jahn (Jenny ?) 3:0, 29. Vaněk 4:0, 49. Nerg 4:1, 69. Jahn 5:1, 77. Bělka 6:1, 78. Jenny 7:1

Průběh: Slavia ukázala toliko v prvé polovivi, kdy hrála proti větru, hru aspoň uspokojivou a zřetelnou převahu; v druhé půli naopak lepší dojem činili hosté, kteří jednoduchou a rychlou kombinací přenášeli často míč k české bráně. Že nedobyli více úspěchů, má příčinu v nejistotě jejich u brány a nevalném umění střeleckém. U Slavie nepříjemně bil do očí pomalý start na míč, dlouhé vyčkávání s podáním i střelou, což umožňovalo hostům soustředění sil nebo vběhnutí do rány. Slavia hrála vyhraný zápas a hrála jej vlažně, bez ctižádosti ukázati pěknou hru nebo aspoň docíliti vysokého score. Místo obšírného popisu stojí tato prostá analysa zápasu. 1. min. 1. branka (Jenny). 4. min. roh Mannheimu. 5. min. 2. branka (solo Jennyho). 8. min. 2. roh Mannheimu. 13. min. 3. branka S. K. S. (nejasno, zda střelou Jahnovou nebo Jennyho). 15. min. 2 rohy S. K. S. 20. min. útok hostí (pravého křídla Skota Jacka Nivena). 29. min. 4. branka S. K. S. (Vaněk). 37. min. 3. roh S. K. S. (ze shotu Jirkovského). 42. min. brankář Slavie v činnosti. Polovice 4:0. 4. min. 3. roh Mannheimu. 6. min. 1. goal Mannheimu (Nerg). 12. min. 4. roh Mannheimu. 22. min. scrumage u brány hostí. 24. min. 5. branka S. K. S. (Jahn). 32. min. 6. branka S. K. S. (Bělka). 33. min. 7. branka S. K. S. (Jenny). 34. min. roh S. K. S. Soudce p. MUC Freja (S. Č. S.).

Rozhodčí: MUC Freja

Diváci: ?

Trenér: ?
(Národní listy, 2. března 1907 // Národní listy, 4. března 1907)Slavia - Hanauer FC 1893
14 : 2 (7 : 2)

Datum: 10. března 1907, Praha

Utkání: přátelské

Sestava: Jeník - Bělka, Malý, Pulchert, Jirkovský

Branky: 2. Pulchert 1:0, 6. Malý 2:0, 8. Bělka 3:0, 16. ? 3:1, 21. Pulchert 4:1, 26. ? 4:2, 35. Bělka 5:2, 42. Pulchert 6:2, ?. Bělka 7:2, 60. Bělka 8:2, 63. Bělka 9:2, 67. Bělka 10:2, 69. Bělka 11:2, 70. Bělka 12:2, 81. Bělka 13:2, 89. Pulchert 14:2

Průběh: Zasněžené, místy rozblácené hřiště. Hra obou stran tím zřejmě trpěla. Hostům se nepodařilo napraviti dojem, který od podzimní návštěvy zde zanechali; dlužno však přiznati, že ho také nezhoršili. Odešli s porážkou těžší než v září; příčinou toho jest přímo trapná nemohoucnost před brankou, která divně kontrastuje s pěknou hrou v poli. Chceme-li však býti spravedlivi, nemůžeme neviděti, že hosty deprimoval i způsob soudcování páně Hrdličkova, s nímž hosté vším právem mohli býti (a také byli, jak v halftimu prozradili svou žádostí u předsedy Slavie, aby soudce byl vyměněn) nespokojeni. U Slavie dosud marně čekáme na návrat formy velkých dní; zdá se, jakoby něco hlodalo na tomto mužstvu a ubíralo mu sil k dalšímu vývoji, jinak věru nepochopitelným nám zůstává zjev, že mužstvo po měsíční práci, v níž odehrálo tři zápasy, nepřekonalo dosud počáteční nehotovost. V oznámeném sestavení mužstva nastala změna ve středu útoku, kde za ochuravělého Starého hrál Pulchert.
  Od šedého pozadí podnormální výkonnosti mužstva se živě odrážel Malý jako výborný technik, vytrvalý běhoun i bystrý taktik; jemu po bok se řadil Bělka jako hráč neochabující energie a kuráže a výborný střelec. V záloze poměrně nejlepší výkon podal Jirkovský. Hra obrany celkem dobrá. Ve 2. min. scoruje Pulchert z podání Malého; ve 4. min. roh SKS. V 6. min. Malý střílí 2. branku, v 8. min. Bělka třetí, v 16. min. hosté dobývají prvého úspěchu; jeden z útočníků hostí poraniv se, vyměněn náhradníkem. 21. min. čtvrtá branka (Pulchert), 25. min. roh Hanavských. 26. min. 2. goal hostí (vysoká rána ze zálohy). 31. a 33. min. rohy SKS. 35. min. Bělka vrací míč od tyče odražený. 5. branka. 38. min. roh hostí. 42. min. Pulchert vstřeluje míč slabě brankářem odražený. 6. branka. Hanavští dobývají 2 rohů, ale dostávají ještě 7. branku (Bělka). Polovice 7:2. 5. min. roh hostí; v 12. min. Jeník vyráží míč na roh. V 15. min. Bělka umisťuje výborně míč Pulchertem přihraný. - 8. branka. V 18. min. putuje do brány míč střelený Pulchertem a zkorigovaný Bělkou. - 9. branka; týž hráč proměňuje v 22. min. centrum Malého v 10. branku. V 24. min. Bělka korunuje sve solo mistrnou střelou z těžké posice. - 11. branka, po minutě naplňuje tucet úspěchů, dostav míč pěkně připravený Malým. Obrana Slavie stržena v boj. 30. min. roh SKS., 35. min. nový. 36. min. prudký výpad Bělkův přivádí míč po třinácté ve styk se sítí nepřátelskou. Útoky hostí dojdou nepatrné odměny rohem. Ve 44. min. zakončuje Pulchert score 14. brankou.

Rozhodčí: František Hrdlička

Diváci: ?

Trenér: ?
(Národní listy, 11. března 1907)Slavia - Berliner Ballspielclub
5 : 0 (1 : 0)

Datum: 17. března 1907, Praha

Utkání: přátelské

Sestava: Jeník - Fiering, Veselý - Jirkovský, Kotouč, Krumer - Úzký, Bělka, Jenny, Jahn, Vaněk

Branky: 44. Kotouč 1:0, 71. Jenny 2:0, 77. Bělka 3:0, 83. Bělka 4:0, 85. Jenny 5:0

Průběh: Slavia nastoupila opět v novém sestavení, odlišním od oznámeného: Jeník; Fiering, Veselý; Jirkovský, Kotouč, Krumer; Úzký, Bělka, Jenny, Jahn a Vaněk. V prvé půli hrála Slavia ve slabé formě posledních zápasů, kterou nemohla překonati obětavě a dobře hrající obranu hostí, ač převaha červenobílých byla patrna. V druhém čase se konečně Slavia našla; kombinace se vrátila do jejich řad, které se pěkně doplňovaly a zastupovaly. Pěkně hráli zejmena Jenny a Bělka; záloha, v níž čtvrtého muže hrál neúnavný Veselý, celá podala v druhé půli pěknou, ucelenou hru, výborně si tu vedl na novém místě Krumer. O hostech nelze užíti než stereotypního: dobrá práce v poli, naprostý nedostatek střeleckého umění. Ohromnou práci konala obrana, brankář brilantní. Chtějíce stručně charakterisovati zápas, můžeme říci, že Slavia svého soupeře »utahovala« prudkým tempem. První půle byla vyplněna ofensivou Slavie, která až na několik rohů zůstala bezúspěšnou. Teprve krásný prudký shot Kotoučův z volného kopu v 44. min. dal Slavii vedení, s nímž měnila branku. V druhé půli nabídli hosté stupňované tempo, která Slavia ochotně přijala. Rychle a dobře kombinujíc a pěkně střílejíc, hrála Slavia nejlepší svou hru této sezony, kterou vyčerpávala od minuty k minutě síly soupeřovy, jenž přes statečný odpor musil povoliti množství rohů, od 26. min. čtyřikrát vstup míči do své sítě. V 26. min. Jenny konečně překonal umění a bdělost brankářovu - 2. branka. V 32. min. Bělka, obdržev míč připravený Jennym, dobývá 3. branky. V 38. min. zachycuje Jahn centrum Širokého hlavou a Bělka vstřeluje po čtvrté. V 40. min. proměňuje Jenny centrum Vaňkovo v 5. branku. Soudce p. MUC Karel Freja (S. Č. S.) výborně ovládal korrektně oběma mužstvy vedený boj.

Rozhodčí: MUC Karel Freja

Diváci: ?

Trenér: ?

Poznámky:

K nedělnímu zápasu Slavia - Berl. Ballspielclub

  Hosté nastoupí v tomto sestavení: Worpitzki (brankář); Labjon a Möller (obhájci); Egeling, Paprotzki a Teutloff (záložníci); Heutschel, Schutte, Schellewald, Tänzer, Noack (útočníci). Z nich Worpitzki, Möller, Paprotzki a Teutloff několikrát okusili slávy mezinárodní; z ostatních Egelign, Noack a Tänzer jsou výborní se všemi přívlastky prvotřídnosti. - V mužstvu Slavie se pravděpodobně objeví Košek a Baumruk, jenž složiv úspěšně druhou státnici, může zase holdovati kopané.
(Národní listy, 14. března 1907 // Národní listy, 18. března 1907)Magyar Testgyakorlo Köre - Slavia
1 : 0 (0 : 0)

Datum: 24. března 1907, Budapešť

Utkání: přátelské

Sestava: Soustružník - E. Benda, Nový - Maizl, Kotouč, Jirkovský - Úzký, Bělka, Jenny, Košek, Milda

Branky: ?. ? 1:0

Průběh: »Pester Lloyd« nazývá Slavii famosními Čechy. »Hra jejich stála sice na vysoké úrovni, naše mužstva jsou však sotva horší a pražská vítězství Slavie jest, podle nyní rozhodnutých pešťských her soudíc, připsati na vrub tamějším poměrům a nikoli převahy Čechů.« O brance, kterou M. T. K. zvítězil, podotýká list: »Branka se nezdála býti úplně správná, než byla soudcem uznána.«

Rozhodčí: ?

Diváci: ?

Trenér: ?
(Národní listy, 28. března 1907)Magyar Testgyakorlo Köre - Slavia
2 : 0 (1 : 0)

Datum: 25. března 1907, Budapešť

Utkání: přátelské

Sestava: Benda, Maizl, Kotouč, Bělka, Starý

Branky: ?

Průběh: Slavia prohrála, ač hrála lépe než včera. U Maďarů byl nejlepším mužem Borbas, u Slavie vynikli E. Benda, Kotouč a Maizl, Bělka a Starý zmařili 3 »jisté« chance. Kotouč 20 minut před koncem odstoupil.

Rozhodčí: ?

Diváci: ?

Trenér: ?

Poznámky: Budapešťský tisk: „Hra měla stejný ráz jako předešlého dne, Slavia neukázala nic ze své převahy.”
(Národní listy, 28. března 1907 // Národní listy, 29. března 1907)

Magyar Atletikai Club - Slavia
2 : 0

Datum: 25. b?ezna 1907, Budapešť

Utkání: přátelské
Slavia - Civil Service FC
4 : 2 (2 : 2)

Datum: 31. března 1907, Praha, hř. Slavie

Utkání: přátelské

Sestava: Jeník, Veselý, Krumer, E. Benda, Maizl, Milda, Baumruk, Bělka, Jenny, Košek, Malý

Branky: 5. Baumruk 1:0, 9. ? 1:1, 30. ? 1:2, 34. Bělka 1:1, 62. Košek 3:2, 81. Košek 4:2

Průběh: Slavia hrála v tomto sestavení: Jeník, Veselý, Krumer, E. Benda, Maizl, Milda, Baumruk, Bělka, Jenny, Košek, Malý. Košek postavený na křídlo, které mu nesvědčí, záhy vyměnil své místo s všestranějším Malým. Civil Service v sestavení, které jsme oznámili už v neděli. Slavia má výkop, z něhož chutě útočí; volný kop jí přisouzený vede k rohu v 2. min. Útok hostí končí autem. V 5. min. přejímá Baumruk míč Koškem centrovaný, klička a Baumrukův
Jedna z prvních a samozřejmě nepříliš
zdařilých momentek. Brankář Slavie
Jeník (vpravo) má takřka stejný dres jako
útočící Angličan a řeší situaci
rázným odkopem.
míč se třepe v síti - 1. branka. V 6. min. 2. roh S. K. S. (ze střely Malého), v 9. min. pěkný útok Baumruk-Košek-Jenny končí shotem Baumrukovým, jenž vrácen obránci. Ještě v téže minutě vehementní útok levého boku C. S. připravuje míč střednímu útočníku, jenž krásnou ranou k pravé tyči vyrovná. Střídavé útoky. 12. min. 1. roh C. S. F. C. Zoufalý boj o každou píď půdy; v 17. min. Jeník odráží ránu levého křídla hostí. 23. min. 3. roh S. K. S., v příští minutě levá spojka hostí míjí českou bránu. 30. min. Jeník vybíhá proti míči, jenž nepřítelem vrácen na bránu, kterou ochraňuje šťastně Milda; druhý shot chytá, ale slabě odráží zatím se vrátivší Jeník, jenž nad to padá a musí viděti míč pravou spojkou střelený ve své síti - 2. goal C. S. F. C. Hosté v edou, ale Slavia nepozbývá mysli, už v 31. min. dobývá 4. rohu, odráží a opětuje útok Angličanů, v 34. min. Jenny podává hlavou Bělkovi, jenž přes srážku s backem dovede vyrovnati 2:2.
   Boj víří od brány k bráně, jichž obrany pracují s hrdinským sebezapřením a obětavostí. Polovice 2:2. Slavia stupňuje tempo, ohrožuje opět a opět nepřátelskou bránu; v 4. min. získá 5. roh. V 7. min. Jeník dvakrát šťastně zasahuje v boj; pak dochází řada na jeho protějšek. Historie se dvakrát opakuje. V 17. min. Košek na vlastní pěst pronikne a obešed backa - vstřeluje po třetí. V 19. min. 6. a 7. roh S. K. S. V 20. min. roh Civil S. F. C. Angličané střelují z dálky na českou bránu; v 23. min. zakročuje za upadnuvšího Jeníka Veselý. 24. min. 8. roh S. K. S., 26. min. 9. roh S. K. S. 28. min. Jeník chytá dlouhou ránu ze zálohy. Obě strany povolují, hra vázne ve středu. V 35. min. Slavia zbavena pěkné chance tím, že Jenny poražen. 36. min. po pěkné kombinaci Bělky s Jennym Košek pěkně umístěnou ranou dobude 4. úspěchu. 40. min. 10. roh S. K. S., 43. min. 11. roh S. K. S. Ostře vedený zápas dobře řídil p. M. Horáček.

Rozhodčí: M. Horáček

Diváci: 5.200

Trenér: ?

