194819491950Sokol Čechie Karlín - Slavia
2 : 2 (1 : 1)

Datum: 20. února 1949, Praha, hřiště Čechie Karlín

Utkání: přátelské

Sestavy:

Čechie:
Charvát (???)
Slavia:
Kopecký, Bradáč (???)

Branky: Charvát 2 - Kopecký, Bradáč

Průběh: Výsledek byl překvapením.

Rozhodčí: Brabec

Diváci: 2.000

Trenér: ? (???)

Poznámky: poznamky

(Rudé právo, 8. února 1949 // Rudé právo, 22. února 1949)Slavia - Sokol Břevnov
7 : 2 (4 : 1)

Datum: 27. února 1949, Praha, hřiště Čechie Karlín

Utkání: přátelské

Sestavy:

Slavia:
Hlaváček, Bradáč, Forejt (???)
Břevnov:
Zehrrer, Šalda (???)

Branky: Hlaváček 4, Bradáč 2, Forejt - Šalda, Zehrer (???)

Průběh: Slavie po vstupu do Dynama má sice velký výběr hráčů, ale vhodnou sestavu nemůže najít. Celou půlhodinu utkání s Břevnovem to trvalo, než se nový slavistický útočník Forejt alespoň částečně „dorozumněl” se svými spoluhráči. Až do té doby byl stav utkání 1:1. Když však jediný střílející útočník Hlaváček protrhl střeleckou smůlu, rozhodl tak vlastně sám o velkém vítězství červenobílých.
   Přesto hra vítězů stále nesnese přísnějšího měřítka. Poražený Břevnov podal ve všech řadách snaživý výkon.
   Hlaváček e Zehrerem neproměnili 10m kopy.

Rozhodčí: ? (???)

Diváci: ? (???)

Trenér: ? (???)

Poznámky:

(Rudé právo, 1. března 1949)Slavia - Sokol Viktoria Žižkov
9 : 0 (5 : 0)

Datum: 13. března 1949, Praha, Vršovice

Utkání: přátelské

Sestavy:

Slavia:
Kabíček - Hanke, Hlaváček, Bradáč, Kupsa, Forejt, Ledecký, Kopecký (???)
Žižkov:
SLaba, Procházka, Papoušek (???)

Branky: Hlaváček 3, Bradáč 2, Kupsa 2, Forejt, Ledecký (???)

Průběh: Zápas, v němž obě mužstva zkoušela nové hráče, se stal lehkou záležitostí techničtější, kombinačně i střelecky lepší Slavie. S. Viktoria Žižkov zahrála slabě v poli a před brankou soupeře počínala si nerozhodně. Vítězové měli nejlepšího hráče v Hlaváčkovi. Jemu výkonem se přiblížil Kopecký. Forejt ještě zcela nezapadl do nového prostředí. V záloze vynikl Hanke. Obránci i brankář Kabíček měli málo práce. S. Viktoria Zižkov svým výkonem zklamal 6000 diváků. Uspokojil Slaba v útoku a Procházkové v záloze. Rovněž výkon nově zařazeného Papouška je příslibem.
   Kopecký neproměnil penaltu.

Rozhodčí: Šedivý

Diváci: 6.000

Trenér: ? (???)

Poznámky:

(Rudé právo, 13. března 1949 // Rudé právo, 15. března 1949)Slavia - ZSJ Sokol Bratrství Sparta
3 : 2 (2 : 1)

Datum: 20. března 1949, Praha, hřiště Sparty na Letné

Utkání: Celostátní mistrovství 1949, 1. kolo

Sestavy:

Slavia:
Kabíček - Jelínek, Štěpán - Nejedlý, Šmejkal, Hanke - L. Hlaváček, Kupsa, Forejt, Vl. Kopecký, A. Bradáč
Sparta:
Čapek - Senecký, Menclík, Koubek, Bláha, Ludl, Kokštejn, Cejp, Kodyš, Kuchler, Blažejovský

Branky: Hlaváček 2, Bradáč - Cejp, Nejedlý vlastní (???)

Průběh: Po prvé od začlenění do závodních sokolských jednot, utkaly se v neděli oba letenské footballové oddíly v zahajovacím kole naší nejvyšší footballové soutěže. Favoritem tradičního souboje byli rudí, neboť některé opory bývalého slavistického mužstva na místo do Dynama raději volily cestu jinou: Bican s Buchtou do Vítkovických železáren a Kocourek do Svitu Gottwaldov. Hemele, Ipser a Trnka byli na vojně. Devadesátiminutový boj na hřišti však úplně zvrátil všechny předpoklady. Mužstvo Dynama se vypjalo k výkonu, který, i když nebyl zvláštní, přece jen na soupeře stačil. V konečném výsledku, po nervosním a neurovnaném průběhu utkání, zůstala tradice letenských »S« neporušena. Favorit prohrál zcela zaslouženě a mohl prohrát ještě více, kdyby se útočníkům Dynama dařila lépe střelba. Čtyřikráte nastřelená tyč Čapkovy branky zachránila rudé od pohromy. Několik dalších pěkných příležitostí útočníci červenobílých nevyužili. A tak jednobrankové vítězství je celkem hubenou kořistí. Převaha vítězů ve druhém poločase si zasluhovala bohatší odměnu.
   Kladem zápasu byla velmi slušná hra na obou stranách. Byl to snad nejslušnější souboj obou soupeřů, jaký jsme kdy viděli. Také snaha po dobrém výkonu byla na obou stranách v dostatečné míře. Špatný terén a nedostatek připravy. přispěly k tomu, že část diváků očekávala lepší hru.
   Na nečekaném vítězství Dynama Slavie máji zásluhu všichni hráči. Tři z nich pak podali mimořádně dobrý výkon: tvrdě hrající Štěpán v obraně, v záloze Smejkal (nepřekonatelný ve hře hlavou) a dnes nejlepší náš útočník Hlaváček. Také Kopecký s Bradáčem v útoku, Hanke v záloze a Kabiček v brance byli na výši.
   Poražení měli mužstvo, kde se objevilo na počátku sezóny několik slabin. Hra se nedařila Bláhovi ve středu zálohy a celému útoku, který se za celý zápas prostě »nenašel«. Poměrně dobře hrál Čapek v brance, Senecký v obraně a Koubek s Ludlem v záloze. Hlavními slabinami rudých byla chybná taktika, nepřesné přihrávky a střelecky téměř neschopný útok.

