Datum: leden 1928

Sestava: Reichert

Utkání: Zimní turnaj profesionálů

Rozhodčí: Tausig

Poznámky: Rozhodčí Tausig byl kritizován, že neodpískal penalty za sražení Bejbla (dal obě branky) a Reichertovu ruku. Bejbl, bývalý hráč Slavie, přišel do AFK v roce 1927.

Sparta - Slavia
2 : 2 (0 : 0)

Datum: 05. února 1928, Praha, hřiště Sparty

Utkání: O pohár „Poledního listu”

Sestava: Plánička - Reichert, Seifert - Vodička, Pleticha, Čipera - Bobor, Šoltys, F. Svoboda, Puč, Kratochvíl

Branky: Patek, Veselý - Svoboda 2

Rozhodčí: Fryš

Diváci: 23.000

Trenér: J. W. Madden

Poznámky: V tisku se pro utkání patrně poprvé použil termín „naše populární derby“.

Utkání: Středočeská 1. liga 1927/28, 7. kolo

Sestava: Plánička - Petřík, Seifert - Vodička, Pleticha, Suchý - Bobor, Svoboda, Šoltys, Puč, Kratochvíl

Branky: Svoboda, Puč, Kratochvíl

Poznámky: Nadpisy v tisku: Viktoria si vítězstvím nad Slavií otevřela cestu k ligovému championátu. Vrušující a nádherný zápas. Viktoria průbojným teamem.

3 : 0 (1 : 0)

Datum: 07. dubna 1928, Praha, Sparta

Utkání: Středočeská 1. liga 1927/28, 8. kolo

Sestava: Plánička - Seifert, Černický - Suchý, Pleticha, Vodička - Bobor, F. Svoboda, Šoltys, Puč, Kratochvíl

Branky: Maloun 2, Patek

Rozhodčí: Kubík

Diváci: 25.000

Poznámky: Nadpisy v tisku: Prvá branka byla problematickou, Plánička chytil míč daleko před čarou a soudce uznal branku.

Utkání: Středočeská 1. liga 1927/28, 9. kolo

Sestava: Plánička - Seifert, Černický - Jalovec, Pleticha, Čipera - Bobor, Mařík, Šoltys, Puč, Kratochvíl

Branky: Seifert 2 (obě z penalt), Mařík

Poznámky: Nadpisy v tisku: Šťastné ligové vítězství Slavie nad Kladnem. Dvě penalty proti Kladnu proměnil Seifert.

Slavia - Sparta
0 : 0

Datum: 28. dubna 1928,
Snímek z utkání
Praha, hřiště Slavie

Utkání: Středočeský pohár 1927, finále

Sestava: Plánička - Seifert, Černický - Jalovec, Pleticha, Čipera - Bobor, Šoltys, F. Svoboda, Puč, Kratochvíl

Průběh: Zápas byl rozhodčím v 35. minutě ukončen. Perner (Sparta) srazil Šoltyse, načež sudí Cejnar nařídil penaltu, kterou měl kopat Svoboda. Sparťanská primadona a zároveň kapitán Sparty Káďa si při Svobodově rozběhu sedl na míč a odmítal jej vydat. Na protest proti nařízené penaltě a posléze ukončenému zápasu pak odvedl mužstvo z trávníku. Spor se dlouho vedl a svaz v něm po dlouhé době ustoupil Spartě na úkor renomovaného sudího. Prý nevyčerpal všechny možnosti k uklidnění hráčů, a kdesi cosi. Naši rozhodčí derby chtěli dokonce bojkotovat. Incident měl za následek časté nasazování rozhodčích německého a židovského svazu ČSF v budoucích letech. Zápas byl dohrán 11. července 1928.

Rozhodčí: Cejnar

Poznámky: Zajímavostí při opakovaném utkání bylo, že mužstva ani nemusela nastoupit v původních sestavách. Slavia tak do nového zápasu poslala jednoho, Sparta tři nové hráče.

Slavia - Wiener SC Admira
5 : 3

Datum: 01. května 1928, Praha

Utkání: přátelské

Poznámky: Nevím přesně, i jaký klub se jednalo. Našel jsem ještě další zápas s tímto klubem v roce 1928, Slavia ho měla prohrát 1:2.

SK Čechie Karlín - Slavia
3 : 2

Datum: 05. května 1928

Utkání: Středočeská 1. liga 1927/28, 10. kolo

Sestava: Plánička - Černický, Seifert - Jalovec, Pleticha, Čipera - Bobor, Mařík, Šoltys, Puč, Kratochvíl

Branky: Puč, Seifert

Poznámky: Nadpisy v tisku: Sensační porážka favorita. Čechie jako lepší mužstvo zvítězila zaslouženě.