Poznámky: poznamky
(Národní listy, 2. dubna 1907 // Národní listy, 3. dubna 1907)

Slavia - Civil Service FC
6 : 4

Datum: 01. dubna 1907, Praha

Utkání: přátelské

Diváci: 3.800


Slavia - Oxford University
2 : 2

Datum: 04. dubna 1907, Praha

Utkání: přátelské
Slavia - Oxford University
0 : 0

Datum: 6. dubna 1907, Praha, Letná, hř. Slavie

Utkání: přátelské

Sestava: Em. Benda, Jirkovský, Nový, Bělka, Pulchert

Průběh: Výsledek prvého zápasu potrvzen. Potvrzen heroickým soubojem dvou mužstev, jež nadšení, oddanost k barvám jejich klubů hnalo až k nejzažšímu napjetí energie. Po 90 minut vířil zoufalý boj, po 90 minut sledoval útok na útok, po 90 minut tříštilo se všechno výbojné úsilí o skálopevnost té i oné obrany. V prvních 45 minutách byly obě půle jevištěm boje, Oxford měl nevelkou, avšak přece pozorovatelnou převahu, měně bystře taktiku, zkoušeje proniknouti českou obranu brzy křídelní hrou, brzy proraziti středem. Obrana česká výborně podporovaná Em. Bendou a překrásně hrajícím Jirkovským dovedla včas otupiti všechny útoky. Útok Slavie maje ve středu výborného taktika v Starém a zásoben dobrými míči od Jirkovského i Eman. Bendy nejen hojně ohrožoval anglickou obranu, nýbrž vynutil i dvou rohů. Ta i ona strana si připravila, avšak pro obětavý odpor nepřítelův nedovedla využitkovati krásných chancí. V druhé půli Slavie rychleji se rozehrála, útoky v poli nabývaly urovnanosti, útočný řetězec její pěkně rozvinutý nutil Angličany rozdělovati úsilí po celé šíři hřiště, čímž obranná schopnost valně trpěla, záloze pak podpora vlastního útoku znemožněna. S každým metrem blíže k nepřátelské bráně rostla vehemence útoků Slavie, v brankovém území oxfordském to byl divý, vše sirbující a prorážející příboj, jenž jen proto mnohdy se převalil neškodně, že universitáni s krásnou statečností vystavovati těla svá za terč míčům Slavie. Co chvíli zapadne míč do zmítajícího se chumáče těl, rozčilení obecenstva roste od minuty k minutě, každá minuta, každá vteřina může býti osudná Oxfordu. Ale míče jsu odráženy nebo jdou do outu. Slavie se musí spokojiti s rohem v 15. min. Češi, povzbuzováni obecestvem, s neochabující energií tisknou soupeře k jeho bráně. Ale štěstí nebylo tentokrát s červenobílými barvami. V 20. min. Jirkovský udeřen do nohy, nestačí na nadlidskou práci, které tento zápas vyžadoval a kterou statečný jinoch dosud konal. Oxford se uvolňuje, snadno odráží útoky Čechů a když v 23. min. Jirkovský nucen odstoupiti a Bělka zařaděn do zálohy, čímž útok český pozbyl nebezpečnosti, může Oxford se vrátiti do ofensivy.
   Slavia vydržuje všechny útoky až do 26. min., kdy se Jirkovský opět vrací, aby s krajním sebezapřením podporoval, seč seslabená schopnost jeho stačila. Ale Oxford se už rozehrál a Slavie více není s to, nabýti zdrcující převahy dřívější. Angličané získají roh v 27. min., jenž jest jeho prvým a posledním úspěchem. Slavia hrála ve všech řadách výborně, ač útok seslaben Pulchertem (za Baumruka). Nový správně ponechán na svém místě. Včerejší zápas byl veden oběma stranami vzorně fair, za celou hru byl dán soudcem p. Joe Grussem, jenž byl podporován výborně p. Šmucrem jako pomezním soudcem, jeden jediný volný kop pro tvrdost ve hře. Dva tři jiné byly dány za offside nebo ruku.

Rozhodčí: Joe Gruss

Diváci: ?

Trenér: ?
(Národní listy, 7. dubna 1907)Slavia - SK Rapid Wien
5 : 2 (2 : 2)

Datum: 7. dubna 1907, Praha

Utkání: přátelské

Sestava: Jeník - Veselý, Kolář - Vopálecký, Jirkovský, Milda - Úzký, Mozol, Jahn, Vaněk, Pressý

Branky: 5. ? 0:1, 7.? 1:1, 25. ? 2:1, 42. ? 2:2, ?. 3:2, 48. ? 4:2, 54. ? 5:2

Průběh: Po vzrušujících zápasech angločeských něco pro odpočinutí nervům. Hosté se však postarali, aby zápas měl neobvyklou, ač nikoli zvláště pěknou předehru. Odvolávajíce se na to, že v těch nebo oněch novinách četli, že jim bude soupeřem Rezera Slavie, zdráhali se nastoupiti s odůvodněním, že zápas se Slavií Reserves jest pod jejich důstojností. Jejich vůdce žádal na starostovi S. K. S. inž. Krulišovi písemné prohlášení, že hrají s prvním mužstvem. Energický representant Slavie mu slíbil a po zápase dal prohlášení tohoto znění:

»Velectěnému
F. C. Rapid
ve Vídni!

  Po přání Vašem potvrzuji tímto, že nastoupili

Jste dnes proti prvému mužstvu Slavie, doplněnému

6 muži z Reservy. Každá jiná zpráva novinářská

o sestavení mužstva našeho nezakládá se na pravdě.

V úctě
Zd. Kruliš,
starosta S. K. S.«

  Zápasu bylo přítomno 1500 osob. Mužstvo Slavie nastoupilo v této kombinaci: Jeník (br), Veselý, Kolář (obrana); Vopálecký, Jirkovský, Milda (záloha); Úzký, Mozol, Jahn, Vaněk, Pressý (út). Jak vidno, starosta S. K. S. dokonce jednoho náhradníka hostům odpustil. Že mužstvo toto nebylo nedůstojno Rapidu, vidno z výsledku a bylo zřejmo po celý průběh hry, v níž červeno-bílí většinou byli v převaze. Hosté dovedli učiniti první polovici zápasu velice zajímavou; v druhé Slavia záhy nabyla výhody, která nebyla ohrožena ani na okamžik, přes to, že Rapid neúnavně podnikal své výpady, které tu a tam se zorganisovaly i v pěknou kombinaci. Rapid se ujal vedení v 5. min., ale už po 2 minutách pozbyl výhody; v 25. min. přešlo vedení na Slavii, v 42. min. hosté vyrovnali; v druhé půli Slavia připojila do 3. min. další dvě branky a v 19. min. náhodným úspěchem zvýšila score na pět branek. Na hráčích prvého teamu bylo pozorovati únavu po předchozích zápasech anglických (Veselý hrál v jedniném týdnu pátý zápas); podpora, kterou poskytli svým mladším kolegům, nebyla tudíž zvláštní ceny. Z »Reservistů« vynikl opět Mozol jako střelec, dav z 5 branek čtyři. Až na pravého halva mají náhradníci Slavie krásnou míčovou techniku, která je bohužel místy svádí ke kudrlinkám, o sobě sice zcela pěkným, většinou však zbytečným.
  Mužstvo prosazuje sklon ke hře »tří vnitřních«, jíž se oddává na úkor mnohdy účelnější hry křídelní. Reservista Kolář v backu vyniká dlouhými odkopy, jimž neschází než jistota, která možno ovšem nabýti pečlivým trainingem. Hosté většinou hrají typický vídeňský football, v němž alfou a omegou jest výpad a střela. Tato ovšem postrádá jistoty. Mužstvo usiluje ovšem také o kombinaci, ke svému neprospěchu však ji často nechává státi se účelem místo prostředkem k úspěchu. Pěkně jest vyvinuta u Rapidu hra hlavou. Vynikli brankář a dlouhý pravý back. Mužstvo se samo oloupilo o klid, inscenovavši svrchu zmíněnou předehru k zápasu. Rozpor mezi jeho sebedůvěrou, která žádala za soupeře prvé mužstvo S. K. S., průběhem zápasu zdeprimoval Vídeňany, že hráli jistě pod svou obvyklou úrovní, o čemž nás ujistil jeden z jejich průvodců, čemuž rádi věříme.

Rozhodčí: ?

Diváci: 1.500

Trenér: ?
(Národní listy, 9. dubna 1907)

Slavia - Hallescher FC Wacker
7 : 2

Datum: 14. dubna 1907, Praha

Utkání: přátelské
First Vienna FC - Slavia
2 : 2 (1 : 1)

Datum: 21. dubna 1907, Rakousko-Uhersko, Wien

Utkání: přátelské

Sestava: Gordon - Boček, Kolář - Vopálecký, Jirkovský, Herbinger - Presler st., Zátka, Barta, Malý, A. Vosátka

Branky: 13. Vopálecký 0:1, 40. ? 1:1, 71. Presler 1:2,

Průběh: Výsledek, který jest krásným úspěchem mladé Slavie. Nynější mužstvo Slavie dokázalo už druhým zápasem, že chápe v plném dosahu své břímě representace červenobílých barev. Ukázalo znovu, že láska ke klubu, ušlechtilý zápal a mravní síla jsou i ve sportu činitelem znamenité váhy. To, že jedenáctka Slavie má dostatečný morálný fond, z něhož dovede nahražovati dočasné minus tělesné zdatnosti, technické vyspělosti a nedostatek matchové ostřílenosti, jest nejbezpečnější zárukou jeho schopnosti k dalšímu vývoji. Okolnost, že jeho úspěchy jsou z valné části výsledkem jeho obětavosti, nadšení a mohutné vůle, získává mu sympatií pozorovatele a úcty soupeřovy. My, kteří na tomto místě neustáváme hlásiti a zdůrazňovati mravní význam sportu, neváháme vysloviti upřímné uznání a dík lidem, jejichž úspěchy na mravní síle jsou založeny.
   First Vienna nastoupila kompletní. Obrana její prohlášena vídeňskými listy opět a opět za nejlepší na kontinentě. Slavia hrála takto: V bráně Gordon, jenž - přes churavost - se rozhodl jeti do Vídně; v obraně Boček a Kolář; v záloze Vopálecký, Jirkovský a Herbinger; v útoku Presler starší, Zátka, Barta, Malý a Vosátka A. Mužstva se ukázala asi rovnocennými, u Slavie lehká převaha. Zápas řídil bezvadně pan Meisler. O průběhu zápasu nás došla tato telefonická zpráva:
   First Vienna má výkop, SKS jest hned u její branky a Presler střílí do tyče. V 7. minutě zakročuje brankář Slavie, v 8. minutě volný kop pro SKS. V 13. minutě pálí Vopálecký z dáli na branku Vienny, brankář chytá míč už v bráně - první branka Slavie. V 15. minutě volný kop pro domácí. V 20. min. brankář chytá ránu Malého. Gordon odráží centr pr. kř. domácích; v 23. min. pak ránu pr. spojky. Roh First Vienny, v 28. minutě roh SKS. V 40. min. volný kop pro First Viennu, který Gordon chytá, rovněž za čarou - 1. goal Vienny. Polovice 1:1. Ve 4. minutě druhé půle 11metrovka pro Slavii, Zátka dává míč Pekarnovy do rukou. V 14. minutě roh Vienny. V 26. minutě Vosátka získává svým vedení z centra Preslerova. V 27. minutě First Vienna z 11metrovky vyrovnává. V 39. min. volný kop pro Viennu. V 45. min. rohem Vienny končí hra.

Rozhodčí: Meisler

Diváci: ?

Trenér: ?
(Národní listy, 22. dubna 1907)Slavia - Budapesti Torna Club
5 : 3 (3 : 1)

Datum: 28. dubna 1907, Praha

Utkání: přátelské

Sestava: Příbramský - Kolář, Boček - E. Benda, Kotouč, Milda - Mozol, Malý, Starý, Košek, Vosátka

Branky: 7. Malý 1:0, 13. Starý 2:0, 16. Starý 3:0, 33. ? 3:1, 63. ? 3:2, 71. ? 3:3, 75. Košek 4:3, 88. Malý 5:3

Průběh: Slavia v sestavení: Příbramský (Juniors); Kolář, Boček; E. Benda, Kotouč, Milda; Mozol, Malý, Starý, Košek, Vosátka. BTC. v sestavení již námi oznámeném. Výborné výkony v českém teamu podali Malý a Starý, Vosátka vzbudil naději, že své nové místo záhy dobře vyplní. Obránci Boček a Kolář uspokojili. V záloze dobře hrál jen Em. Benda, hra jeho druhů nesla stopy přestávky. Nynější mužstvo BTC má pěknou techniku, která umožňuje dobrou kombinaci, s níž však nedovede mužstvo spojiti i náležitou střeleckou pohotovost. Zápas řídil pan Gruss (SCS). Návštěva 3218 osob. Průběh zápasu. 5. min. roh SKS, v 7. min. Malý vstřeluje z kombinace Vosátka, Košek - 1. branka. Roh SKS; v 12. min. 3. roh SKS. V 13. min. kombinace Starý, Malý, Košek korunována přesně umístěnou ranou Starého - 2. branka. V 16. min. vtlačí Starý ze samé brankové čáry do brány třetí míč. Ofensiva Slavie s krátkými návštěvami BTC v české půli. V 33. minutě levá spojka BTC pěknou ranou pod tyč, proti níž malý Příbramský byl bezmocný, dobývá prvního úspěchu svým barvám. Hra odtud otevřenější. Polovice 3:1. Slavia obléhá a střílí vedle. Scrumage u české i maďarské brány. V 18. min. levá spojka obránci nestřežená získá druhou branku Uhrům. 21. min. 4. roh SKS. Útoky Slavie. V 26. min. levé křídlo hostí vyrovnává. 3:3. Slavia zostřuje tempo, a v 30. min. Košek z pěkného sola, založeného na nepostřehnutelném ofsidu, zjedná Čechům vedení 4. brankou. V 32. min. 5. roh SKS, z něhož hned šestý, který Malý mistrně hlavou proměňuje v 5. branku Slavie. Češi odtud v převaze, jíž se pro znamenitou hru uherského brankáře nedostane číselného výrazu. Výsledek 5:3 pro Slavii.

Rozhodčí: J. Gruss

Diváci: 3.218

Trenér: ?
(Národní listy, 29. dubna 1907)Slavia - Young Boys Bern
8 : 0 (2 : 0)

Datum: 4. května 1907, Praha

Utkání: přátelské

Sestava: Pulchert - Krummer, Boček - Benda, Kotouč, Macoun - Mozol, Jahn, Renner, Košek, Vosátko

Branky: 4. ? 1:0, 29. Košek 2:0, 55. Košek z pen. 3:0, 62. Košek 4:0, 70. Košek 5:0, 78. Jahn 6:0,82. Košek 7:0, 83. Košek 8:0

Průběh: Slavia nastoupila v sestavení včera oznámeném. K našim poznámkám, jimiž jsme tuto sestavu doprovodili, s námi sdělil na vysvětlenou starosta S. K. Slavia Zd. Kruliš, že Jirkovský nezařaděn, poněvadž hlášen chorav. Pulchertovi chce Madden poskytnouti nejvíce příležitosti ke hře, aby rychle nabyl formy, neboť má hráti proti WAC, Herlinger jest mu dosud tělesně příliš sláb. Mr. Madden, jehož si vysoce vážíme, má ovšem o věci své mínění, stejně jako i my máme své. On jest povolán sestavovati mužstva Slavie, my máme úkol je kritisovati. A každý po svém se snažíme konati svou povinnost. - Young Boys jsou tělesně silné, rychlé mužstvo, pěkné vytrvalosti, jeho útok však postrádá střelecké schopnosti. Slavia hrála neurovnanou, avšak k cíli vedoucí hru, ajk dosvědčuje veliký počet jejích úspěchů.
   Výborný v každém ohledu výkon byl Pulchertův, jenž po dlouhém bloudění dnes takřka na konci své footballové kariery se vrací na místo, pro něž měl skvělý talent, jak dokázaly všechny jeho pohostinské hry v bráně. Obranu znamenitě podporoval Em. Benda, jenž jest okrasou řady halvů. Ostatně v mužstvu na sebe nikdo zvláště neupozornil. Soudce p. Freja měl vzácnou příležitost nadiktovati v tomto zápase 3 jedenáctimetrovky a přerušiti zápas pro návštěvu - psa ve hřišti.
   Průběh zápasu. Ve 4. min. 1. branka Slavie. 11. min roh S. K. S. 15. min. roh Y. B. Od 12.-16. min. Košek pro ránu míčem do dolní části břicha mimo hřiště. V 27. min. vystoupení všetečného foxteriera na hřišti. V 29. min. pouští brankář mezi rukama do brány míč Koškův. 2. branka. V 34. min. Pulchert mistrně chytá 11metrovku. 43. min. roh S. K. S. Polovice 2:0. V 10. min. proměňuje Košek 11metrovku, za podražení Vosátkovo přisouzenou. - 3. branka. 17. min. 4. branka Koškova ze vzorného centru Vosátkova. V 21. min. Košek posílá na přání obecenstva míč do podélného zámezí, což jest zjevem, který neviděti denně. V 25. min. rush a 5. branka Koškova. 31. min. roh S. K. S. 33. min. z kombinace Kotouč, Renner a Jahn 6. branka. V 37. min. Koškova 7. branka. V 38. min. Košek vstřeluje brankářem špatně odražený míč Mozolův - 8. branka.

Rozhodčí: MUC Freja

Diváci: ?