Rozhodčí: Jirák

Diváci: 25.000 (20.000)

Trenér: Emil Seifert

Poznámky:

(Rudé právo, 19. března 1949 // Rudé právo, 20. března 1949 // Rudé právo, 22. března 1949)ATK Praha - Slavia
1 : 5 (0 : 2)

Datum: 27. března 1949, Praha, hřiště Sparty na Letné

Utkání: Celostátní mistrovství 1949, 2. kolo

Sestavy:

ATK:
Jonák - Putera, Hemele, Timkanič, Trnka, Ipser, Sršeň, Müller, Tauer (???)
Slavia:
Kabíček - Hlaváček, Forejt, Bradáč, Kopecký, Štěpán, Hanke, Šmejkal, Trubač (???)

Branky: Putera - Hlaváček 2, Forejt 2, Bradáč

Průběh: Jestliže máme hledat důvody porážky ATK v nedělním ligovém zápase se Sokolem Dynamo Slavia na Spartě, je jich hned několik najednou. Především je to brankář Jonák. Nechytal špatně, ale pustil třetí branku ve chvíli, kdy mužstvo ATK mělo jasnou převahu a vyrovnávací branka »visela« ve vzduchu. V dalším průběhu již hromadil chybu na chybu a jejich výsledek byl ten, že pustil ještě další dvě branky, které by každý jiný ligový brankář kryl. Dalším problémem byl útok ATK. Celá formace praktikovala krátké přihrávky středem a kromě Sršně nikdo nestřílel. Chybou bylo postavení Putery na křídlo v prvém poločase, který pak na spojce zahrál o třídu lépe. Hemele byl spíše brzdou, než vedoucím útoku, Sršeň pomalý a obě křídla Müller a Tauer byla nejslabší z mužstva. To. že ATK měl v poli dvě třetiny zápasu převahu, bylo zásluhou znamenitě hrající zálohy Timkanič, Trnka, Ipser. Obránci ATK byli sice obětaví, ale netaktičtí. Jako celku lze vytknout ATK hru bez určitého systému, který dovolil soupeři udávat tón hry, i když tento byl zatlačen do obrany. Mužstvo Slavie hraje stále »nemoderní« kopanou a hraje ji dobře. Proti ATK byl výborný obránce Štěpán, ze zálohy nejlepší Hanke. Šmejkal zůstal o třídu za svým výkonem v zápase proti Spartě. V útoku Slavie si výborně vedl střední Forejt, ale skutečným vedoucím byl nenápadný Kopecký. Hlaváček je znamenitý footballista, ale rozhodně mu neuškodí větší disciplinovanost a menší snaha po efektu. Obětavým výkonem překvapil Trubač. Bradáčovi se nedařila střelba. Kabíček v brance byl spolehlivý.
   Zápas byl poměrně dobré úrovně, ale v žádném okamžiku nepřevyšoval průměr. Mužstvo ATK mělo skvělých 15 minut ve druhém poločase, Slavia závěr. Před 20.000 diváků rozhodoval s chybami Mojžíš.

Rozhodčí: Mojžíš

Diváci: 20.000

Trenér: ? (???)

Poznámky:

(Rudé právo, 25. března 1949 // Rudé právo, 27. března 1949 // Rudé právo, 29. března 1949)Slavia - ZSJ Slovena Žilina
4 : 0 (2 : 0)

Datum: 3. dubna 1949, Praha, Vršovice

Utkání: Celostátní mistrovství 1949, 3. kolo

Sestavy:

Slavia:
Kabíček, Jelínek, Štěpán, Nejedlý, Šmejkal, Hanke, Hlaváček, Trubač, Forejt, Kopecký, Bradáč
Žilina:
Lešický, Štěrbák, Kopčán, Szabo, Šedo, Holiš, Zachar, Kocík, Šubrt, Gancner, Stalmašek

