Datum: 24. března 1940, Praha, na Spartě

Utkání: Zimní turnaj profesionálů

Sestava: Bokšay - Černý, Daučík - V. Bouška, Průcha, Jezbera - Vacek, V. Bradáč, Bican, Vl. Kopecký, Vytlačil; střídání Deršák

Branky: Ludl 2, Zeman, Preis - Bican 2, Bradáč

Průběh: Oboustranně pohledná hra, byť byl terén těžký. Brankářům bylo přičteno, že měli „slabší den”.

Rozhodčí: Roškota

Diváci: 20.000

Trenér: E. Seifert

3 : 1 (3 : 0)

Datum: 31. května 1940, Praha, na Spartě

Utkání: Českomoravská liga 1939/40

Sestava: Deršák - Černý, Daučík - V. Bouška, Průcha, Jezbera - Sova, Vacek, Bican, Vl. Kopecký, Vytlačil

Branky: Ludl 2, Preis - Kopecký

Rozhodčí: Pěta

Diváci: 30.000

Poznámky: Poslední pokus Sparty připravit Slavii o první příčku v lize, ale ani tato jediná prohra Slavii titul nevzala. O bod pak byla v cíli první.

Utkání: Středočeský pohár, semifinále

Sestava: Deršák - Černý, V. Bouška - Průcha, Nožíř, Jezbera - Vacek, Šimůnek, Bican, Vl. Kopecký, Deršák

Branky: Říha, Senecký - Bican z pen. 0:1

Diváci: 12.000

SK Pardubice - Slavia
4 : 3 (0 : 2)

Datum: 30. června 1940

Utkání: Český pohár, 1. kolo

Sestava: Bokšay - Bouška, Černý - Mára, Průcha, Jezbera - Vacek, Fikejz, Vycpálek, Bican, Deršák II.

Branky: 16. Vycpálek 0:1, ??. Bican 0:2, 52. Skála 2:1, 60. Kreuz 2:2, 73. Šmejkal 3:2, 80. Deršák 3:3, 87. Škola 4:3

Průběh: Slavia měla pěkný nástup a vedla již 2:0 brankami Vycpálka v 16. min. a Bicana z pokutového kopu. Domácí snížili již sedm minut po přestávce Skálou a v 60. min. Kreuz vyrovnal na 2:2. V 73. Šmejkal zvýšil na 3:2, Deršák v 80. vyrovnal na 3:3 a v 87. minutě zajistil Škola domácím vítězství.

Slavia - SK Pardubice
7 : 2

Datum: 04. července 1940

Utkání: Český pohár, 1. kolo, odveta

Sestava: Bokšay - Bouška, Černý - Mára, Průcha, Jezbera - Vacek, Bradáč, Vycpálek, Bican, Deršák II.

Branky: Bican 3, Vycpálek 2, Vacek 2

Průběh: Slavia nastoupila ve stejné sestavě, jen místo Fikejze hrál Vojta Bradáč. Bokšay spolehlivě chytal, v záloze byl nejlepší Jezbera a v útoku se dařilo Bicanovi, autoru tří branek.

Slavia - SK Prostějov
1 : 3 (0 : 2)

Datum: 15. července 1940, Praha

Utkání: Český pohár, čtvrtfinále

Sestava: Bokšay - Bouška, Černý - Lemberk, Průcha, Jezbera - Holman, V. Bradáč, Bican, Vycpálek, Deršák II.

Branky: 9. Kula 0:1, 27. Kula 0:2, ??. Kula 0:3, 61. Bican 1:3

Průběh: Slavia měla sice převahu, ale branky dávali hosté. V 9. a 27. Kula. Po přestávce se výkon Slavie zhoršil a z trestného kopu opět Kula zvýšil na 0:3. Čestnou branku dal Bican v 26. minutě 2. poločasu.

SK Prostějov - Slavia
2 : 3

Datum: 19. července 1940, Prostějov

Utkání: Český pohár, čtvrtfinále, odveta

Sestava: Deršák - Bouška, Kolman - Průcha, Nožíř, Jezbera - Holman, Vacek, V. Bradáč, Vycpálek, Deršák II.

Branky: 5. Pavelka 1:0, 10. Vycpálek 1:1, ??. Deršák 1:2, ??. Bradáč 1:3, ??. Juříček 2:3

Průběh: Slavia hrála lépe než v Praze. Kolman v obraně se dobře uvedl, útok byl málo rozhodný a nezajistil vyšší výhrou postup do dalšího kola. Domácí se ujali vedení v 5. minutě brankou Pavelky, v 10. min. vyrovnal Vycpálek, po přestávce zvýšil Deršák na 2:1 a Bradáč na 3:1, na konečných 2:3 upravil Juříček.

Utkání: Českomoravská liga 1940/41, 3. kolo

Poznámky: Uvádí se i utkání z r. 1941 v Českomoravské lize Slavia - Baťa Zlín 7:1, ve kterém dal Bican údajně všech 7 gólů.

2 : 1 (1 : 1)

Datum: 29. září 1940, Praha, Sparta

Utkání: Českomoravská liga 1940/41

Sestava: Deršák - Černý, V. Bouška - Průcha, Nožíř, Jezbera - Holman, V. Bradáč, Bican, Vl. Kopecký, Vytlačil

Branky: Bican 0:1, Říha 1:1, Říha 2:1

Průběh: Slavia vystřídala tři brankáře. V 15. min. byl zraněn Deršák a místo něho šel chytat Průcha. Stalo se to takhle: Průcha zbytečně zakopl míč k rohovému praporku a Deršák za ním ještě zbytečněji běžel. Nedohonil ho, navíc zakopl, upadl a natrhl si vazivo v koleni. Ležel bezmocně u postranní lajny a míč byl celou minutu v držení Sparty, která nedokázala dát gól do prázdné branky. Zeman vystřelil, míč se odrazil od břevna k Říhovi, jehož rána odskočila od Daučíkových zad k Nejedlému, jež to konečně ukončil - tvrdou střelou vypálil míč do hlediště. Deršák byl tedy zraněn, ale střídat se tenkrát ještě nedalo. Slavia hrála tedy od 15. minuty o deseti lidech, brankářský svetr si oblékl Průcha a počínal si mezi tyčemi stejně vyplašeně jako člověk, jež se omylem ocitl ve lví kleci. Všem je jasné, že jakákoliv prudší rána musí skončit v síti. Jenže ta rána nepřichází, naopak, převahu má Slavia. Když vstřelil Bican první gól, obecenstvo se mohlo utleskat. Ale Říha přece jen vyrovnal a ve druhé půli přidal i druhou branku. Potom slavisté usoudili, že je třeba přeskupit řady a tak si brankářský svetr místo Průchy oblékl Vojta Bradáč.
  Po zápase ale odcházeli se svěšenými hlavami sparťané. Nebýt Deršákova zranění, Sparta by určitě prohrála.

Rozhodčí: Vaniš

Diváci: 29.000