Trenér: J. W. Madden
(Národní listy, 5. května 1907)Slavia - Young Boys Bern
4 : 0 (0 : 0)

Datum: 5. dubna 1907, Praha

Utkání: přátelské

Sestava: Pulchert - Vosátka, Košek, Starý, Em. Benda, Malý, Mozol

Branky: 51. Starý 1:0, 66. Košek 2:0, 72. Košek 3:0, 88. Starý 4:0

Průběh: Hosté docílili proti zlepšenému mužstvu českému o polovici lepšího výsledku, na čemž zásluhu má neobyčejná jejich horlivost a vinu neobyčejná rozháranost Slavie. Švýcaři vystudovali v sobotním zápase hru Čechů a výborným obsazováním nebezpečných lidí dovedli účinně mařiti všechny jejich náběhy ke kombinační hře. Této jsme viděli velmi, velmi málo. Řídké okamžiky, kdy se přece kombinace v českých řadách rozvinula, kontrastem jen sesílily celkový trapný dojem zápasu. V útoku horlivostí se vyznamenával Vosátka; v záloze opět to byl Em. Benda, jenž se skvěl všudypřítomností, tu spěchaje na pomoc obraně, tu podporuje útočnou činnost mužstva. Bylo věru třeba nadlidské jeho práce vedle chabé hry záložníků i backů. Pulchert neměl zvláště mnoho práce, avšak přece dost, aby dokázal, že jest na pravém místě. Soudce p. Šmucr (S. Č. S.). Zápasu, který navštívilo 2400 osob, přítomen byl mimo jiné poslanec dr. J. Herold.
   Hosté mají výkop a dobudou ihned rohu, který S. K. S. v 8 minutách oplácí. Střídavá hra, v níž Češi mají lepší střelbu, jsou nebezpečnější. V 24. min. 2. roh hostí, jenž Slavií vyrovnán v 27. min. Polovice 0:0. V 6. min. druhé půle proměňuje Starý Mozolovo centrum s pomocí backa hostí v 1. branku S. K. S. 11. min. roh hostí, v 12. min. čtvrtý jejich roh. Slavia zdůrazňuje hru a nabývá úplné převahy. V 21. min. Košek vstřeluje míč, který mu Starý obratně přihrál. Švýcarská brána obležena a v 27. min. navštívena 3. míčem (Košek z podání Malého). V 43. min. Starý provedl útok na vlastní pěst, který korunuje ranou tak prudkou, že míč, ač brankářem zachycen, vniká do brány.

Rozhodčí: Šmucr

Diváci: 2.400

Trenér: ?
(Národní listy, 7. května 1907)Wiener AC - Slavia
2 : 2 (0 : 1)

Datum: 9. května 1907, Wien, Prater

Utkání: přátelské

Sestava: Pulchert - Košek, Malý, Mozol, Em. Benda

Branky: 35. Mozol 0:1, ?. ? 1:1, ?. ? 2:1, 80. Malý 2:2

Průběh: Nebyla to vítězstvím zvyklá garda Slavie, která dnes nastoupila na hřišti v Prateru proti W. A. C; mimo jiné scházeli Baumruk a Jeník. Slavia zahajuje hru. Vídeň ihned přechází v ofensivu a doléhá prudce svými útoky na českou bránu. Velmi nebezpečné momenty pro Slavii, které minuly neškodně jednak pro střeleckou nejistotu domácích, jednak pro znamenitou obratnost Pulchertovu. Pražanům se daří rychlé výpady. V 35. min. Mozol zjedná českým barvám vedení. Před samým koncem první půle vstřeluje Košek; soudce p. Meisl neuznává branky pro offside. I v druhé půli W. A. C. v převaze, nedovede však proraziti skvělé obrany Slavie, konečně W. A. C. vyrovnává a záhy se ujme i vedení. Slavia stupňuje tempo, které se stává, vražedným; 10 minut před koncem Malý vyrovnává. Košek získá ještě další branku, která zase pro offside neuznána. Soudce p. Meisl vedl rozšafně zápas, jemuž bylo přítomno 4000 osob, mezi nimiž šel jeden hlas, že Slavia, chce-li dokumentovati své prvenství na pevnině, by měla ještě jednou s plným mužstvem nastoupiti proti W. A. C. (!). Výborní byli u Slavie Em. Benda a Pulchert.

Rozhodčí: Hugo Meisl

Diváci: 4.000

Trenér: ?

Poznámky:

Vídeňská žurnalistika o Slavia - W. A. C.

  »Zt.« W. A. C. nebyl na obvyklé výši. U Slavii bylo pozorovati zlepšení v backu. Obrana pracovala velmi rozhodně a kurážně, neztrácejíc ani v okamžicích nejvyšší tísně hlavy. Útok Slavie neukázal tentokráte jemné souhry, které jsme zvyklí. Místo pečlivé kombinace zaujal jednodušší, ale účinný postupovací systém, v němž vůdčím motivem jest energický tah v před. Před brankou Češi dlouho neuvyžují, nýbrž čile střílejí... W. A. C. byl lepším mužstvem, měl mnohem více ze hry a inscenoval často opravdová obležení, jakých asi Slavia nezažije často.
  »Frembl.« píše, stejně jako N. W. J. a připojuje: Že Slavia neutrpěla porážku, múže děkovati v první řadě nepřekonatelné své obraně, větší své vytrvalosti a konečně smůle svého soupeře, jehož zdánlivě »jistotné« míče šly těsně mimo neb nad... Kombinace útoku W. A. C. bezvadná, útoky dobře připravené a nádherně až k bráně provedené, pak však scházela rozhodnost a jistota v střelbě, aby dobyli úspěchů proti brilantní obraně Slavie. A přes to by byl W. A. C. zápas jistě vyhrál, kdyby jeho záložníci v poslední čtvrthodině nebývali bývali hotoví.
  N. W. T. chválí obětavost obou mužstev, která vyčerpala všechny své síly. Slavia postavila své toho času nejlepší mužstvo, scházeli sice staří borci, jako Jeník, Veselý, Baumruk, Fiering atd., avšak náhrada byla zdatná, byť se i dosud nepřizpůsobila úplně mužstvu. Rozhodně repraesentovali mnohem vyšší třídu než při matchi s First Viennou, při němž, jak známo, museli postaviti náhradníky náhradníků. Vesměs tělesně silné postavy, umějí hosté rozvinouti dobrou souhru s jemnými výkony jednotlivců. Košek star mužstva (silně obsazen).
  N. W. J. »Resultát, který může býti nazván pro Vídeň velice čestným. Ještě mnohem čestnější pro athletiky byla však hra sama. Svedli se svým soupeřem zápas, nad nějž lepšího jsme ani v jejich nejlepších dobách neviděli. Slavia imponovala velkou míčovou technikou a přesným podáváním míče, na kombinaci mnoho váhy nekladli, prováděli však své útoky s kolosální rychlostí a energií a ukázali, věc hlavní, ohromující jistotu ve střelbě.«
  N. F. P. chválí zajímavý průběh zápasu a bravurní hru Pulchertovu.
(Národní listy, 10. května 1907 // Národní listy, 11. května 1907)Slavia - Woolwich Arsenal
5 : 7 (3 : 4)

Datum: 12. května 1907, Praha

Utkání: přátelské

Sestava: Pulchert - Krummer, Boček - Benda, Kotouč, Macoun - Baumruck, Bělka, Starý, Košek, Malý

Branky: 1. Bělka 1:0, 4. ? 1:1, 9. ? 1:2, 12. ? 1:3, 21. Bělka 2:3, 26. ? 2:4, 30. Bělka 3:4, 51. ?. 3:5, 61. ? 3:6, 68. ? 3:771. Košek z pen. 4:7, 86. Starý 5:7

Průběh: Návštěva 4500 osob, mezi jinými i starosta města Prah p. Groš. Woolwich vchází první na hřiště, sledován za drahou chvíli domácími. Něco před půl 5 hod. dává soudce p. Horáček znamení ke hře. Slavia z výkopu ujímá se chutě míče, jde zásluhou Bělkovou vpřed a po krátké kombinaci tří vnitřních vráží Bělka v 1. min. míč do sítě hostí za nadšeného potlesku. Hosté tím podníceni útočí a vyrovnávají ve 4. min. levou spojkou. V 8. min. roh pro W. V 9. min. proměňuje pravá spojka centr levého křídla v 2. goal. V 12. min. centreforward obešed Bočka a Krummera střílí 3. goal. V 17. min. roh pro W. V 21. min. Malý v běhu odcentruje a Bělka střílí 2. goal. V 26. min. Pulchert překvapen umístěnou ranou levé spojky (4. goal W.). V 30. min. roh W. V 31. Baumruk podává hlavou na Bělku a tento připojuje 3. branku. V 2. polovině vynutí hned v 1. min. Angličané roh. V 6. min. levé křídlo přehrává na pravou spojku, která vráží míč po páté do sítě. Offensiva hostí. V 16. min. levá spojka obejde Krummera, střílí a míč od tyče vlétne do branky - 6. goal W. (stav 6:3). V 23. m. střílí pravá spojka 7. goal. V 26. min. 11metrovka za hand backem, již Košek promění ve 4. goal. V 41. m. Malý centruje, Jenny střílí 5. goal.
   Hosté učinili nesmazatelný dojem, předstihnuvše uměním svého útoku všechna zde známá mužstva. Nikdy jsme dosud neviděli tak dokonalý soubor všech předností jako u arsenálského útoku, v němž běh, míčová technika, podávání, klamání hráče, taktika a zejmena střelecké umění se snoubí v celek, nad nějž lepší stěží si lze představiti. Z ostatních řad mužstva uměním útoku se vyrovnává jediný střední záložník. Obrana jest Achillovou patou teamu, čehož dobře dovedl využitkovati český útok, v němž výbornou hru ukázali tři vnitřní. V záloze české nejlépe si dnes vedl Kotouč, na Jirkovském, jenž zastupoval churavého Bendu, znáti dlouhou (nezaviněnou) přestávku. Pulchert v bráně, hrající první anglický zápas jako brankář, se shostil své úlohy lépe než se ctí.

Rozhodčí: Horáček

Diváci: 4.500

Trenér: ?
(Národní listy, 11. května 1907 // Národní listy, 13. května 1907)

Slavia - Woolwich Arsenal FC
2 : 4

Datum: 16. kv?tna 1907, Praha

Utkání: přátelské

Poznámky: Ve Sportu ze dne 12. května 1926 se uvádí několik hráčů, kteří se dvojzápasu s Arsenalem účastnili: Macoun, Benda, Krumr, Veselý, Košek a Bělka. Pravděpodobně nastoupili v obou utkáních, ale není to jisté.
Slavia - FC Torino
9 : 1 (6 : 0)

Datum: 19. května 1907, Praha

Utkání: přátelské

Sestava: Pulchert - Bělka, Malý, Starý, Mozol

Branky: 1. Starý 1:0, 6. Malý 2:0, 9. Starý 3:0, 11. Malý 4:0, 22. Bělka 5:0, 33. Malý 6:0, 55. Bělka 7:0, 59. Starý 8:0, 76. ? 8:1, 89. Bělka 9:1

Průběh: Hosté jsou pěkně urostlé mužstvo, značné houževnatosti, jak dokázala zejména jejich první hra na rozbláceném terrainu po 36hodinné jízdě. To, co ukázali v technice a kombinaci, nesahá přes začátky, velmi slibné ovšem. Slavia byla na rozmoklém terrainu ve výhodě, a bez zvláštní námahy dovedla v pěkné kombinační hře dobýti v prvé půli šest úspěchů. V druhé půli chtělo býti české mužstvo kavalírským a bylo neslušným; nechtělo dobývati úspěchů, ale dívalo to na jevo takovým způsobem a tak okatě, že dobromyslné povolování hostům se rovnalo posměchu. Ten však ve sportovním boji nemá míti místa.
   Jest možno, dovoleno, ba přikázáno připraviti soupeři porážku co nejúplnější; jest však zavržení a odsouzení hodno schválně mu dávati chance. Ale když už se tak děje, nesmí to vypadati jako v starých fraškách, kde půl rozhovoru se adresuje obecenstvu, nesmí se to díti s gestem, upozorňujícím diváky: „jsou to chudáci, ať si udělají goal”. Zase ukazujeme na Woolwich nejen jako na vzor umění, nýbrž i chování; mezera mezi ním a Slavií není o mnoho menší, než mezi Slavií a F. C. Torino, ale Arsenálští neučinili jediného gesta, které by prozrazovalo, že svého soupeře podceňují.
   Slavia dobude už v prvé minutě úspěchu Starým z podání Malého; v 4. minutě roh Slavie, v 5. roh Torina. V 6. min. proměňuje Malý volně stojící pohodlně Lomozovo centrum v 2. branku. Pulchert chytá dlouhé rány levé spojky a středního útočníka. V 9. min. Starý, prošed obratně obranou, vstřeluje 3. branku. V 11. min. získá Malý (z podání Starého) 4. branku. Hosté dobudou rohu v 12. min. V 18. min. povolí Turin roh Slavii; v 22. min. připojí Bělka z podání Malého 5. branku. V 33. min. Malý pošle do sítě 6. míč. 36., 38. a 39. min. rohy S. K. S. Polovice 6:0. V 10. min. následuje 7. branka Bělkova. 13. min. roh S. K. S. V 14. min. 8. branka Starého. V 31. min. dovolují střední obránci Slavie pravé spojce projíti až k samé bráně a vstřeliti čestný goal. V 44. min. dává Bělka 9. branku.

Rozhodčí: Šmucer

Diváci: 855

Trenér: ?
(Národní listy, 21. května 1907 // Národní listy, 22. května 1907)Slavia - FC Torino
6 : 2 (2 : 0)

Datum: 20. května 1907, Praha

Utkání: přátelské

Sestava: Bělka, Mozol, Starý, Malý, Jahn, Kotouč, Macoun

Branky: ?

Průběh: Hosté se zotavili po cestě, poznali svého soupeře a dovedli mu klásti lépe odpor, pře sto, že Slavia v druhém zápase se povznesla k velmi pěkné kombinační hře. Hrdinou dne byl brankář hostí, který pochytal množství ran a nepustil než, co opravdu bylo nemožno chytiti. Avšak i útok hostí byl tentokráte šťastnější,neboť dobyl dvou úspěchů, které mu obrana Slavie jen nerada povolila. Terrain byl stejně ke hře nezpůsobilý jako v neděli. Zápas měl návštěvu o nějakou stovku větší. Češi okamžitě byli u italské brány, získali dvou rohů a po odraženém výpadu hostí v 9. min. z pěkně založeného útoku Bělka, Mozol, Starý 1. branku. Hosté zaznamenají v 1. min. roh, který Milda odvrátí. Slavia pěknou kombinací svírá Vlachy, jejichž brankář v krátké době chytá tři vysoké míče Malého. V 16. min. roh Turinu. Nové obležení brány hostí, kterou výborně chrání brankář proti střelám Malého, Starého, Mozola. V 25. min. zakročuje brankář S. K. S. (náhradník za poraněného v nedělním zápase Pulcherta). Shot Malého chycen brankářem. 28. min. roh S. K. S., v 30. min. levá spojka hostí střílí mimo českou bránu. Brankář turinský chytá dvě rány Bělkovy. V 40. min. střílí Mozol, brankář sráží míč k zemi, Malý, přiskočiv, vtlačí míč do brány přes udatný odpor brankářův. V 42. min. odražena rána Starého. Polovice 2:0.
   Hned z počátku druhé půle brankář dostává tři míče. V 5. min. Bělka, prodrav se obránci, vstřelí 3. branku. U brány hostí co chvíli nebezpečné okamžiky; rozblácená půda dusí všechny přízemní míče a ochraňuje bránu turinskou neméně než výborný její strážce, jenž chytá dvě rány Malého. Ač většinou těžce zkoušeni obležením neztrácejí Vlachové ani na okamžik naději na úspěch. A dobrá vůle nese ovoce, v 11. min. se podaří levé spojce a střednímu útočníku přeběhnouti zálohu, několik podání a spojka vstřeluje za bouřlivého potlesku pohostinného obecenstva 1. branku. Slavie oplácí prudkým útokem, jejž Turin jen s námahou odvrací. V 17. min. získá Slavia roh, který hosté v příští minutě oplácejí, Češi získají v 19. min. nový. V 21. min. chytá ránu Malého, Starý střílí mimo. V 25. min. roh pro Turin, český brankář a back se srazí k jedné tyči, minou míč, který spadne k noze střednímu útočníku, a obecenstvo aplauduje 2. úspěch sympatických Vlachů. Slavia zostřuje tempo a hraje za obtížných okolností velmi dobrý football, který jí získá 4. branku (Malý). Bělkův míč odráží brankář, v 34. odvrscí brankář na roh S. K. S. ránu Malého a potom svě slaboučké rány Mozola, hrajícího s nevalným úspěchem v centru. V 40. min. brankář výborně odvrací roh S. K. S., zdvihá ránu Kotoučovu na nový roh S. K. S. V 43. min. Malý, nemoha proniknouti, podává Mildovi, jehož centrum Bělka proměňuje v 5. branku. Jiný shot, Bělkův z centra Starého, jenž si „odpočívá” na lepší půdě jako pravé křídlo, brankář odráží, nemůže však zabrániti, aby Malý neproměnil krásný centr Starého v 6. branku. Ještě v poslední minutě musí statečný strážce turinské branky odrážeti rány Jahnovu a Bělkovu. Zápas řídil p. MUC. Gruss (S. Č. S.).