Branky: 6. Hlaváček 1:0, 45. Trubač 2:0, 53. Forejt 3:0, 73. Trubač 4:0

Průběh: Z nedělního vítězství nemají příznivci červenobílých jistě žádnou radost. Vždyť jejich mužstvo bylo lepší svého soupeře jen poslední půlhodinku utkání, zatím co prvých 60 minut zápasu ukazovali pěknou kopanou hosté ze Žiliny. Někdy se stává, že jedno mužstvo hraje a druhé střílí branky. Ale ani tento případ by zde nebyl na místě, neboť k prvním dvěma úspěchům dopomohl Dynamu spíše rozhodčí Majda než dobrý výkon mužstva na hřišti. A tak, jestliže zvítězili červenobílí o 4 branky, mohou děkovati jen a jen těmto okolnostem, a samozřejmě i štěstí, kterého měli dostatek.
   Žilina poctivě a obětavě bojovala celý první poločas, i když první problematická branka Hlaváčka v 6. minutě hry (míč těsně před vstřelením branky se octl v autu), nijak chuť ke hře nepřidala. Byla v této části hry rozhodně lepším mužstvem. U Slavie zachraňoval co se dalo jen Kabíček v brance, Štěpán v obraně a Hlaváček v útoku. Když v poslední minutě prvního poločasu domácí vstřelili druhou „podivnou” branku Trubačem, zdráhali se hráči Žiliny pokračovat ve hře. Rozhodně však takový způsob protestu proti rozhodčímu není v souladu s pojetím hráče a naší sjednocené tělovýchovy. Nutno volit formu, stanovenou řády. t. j. poslat protest po skončení utkání.
   Po třetím úspěchu Dynama v osmé minutě Forejtem domácí přešli do konce utkání do ofensivy, z které vytěžili čtvrtou branku ve 28. min. Trubačem. V této části hry se rozehráli i Hanke se Šmejkalem v záloze a v útoku Kopecký. Bradáč byl přespříliš ostrý. Trubač uspokojil jen střelecky. Hosté měli dobré hráče v brankáři Lešickém, obránci Štěrbákovi, v celé záloze a v útoku v Kocíkovi a Stalmaškovi. 15.000 diváků vidělo celkem jen průměrnou kopanou a velmi slabý výkon rozhodčího Majdy.

Rozhodčí: Majda

Diváci: 15.000

Trenér: ? (???)

Poznámky:

(Rudé právo, 2. dubna 1949 // Rudé právo, 3. dubna 1949 // Rudé právo, 5. dubna 1949)Ferencvárosi TC - Slavia
8 : 3 (5 : 2)

Datum: 17. dubna 1949, Maďarsko, Budapešť

Utkání: Velikonoční turnaj v Budapešti

Sestavy:

Ferencváros:
Deak, Kocsis, Czibor, Horváth, Budai, Kispeter (???)
Slavia:
Kabíček - Kocourek, Šmejkal, Hlaváček, Rýgr, Nejedlý, Bradáč (???)

Branky: ?. Deak 1:0, ?. Deak 2:0, ?. Deak 3:0, ?. Bradáč 3:1, ?. Hlaváček 3:2, ?. Deak 4:2, ?. Šmejkal vlastní 5:2, ?. Rýgr 5:3, 49, Nejedlý vlastní 6:3, ?. Horváth 7:3, ?. Budai 8:3

Průběh: Jako celek bylo mužstvo Ferencvarose rychlejší a rozhodnější. Mělo střelecky pohotový útok, v němž se vyznamenal zvláště Deak. Před dobrou obranou hrála pěkně i záloha, jejímž nejlepším mužem byl Kispeter ve středu.
   Maďaři se ujali Deakem vedení. Týž hráč zvýšil na 2:0 a o 3 min. později slabé přihrání Kocourkovo Kabíčkovi Deak zachytil a poslal po třetí míč do branky soupeře. S. Dynamo Slavia získal Bradáčem prvou branku. Hlaváček pak snížil na 3:2. Deak však zvýšil na 4:2 a před koncem poločasu se odrazil Kocsisův míč od Šmejkala do vlastní branky. Ve druhém poločase hosté Rýgrem snížili na 5:3. Ve 4. min. Czibor střílel a Nejedlý stočil míč do vlastní branky. Pomohl tak domácím k šestému úspěchu. Ferencváros dosáhl Horváthem sedmou a Budaiem osmou branku.

Rozhodčí: ? (???)

Diváci: 35.000

Trenér: ? (???)

Poznámky:

(Rudé právo, 20. dubna 1949)MTK Budapest - Slavia
7 : 0 (2 : 0)

Datum: 18. dubna 1949, Maďarsko, Budapešť

Utkání: Velikonoční turnaj v Budapešti

Sestavy:

MTK:
? (???)
Slavia:
Kabíček - Kocourek, Hanke, Šmejkal, Štěpán, Hlaváček

Branky: ? (???)

Průběh: Slavia nepodala v tomto utkání dobrý výkon. Útok hrál rozháraně, neudržel míč, takže záloha i obrana byly přetíženy. Kabíček až na druhou branku chytal spolehlivě. Z obránců byl lepší Štěpán. Šmejkal nastoupil s nemocným žaludkem, takže nemohl podat dobrý výkon. Kocourek a Hanke hráli průměrně. V útoku jen částečně uspokojil Hlaváček.

Rozhodčí: ? (???)

Diváci: 25.000

Trenér: ? (???)

Poznámky:

(Rudé právo, 20. dubna 1949)Sokol NV Bratislava - Slavia
2 : 2

Datum: 23. dubna 1949, Bratislava

Utkání: Celostátní mistrovství 1949, 4. kolo

Sestavy:

Bratislava:
Tegelhof, Reiman, Venklár, Šimanský, Prejs
Slavia:
Urban, Hlaváček, Forejt, Trubač, Huml

Branky: Tegelhof 2 - Hlaváček, Forejt

Průběh: S. Dynamo Slavia nejel k mistrovskému utkání do Bratislavy s velkými nadějemi na úspěch, neboť mužstvo bylo nuceno nastoupit s náhradníky za hráče, kteří byli zraněni na turnaji v Budapešti. Útok Slavie v sestavě: Urban, Hlaváček, Forejt, Trubač, Huml však dokázal vsítit dvě branky a ty přinesly hostům celkem zaslouženou remisu. V 90 minutách boje na bratislavském stadinou však obě mužstva nepředvedla hru vynikající úrovně a zejména domácí nedovedli využít svojí převahu v poli. S velkým zájmem očekávaný zápas tedy nesplnil očekáváni a 30.000 diváků bylo rozčarováno hrou i výsledkem. Mužstvo Slavie překvapilo svého soupeře obětavou hrou a kdvby mělo pohotovější střelbu, mohlo vyhrát. Obrana zahrála velmi dobře, v záloze vynikli oba krajní a v útoku byl nejlepším hráčem Hlaváček. U domácích má Reiman vinu na první brance, v obraně zahrál ve výborné formě Venklár, v záloze vynikli všichni tři a v útoku si částečně dooře vedl Šimanský s Prejsem.