Slavia - AFK Bohemians
3 : 1 (3 : 0)

Datum: 15. května 1928

Sestava: Plánička - Reichardt, Seifert - Vodička, Pleticha, Čipera - Bobor, Šoltys, Svoboda, Puč, Kratochvíl

Branky: Šoltys 3

Poznámky: Nadpisy v tisku: Zápas rozhodnut v prvé čtvrthodině hattrickem Šoltyse -- Slavia zvítězila větším rozdílem než průběh zápasu ukazoval

Utkání: Středočeská 1. liga 1927/28, 12. kolo

Sestava: Plánička - Vodička, Černický - Suchý, Pleticha, Čipera - Joska, Šoltys, Svoboda, Puč, Kratochvíl

Branky: Puč, Šoltys

Poznámky: Nadpisy v tisku: Těsné ale zasloužené vítězství Slavie odsoudilo ČAFC k sestupu do 2. ligy.

Diváci: 3.000

1 : 4 (0 : 1)

Datum: 23. června 1928, Praha, hřiště Sparty

Utkání: Středoevropský pohár, kvalifikace

Sestava: Plánička - Seifert, Černický - Vodička, Pleticha, Čipera - Bobor, Šoltys, F. Svoboda, Puč, Kratochvíl

Branky: Kozel - Puč, Bobor, Seifert ze pen. 0:1, Šoltys

Průběh: Slavia postoupila spolu s Viktorií Žižkov. Sparta, vítěz loňského ročníku, hrála špatně, s technickým útokem Slavie si nevěděla rady a její už pomalejší obrana zavinila dvě penalty.

Rozhodčí: Dlabač

Diváci: 20.000

1 : 0 (0 : 0)

Datum: 11. července 1928, Praha, hřiště Slavie

Utkání: Středočeský pohár 1927, finále, opakování

Branka: Svoboda

Průběh: Rarita v historii derby. Podle rozhodnutí řídícího orgánu soutěže se dohrávalo od 35. minuty. Přestávka přišla po
deseti minutách hry a trvala pouze pět minut. Hned po zahájení utkání kopal Svoboda penatlu, kterou nestihl v minulém utkání. Jenže v nervozitě vysoko přestřelil Hochmanovu branku. Shodou okolností to byl ale on, kdo toto derby rozhodl.

Rozhodčí: Duben

Diváci: 15.000

Poznámky: 50. derby mezi Slavií a Spartou. Opakování nedohraného zápasu z 28. dubna 1928.

Utkání: Středoevropský pohár, 1. kolo

Sestava: Plánička - Vodička, Černický - Seifert, Pleticha, Čipera - Junek, Šoltys, Svoboda, Puč, Kratochvíl

Branky: 45. Sigl 1:0, 56. Runge 2:0, 72. Junek z pen. 2:1, 75. Schall 3:1

Průběh: Vídeňáci hráli pod vedením tvořivého Karla Stoibera a nevyužili mnoho gólových příležitostí.

Rozhodčí: Achille Gama Malcher (Itálie)

Diváci: 16.000

Slavia - SK Admira Wien
3 : 3 (1 : 2)

Datum: 19. srpna 1928, Praha, Letná, stadion Slavie

Utkání: Středoevropský pohár, 1. kolo, odveta

Sestava: Plánička - Vodička, Černický - Suchý, Pleticha, Čipera - Bobor, Šoltys, Svoboda, Puč, Kratochvíl

Branky: 23. Stoiber 0:1, 29. Kratochvíl 1:1, 32. Schall 1:2, 50. Kratochvíl 2:2, 69. Svoboda 3:2, 83. Runge 3:3

Průběh: V 75. minutě zlikvidoval František Plánička penaltu. Po dramatickém utkání dostal každý hráč Admiry za dosažení semifinále 400 marek.

Utkání: turnajově ve prospěch ČSČK

Sestava: Plánička - Černický, Seifert - Vodička - Pleticha, Čipera - Bobor, Junek, Šoltys, Puč, Kratochvíl

Branky: Silný 2, Patek - Puč

Rozhodčí: Pisarovič

Diváci: 18.000

3 : 4 (3 : 3)

Datum: 11. listopadu 1928, Praha, hřiště Sparty

Utkání: Středočeská 1. liga 1928/29

Sestava: Štaplík - Reichert, Černický - Šubrt, Pleticha, Čipera - Junek, Šoltys, F. Svoboda, Joska, Kratochvíl

Branky: Myclík, Perner, Silný - Joska 2, Šoltys, Čipera

Průběh: Komentáře uvádějí první část jako „divoce přehnanou”, zatímco druhou jako opatrnou.

Rozhodčí: Srch

Poznámky: V útoku nahradil Puče Joska a uvedl se velmi slibně.

Slavia - SK Viktoria Žižkov
0 : 5

Datum: podzim 1928

1 : 1 (0 : 1)

Datum: 02. prosince 1928, Praha, stadion Sparty

Utkání: Středočeský pohár 1928, finále

Sestava: Štaplík - Reichert, Černický - Šubrt, Pleticha, Čipera - Junek, Šoltys, F. Svoboda, Puč, Kratochvíl

Branky: Silný - Svoboda

Diváci: 14.000

Poznámky: Vítěz poháru za rok nebyl znám. Opakovaný zápas skončil nerozhodně a prodlužovat nešlo, protože začala být tma. Rozuzlení přinesl zápas, který se hrál 09. května 1929.