Rozhodčí: MUC. Gruss

Diváci: 1.000

Trenér: ?
(Národní listy, 21. května 1907 // Národní listy, 22. května 1907)Slavia - SK Smíchov
6 : 2 (2 : 2)

Datum: 30. května 1907, Praha

Utkání: přátelské

Sestava: Košek, Bělka, Malý, Starý

Branky: 6. Pelikán 0:1, 9. Košek 1:1, 28. Košek 2:1, 37. Pelikán 2:2, 49. Bělka z pen. 3:2, 52. Bělka 4:2, 77. Košek 5:2, 86. Košek 6:2

Průběh: Zápasu, který měl velice zajímavý průběh, bylo přítomno 1930 osob. Od Smíchova byl očekáván velice tuhý odpor a Smíchov očekávání toto nezklamal, ba naopak je předčil krásnou, urovnanou hrou. Ve vyrovnaném mužstvu Smíchova jednotlivec se nevnucuje tak pozornosti divákově jako v mužstvu Slavie v dnešní jeho formě. U Slavie jest ostře rozdělen stín a světlo, zde hrají jednotlivci podle formy a umění, ti dobře, oni méně dobře a jiní dokonce špatně. U Smíchova není kontrastů tak ostrých, obraz mužstva i jeho výkon jest více zladěn. Smíchov hraje správně a jeho technice přiměřenější jednoduchou kombinaci; u Slavie viděti v jediném matchi všechno, od rafinované souhry tří vnitřních až k rushi. To by ovšem nebylo závadou, nýbrž naopak výhodou, kdyby bylo v mužstvu více porozumění druha druhu, kdyby mužstvo zkrátka bylo stejnorodější technicky, takticky i tělesně. Stejnoradostí však nemůžeme býti v mužstvu, které od zápasu k zápasu jest přestavováno, ale ať už pro nemoci nebo z jakýchkoli jiných příčin. Jednou věcí ovšem Slavia předčí svého soupeře - střeleckým uměním, a tomu Smíchov podlehl přes obětavou a výbornou hru své znamenité obrany. Smíchov byl lepší v křídelní hře, u Slavie všechna útočná síla jest soustředěna ve třech vnitřních.
   Smíchov scoruje v 6. min. Pelikánovou ranou ku pravé tyči, Košek v 9. min. vyrovnává a po střídavé hře v 28. min. zjedná červenobílým barvám vedení 2. brankou. Jen devět minut Slavia zůstává ve výhodě, něboť v 37. min. Pelikán vyrovnává. V 39. min. soudce p. Šmucr ke všeobecnému překvapení odpíská hru, prý proto, že se obával, aby mysle hráčů nepřekypěly. Opatření tohoto nebyla sice potřeba naléhavá, avšak mimořádný halftime byl vítán oběma mužstvům jako odpočinek. Do skutečného halftimu zůstal stav nezměněn.
   V druhé půli Smíchov výborně hraje, ale Slavia dává branky. V 4. min. promeňuje Bělka 11metrovku diktovanou za jeho podražení. V 7. min. Košek, probiv se s míčem, podá Bělkovi, jehož shot Richter chytá, Bělka přiskočiv, vyráží mu míč z rukou a vstřeluje po čtvrté. V 32. min. Košek promeňuje hlavou pěkné podání Starého z pravé spojky. V 41. min. korunuje Košek pěknou kombinaci Starého a Malého 6. brankou.

Rozhodčí: Šmucer

Diváci: 1.930

Trenér: ?
(Národní listy, 31. května 1907)Slavia - Újpesti TC
4 : 2 (2 : 2)

Datum: 2. června 1907, Praha

Utkání: přátelské

Sestava: Satorie - Benda, Nový - Meizl, Kotouč, Milda - Mozol, Bělka, Jenny, Malý, Jahn

Branky: 5. Bělka 1:0, 39. Bělka 2:0, 50. ? 2:1, 55. ? 2:2, 76. ? 3:2, ?. Bělka 4:2

Průběh: Nejvyšší čas, že jest konec sezony. Všude únava a přesycenost, prozrazující potřebu blahodárného odpočinku. Slavia hrála špatnou hru: nelze však činiti výtek jednotlivcům, nepochybujeme ani o dobré vůli jednoho každého z nich. Ale celek hrál špatně. Hosté, kteří jako captatio benevolentiae před zápasem na hřišti odevzdali Slavii klubovou vlajku, hráli naopak tak pěknou hru, že jest s podivem, že v maďarském footballu nehrají dosud úlohy význačnější. Zápasu bylo přítomno 1500 osob. Soudce p. MUC. K. Freja (S. Č. S.). V 5. min. vniká zásluhou jednoho z obránců do sítě míč Bělkou do tyče střelený - 1. branka. V 39. min. proměňuje Bělka centrum Lomozovo v 2. branku. Polovice 2:0. V druhé půli se přesunuje převaha na stranu hostí, kteří obléhají a v 5. min. pravá spojka dobývá z centra lev. křídla 1. branky, která nezůstává dlouho osamocena, neboť v 10. min. vyrovnává pro Maďary střední útočník. Slavia přidává, obléhá, vstřeluje. Hosté staženi k bráně chrání ji svými těly, brankář jejich nad to koná znamenitou praxi. Teprve v 31. min. vstřeluje z podání Malého prudkou přízemní ranou podle tyče vedoucí branku. Těsně před koncem zápasu střílí Bělka, brankář odráží, Bělka dobíhá míč a s klubkem těl i míč dopraven do brány.

Rozhodčí: MUC. Karel Freja

Diváci: 1.500

Trenér: ?
(Národní listy, 2. června 1907 // Národní listy, 3. června 1907)Slavia - Chorvatsko
15 : 0 (9 : 0)

Datum: 23. června 1907, Praha

Utkání: přátelské

Sestava: sestava

Branky: Jindra (Baumruk ?), Ring

Průběh: Nepříznivé počasí, posezonní období a nedostatečné upozornění obecenstva na tento zápas zavinily slabou návštěvu. Hosté jsou na prahu footballové své dráhy a podle toho musejí být posuzováni. Proti umění Slavie postavili svou dobrou vůli, neklesající dobrou mysl a zcela pěkný odpor v obraně. Brankář jejich hrál vynikajícím způsobem, což dlužno tím výše ceniti, že nebezpečenství mu nehrozilo toliko od útočníků Slavie, nýbrž i od jeho vlastních backů, kteří příliš často pod nárazem útoků Čechů ztráceli rozvahu. Nebýti tak výborné hry brankářovy, mohla porážka Chorvatů o několik branek býti ještě vyšší.
   Hra Slavie byla, postrádajíc povzbuzujícího ostnu soupeřova umění, vlažná. Ring a Jindra použili návštěvy chorvatské, aby protáhli údy ztuhlé dlouhým odpočinkem. Slavia se usadila u záhřebské brány, kterou ohrožovala po celých 90 minut neúnavnou střelbou, jejímž výsledkem bylo v prvé polovici 9, v druhé 6 branek vedle nespočetných rohů.

Rozhodčí: ?

Diváci: ?

Trenér: ?
(Národní listy, 25. června 1907)Slavia - Chorvatsko
20 : 0 (10 : 0)

Datum: 26. června 1907, Praha

Utkání: přátelské

Sestava: Pulchert - Firing, Kolář - Em. Benda, Kotouč, Labuťka - Úzký, Mozol, Bělka, Jahn, Vosátka

Branky: 1. Bělka 1:0, 5. Jahn 2:0, 9. Jahn 3:0, 21. Jahn 4:0, 24. Mozol 5:0, 25. Bělka 6:0, 26. Mozol 7:0, 28. Bělka 8:0, 32. Mozol 9:0, 36. Bělka 10:0, 46. Jahn 11:0, 49. Bělka 12:0, 54. Mozol 13:0, 56. Bělka 14:0, 68. Bělka 15:0, 70. Mozol 16:0, 71. Jahn 17:0, 76. Jahn 18:0, 80. Bělka 19:0, 89. Jahn 20:0

Průběh: Druhé česko-chorvatské utkání přineslo ještě větší vítězství Slavie než nedělní, poraženiť Chorvaté, ač hráli lépe než v prvním zápase, 20:0. Úspěchy rozděleny spravedlivě, po desíti mezi obě polovice hry. Jakkoli to zní paradoxně, je přece pravdou, že vyšší score byl Slavii umožněn také lepší hrou hostů. Jsouce lepší, dovedli učiniti hru otevřenější. Větší volnosti u branky využitkovali dobře útočníci Slavie a vyrovnali střelecký rekord Slavie. Scorovali Bělka osmkrát (v 1., 25., 28. a 36. min. prvé doby a v 4., 11., 23. a 35. min. druhé půle, Jahn sedmkrát (v 5., 9. a 21. min. prvé půle a v 1., 26., 31. a 44. min. druhé polovice), Mozol pětkrát (v 24., 26., 32. prvního a v 9., 25. min druhého času). Slavia nastoupila v sestavě slabší než nedělní. Brankář Pulchert, obránci Firing a Kolář, záloha Em. Benda, Kotouč a Labuťka; útočníci Úzký, Mozol, Bělka, Jahn a Vosátka.

Rozhodčí: M. Horáček

Diváci: 500

Trenér: ?
(Národní listy, 27. června 1907)S. K. Pardubice - Slavia
2 : 14 (2 : 9)

Datum: 14. července 1907, Pardubice

Utkání: přátelské

Sestava: Pulchert - Fiering, Boček - Milda, Kotouč, Em. Benda - Mozol, Bělka, Malý, Košek, Jahn

Branky: Svoboda 2 - Bělka 8, Košek 4, Malý 2

Průběh: Po celý match drobně a hustě pršelo, půda rozmočená na závadu hře. Návštěva přes nepříznivé počasí 800 osob. Slavia pře těžký terain dobře kombinovala. Score otevírá ve 4. minutě Bělka, jeho kolegové uvnitř připojují rychle za sebou 4 branky. Pardubice se uvolnily několikrát rychlými výpady pravého křídla Reše st. Slavia získá další 2 branky, proti nimž zaznamená pravá spojka Pardubic (Svoboda) jednu; Slavia zvýší score na 9, Pardubice v poslední minutě opět Svobodou (z výpadu Rešova) dobudou druhé branky. Polovice 9:2 pro S. K. S. Ve druhé půli Slavia handikepována tím, že se Malému obnoviil výron v koleně, takž jen stěží a málo mohl hráti. Košek důkladně obsazen. Slavia ze stálé ofensivy dobude dalších 5 úspěchů. Scorovali pro Slavii Bělka 8, Košek 4, Malý 2. Nejlepší u hostí Bělka, Kotouč, Boček; u domácích Tlučhoř v bráně, Štrympl v backu a Reš st. se svou spojkou Svobodou. Obec enstvo se chovalo korektně. V pondělí odjíždí Slavia do Olomouce, odkud navštíví Radhošť, Macochu atd. V pátek hraje v Uherském Hradišti, kde pravděpodobně jí má čeliti kombinované mužstvo Moravy, v neděli se Slavia na zpáteční cestě utká s Pardubicemi v odvetném zápase. Poněvadž se Pulchert musel vrátiti do Prahy, bude v bráně hrát asi Malý; v středu útoku prý bude hráti Madden, což by ovšem kolidovalo s ustanovením, že profesionál nesmí hráti za amatérské mužstvo. Mužstvo Slavie bylo sestaveno: Pulchert, Fiering, Boček; Milda, Kotouč, Em. Benda; Mozol, Bělka, Malý, Košek, Jahn.

Rozhodčí: ?

Diváci: 800

Trenér: ?
(Národní listy, 14. července 1907 // Národní listy, 15. července 1907)S. K. Pardubice - Slavia
3 : 12 (0 : 7)

Datum: 21. července 1907, Pardubice

Utkání: přátelské

Sestava: Pulchert - Fiering, Boček - Milda, Kotouč, Em. Benda - Mozol, Bělka, Malý, Košek, Jahn

Branky: ?. ? 0:1, ?. ? 0:2, ?. ? 0:3, ?. ? 0:4, ?. ? 0:5, ?. ? 0:6, ?. ? 0:7, 52. Bělka 0:8, 55. Kohout 1:8, ?. Kotouč 1:9, ?. Doleček 2:9, 71. Malý 2:10, 73. Bělka 2:11, ?. Doleček 3:11, 89. Košek z pen. 3:12

Průběh: Slavia A team poráží Sportovní klub Pardubice 12:3 (7:0). Na ukončení svého tournée sehrál u nás A team Slavie odvetný zápas. Slavia nastupuje v sestavení minulé neděle. Pardubice se třemi náhradníky, ježto pro pokročilou dob prázdninovou nebylo možno kompletní mužstvo postaviti. V prvé půli značná převaha Slavie; Pardubičtí nedovedou několika svých výpadů využitkovati. Slavie scoruje do konce prvé půle sedmkrát (sedmý goal v mylně soudcem prodlouženém o 4 minuty čase). V druhé půli se však obraz mění: dávno již nebyli jsme svědky tak zajímavé hry, jakou skýtala druhá polovina, jak i výsledek nasvědčuje: Bělka v 7. min. vstřelí, Pardubice vyrovnají v 10. min. Kohoutem, načež Kotouč podruhé scoruje, domácí Dolečkem opětně vyrovnají, pak Malý a Bělka v 36. a 38. minutě zvyšují score na 4, Doleček připojí 3. pardubický úspěch, načež Košek uzavírá score v 44. min. 5. goalem z jedenáctimetrovky, čímž zápas pro Slavii 12:3 končí (druhá půle hry 5:3 pro Slavii).
   Hra Slavie výtečná, Pardubičtí v druhé polovině velmi dobří. Chváliti dlužno u nich, že přes značný náskok Slavie neztratili hlavu. Soudce pan Pleskot soudcoval k úplné spokojenosti. Terén tvrdý. Počasí pěkné. Návštěva přes tisíc osob z nejlepší zdejší společnosti přes hojnou konkurenci zde pořádaných zábav a výletů.

Rozhodčí: Pleskot

Diváci: 1.000

Trenér: ?
(Národní listy, 23. července 1907)SK Rakovník - Slavia
0 : 15 (0 : 6)

Datum: 15. srpna 1907, Rakovník

Utkání: přátelské

Sestava: Pulchert - Jirkovský, Boček - Benda, Kotouč, Macoun - Široký, Mozol, Bělka, Košek, Malý

Branky: ?

Průběh: ?

Rozhodčí: p. Sýkora (Rakovník)

Diváci: návštěva četná

Trenér: ?