Rozhodčí: Karas (?)

Diváci: 30.000

Trenér: ? (???)

Poznámky:

(Rudé právo, 23. dubna 1949 // Rudé právo, 26. dubna 1949)Slavia - ZSJ Trojice Slezská Ostrava
2 : 1 (???)

Datum: 30. dubna 1949, Praha, hřiště Slavie na Letné

Utkání: Celostátní mistrovství 1949, 5. kolo

Sestavy:

Slavia:
? (???)
Ostrava:
? (???)

Branky: ? (???)

Průběh: ? (???)

Rozhodčí: ? (???)

Diváci: ? (???)

Trenér: ? (???)

Poznámky:

(slavia.cz)Slavia - ZSJ SONP Kladno
3 : 1 (1 : 1)

Datum: 7. května 1949, Praha, hřiště Slavie na Letné

Utkání: Celostátní mistrovství 1949, 6. kolo

Sestavy:

Slavia:
Kabíček - Štěpán, Hlaváček, Kopecký, Bradáč (???)
Kladno:
Biskup - Peták, Šofr (???)

Branky: Hlaváček 2, Bradáč z trestného kopu - Peták

Průběh: Sobotní zápas celostátního mistrovství na hřišti Dynama Slavia před 12.000 diváky byl velmi slabé úrovně a celkově slabý průměr na naší nejvyšší soutěž kopané dokreslil o nic lepší výkon rozhodčího Inoveckého. Zklamala zejména Slavia, která ze zřetelné převahy zejména v průběhu druhého poločasu vytěžila pouze 2 branky. Od Kladna, jednoho z nejslabších účastníků celostátního mistrovství se ani více krom snahy po dosažení nejlepšího výsledku nemohlo očekávat a tato snaha Kladenských byla také jediným kladem tohoto rozháraného zápasu, který možno označit za jeden z nejslabších dosud sehraných v naší nejvyšší footballové soutěži. Kabíček v brance vítězů neměl mnoho práce s neproduktivním a před brankou nerozhodným útokem hostí. V obraně, nejlepší řadě červenobílých, zahrál velmi dobře Štěpán. Záloha podala proti předcházejícím zápasům nepoměrně slabší výkon. V útoku upozornil na sebe hbitý Hlaváček a technicky dokonalý Kopecký. Kladno mělo nejlepšího hráče v brankáři Biskupovi, který měl při svých častých zásazích také velkou dávku štěstí. Obrana i záloha uspokojila. Nejslabší řadou Kladenských je však útok, který postrádá pohotového střelce k úspěšnému zakončení útočných akcí. Nejlepším v této řadě byl Šofr na levém křídle.

Rozhodčí: Inovecký

Diváci: 12.000

Trenér: ? (???)

Poznámky:

(Rudé právo, 6. května 1949 // Rudé právo, 8. května 1949 // Rudé právo, 10. května 1949)Slavia - ZSJ Škoda Plzeň
3 : 2 (2 : 2)

Datum: 29. května 1949, Praha, hřiště Slavie na Letné

Utkání: Celostátní mistrovství 1949, 8. kolo

Sestavy:

Slavia:
Kabíček - Jelínek, Štěpán, Hanke, Šmejkal, Vlk, Hlaváček, Trubač, Forejt, Kopecký, Bradáč
Plzeň:
Folta - Berka, Svoboda, Fabera, Šnajdr, Böhm, Perk, Sloup R., Svoboda E., Sloup Zd., Honomichl

Branky: ?. Bradáč 1:0, ?. Perk 1:1, ?. Honomichl 1:2, ?. Bradáč z pen. 2:2 (za sražení Hlaváčka), ?. Kopecký 3:2 (???)

Průběh: Footballisté ze Škodovky se nezalekli letenského oddílu a s velkou chutí se pustili do svého soupeře. Můžeme klidně říci, že hlavně v prvním poločase odhalili všechny slabiny Slavie od netaktického Štěpána v obraně až na Vlka a Šmejkala v záloze, kteří byli pro útok Plzeňských malou překážkou. Útočná řada Letenských byla poměrně nejlepší. Její čest zachránil Hlaváček s Kopeckým a Bradáčem. Mužstvo hostí bylo lepším celkem a také bojovnějším. Jedna věc jim však nevyšla — střelba. Ne snad, že by nestříleli, to naopak, ale značný počet ran šel buď těsně vedle, některé do tyče a několik jich také schytal se štěstím Kabíček. Plzeňští měli tentokrát hodně velkou smůlu, naprostou převahu v poli nedokázali vyjádřit brankami. Stínem zápasu, jinak dobré úrovně, byl rozhodčí Kostka. Hromadil chybu za chybou a ve druhém poločase již neudržel hru. Nejmarkantnější případ jeho špatného řízení byl ke konci utkání, kdy za stavu 3:2 pro Slavii neodpískal záludný zákrok obrany Slavie, těsně před brankou proti plzeňského útočníku. Foulu, za který měl být nařízen pokutový kop, si vůbec nevšiml a hned vzápětí neodpískal podobný přestupek proti hráči Slavie.

Rozhodčí: Kostka

Diváci: 10.000

Trenér: ? (???)

Poznámky:

(Rudé právo, 30. května 1949)ZSJ Dynamo ČSD Košice - Slavia
3 : 1 (1 : 1)

Datum: 5. června 1949, Košice

Utkání: Celostátní mistrovství 1949, 9. kolo

Sestavy:

Košice:
Kabíček, Bradáč, Hlaváček (???)
Slavia:
Gajdoš, Citák, Steiner, Tesař, Dobay (???)