Poznámky: poznamky
(Národní listy, 18. srpna 1907)Novoměstský S. K.
12 : 0 (5 : 0)

Datum: 1. září 1907, Praha, hř. Slavie

Utkání: přátelské

Sestava: Pulchert, Vosátka, Malý, Mozol, Bělka, Široký, Uzký, Em. Benda

Branky: 7. Mozol 1:0, 10. ? 2:0, 13. Malý 3:0, 38. Vosátka 4:0, 44. Malý 5:0, 51. Bělka 6:0, 58. Mozol 7:0, 60. Bělka z pen. 8:0, 66. Malý 9:0, 75. ? 10:0, 83. Bělka 11:0, 86. Vosátka 12:0

Průběh: Před nečetnou návštěvou zahájila včera Slavia podzimní sezonu prvním matchem svého prvého mužstva s pilným Novoměstským S. K. Na obou mužstvech byl patrný začátelk sezony. Slavia byla po celou téměř hru v převaze, které hosté čelili houževnatou obranou. Po výkopu hosté se chutě ujímají míče a dovedou se chvíli udržeti v poli červenobílých. Záhy však hra přesunuta k bráně modrobílých, kterou v 7. min. navštěvuje míč Mozolův, v 10. min. Slavia získá roh, jehož opakování vede k 2. brance Slavie. V 11. min. mají svůj roh i hosté. V 13. min. se ujímá dlouhého Bělkova podání Malý, jehož tvrdou ranou dobývá 3. branky. Útok hostí končí ranou mimo. V 22. min. 3. roh S. K. S. Slavia obléhá i na dále a zvyšuje score v 38. min. pěknou točenou ranou Vosátkovou (4. branka) a dlouhou ranou Malého v 44. min. (5. branka). Polovice 5:0 pro S. K. S. Hned po výkopu připojuje Slavia 4. roh, jenž Novoměstský oplatí svým druhým. Pulchert vytočí nebezpečnou ránu nad břevno na 3. roh hostí. V 6. min. pokračuje Slavia v úspěších 6. brankou Bělkovou, k níž po sedmi minutách Mozol přidruží 7. branku. V 15. min. promění Bělka 11 metrovku za ruku v 8. branku. Pulchert odvrací nebezpečí od své brány, načež se vyznamenává jeho protějšek Ryšavý, odraziv střely Uzkého a Bělkovu, až v 21. min. Malý hbitě proměňuje centrum Širokého v 9. branku. Modrobílí vydrží řadu prudkých útoků, v 30. min. však strážce jejich sítě nedovede zabrániti vstupu z daleka při zemi střeleného míče - 10. branka. Slavia zaznamená 3 rohy, než se podaří Bělkovi v 38. min. energickým výpadem proraziti obranu hostí a dobýti 11. branky. Po 3 minutách dovršuje Vosátka tucet branek. Dvě minuty před koncem jest popřán domácím ještě osmý roh. Hosté nemohli proti nepoměrně lepšímu soupeři ukázati mnoho v útoku, obrana jejich podporována zálohou, se dobře shostila nesnadné úlohy. U Slavie jsme postrádali jemné souhry; pěknou hru ukázali Em. Benda, Malý a Bělka.

Rozhodčí: M. Horáček (S. Č. S.)

Diváci: ?

Trenér: ?
(Národní listy, 3. září 1907)SK Plzeň - Slavia
2 : 10 (0 : 4)

Datum: 8. září 1907, Plzeň

Utkání: přátelské

Sestava: Pulchert - Bělka, Benda, Kotouč, Košek

Branky: 6. Kotouč 0:1, 9. Bělka 0:2, 42. Bělka 0:3, 43. ? 0:4, 49. Košek 0:5, 52. Jenty 1:5, 54. Bělka 1:6, 69. Janoušek 2:6, ?. Bělka 2:7, ?. Bělka 2:8, 76. Košek 2:9, 77. Bělka 2:10

Průběh: Slavia s nejlepšími svými lidmi jako s Koškem, Bělkou, Bendou, Kotoučem. Před začátkem zápasu bouře s lijavcem, který však jen skropil prach, na hřišti neuškodil. Svazový soudce p. Šmucer přijel pozdě, takže soudcovati musil člen S. K. Slavia. Plzeň má výkop, Slavia hraje po větru. Tempo hry prudké. Oboustranné útoky. V 6. min. Mozol uteče, centruje a Kotouč střílí 1. goal. Slavia útočí, podporována větrem. Forward kombinuje a Bělka v 9. min. dává druhou branku. Plzeň se vzchopí, Axl v 11. minutě centruje, avšak Janoušek hlavou dává míč do rukou Pulchertovi. V 14., 16. a v 18. min. rohy pro Slavii, které chytá Motyčka. Plzeň usazuje se na chvíli u brány Slavie a zaměstná jejího brankáře. Ve 24. min. Motyčka chytá míč 2. rohu. Hned potom Pulchert s velkým štěstím zachraňuje. V 42. minutě Bělka dává 3. goal. V 43. min. levé křídlo hostů prožene míč a střílí 4. goal. V 44. min. volný kop pro Slavii a v 45. min. roh pro Plzeň. Halftime 4:0 pro Slavii.
   Hned z výkopu hosté útočí, Košek podá Bělkovi, jenž střílí, goal však neuznán (off-side). Ve 4. min. Košek »dělovou ranou« dává 5. goal a stejně v 7. min. oplácí Jenty (1. goal pro S. K. Plzeň). V 9. min. Bělka uteče a vtlačí 6. goal pro S. V 15. m. Plzeň zahodí volný kop, což se opakuje zase v 18. min., Plzeň obléhá.V 24. min. z centra Rešova střílí Janoušek 2. goal pro domácí. Ve 24. m. oplácejí hosté návštěvu, která vrcholí v 7. goalu Bělky a tentýž dává minutu na to 8. goal. V 31. min. Košek hlavou proměňuje centr pravého křídla v 9. goal, když Motyčka vyběhl z brány. V 32. min. se sola Bělkova 10. branka. Tempo povoluje, útoky se střídají, avšak bez výsledku, až v 43. min. dociluje Slavia rohu, který zahozen. Slavia ukázala jednoduchou hru, která směruje jen k výrobě goalů. Nejlepší Bělka a Kotouč. U Plzně se několikráte přestavovalo mužstvo. Janoušek neměl »svůj den«. Za to velmi dobří Reš, Jenty, Beda, nadlidskou práci konali halfové Hodek a Diviš. Proti výbornému forwardu Slavie měl brankář Motyčka těžkou práci, kterou obdivuhodně dobře zastal.
   Návštěva utrpěla deštěm, avšak přece bylo přítomno 2000 diváků.

Rozhodčí: ?

Diváci: 2.000

Trenér: ?
(Národní listy,10. září 1907)Haagsche Voetball Vereeniging
8 : 1 (6 : 0)

Datum: 22. září 1907, Praha

Utkání: přátelské

Sestava: Košek, Maisl, Bělka

Branky: 21. Košek 1:0, 24. Košek 2:0, 26. Maisl 3:0, 33. Maisl 4:0, 37. Košek 5:0, 45. ? vlastní 6:0, 52. Bělka 7:0, 88. Košek 8:0, 89. ? 8:1

Průběh: Výsledek téměř na vlas stejný se sobotním, ale jak rozdílným způsobem nabyla Slavia nedělních osmi branek. V sobotu posunula Slavia výrobu branek až do druhé půle, v níž vstřelila sedmkrát; v neděli pospíšila se zásobiti už v první polovici. Holanďané naopak ukázali umění vysoké třídy teprve v druhé půli nedělního zápasu, kdy pěkně útočili i obléhali. Ale v střelecké neschopnosti, kterou ukázali v sobotu, si zůstali věrni i v neděli. Zápasu bylo přítomno 3400 osob. Soudcovský úřad opět spočíval v pevných rukách páně Frejových. Slavia nastupuje s Maislem místo Malého a získá v 5. a 6. min. rohy; teprve v 21. min. Koškova dobře umístěná rána znamená 1. branku, po 3 minutách Košek připojí druhou. V 26. min. dobude Maisl třetího a v 33. čtvrtého úspěchu. V 37. min. Košek provede úspěšný výpad - 5. branka. V 41. a 43. min. rohy pro S. K. S. V 45. min. pomáhá back hostí sám míči do brány - 6. branka. V 7. min. scoruje Bělka po sedmé. V 12., 13. a 14. min. rohy pro S. K. S. Ofensiva hostí, v níž obrana Slavie má horké chvíle. Hosté dovedou získati toliko 2 rohů. V 43. min. Košek proraziv na vlastní pěst, zaznamená 8. branku. Teprve v 44. min. levá spojka hostí dobude černožlutým barvám pěknou ranou k tyči čestné branky.

Rozhodčí: MUC. K. Freja

Diváci: 3.400

Trenér: ?
(Národní listy, 24. září 1907)

Slavia - Budapesti Atletikai Club
19 : 1

Datum: 1907

Utkání: přátelské

Sestava: Pulchert - Krummer, Boček, Jirkovský, Kotouč, Rosmajsl, Patík, Malý, Bělka, Košek, Jahn

Rozhodčí: Gruss
(Národní listy, 14. září 1907)Slavia - Racing Club Bruxelles
9 : 1 (5 : 0)

Datum: 28. září 1907, Praha

Utkání: přátelské

Sestava: Pulchert - Krummer, Em. Benda - J. Benda, Kotouč, Jirkovský - Mozol, Starý, Bělka, Košek, Jahn

Branky: 5. Yenny 1:0, 14. Košek 2:0, 16. Bělka 3:0, 24. Košek 4:0, 44. Košek 5:0, 55. Košek 6:0, 66. ? 6:1, 81. Košek 7:1, 86. Bělka 8:1, 89. Bělka 9:1

Průběh: Slavia v stejně výborné formě jako »na Holanďany« hrála hru na minimum stlačené kombinace; hlavní u ní jest střelba. Střílí se, při každé příležitosti, z každé posice a každé vzdálenosti. Přirozeno, že množství ran jde za těchto kolností mimo, mnoho míčů skončí v rukách brankářových, ale vždy zbude ještě dosti střel, které najdou svůj cíl. Belgičané hráli překrásně v poli, nad jejich kombinaci málo ukázáno i v Praze lepších ukázek vědecké hry, avšak před brankou jsou bezmocní. Scháziť jim schopnost odhadnouti okamžik vhodný ke střelbě a dobrá střela sama. Pro scorovali: v 5. min. Yenny, jenž z Old Boys se zase vrátil do prvého teamu, v 14. min. Košek, v 16. min. Bělka, v 24. min. Košek, v 44. min. Košek hlavou. Polovice 5:0 pro Slavii. V 10. min. druhé půle dává Košek 6. goal, v 21. min. překvapuje levý záložník hostí brankáře Slavie šťastnou ranou ze shluku a získává svým čestné branky. V 36. min. připojuje Košek 7. branku a přenechává úkol střelce Bělkovi, jenž v 41. min. posílá v síť osmý a v 44. min. honem ještě devátý míč. Svrchovaně fair zápas řídil p. MUC. K. Freja (S. Č. S.). Návštěva mál opřes 2000 osob.

Rozhodčí: MUC. Karel Freja (S. Č. S.)

Diváci: 2.000 (2.200 ?)

Trenér: ?
(Bárodní listy, 29. září 1907 // ???)Slavia - Racing Club Bruxelles
9 : 3 (3 : 1)

Datum: 29. září 1907, Praha, hř. Slavie

Utkání: přátelské

Sestava: Pulchert - Em. Benda, Bělka, Starý, J. Benda, Jahn, Mozol

Branky: 5. ? 0:1, 10. J. Benda 1:1, ?. Bělka 2:1, 24. Bělka 3:1, 49. Starý 4:1, 53. J. Benda 5:1, 54. Bělka 6:1, 58. Bělka 7:1, 62. ? 7:2, 65. ? 7:3, 75. Starý 8:3, 84. Jahn 9:3

Průběh: Návštěva v nepřímém poměru ke scoru zápasu sobotního. V mužstvu Slavie se objevil na starém místě Josef Benda, nahradiv Koška; jednoroční služba vojenská mu ubrala něco na rychlosti i setřela jemné odstíny výborné jeho míčové techniky. Ze »starých dob«, kdy ve vážnosti u mužstva S. bývala solidní kombinace, zachoval si Josef Benda smysl pro souhru a snažil se ji vnésti ve forward. Zůstalo však při snaze, neboť jednak jeho kolegové snahy jeho nenásledovali, jednak scházela pro urovnanou kombinační hru hlavní podmínka její, opora zálohy. Slavie porazila Belgičany velikým rozdílem číselným, ale mýlil by se, kdo by se domníval, že i hrou je předčila o celou třídu. Z počátku Slavia hrála ještě dobrou hru, ovšem už s pěknou dávkou štěstí. Krumer v obraně její počal odpadávat a odpadl v druhé půli docela. Břímě obrany spočinulo na bedrech Em. Bendy, jenž se činil seč byl. Mužstvo jest organismem, v němž místní ochablost nebo choroba působí neblaze na ostatní údy a organism celý. Tak i tentokráte. Slabina v oobraně přiměla křídelní záložníky, kteří nebyli ostatně ve valné formě, aby se zdržovali vzadu. Vrhnuvše se na obranu, ponechali samojedinému Kotoučovi obtížnou úlohu záložníka v jeho dvojí funkci: podpory útoku i obrany. Pro match tak těžký jako byl včerejší, ovšem jediného halva jest málo.
   Přímým následkem toho ovšem bylo, že český útok se nedovedl trvale udržeti v ofensivě a že více než kdykoli jindy se musil spoléhati jen a jen na výpadovou taktiku.
   Ale pochybená taktika české zálohy neprospěla ani obraně, naopak způsobila množství nedorozumění, z nichž povstalo několik situací až kritických, které Em. Benda a Pulchert jen s nejkrajnějším napjetím sil dovedli otupiti. Hosté? Jak jinak možno mluviti o tomto statečném mužstvu, než s nejvyšším uznáním jeho statečnosti a nezlomné energie? Hrálo opět pěknou kombinační hru, plnou ukázek jemné techniky míčové. Ale hrálo s neštěstím, které se už stalo u Belgičanů příslovečným. Volky nevolky jsme vzpomínali co chvíli jejich krajanů z Union St. Gilloise, jejichž krásná hra před dvěma léty je aké nedovedla uchrániti porážek. Chybou Racingu bylo, že lpěl příliš na kombinační hře, opovrhuje mnohdy výhodnější hrou výpadovou. Jeho dvě branky v druhé půli během tří minut docílené aspoň ukazují, že mohl ve výpadech nalézti účinnou zbraň proti zmatené obraně Slavie. Chváliti jest výborného ducha mužstva, které, ač vidělo neodvratnost těžké porážky, do posledního okamžiku zachovalo mysl statečnou. Vynutilo si zasloužený respekt, jemuž obecenstvo dávalo výraz ochotným potleskem každému jejich úspěchu i šťastnému činu obrany. Zápas řídil pan Horáček (S. Č. S.), jemuž tentokráte to i ono mužstvo, bohužel však Slavia více, dávalo příležitost k zakročení.
   Hosté při nástupu pozdravili soupeře svým zvoláním, k němuž připojili »Na zdar!«. Brusselští mají výkop, Slavia jim odjímá míč, podnikne útok, který hosté hned oplatí. V 5. min. Slavia získá 1. roh, který zahrán daleko do hřiště, takže se míče zmocní levé křídlo, které jej dopraví k české bráně a přehraje. Pravé křídlo výbornou »hlavou« pošle míč do sítě - 1. goal R. C. B. Češi, podníceni tímto úspěchem, opětují své útoky a v 10. min. vyrovnávají ranou Jos. Bendy z podání Bělkova. V 11. min. 2. roh S. K. S. Hosté udržují hru v české polovici, až Jahn, obdržev míč od Starého, obejde zálohu, jeho centrum zachycuje Bělka, jenž sevřen oběma obránci míč s něuvěřitelnou dovedností pošle podle tyče v bránu - 2. branka S. K. S. Odtud mají Češi vítězství v hrsti; Belgičané sice podnikají své pěkně založené útoky i na dále, ale bezúspěšně. Slavia naopak získá v 18. min. 3. roh a v 24. min. utvrdí svou výhodu 3. brankou Bělkovou z centra Jahnova. Do střídavé hry několikrát zasáhne i Pulchart v bráně Slavie, zejména při rohu R. C. B. v 26. min. a v 28. min., kdy zachráni na druhý roh hostí. V 40. min. Češi připojí čtvrtý a po 3 min. pátý roh. Polovice 3:1 pro Slavii.
   V 4. min. útok Jahn-Starý-Bělka vrcholí ranou Starého k protilehlé tyči - 4. branka S. K. S. Za chvíli si vynucují hosté 3. roh, po němž vypálí na českou bránu řadu ran, které schytali Češi svými těly. Brnka Jos. Bendy pro klasický offside neuznána; »kaprál Benda« se odškodňuje v 8. min. bezvadnou 5. brankou. V 9. min. odráží levý back hostí hlavou centrum Mozolovo, Bělka zachycuje míč a rozvážně, jak to u Malého vídáme, jej umisťuje po šesté v brance. V 13. min. Bělka podniká výpad, brankář šťastně chytí míč a přirazí jej k zemi, duchapřítomný Bělka přiskočiv, vyťukne mu míč z rukou a pošle jej mezi tyče - 7. branka.V 14. min. 6. roh S. K. S., v 15. min. 4. roh R. C. B. Po 2 minutách levé křídlo přeběhne českou obranu, centrum a levá spojka dobývá černobílým 2. goalu. V 20. min. levá spojka Racingu kryta středním útočníkem unovu pronikne obranou Čechů a vstřeluje po třetí. Povzbuzeni těmito úspěchy, jsou odtud hosté častěji návštěvou v českém poli, kde Em. Benda koná nadlidskou práci vedle bezmocných svých druhů. Pulchert několikrát stržen rovněž v boj. V 30. min. vyšle Starý z 20yardové značky na bránu přízemní ránu tak prudkou, že se míč vykroutí brankáři z rukou a pokračuje v cestě do zadního rohu brány - 8. branka. 33. min. 7. roh S. K. S. V 39. min. ošemetný polocentr-poloshot Jahnův přeskakuje vyběhnuvšího brankáře a končí v síti - 9. branka, která byla poslední kapkou v kalichu trpkosti, který Slavia hostům podala před příjemnějšími číšemi, u nichž večer zapomínáno útrap bojů a obnovovány přátelské svazky.