Branky: Gajdoš 2, Citák - Bradáč (???)

Průběh: V neděli bylo v Košicích sehráno jediné utkání naší nejvyšší footballové mistrovské soutěže, v němž S. Dynamo Košice porazil Dynamo Slavia 3:1 (1:1). Zápas, kterému přihlíželo 7000 diváků, svým průběhem plně uspokojil. Domácí po porážce od Sparty, přesto, že nastoupili bez Klimka, podali výborný výkon. V mužstvu nebylo slabin. Vynikající hru podal Steiner ve středu zálohy, který spolu s Citákem, Tesařem a Dobayem byl hlavním strůjcem vítězství domácích. Dynamo Slavie, které nastoupilo s několika náhradníky, pouze dík skvělému výkonu brankáře Kabíčka, neprohrálo větším rozdílem branek. Zklamala útočná řada, zejména Hlaváček.

Rozhodčí: ? (???)

Diváci: 7.000

Trenér: ? (???)

Poznámky:

(Rudé právo, 8. června 1949)Slavia - ZSJ Želeničáři Bohemians Praha
1 : 3 (0 : 1)

Datum: 11. června 1949, Praha, hřiště Slavie na Letné

Utkání: Celostátní mistrovství 1949, 10. kolo

Sestavy:

Slavia:
Kabíček - Štěpán, Jelínek - Vlk, Šmejkal, Hanke - Hlaváček, Dřevíkovský, Forejt, Kopecký, Bradáč
Bohemians:
Pavlis - Vedral, Rubáš - Fišer, Jíra, Havlíček - Kvapil, Martínek, Tomáš, Žďárský a Pešek

Branky: 25. Pešek 0:1, 48. Pešek 0:2, 81. Forejt 1:2, 88. Vedral 1:3

Průběh: Vršovičtí umějí na letenská »S« tradičně zahrát, a proto také se naplnilo hřiště Slavie více než 20.000 diváky. Viděli jen průměrnou hru hostí, která však úplně stačila na velmi slabý celek Slavie, který dokazuje, že některé jeho letošní výsledky byly více náhodné, než zasloužené. Jediným hráčem Slavie, který zaslouží uznání, byl Kabíček v brance. Jinak oba obránci slabí, střední záložnik a střední útočník vůbec neexistovali. Bradáč i Kopecký se snažili, příliš se jim však nevedlo — a Kopecký se ještě »uvedl« velmi nepěkným faulem. Maturant Hlaváček se proti ostrým zadákúm Bohemians nedovedl prosadit — a neměl takřka ani příležitost — první dobrou přihrávku totiž dostal ve 40. min. hry. Snaživý dorostenec Dřevíkovský nemohl pochopitelně na Vedrala stačit. Bohemians, kteří hráli velmi účelně, měli nejlepšího muže v brankáři Pavlisovi. Obrana hrála spolehlivě, v záloze byl výborný Havlíček — a v útoku ukazoval Slavii, jakže se vlastně kombinuje. Výborně tu hráli Tomáš a Pešek. Branky a sestavy: Po oboustranně vyrovnané hře zachytil v 25. min. Pešek »malou domů«, obešel Kabíčka, a do prázdné branky dal prvou branku. Po přestávce hned ve 3. minutě Pešek unikl, přihrál před branku Tomáškovi a už to bylo 2:0. Pak Slavia přidala, Vlk přešel na spojku a Kopecký do zálohy, a v 36. min. snižuje Forejt po chybě Pavlise. 2 minuty před koncem však Vedral definitivně hatí naděje slavistů na vyrovnání, když bezvadně umisťuje míč z trestného kopu vedle bezmocného Kabíčka po třetí do sítě.
   Rozhodčí Pícha pískal již podle nového způsobu, totiž na jedné straně, zatím co oba pomezní byli na druhé straně — ale podle starého ještě zvyku, totiž s častými a zbytečnými chybami.

Rozhodčí: Pícha

Diváci: 20.000

Trenér: ? (???)

Poznámky:

(Rudé právo, 12. června 1949 // Rudé právo, 14. června 1949)ZSJ Zbrojovka Brno I - Slavia
1 : 1 (1 : 1)

Datum: 19. června 1949, Brno

Utkání: Celostátní mistrovství 1949, 11. kolo

Sestavy:

Brno:
Krejčíř
Slavia:
Bradáč

Branky: 25. Krejčíř 1:0, 35. Bradáč 1:1

Průběh: 8000 diváků vidělo v Brně kopanou celkem slabé úrovně, neboť žádné z obou mužstev neukázalo dobrou hru. Na závadu bylo velmi nepříznivé počasí. Slavia měla více ze hry, převyšovala svého soupeře technicky i kombinačně. Domácí měli velmi dobré zadní řady. Vedoucí branku Zbrojovky vstřelil Krejčíř ve 25. minutě prvniho poločasu, 10 min. poté vyrovnal Bradáč.

Rozhodčí: ? (???)

Diváci: 8.000

Trenér: ? (???)

Poznámky:

(Rudé právo, 17. června 1919 // Rudé právo, 21. června 1949)Kovo Blansko - Slavia
1 : 10 (0 : 6)

Datum: 20. června 1949, Blansko

Utkání: přátelské

Sestavy:

Blansko:
? (???)
Slavia:
Hlaváček (???)

Branky: Hlaváček 5 (???)

Průběh: Slavia podala ve všech řadách exhibiční výkon.

Rozhodčí: ? (???)

Diváci: 2.500

Trenér: ? (???)