Rozhodčí: Horáček

Diváci: ?

Trenér: ?
(Národní listy, 30. září 1907)

Slavia - SK Smíchov
6 : 1

Datum: 1907

Utkání: přátelské


Slavia - HVV Haag
2 : 0

Datum: 21. z??? 1907, Praha

Utkání: přátelské
Slavia - Sparta
2 : 2 (1 : 1)

Datum: 13. října 1907, Praha, hř. Slavie na Letné

Utkání: přátelské

Sestava: Pulchert - Krummer, Boček - Em. Benda, Kotouč, Jirkovský - Mozol, Bělka, Starý, Košek, Jahn

Branky: 32. Bělka 1:0, 37. Hradecký 1:1, 48. Hradecký 1:2, 88. Bělka 2:2

Průběh: Průběh zápasu jest pověděn tímto: Pro Slavii scoruje v 32. minutě Bělka, jenž korunuje útok pravé strany. Po 5 minutách vyrovnává Hradecký, umístiv pěkně míč Beránekm centrovaný. Slavia obléhá, obrana Sparty, a zejmena Lawrence v její brance, který byl nejlepším mužem obou teamů, koná divy. Přes vražedné tempo zůstává hra do polovice nerozhodnutou 1:1. Za burácející pochvaly strhuje v 3. min. Hradecký vedení na sparťanské barvy. Slavia přirozeně se snaží, seč jest, aby vyrovnala. Všichni její forwardi ze všech posic zkoušejí své umění střelecké, Lawrence stejně obratně jako šťastně čelí všem střelám, jsa podporován zejmena pravým backem Kopeckým, jenž se osvědčuje jako obránce nezviklatelné spolehlivosti. Slavia obléhá stále, Sparta koncentruje síly k obraně, protrhujíc kruh obléhatelů ojedinělým výpady, z nichž mnohý nabývá nebezpečného rázu a většina končí až u brankáře Slavie, jenž dnes hraje mnoho »pro galerii«. Porážka Slavie se zdá býti zpečetěna, když tu dvě minuty před koncem nezadržitelná rána Bělkova vyrovnává.
   Zápas zklamal po sensaci lačnící živly; zásluhu na tom mají obě mužstva, která se snažila o fair hru, i soudce, jenž každou jiskřičku ostré hry v zárodku udusil.

Rozhodčí: MUC. Karel Freja

Diváci: 4.100

Trenér: John William Madden

Poznámky:

Další článek:

  V tomto utkání Sparta nastoupila v rudých dresech, bílých trenýrkách a černých stulpnách. Dresy přivezl předseda JUDr. Petřík z Londýna, měly to být napodobeniny dresu Arsenalu, nikdo už asi nezjistí, proč byly rudé (wine), když Arsenal hrál vždy v červených (red). Ačkoliv se všichni těšili na jasné a vysoké vítězství Slavie, opak byl pravdou. Sice už ve 4. minutě vyloučil rozhodčí Freja Čulíka ze Sparty za faul na brankáře Pulcherta a brzy nato vedla Slavia 1:0. Když pak Hradecký vyrovnal a přidal další gól, schylovalo se k senzaci. Sparta se stáhla do obrany, devět jejích hráčů pobíhalo a bránilo před Titlovou brankou a nedovolilo žádnému z velkolepých slavistických útočníků vyrovnat. Naaštěstí však Bělka minutu před koncem zachránil čest Slavie.
Další článek:

  Sparta od 4. minuty, kdy Čulík soudcem pro tvrdou vyloučen, s 10 muži. Ale Sparta osvědčila zase jednou to, co jí získalo její pověst a význam v domácím i cizím sportu, statečné srdce; místo deprese z handikapu vzpružení a snaha každého ze zbylých 10 mužů zvýšenou energií a zvětšenou prací vlastní vyplniti mezeru. Rán hry naznačen v úsloví: kosa na kámen. Břitký útok Slavie narážel a rozrážel se o žulově pevnou obranu Sparty, která hrála nad očekávanou úrovní, k níž ji povznesla a na ní udržovala obětavost a nadšení. Sparta - a zejména její obrana - vyrostla s úkolem, který na sebe vzala. Zejména v druhé polovici hrála Sparta tak, že červenobílí sice stačili udržeti převahu, nedovedli však urovnati svou hru a povznésti ji k výši, překonávající umění obrany červených. Nerozhodný výsledek není Slavii k hanbě, pro Spartu však jest skvělým úspěchem, stavě ji v jednu řadu (máme stále na mysli číselný výsledek) se Slavií. Sparta jest první a jediné české mužstvo, které nebylo poraženo od »Slavie kontinentální pověsti«. Úspěch to pro ni ohromný, úspěch dalekosáhlý, který zvyšuje cenu Sparty, která přestala býti v roce 1905, s tím rozdílem, že jest dnes více konsolidována a schopnější posici dobylou i udržeti. Výsledek (zase máme na mysli číslice) včerejší jest Spartě odměnou dosavadní a vzpruhou ku příští práci; Slavii pak důrazným mementem! Tato nepozbyla svého prvého místa v českém footballovém sportu, ale dělí se od včerejška o ně se Spartou až do okamžiku, kdy nový zápas mezi nimi ukáže nový poměr sil. V tom jest historický význam včerejšího zápasu.

  Že je v sestavách Slavie uváděn Mozol pod pseudonymem Lomoz je známo. K tomuto utkání jsem však našel v různých zdrojích více sestav, které se liší v jednom jménu, a tím je Kolář, jinde zapsaný jako Boček. Zřejmě se ale také jedná o pseudonym.
  První derby pro trenéra Maddena i Bělku, první regulérní gól derby vstřelil Bělka.
(Národní listy, 12. října 1907 // Národní listy, 14. října 1907 // Národní listy, 15. října 1907 // ???)Budapesti Torna Club - Slavia
4 : 5 (3 : 1)

Datum: 20. října 1907, Budapešť

Utkání: přátelské

Sestava: Pulchert - Veselý, Krummer - Em. Benda, Kotouč, Jirkovský - Baumruk, Mozol, Bělka, Košek, Malý

Branky: 1. Oláh 1:0, 34. Košek 1:1, 38. ? 2:1, 42. ? 3:1, 58. Košek 3:2, 73. Košek 3:3, 74. Bělka 3:4, 79. ? 3:5, 86. ? 4:5

Průběh: Slavia, která nastoupila ve výše uvedeném sestavení dobyla vítězství, které není sice zvláště skvělé, ale jest přece vítězstvím. Jako obyčejně, měla i tentokrát pověst Slavie mocnou přitažlivost na pešťské obecenstvo, kterého se na hřiště na milleniové dráze dostavilo na 4.000. Kdo zná temperamentní, chauvinismem prosáklé Uhry, pochopí, že skvěle přišly na své útraty, vidouce své barvy vésti po 72 minut!
   Slavia se nemohla v první polovici a ještě v části druhé nalézti. Zatím Maďaři připojovali úspěch za úspěchem, takže vedli už i 3:1. Konečně kolečka stroje u Slavie zasáhla správně do sebe, a stroj nabyl obvyklé své výkonnosti a odtud veta bylo po Maďarech, přes znamenitou hru jejich obrany a úžasnou práci Oláhovu v útoku.
   Náš zpravodaj líčí zápas takto: BTC. má výkop, pozbude však míče na Slavii, která podnikne útok, jenž odražen. Míč přihrán Oláhovi, jenž žene a podporován nešťastným pádem Em. Bendy, jenž mu vyšel vstříc, dovede hned v 1. min. za bouře pochvaly zjednati BTC. vedení.
   Slavia oplácí útok a vynucuje si v 2. min. roh. Přísný, ale naprosto nestranný soudce mírní rozohněné hráče obou stran volnými kopy, z nichž jeden diktuje pro domácí v 5. min. a druhý v 8. min. (za Baumrukův offside). V 16. min. získá B. T. C. roh; v 14., 17. a 19. dobývá rohů Slavia. V 20. min. odráží brankář domácích ránu Bělkovu. V 22. min. Baumruk znovu zastaven pro offside. V 24. min. pokutový kop za ruku E. Bendy, Pulchert odráží na samé brankové čáře. V 28. min. odvrácena rána Malého. V 34. min. konečně Košek pronikne bedlivým obráncům a vyrovnává. V 36. min. volný kop pro S. K. S. V 38. min. se domácí znovu ujmou vedení ranou levého halfbacka do brány, kterou Pulchert opustil. V 42. min. levá spojka zvyšuje náskok B. T. C. na 3:1. Češi přecházejí do druhé polovice poraženi. Válečná porada v kabině a Maddenovo povzbuzování učinilo svůj úkol. Češi hrají s neklesající myslí; vydrží útok domácích v 1. min., z něhož pravá spojka vystřelí přes a pokračují ve fair hře. V 2. min. kopou volný kop. Ve 4. min. Jirkovský střelí dlouhou ránu těsně vedle. V 5. min. Košek pálí z volného kopu, brankář B. T. C. odráží. Teprve v 13. min. se B. T. C. uvolní a získá roh, Slavia dostane volný kop, po němž Košek z Bělkova podání připojí druhou branku. 15. min. volný kop pro B. T. C. 16. a 17. min. rohy pro Slavii, z druhého Malý střílí vedle. V 28. min. ostrý rush Koškův končí šťastnou ranou, která staví situaci opět na ostří nože 3:3. Už po minutě Bělka korunuje pěknou kombinaci Malého s Koškem 4. brankou. Češi vedou. Slavia hraje od minuty k minutě lépe, svírá domácí a v 34. min. dobývá úspěchu. V 40. min. zmařen výpas pravého křídla B. T. C., v příští minutě Pulchertovi odskakuje míč od sražených nohou, pravá spojka vráží míč hlavou do české brány po čtvrté.

Rozhodčí: ?

Diváci: 4.000

Trenér: John William Madden

Poznámky:

Národní listy, 22. října 1907

  O Slavii v Pešti oznamuje »N. W. T.« jeho pešťský dopisovatel: »Druhdy obávaná Slavia z Prahy hrála proti B. T. C. ... Nedopadl-li výsledek příznivěji pro Slavii, byla tohoto příčinou obětavá hra obrany B. T. C. Ale i útočná řada Maďarů pracovala velmi statečně... Kolem a kolem vzato Slavia ve formě značně poklesla, při čemž se nejeví v nejlepším světle obrana, která ani dříve nebyla nejznamenitější. Baumruk neukazuje ani stín svého dřívějšího umění a také Koškovo pronikání není více starého slohu, jenom jeho střely - jsou nepřekonatelné.«
(Národní listy, 21. října 1907 // Národní listy, 22. října 1907)Slavia - FC 33 Budapeti
5 : 0 (0 : 0)

Datum: 27. října 1907, Praha, hř. Slavie

Utkání: přátelské

Sestava: Pulchert - Košek, malý, Em. Benda, Jos. Benda, Veselý, Blažej, Mozol

Branky: 47. Malý 1:0, 49. Malý 2:0, 50. Košek 3:0, 56. Košek 4:0, 87. Košek 5:0

Průběh: Hosté se ukázali mnohem lepšími než byla jejich pověst. Smířivse se s myšlenkou, že hrají prohraný zápas, soustředily své síly k obraně, na níž se zúčastnila celá záloha a při níž se velmi dobře osvědčil »dvojnásobný brankář«, t. j. brankář dělící se o práci s backem stojícím v bráně. Tato obrana byla pro Slavii velmi tvrdým oříškem, jenž vzdoroval po celou první polovici. Ač Češi vytrvale obléhali a neméně pilně stříleli, musili se spokojiti s několika rohy. Ojedinělé výpady hostí přes zmatku plnou hru českou rovněž nepřinesly úspěchu, takže do odpočinku zůstal stav 0:0. Teprve v druhé polovině, kdy Malý postaven na lépe mu svědčící místo v středu útoku, se zvedla jeho zásluhou útočná schopnost Slavie tak, že se dostavily i úspěchy, z nichž dvou prvních dobyl Malý, tří pak Košek. Malý má na výsledku včerejším největší zásluhu, dovedlť vyrovnati hru útočné řady a proslulou obětavostí nahradil v mnoha a mnoha případech nemohoucnost zálohy. Se sestavením mužstva nelze býti spokojeno; Josef Benda jest příliš sympatický, než aby si kde kdo nepřál ho viděti v prvém mužstvu. Bohužel však dosud není ve formě takové, aby mužstvu mohl prospěti. Blažej, na něhož vznesen po dobré prý hře v Pešti zodpovědný úkol středního útočníka, měl dobrou vůli, ale umění přijde teprv s časem a zvláště pilným trainingem. Postrádali jsme včera Jennyho právě tak, jako ho postrádala kritika v Pešti. Na Em. Bendovi jest viděti následky ohromné práce, kterou musil mnohdy za celý halv a před nedostatečnou obranou konati v předešlých zápasech. V obraně stojí nejvýše Veselý.
   Prvního úspěchu pro červenobílé dobyl Malý v 2. minutě ranou do tyče, kterou ještě »dorazil« Jos. Benda. Ve 4. min. připojil Malý velmi pěknou přízemní ranou - opět k tyči - 2. branku. V 5. min. pečlivě hlídaný Košek, strkán z obou stran nepřáteli, provede výpad, který přes zmíněné právě obtíže korunuje 3. brankou. V 8. min. připojí Češi roh, v 11. min. Mozol statečně propracuje míč až k brankové čáře, krátký jeho centr promění Košek v 4. branku. 14. min. roh S. K. S. V 25. min. obrací Jos. Benda podání z backu do brány; pěkná rána měla jedinou vadu - offside. 35. min. roh S. K. S. Slavia ovšem obléhá stále, jsouc narušena jen občas výpady hostí, kterým skoro pravidelné nedorozumění v české obraně umožňuje ovšem proniknouti až v hrozivou blízkost brány, kterou Pulchert dobře chrání, zejména při rohu »33« v 36. min. 38. min. roh Slavie, způsobený tím, že brankář hostí s míčem v rukou byl zatlačen do zámezí, v 41. další roh S. K. S. V 42. min. Košek dobývá 5. branky, vrátiv míč brankářem sražený mezi brankářem a jeho svrchu vzpomenutým asistentem do brány. Soudce p. inženýr Vondörfer (S. Č. S.) měl mnoho práce, aby potrestal přečetné »ruce« hostí.

Rozhodčí: inž. Vondörfer (S. Č. S.)

Diváci: ?

Trenér: ?
(Národní listy, 28. října 1907)Slavia - Magyar Atletikai Club
3 : 1 (0 : 0)

Datum: 1. listopadu 1907, Praha

Utkání: přátelské

Sestava: Hejda - Malý, Košek, Bělka, Mozol, Milda, Krummer, Kotouč, Jos. Benda

Branky: 6. ? 0:1, 7. Bělka 1:1, 27. Košek 2:1, 38. Košek 3:1

Průběh: Zápasu bylo přítomno bez několika desítek 3000 obecenstva. Soudcovský úřad vykonával pan inženýr Vondörfer. Slavia se snažila až úzkostlivě o fair hru. Už ve 2. min. se vyznamenává brankář hostí, odolav útoku Koškovu. V 6. min. Hejda se uvádí pěkným chycením vysoké rány z levého křídla. Hra vázne ve středu. Útok Slavie končí střelou Malého vedle. V 10. min. dostává Hejda druhý míč. V 11. minutě střílí Bělka vedle. Po krátké přestřelce mezi backy střílí Košek z nemožné posice těsně mimo. V 17. min. volný kop pro M. A. C. V 19. min. Hejda odráží ránu ze 3 m. střelenou. V 21. min. brankář hostí chytá ránu Bělkovu. Pak jest chvíli Slavia tísněna. V 26. min. Češi propasou pěkné chance. V 30. min. vybíhá Hejda míči vstříc. V 31. minutě shluk u maďarské brány, brankář před branou chytá ránu Koškovu, Bělkova jde těsně mimo. V 32. min. roh M. A. C., hlavu z něho odráží Hejda. Košek z rushe pálí, brankář koncem prstů odmete míč. V 35. min. střední útočník M. A. C. dává centrum pravého křídla vedle. Malý střílí mimo. V 39. min. zaznamenají hosté 2. roh, který opět odražen Hejdou. Ve 42 min. Slavia oplatí roh. Pak Košek obrací hlavou centrum Mozolovo v zámezí a v poslední minutě maří i Malý centrum téhož hráče. Polovice 0:0.
   Už v 1. min. možno obdivovati štěstí hostí. V 5. min. útok S. K. S. zastaven pro offside. V 6. min. uteče levé křídlo hostí, centruje a nekrytá pravá spojka cobývá Uhrům vedení, z něhož se dlouho netěší, neboť po minutě Slavia vyrovnává goalem, jenž byl zrcadlovým obrazem maďarského. Mozol pronikl, centroval a Bělka vstřelil vyrovnávací branku. Slavia obléhá, získá chance v 11metrovce za maďarskou ruku. Košek, rozčilen napjetím v obecenstvu, dává míč do břevna. Mozolovu ránu chytá brankář. V 13. min. 3. roh M. A. C. Útoky Slavie a v 16. min. její 2. roh, z něhož Milda střílí vedle. V 20. min. 4. roh. M. A. C. V 21. minutě střílí Košek do tyče, odražený míč vrací Mozol a získává 3. roh S. K. S. V 25. min. Košek střílí znovu do tyče. V 27. min. Malý zachycuje Mozolův míč, podává Koškovi, jenž dobývá konečně vedení. V 30. min. chytá brankář Uherský s námahou ránu Koškovu. Útok M. A. C. odražen a oplacen, při čemž brankář se znovu vyznamenává, odraziv ránu Bělkovu. V 35. min. 4. roh S. K. S. Volný kop pro M. A. C. V 38. min. Mozol opakuje svůj pěkný útok z 25. minuty, centruje, tentokráte jest Košek, jenž centrum proměňuje v 3. branku S. K. S. Bělka střílí mimo. V 41. min. jeden z hostí ranou z poloviny hřiště zaviní roh pro S. K. S. a hned v zápětí opouští hřiště. V 43. min. 5. roh M. A. C., v 44. min. 6. roh S. K. S.

Rozhodčí: inž. Vondörfer

Diváci: 3.000

Trenér: ?
(Národní listy, 2. listopadu 1907)Cricket & FC Vienna - Slavia
2 : 1 (1 : 0)

Datum: 3. listopadu 1907, Wien

Utkání: přátelské

Sestava: Hejda - Malý, Bělka, Košek, Mozol, Krummer, Veselý, Kotouč

Branky: 41. Engel 1:0, 28. Košek 1:1, 34. ? 2:1

Průběh: Neblahá předtucha přátel Slavie se splnila, Slavia utrpěla od Crickety porážku 1:2, přes to, že podle úsudku našeho zpravodaje byla lepší svého soupeře a že hrála nejlepší hru podzimní sezony. Znamenitě zejména se zlepšili Malý a Kotouč. Jak z dalšího vidno, dala Cricketa obě své branky z rohů, u nichž jeden se nezdá býti zcela bezvadně získaný. Cricketa včera dobyla teprvě druhého vítězství (nečítáme-li irregulerního výsledku v Challenge Cupu) v dlouhé řadě zápasů se Slavií. Pověst Slavie přilákala na hřiště Crickety neobvyklou ve Vídni na footballu návštěvu 3000 osob, mezi nimiž slušné procento bylo Čechů. Jejich asi zásluhou jest krásné uvítání, kterého se červeno-bílým dostalo. Slavia hraje od samého počátku velmi přesně a obléhá, tak že obrana Crickety s výtečným Pragrem v bráně jen s krajní námahou odolává jejím prudkým útokům. Úspěch Slavie jakoby co chvíli musil se dostaviti, ale neštěstí, které v této sezoně pronásleduje červenobílé se zvláštní vytrvalostí, neodstoupilo od nich ani tentokráte. Spousty ran jdou do tyčí, nebo schytány brankářem. Ojedinělé, ale vehemencí nebezpečné útoky maří výborně hrající Krummer a Veselý. Teprve v 41. min. Cricketa získá roh, který Hussakem pěkně zahrán a Englem proměněn v první branku. Polovice 1:0 pro Cricketu.
   Hned po zahájení hry kyne Slavii jistojistý úspěch, Bělka pronikne s míčem obranou, již se hotoví k střele, když tu back ho srazí před brankou k zemi. Soudce událost ignoruje. Pak hra ve středu. V 5. min. Hejda chytá ránu Hussakovu, střelenou ze vzdálenosti nějakých 4 kroků. V 8. min. roh S. K. S. V 10. min. dává Malý hlavou míč Mozolem přihraný do tyče. V 25. min. odpískán Hussakovi pro změnu offside, jichž řada mů zůstala prominuta.
   V 26. min. střílí Košek vedle, v 28. min. pronikne s Bělkou obranou a vyrovnává za pískotu jedné a potlesku druhé (Češi) části obecenstva. V 34. min. soudce přisuzuje Cricketě roh, ač míč přešel v zámezí nedotčen Čechem, z něhož Cricketa dává vítěznou branku. Slavia, neztrativši klidu obléhá a tísní, takže má nejlepší naději na vyrovnání, když tu 7 minut před koncem soudcem náhle beze vší postřehnutelné příčiny ukončen zápas. Soudce p. Hollei. Při odjezdu uspořádali vídeňští Češi Slavii nadšené ovace. Slavia v oznámeném sestavení.

Rozhodčí: Hollei

Diváci: 3.000

Trenér: ?

Poznámky: ---
(Národní listy, 4. listopadu 1907)Slavia - SK Smíchov
8 : 1 (3 : 0)

Datum: 10. listopadu 1907, Praha, hřiště Slavie

Utkání: přátelské

Sestava: Hejda - Krumer, Veselý, Em. Benda, Kotouč (C), Jirkovský, Málek, Tausík, Malý, Košek, Milda

Branky: 2. Košek 1:0, 20. Tausík 2:0, 30. Košek 3:0, 52. Šetela 3:1, 53. Košek 4:1, 57. Košek 5:1, 80. Košek 6:1, 81. Kotouč 7:1, 85. Košek 8:1

Průběh: Průběh zápasu zachycují tato data: V 2. min. z Málkova (Mozol) podání Malý zachycuje a připravuje míč Tausíkovi, jenž střílí, Košek přiskočiv »doráží« míč - 1. branka. V 20. min. vstřeluje Tausík druhý míč, který špatně zachycen podjíždí Richtrovi v síť - 2. branka. V 30. min. centruje Málek, Malý potom podává míč dále, Milda střílí, a Koškovi jako při prvé brance připadá úkol zpečetit úspěch - 3. branka. Polovice 3:0 pro Slavii.
   V 7. min. Šetela projde zálohou i obranou Slavie a ranou do pravého rohu dobývá Smíchovu čestné branky. V příští minutě Košek obejde jednoho obránce, uklouzne druhému, zachrání míč při srážce s brankářem a docílí 4. branky Slavie. V 12. min. Jirkovský odhodlaně pronikne s míčem až na levé křídlo, centruje jako rozené křídlo a Košek obrací míč po páté do sítě Smíchova. V 35. min. proměňuje Košek, v brilantní střelecké formě, centrum Mildovo v 6. branku. V 36. min. Kotouč prožene míč až na levou spojku a překvapuje nepřítele prudkou střelou, která podle tyče nachází cestu do brány po sedmé. V 40. min. proměňuje Košek opět centrum Mildovo v 8. branku. Košek dal 6, Tausík a Kotouč po 1 brance.

Rozhodčí: Seidl

Diváci: 2.800

Trenér: ?

Poznámky:

Další článek

  Slavii se podařilo, oč usilovala v tomto zápase: rozhodným vítězstvím nad Smíchovem poopraviti dojem z porážky, kterou v neděli utrpěla ve Vídni od Crickety. Ovšem nesmíme jednoho spouštěti se zřetele. Cricketa, která byla poražena od Smíchova, nebyla dosud Cricketou, která porazila W. A. C., Rapid a Slavii. To třeba máti na mysli při všech úvahách, při nichž Cricketa hraje úlohu tertium comparationis mezi Slavií a Smíchovem. A stejně naopak při kombinacích, kterými by se někdo chtěl dopočítati správného poměru mezi Slavií a Cricketou. Faktem zůstává, že Slavia hrála svůj nejlepší zápas podzimní sezony. Zpráva naše, která oznamovala z Vídně, že Slavia se znamenitě zlepšila, dochází včerejškem potvrzení, zejména pak v tom, že konstatovala patrné stoupnutí formy Kotoučovy. Nejjasnějším momentem včerejšího zápasu jest bez odporu skvělá hra tří vnitřních Slavie: Tausíka, Malého a Koška. Tausík jest muž budoucnosti, hráč stejně talentovaný, jako obětavý, inteligence a rozhledu na jeho krátkou karieru až překvapující. Včera měl stejně dobrou souhru s křídlem jako centrem. Malý postavený konečně zase na místo odpovídající jeho nadání hrál s nadšením, neúmornou obětavostí a rozvahou, a hrál výborně. Košek, jemuž se vytýká nedostatek smyslu pro souhru, dovedl se znamenitě přizpůsobiti svým druhům a hrál zanmenitý v každém směru football. A ještě jeden debut byl včera v útočné řadě Slavie: Milda vystoupil na levém křídle. Trochu cviku a bude tam velmi užitečným hráčem. Záloha Slavie byla o třídu výš než jindy; není pochyby, že tento šťastný obrat byl způsoben zlepšením se Kotoučovým. Nyní každý záložník může býti na svém místě, nemusí vypomáhati za nepostačujícího druha, a proto také všechno klape. V obraně není Krumer sice tak dobrý jako Veselý, ale stačí celkem na svou úlohu; tím spíše pak, že se zlepšuje od zápasu k zápasu.
   Pozorný čtenář zpozoroval podle pověděného, že mužstvo Slavie nastoupilo podstatně změněno proti postavení oznámenému oficiální zprávou klubu. Zpráva ta, zaslaná nám v pátek a uveřejněná v sobotu, oznamovala v brance Pulcherta (nastoupil Hejda), na pravé spojce Bělku (nastoupil Tausík), v centru Jennya (nastoupil Malý), na levém křídle Malého (nastoupil Milda). V jedenáctičlenném mužstvu neméně než 4 závažné změny! Omlouváme se, že oznamován Bělka, neboť tragický případ v jeho rodině, který zmařil jeho start, se udál později, ale i tak zbývají 3 změny. O 24 hodin dříve (v pátek odpůldne) než oficiální zpráva jsme mohli podle svých informací říci, že oficiálně nám později oznámené sestavení není dosud jisto, ukázali jsme, že Bělku pravděpodobně čeká hra s jeho plukem v Král. Hradci, řekli jsme, že není jisto, bude-li hráti Starý. I o případné hře Malého uvnitř forwardu a Mildově na levém křídle jsme už tehdy učinili zmínku. Nejasnosti tohoto druhu nikterak ovšem nezvyšují vážnost representačního českého klubu, kterým Slavia přece jest a býti chce; a nejen to, ony znesnadňují práci žurnalistice, od níž čtenářstvo žádá včasné a určité zprávy a kluby vydatnou podporu svých podniků. Doufáme, že toto upozornění stačí, aby výbor S. K. S. zjednal nápravu.
   Vraťme se k zápasu. Smíchov, který nastoupil v sestavení Richter; Müller, Mika; Křenek, Jirásek, Junek; Jelen, Milka, Šetela, Pelikán a Lojza, nesplnil očekávání. Nezasluhuje ovšem přísných výtek, poněvadž mužstvo, které nemá příležitosti k trainingu nebo dokonce musí i vynechati v sezoně neděli, poněvadž nemá zápasů, nemůže mýti konstantní formy. Jako obyčejně znamenitý byl u něho Richter v bráně, oba backs, ve forwardu byl tentokráte nejlepší Šetela. Zápas, který navštívilo 2800 osob, byl řízen p. Seidlem (S. Č. S.), který záhy nabude zajisté i routiny pro vedení zápasů prvotřídných, bude-li mu ovšem častěji popřáno na nich soudcovati.
(Národní listy, 9. listopadu 1907 // Národní listy, 11. listopadu 1907)Slavia - Wiener Athletic Club
4 : 4 (2 : 2)

Datum: 17. listopadu 1907, Praha, hř. Slavie

Utkání: přátelské

Sestava: Hejda, Košek, Tausík, Macoun, Krummer, Em. Benda

Branky: 16. Milda 1:0, 26. Košek 2:0, 39. Studnička 2:1, 42. ? 2:2, 51. ? 2:3, 53. Tausík 3:3, 65. Tausík 4:3, 82. ? 4:4