Poznámky:

(Rudé právo, 21. června 1949)ZSJ Technomat Teplice - Slavia
3 : 1 (3 : 0)

Datum: 23. června 1949, Teplice

Utkání: Celostátní mistrovství 1949, 7. kolo

Sestavy:

Teplice:
Kareš (???)
Slavia:
Beran, Bradáč, Šmejkal, Hanke, Hlaváček (???)

Branky: Kareš 3 - ?. Bradáč 3:1

Průběh: Odloženému zápasu celostátní mistrovské soutěže, hranému ve čtvrtek na hřišti v Teplicích, přihlížela rekordní návštěva — 20.000 diváků. Byli jednak zklamáni výkonem hostů, jednak spokojeni s hrou domácích. Vítězům stačila převaha v I. poločase, kdy využili několika chyb obranných řad Pražských a získali tříbrankový náskok. V mužstvu hostí nebylo jediné řady, jež by nechybovala. Velkým omylem pak bylo zařazeni Berana do středu zálohy, který neudržel Kareše a musel si vyměniti místo se Šmejkalem a později přešel i do útoku, ale ani zde se mu nedařilo. Ani lepší výkon hostů po přestávce nestačil k tomu, aby náskok Teplických vyrovnali. Z teamu S. Dyn. Slavia je nesnadné někoho pochválit, protože jen někdy Hanke v záloze a Hlaváček v útoku uspokojili. Všechny branky vítězů dal Kareš, za hosty Bradáč z trestného kopu. Zápas řídil s chybami Nezbeda.

Rozhodčí: Nezbeda

Diváci: 20.000

Trenér: ? (???)

Poznámky:

(Rudé právo, 24. června 1949)Slavia - ZSJ Manet Považská Bystrica
8 : 2 (4 : 1)

Datum: 26. června 1949, Praha

Utkání: Celostátní mistrovství 1949, 12. kolo

Sestavy:

Slavia:
Kopecký, Bradáč, Hlaváček, Hanke, Kořínek, Jelínek (???)
Pov. Bystrica:
Petrášek (???)

Branky: Kopecký 2, Bradáč 2, Hlaváček, Hanke, Kořínek, Jelínek - Petrášek 2

Průběh: Utkání, které bylo hráno na hřišti Slavie v Praze, přineslo oboustranně slabé výkony, které byly ještě ztíženy neustálým deštěm. Slavie překvapila pouze tím, že začala praktikovat WM-systém, ale zatím bez valného úspěchu. Vysoké vítězství Slavie lze vysvětlit tím, že hosté byli opravdu slabým celkem. Branky Slavie: Kopecký 2, Bradáč 2, Hlaváček, Hanke, Kořínek a Jelínek po jedné. Za Bystrici Petrášek 2.

Rozhodčí: ? (???)

Diváci: ? (???)

Trenér: ? (???)

Poznámky:

(Rudé právo, 26. června 1949 // Rudé právo, 28. června 1949)ZSJ Kovosmalt Trnava - Slavia
1 : 0 (1 : 0)

Datum: 3. července 1949, Trnava

Utkání: Celostátní mistrovství 1949, 13. kolo

Sestavy:

Trnava:
Malatínský, Klein (???)
Slavia:
Štěpán, Šmejkal, Hanke, Hlaváček, Forejt (???)

Branky: ?. Klein 1:0 (???)

Průběh: Bez Bradáče a Kopeckého nechala Slavia v Trnavě oba body. Trnavští měli dvě třetiny hry ve své moci a jejich vítězství je zasloužené. Nejlepšími hráči domácích byla záloha a v útoku Malatínský, u hostí Štěpán v obraně, Šmejkal a Hanke v záloze, Hlaváček a Forejt v útoku. Jedinou branku vstřelil Klein. Před 10.000 diváky rozhodoval Brabec.

Rozhodčí: Brabec

Diváci: 10.000

Trenér: ? (???)

Poznámky:

(Rudé právo, 1. července 1949 // Rudé právo, 7. července 1949)Sokol Zdar Slavia Liberec - Slavia
2 : 9 (2 : 4)

Datum: 6. srpna 1949, Liberec

Utkání: přátelské

Sestavy:

Liberec:
? (???)
Slavia:
Bradáč, Hlaváček, Ledecký, Kořínek (???)

Branky: ? - Bradáč 4, Hlaváček 2, Ledecký 2, Kořínek (???)

Průběh: ? (???)

Rozhodčí: ? (???)

Diváci: ? (???)

Trenér: ? (???)

Poznámky:

(Rudé právo, 3. srpna 1949 // Rudé právo, 7. srpna 1949)Sokol Nový Bor - Slavia
1 : 10 (0 : 4)

Datum: 7. srpna 1949, Nový Bor

Utkání: přátelské

Sestavy:

Nový Bor:
? (???)
Slavia:
Hlaváček, Kopecký, Ledecký, Bradáč, Kořínek (???)

Branky: ? - Hlaváček 4, Kopecký 2, Ledecký 2, Bradáč, Kořínek (???)

Průběh: Exhibiční výkon Slavie.

Rozhodčí: ? (???)

Diváci: 2.500

Trenér: ? (???)

Poznámky:

(Rudé právo, 9. srpna 1949)Sokol Meteor České Budějovice - Slavia
1 : 7 (1 : 3)

Datum: 10. srpna 1949, České Budějovice

Utkání: přátelské

Sestavy:

Meteor:
Hořínek (???)
Slavia:
Hlaváček, Trubač, Bradáč, Kupsa (???)

Branky: Hořínek - Hlaváček 3, Trubač 2, Bradáč, Kupsa (???)

Průběh: Poslední přípravný zápas před zahájením podzimního mitrovství sehrálo mužstvo Dyn. Slavia ve středu v Č. Budějovicích, kde před 3000 diváků předvedlo velmi pěknou hru a jistě zvítězilo nad obětavě hrajícím mužstvem domácích.