Průběh: I šestý zápas obou těchto klubů se hodí k řadě svých předchůdců a nevybočuje z tradice těchto utkání, jejichž dějin červenou nití jest zvláštní neštěstí Slavie anebo naopak štěstí WAC. Nechcemeříci, že nerozhodný včerejší výsledek Slavie způsobila její »smůla«; nebyla včera Slavia lepší svého soupeře. Ale osud chtěl, aby zrovna na včerejší den padlo poklesnutí Slavie ve formě. Rok letošní přinesl dvě utkání mezi Slavií a WAC, obě s nerozhodným výsledkem. Jarní výsledek 2:2 ve Vídni, docílený mužstvem, v němž bylo množství náhradníků, musíme právě proto ceniti výše. Bylo včera vzpomínáno, že stejné neštěstí, jako na WAC, má Slavie i na MTK v Pešti. Slavia má ostatně ještě neštěstí jiného rázu; ona zastihuje soupeře vždy v nejlepší jejich formě. Cricketa má jednu z nejbídnějších svých sezon, ale zápas se Slavií ji zastihne v plné formě jako vítěze nad WAC. Tento prohrává zápas za zápasem, ale proti Slavii nastupuje už jako vzkříšený WAC ze začátku sezony. Slavia ostatně jen první půlhodinu splnila očekávání a naděje, vzbuzené pěknou hrou proti Smíchovu. V prvních těch 30 minutách hrál forward krásnou kombinaci, jsa výborně podporován i zálohou, v níž Maizl nahradil churavého Jirkovského.
   Pak Češi povolili, snad spoléhajíce na náskok 2 branek, snad také unaveni. W. A. C. dovedl z této situace těžiti tak vydatně, že ve chvíli vyrovnal. V druhé půli byl zápas bojem dvou rovnocenných soupeřů, v němž brzy onen měl na krátko převahu. Tento ráz hry ostatně došel také výrazu ve výsledku. Zápas neřídil ani p. Maisl, kterého si diktoval W. A. C. a který byl do Prahy už pozván, nýbrž pan inž. Vondörfer (Č. S. C.), jenž měl velmi těžký útok a nezachoval se vlastně nikomu. Věc dávno známá, že soudce při zápasech, jichž výsledek není po chuti žádnému z hrajících mužstev ani obecenstvu, bývá hromosvodem záblesků nespokojenosti. Obecenstvo dávalo své nespokojenosti průchod často způsobem příliš hlučným a nemístným; zejména neměli býti hosté při odchodu s hřiště vítáni projevy nevole. Hráliť statečně, učinili nerozhodným zápas, který dvakráte vypadal jako prohraný. Statečnost jest ctíti i u soupeře.
   W. A. C. má výkop. Obrana jeho ihned zaměstnána. Pak útočí levým bokem a v 2. min. zastaven pro offside. Slavia tísní, brankář hostí zakročuje s velikou dávkou štěstí. V 7. min. dostává Hejda vážnou práci v shootu pravého křídla. V 9. min. Tausík prošed mezi dvěma hráči, shootuje, brankář chytá, ale než odhodí míč, jest znovu atakován čilým Slavistou. V 10. min. offensiva hostí a roh připsán k jejich dobru. V 11. min. roh pro Slavii. Úžasné tempo. V 15. min. Milda offside. Hned na to projde Košek backy a podav Mildovi, dává mu příležitost k prvému úspěchu červeno-bílých (1. goal). Slavia svírá hosty úplně. Košek vysílá několik dělových ran na branku. V 19. min. se uvolní W. A. C. z obležení červenobílých, ale díky chladnokrevnosti E. Bendy zatlačen opět s nepořízenou. Ve 22. a 23. min. zachraňuje vídeňský goalkeeper jako zázrakem dvě střely Tausíkovy. V 26. min. Košek ranou z podání Tausíkova naplňuje svou čtvrtou stovku branek - 2. goal S. K. S. W. A. C. činí jakýsi náběh na odchod z hřiště(?). Několik krušných chvil obrany Slavie, neboť W. A. C. hraje nyní lépe, Slavia slevuje na tempu a W. A. C. nabývá převahy. V 39. minutě Studnička snadně uniká a střílí 1. goal pro Vídeň a 42. min. stejně lehkomyslně puštěna pravá spojka před brankou Slavie, kde vyrovnává. Roh ve 44. min. pro Slavii nemění ničeho více na nerozhodném stavu. Polovice 2:2.
   Začátkem druhé půle Slavia prudkými útoky proniká k bráně hostí, získává chance, kterých nedovede využitkovati. Mnoho zejména zmeškal Milda svou nerozhodností. V 6. min. W. A. C. přeloží hru k české bráně, pravá jeho spojka, kteouž česká obrana opomenula obsaditi, zjednává červenočerným vedení - 3. brankou. V 8. min. Košek zkusí výpad na vlastní pěst, obránce vídeňský mu odnímá míč, Milda jej zachycuje, centruje a Tausík vyrovnává. Stav 3:3. Napínavý zápas, rozčilující výjevy u té i oné brány. V 20. min. Kotouč střílí do břevna, Košek vrací odražený míč. Brankář chytá, ale opozdí se s odhozením míče a ocitá se i s ním v bráně zásluhou Tausíkovou. Slavia vede 4:3. 25. min. roh W. A. C., v 29. min. Košek si připraví výpadem skvělou chanci; rovnaje dlouho míč, zmešká dobu k střele. Střídavá hra, při níž Slavia jest nebezpečnější. V 37. min. W. A. C. obléhá, klidně a dobře kombinuje a levá jeho spojka z blízka střílí, Hejda chytá, odhozený míč se odráží od Krumra do sítě Slavie. Stav 4:4. V 42. min. chytá brankář W. A. C. ránu Koškovu, obecenstvo blíže brány reklamuje branku, poněvadž prý byl míč chycen za čarou. Soudce v husté mlze sotva stačí sledovati míč a nemůže rozhodnouti spolehlivě takou podrobnost. Branka nedána. V příští minutě zakročuje Hejda; v předposlední a poslední minutě 2 rohy pro Slavii.

Rozhodčí: inž. Vondörfer (Č. S. C.)

Diváci: ?

Trenér: ?

Poznámky:

Jedna branka Slavie proti W. A. C. offside?

  »N. F. P.« připojuje ke své zprávě o tomto zápase: »Soudce po zápase připustil, že Slavia docílila jedné branky z offsidu, kterého on ihned nepoznal. Na výsledku toto upřímné přiznání nemění ovšem ničeho.«
(Národní listy, 18. listopadu 1907 // Národní listy, 20. listopadu 1907)Slavia - AC Sparta
9 : 1 (2 : 1)

Datum: 24. listopadu 1907, Praha, Letná, hř. Slavie

Utkání: přátelské
Národní listy, 26. listopadu 1907.

Sestava: Hejda - Krummer, R. Veselý - Benda, Jirkovský, Kotouč - Lomoz, Bělka, Malý, Košek, Macoun

Branky: 5. Bělka 1:0, 32. ? 1:1, 43. Košek 2:1, 57. Bělka 3:1, 59. Bělka 4:1, 66. Milda 5:1, 69. Košek 6:1, 71. Bělka 7:1, 84. Bělka 8:1, 86. Kotouč 9:1

Průběh: Slavia má výkop. Květ proniká, centruje v zámezí. Hejda dostává práci. V 2. min. volný kop pro Slavii za podražení Mildovo, jenž zahozen. Koškův shot chytá Lawrence. V 5. min. proměňuje Bělka dělovou ranou centr Mildův v 1. branku Slavie. V 7. min. Slavie výbornou kombinací strahuje k jásotu své přívržence. V 9. min. Košek střílí těsně mimo. V 10. min. Květ vynucuje 1. roh S. K. S., z něhož Kotouč hlavou posílá míč mimo bránu. V 11. min. volný kop pro Slavii. 13. min. volný kop pro Spartu. 14. min. roh Sparty. Ve 20. min. Milda střílí do břevna, Košek dvakrát do těl obránců, Bělka zadovkou dává míč do outu. V 22. stíhá rána Koškova břevno. Pak zakročuje Hejda. 23. min. 2. roh pro S. K. S. Volnou ránu Malého chytá brankář Sparty. V 28. min. odpískán Bělkovi nedosti jasný offside. V 32. min. podává back Slavie v tísni míč Hejdovi, jenž atakován a poražen soupeřem, míč se dokutálí přes brankovou čáru. Sparta vyrovnala. 31. min. volný kop pro Slavii. 33. min. 2. roh Sparty, který Hejda pěstí odvrací. Slavia dobře kombinuje, zanedbává však střílení. V 35. min. odvrací Lawrence ve scrumagi bere útočiště ke 4. rohu Slavie. V 42. min. Kotouč střílí, levý halfback Sparty vyráží míč na 5. roh Slavie, z něhož Kotouč hlavou míč zoutuje. V 43. min. scrumage. Lawrence chytá míč, než jej však může odvrhnouti, ocitá se společným úsilím Bělky a Koška v bráně i s ním. Slavia znovu vede a za stavu 2:1 mění brány.
   Slavia zahajuje druhou půli krátkým útokem. Sparta vzchopivši se k odvetě, vniká do nepřátelské polovice. V 2. min. zatlačena, sevřena, při čemž Bělka vstřeluje branku, která zase pro offside neuznána. Soudce napomíná pravé křídlo Sparty, jež tvrdou hrou porušuje pravidla. Sparta nabývá převahy, usazuje se v polovici Slavie a obléhajíc, získává 2 rohy. V 8. min. volný kop pro Slavii, vzápětí pak pro hosty. V 12. min. Slavii přisouzen roh, jenž mistrně Květem zahrán a Bělkou nezadržitelně hlavou (ranou k pravé tyči) proměněn v 3. branku Slavie.
   Úspěch tento má cenu větší než pouhého, třetího goalu, neboť jeho nenadálost zviklala dotud pevnou obranu Sparty, učinila ji nervosní a lehce prostupnou vehementním útokem Slavie. Lawrence odrazí sice daleko ránu červenobílých, ale nedovede čeliti ráně, kterou Bělka proměňuje centrum Mildovo, v 4. branku v 14. min. Sparta z výpadu dobude rohu, kterému po chvíli následuje druhý. Odražený míč vrácen jako centrum hlavou znovu k bráně červenobílých, Hejda míč zachycuje a předkládá svému útoku, který v 20. min. získává roh. Hrozivý shluk u brány Sparty, v překotné snaze proměniti chanci, sami útočníci Slavie tvoří svými těly štít brance Spartině. V 21. min. odražen míč Bělkův. Milda se proň vrátí do pole a dlouhou prudkou ranou jej posílá v síť Sparty - 5. branka Slavie.
   V 24. min. Květ zjednává Slavii roh, který sám v osvědčeném způsobu zahrává, Košek hlavou dobývá 6. branky Slavie. V 26. min. Bělka proklouzne obranou hostí a vstřeluje 7. branku. V 27. min. roh S. K. S., Lawrence odráží ránu Bělkovu. Sparta zaranžuje výpad, který Slavie oplácí pěkně kombinovaným útokem pravé strany. Lawrence odráží míč. Veselý jej prudkou vysokou ranou vrací, Lawrence mistrně chytá míč a vyrazí jej na roh S. K. S. V 39. min. Lawrence odráží ránu Bělkovu, ihned vrácený jeho míč musí však vpustiti do brány - 8. branka. V 41. min. opět brankář Sparty s úspěchem zasahuje ve hru, Kotouč zachytiv míč, pálí z dáli a dobývý 9. branky. Spartin útok zmaří Hejda. V 43. minutě soudce vylučuje pro tvrdou hru pr. křídlo hostí Beránka, jenž si výstrahy soudcovy nikterak nebral k srdci. Signál končící hru zastihuje bojující v středu pole.
   Soudcoval pan Herites (S. Č. S.), jenž se ctí zhostil se těžkého úkolu. Návštěva přes 3000 osob.

Rozhodčí: Herites

Diváci: 3.000

Trenér: John William Madden

Poznámky:

Další zdroj:

  Hrálo se na zasněženém hřišti. Ještě v poločase se zdálo, že stejně jako minulé utkání těchto dvou soupeřů skončí i toto remízou. Jenže po přestávce vybuchla sopka vzdoru, řítila se lavina msty, vzplanul žár kruté odvety a Slavia na prach rozmetala Spartu.
   Rekordní vítězství Slavie všech dob. V jejím dresu hrál budoucí slavný malíř Vilda Macoun. Bělka, který v tomto zápase též nastoupil, hrál v příštích pěti derby za rivala - pražskou Spartu.
(Národní listy, 26. listopadu 1907)Slavia - Cricket & FC Vienna
5 : 2 (2 : 2)

Datum: 8. prosince 1907, Praha, hřiště Slavie

Utkání: přátelské

Sestava: Hejda - Krummer, Veselý - Maizl, Kotouč, Jirkovský - Květ, Bělka, Malý, Košek, Milda

Branky: 10. Bělka 1:0, 15. Bělka 2:0, 31. Engel 2:1, 43. ? 2:2, 61. ? vlastní 3:2, 77. Bělka 4:2, 86. Bělka 5:2

Průběh: V podzimní sezoně to šlo se Slavií jako na houpačce: nahoru, dolů. Po klesnutí formy v zápase s First-Viennou přišlo včera stoupnutí její. Měřítkem jeho nám není počet branek, nýbrž hra a to zejména v druhé půli, jejíž poslední část Slavia hrála výbornou hru, kterou odčinila méně pěkný první halftime. V poslední čtvrt hodině byla Slavia úplně na výši situace. A byla to zejména záloha a obránci, kteří energickým postupem v před tlačili před sebou forward a přispěli k sevření nepřítele. Slavia nastoupila bez churavého Malého, jehož místo svěřeno Bělkovi; na pravé spojce se zase objevil Tausík, jenž znovu potvrdil, že jest hráčem velkého nadání, kterého od výše prvé třídy dělí pouze nedostatek zkušeností ve velkých zápasech. Záloha zůstala v složení minulé neděle: Maizl, Kotouč, Jirkovský. V backu nahradil Krumera Em. Benda. S odchodem Malého hra útoku ztratila rovnováhu. Bělka jest zajisté výborným hráčem na spojce, ale starati se se nejen o sebe, nýbrž určovati způsob hry celé řady, není mu dáno. Květ byl po 7 minutách prý zachvácen křečí a kulhal po celý zápas.
   Vzácnou obětavostí a sebezapřením překonal nedostatek tento a hrál tak, aby si získal pěknou zásluhu na vítězství. Ne tak Milda na levém křídle. Až na několik světlých okamžiků, které nejsou než procitnutím ze sna, jakoby nebyl duchem na hřišti. Jest nám líto zdatného tohoto jinocha, jenž nadán tělesným fondem jako málo kdo jiný, vládna výbornou míčovou technikou, nedostatkem energie a čilosti sám se odsuzuje k nedůstojné ho úloze - statisty. V záloze nejlepším byl Jirkovský, ač ani Kotouč nehrál špatně. E. Bendou přes to, že není úplně zdráv, obrana získala. Cricketa hrála svůj »rush and kick«, který jí dopomohl k dvěma úspěchům a často uvedl branku Slavie v nebezpečí. Že porážka její nebyla mnohem větší, na tom zásluhu má Prager, jenž s hazardní troufalostí spojuje kočičí mrštnost. - Soudce p. Šmucr (ČSF) neměl šťastného dne. Jeho kolísavost působí zmatek nejen na hřišti, nýbrž i kolem něho, v obecenstvu. Návštěva výborná.
   Tempo hry hned od prvního okamžiku roste k závratné prudkosti, s níž zuří boj mezi oběma branami. V 7. min. Květ odchází zachvácen křečí. V 10. min. Prager se vrhá vstříc Koškovi, odraženého míče se zmocňuje Bělka a zjednává Slavii vedení. Roh pro S. K. S., volný kop na té i oné straně. Ve 14. min. se vrací Květ. V příští minutě zase Košek zkouší proniknouti mezi backy, Bělka přechází na levou spojku, kam mu Košek podává, Bělka umisťuje míč tak mistrně, že Pragerova »robinsonáda« nedovede překaziti druhého úspěchu Slavie.
   Hejda čelí útoku Crickety. Roh S. K. S., z něhož hned druhý. Hosté obleženi. V 25. min. zachraňuje Hejda. Útoky Slavie odraženy. V 31. min. Engel proměňuje centrum pravého křídla v 1. goal Crickety. Bude se opakovati W. A. C. a First Vienna? Slavia útočí, ale nerozhodnost před brankou maří četné chance. V 43. min. pravé křídlo (offside?) unikne, centruje, střední útočník vyrovnává. Vzpomínky na W. A. C. a First Viennu s neodbytnou dotěrností se vybavují v myslech všech. Polovice 2:2.
   V 3. min. si připisuje Slavia nové 2 rohy a setrvává v ofensivě až do 6. min., kdy Engel proráží, ač tísněn E. Bendou, dává ránu, jejíž odvrácení jest Hejdovi ke cti. Benda a Engel padají, při čemž Benda ztrácí dech. Zotavuje se rychle a pokračuje ve hře s nezmenšenou energií. Češi obléhají, střílejí však buď mimo nebo dávají své míče za kořist Pragerovi. V 16. min. Tausík získá roh, scrumage, v níž pravý back Crickety posílá míč do své sítě a zjednává Slavii vedení. Cricketa získá v 22. min. roh a vzpružována nadějí na vyrovnání tísní. Češi a zejména Hejda hrají však tak, že krušné okamžiky míjejí, nezanechavše v scoru výsledků. Hra Slavie se zlepšuje, zvláště záloha pracuje s větší přesností a cílevědomě. V 28. min. Slavie dobývá rohu, obléhá a svírá Cricketu, která se zoufale brání. Prager co chvíli rozvazuje ruce diváků k potlesku. V 32. min. Květ získá roh, který Milda dobře umístí, Košek dává Bělkovi, jenž vstřeluje; v bráně (za čarou) stojící back Crickety »utvrzuje« 4. branku Slavie. V 35. min. poslední nebezpečné vzplanutí energie Crickety. Hejda s úspěchem zakročuje. Češi znovu útočí a obléhají. V 40. a 41. min. si vynucují 2 rohy. Z druhého, který zahrál zase Květ, Bělka dobývá 5. branky. Rohem S. K. S. v příští minutě končí řada význačnějších událostí zápasu.

Rozhodčí: Šmucr

Diváci: ?

Trenér: ?

Poznámky:
(Národní listy, 9. prosince 1907)SK Slaný - Slavia
2 : 7

Datum: 1907, Slaný

Utkání: přátelské

Sestavy:
Slaný:
Slavia:

Branky: ?

Průběh: ?

Rozhodčí: ?

Diváci: ?

Trenér: ?

Poznámky:
(Historie kopané ve Slaném)

Slavia - First Vienna FC
3 : 2

Datum: 1907, Praha

Utkání: přátelské


Dne 17. února sehrála Slavia se svým béčkem patrně dvojzápas, když druhý zápas skončil 9:6. Narazil jsem ale i na informaci, že v utkání dostala Reserva náskok 5:0. Tuto informaci ale zatím nemohu potvrdit.