Rozhodčí: ? (???)

Diváci: 3.000

Trenér: ? (???)

Poznámky:

(Rudé právo, 11. srpna 1949)ZSJ Trojice Slezská Ostrava - Slavia
5 : 2 (3 : 0)

Datum: 14. srpna 1949, Ostrava

Utkání: Celostátní mistrovství 1949, 14. kolo

Sestavy:

Ostrava:
Věncek, Mohyla, Drga, Sousedík (???)
Slavia:
Bradáč, Hlaváček (???)

Branky: Věncek 2, Mohyla, Drga, Sousedík - Bradáč, Hlaváček (???)

Průběh: I když letenský oddíl není v současné době v nejlepší formě, přece se od něho v utkání v Ostravě očekávalo více. Hosté však neuspokojili jak hrou, tak ani sportovním vystoupením. Hladké vítězství Ostravy vidělo 12.000 diváků.

Rozhodčí: ? (???)

Diváci: 12.000

Trenér: ? (???)

Poznámky:

(Rudé právo, 11. srpna 1949 // Rudé právo, 16. srpna 1949)Slavia - ZSJ Dynamo ČSD Košice
1 : 3 (0 : 3)

Datum: 20. srpna 1949, Praha, hřiště Slavie na Letné

Utkání: Celostátní mistrovství 1949, 15. kolo

Sestavy:

Slavia:
Kabíček - Hanke, Forejt, Bradáč (???)
Košice:
Matys - Nepko, Citák, Debay, Zibrini (???)

Branky: Bradáč - Nepko z pen., Citák, Kořínek vlastní (???)

Průběh: Výsledek neodpovídá zcela skutečnému poměru sil. Ani jedno ani druhé mužstvo nepodalo nadprůměrných výkonů, hra byla celkem vyrovnaná a vítězství hostí nutno nazvati šťastným. Ani rozhodčí nebyl na výši. Domácí měli první čtvrthodinu zřejmou převahu, kterou však pro velmi dobrou obranu soupeře nevyjádřili, pak získali hosté nadvládu a během osmi minut vstřelili tři branky, jež rozhodly o výsledku. Veškerá snaha Dynama Slavie po změně stran se tříštila na obětavé obranné práci Košic a jen proměněným trestným kopem snížili červenobílí rozdíl o jednu branku. V jejich mužstvu to s výjimkou prvé čtvrthodiny neklapalo, obrana včetně Kabíčka v brance postrádala jistoty, v záloze uspokojil jediný Hanke, zatím co útočná řada otálela se střelbou. Forejt jako vedoucí selhal. Dynamo Košice zahrálo jako celek lépe, z obranné trojice vynikli Matys v brance a Zibrini, záloha celkovým výkonem lepší soupeřovy, útok byl nejslabší řadou a těžil spíše z chyb domácích. Vynikl Debay na křídle. Branky vítězů Nepko z pokutového kopu, Citák a vlastní Kořínka, za Slavii Bradáč z trestného kopu.

Rozhodčí: ? (???)

Diváci: ? (???)

Trenér: ? (???)

Poznámky:

(Rudé právo, 19. srpna 1949 // Rudé právo, 21. srpna 1949)ZSJ Bratrství Sparta Praha - Slavia
5 : 0 (2 : 0)

Datum: 27. srpna 1949, Praha, Letná, hřiště Sparty

Utkání: Celostátní mistrovství 1949, 16. kolo

Sestavy:

Sparta:
Roček — Senecký, Menclík — Koubek, Karel, Ludl — Kokštein, Bílek, Cejp, Říha, Střela
Slavia:
Kabíček - Jelínek, Štěpán - Benda, Šmejkal, Hanke - L. Hlaváček, A. Bradáč, Kořínek, Vl. Kopecký, Vlk (ve druhém poločase se sestava několikráte bez účinku měnila)

Branky: 27. Koubek 1:0, 34. Menclík 2:0 (z dálky), 46. Cejp 3:0, 50. Bílek 4:0, 81. Říha z pen. 5:0

Průběh: Historie bojů obou letenských věčných soupeřů je hodně bohatá, ale asi sotva pamatuje utkání, ve kterém by červenobílí hráli tak trapnou úlohu, jako tomu bylo v sobotu. Téměř 30.000 diváků se přesvědčilo, že kořeny slavistické krise jsou hlubší, než ukázaly první porážky od Ostravy a Košic. Mužstvo nejen, že jako celek na hřišti neexistuje, ale i výkon před časem dobrých hráčů je nyní podprůměrný. A připojí-li se k těmto nedostatkům ještě nedisciplinovanost některých jedinců, pak se třeba za několik týdnů nebudeme divit, když červenobílí budou hrát o záchranu v soutěži.
   Sparťané si v sobotním zápase zasluhovali tak vysoko vyhrát, neboť byli mužstvem po všech stránkách nejméně o třídu lepším. Mohli zvítězit ještě o více než pět branek, ale ve druhém poločase, v době, když měli drtivou převahu, snažili se svého soupeře spíše zesměšnit než mu střílet branky. Podařilo se jim to, ale takovým způsobem si brankový poměr nezlepší. Nejlepší hráče měli rudí v Menclíkovi v obraně a v celé záloze. Ale i ostatní podali pěkný výkon. V útoku byl hybnou pákou Říha, ovšem až na ty zbytečné kličky.
   U poražených uspokojil Kabíček v brance, Štěpán v obraně a Hanke v záloze. Útok jako by na hřišti vůbec nebyl, takže Roček si v brance Sparty vůbec nezachytal. Místo vyloučeného Vlka (za incident s rozhodčím) si zasluhoval vyloučení Bradáč za neustálé okopávání protihráčů.

Rozhodčí: Karas

Diváci: 30.000 (25.000)

Trenér: Emil Seifert

Poznámky:

(Rudé právo, 26. srpna 1949 // Rudé právo, 28. srpna 1949 // Derby Sparta - Slavia je věčné)Slavia - ATK Praha
5 : 4 (2 : 4)

Datum: 10. září 1949, Praha, Letná, hřiště Slavie

Utkání: Celostátní mistrovství 1949, 17. kolo

Sestavy:

Slavia:
Bradáč, Hanke, Forejt, Kopecký (???)
ATK:
Jonák - Krásnohorský, Banovec, Müller (???)

Branky: Bradáč 2, Hlaváček, Forejt, Kopecký - Müller 2, Trnka, Putera (???)

Průběh: Po delší době červenobílí opět uspokojili své příznivce. Nikoliv sice úplně, neboť měli ve svém mužstvu dosti slabin, ale především způsobem, jakým dovedli bojovat, ač prohrávali 1:4. Vytrvalejší hrou vyrovnali náskok svého soupeře a dvě minuty před koncem zápasu dosáhli zaslouženě vítězné branky. Nejlepší hráči Slavie byli Hanke v záloze, Forejt, Kopecký a Bradáč v útoku. U vojáků uspokojil Jonák v brance, Krásnohorský v obraně, Banovec v záloze a Müller v útoku.

Rozhodčí: Charouzek

Diváci: 16.000

Trenér: ? (???)

Poznámky:

(Rudé právo, 9. září 1949 // Rudé právo, 10. září 1949 // Rudé právo, 11. září 1949)ZSJ Slovena Žilina - Slavia
2 : 4 (0 : 3)

Datum: 18. září 1949, Žilina

Utkání: Celostátní mistrovství 1949, 18. kolo

Sestavy:

Žilina:
Drexler, Jankovič (???)
Slavia:
Hlaváček, Kammermeyer, Forejt (???)

Branky: Drexler, Jankovič - Hlaváček 2, Kammermeyer, Forejt

Průběh: Slavia podala v Žilině dobrý výkon a zejména v prvním poločase převyšovala svou hrou domácí.

Rozhodčí: ? (???)

Diváci: 8.000

Trenér: ? (???)

Poznámky:

(Rudé právo, 17. září 1949 // Rudé právo, 20. září 1949)Slavia - Sokol NV Bratislava
4 : 2 (0 : 1)

Datum: 2. října 1949, Praha, hřiště Slavie na Letné

Utkání: Celostátní mistrovství 1949, 19. kolo

Sestavy:

Slavia:
Hlaváček, Forejt (???)
Bratislava:
Šimanský, Tegelhof (???)

Branky: Hlaváček 3, Forejt - Šimanský, ing. Tegelhof (???)

Průběh: Bratislavští hráči přijeli do Prahy jako favorité, ale Slavia podala velmi dobrý výkon a dosáhla zaslouženého vítězství. Její mužstvo nemělo viditelných slabin.

Rozhodčí: ? (???)

Diváci: ? (???)

Trenér: ? (???)

Poznámky:

(Rudé právo, 1. října 1949 // Rudé právo, 4. října 1949)ZSJ SONP Kladno - Slavia
1 : 2 (1 : 1)

Datum: 10. října 1949, Kladno

Utkání: Celostátní mistrovství 1949, 20. kolo

Sestavy:

Kladno:
Seidl, Biskup, Rašplička (???)
Slavia:
Hlaváček, Forejt, Šmejkal, Hanke (???)

Branky: Seidl - Hlaváček, Forejt (???)

Průběh: Zápas skončil šťastným vítězstvím Dynama Slavie. Kladenští měli více ze hry, ale jejich útočníci úplně zklamali střelecky. U Slavie vynikli Šmejkal, Hanke a Hlaváček, u domácích Biskup, Rašplička a v útoku uspokojil Seidl.

Rozhodčí: 7.000

Diváci: Charousek

Trenér: ? (???)

Poznámky:

(Rudé právo, 11. října 1949)Slavia - ZSJ Technomat Teplice
1 : 2 (1 : 1)

Datum: 16. října 1949, Praha, Letná, hřiště Slavie

Utkání: Celostátní mistrovství 1949, 21. kolo

Sestavy:

Slavia:
Hlaváček (???)
Teplice:
Pacenhauer (???)

Branky: Hlaváček - Pacenhauer 2 (???)

Průběh: Červenobílí zklamali zvláště střelecky a neočekávaně přenechali body hostím. Zápas byl hrán velmi tvrdě.

Rozhodčí: ? (???)

Diváci: ? (???)

Trenér: ? (???)

Poznámky:

(Rudé právo, 14. října 1949 // Rudé právo, 18. října 1949)ZSJ Škoda Plzeň - Slavia
2 : 6 (1 : 6)

Datum: 23. října 1949, Plzeň

Utkání: Celostátní mistrovství 1949, 22. kolo

Sestavy:

Plzeň:
R. Sloup, Süss (???)
Slavia:
Hlaváček, Bradáč, Foryt (???)

Branky: R. Sloup, Süss - Hlaváček 4, Bradáč, Foryt (???)

Průběh: 12.000 diváků vidělo v Plzni zasloužené vítězství hostí, kteří byli ve všech směrech lepší domácích.

Rozhodčí: ? (???)

Diváci: 12.000

Trenér: ? (???)

Poznámky:

(Rudé právo, 22. října 1949 // Rudé právo, 25. října 1949)ZSJ Železničáři Bohemians Praha - Slavia
3 : 1 (3 : 1)

Datum: 6. listopadu 1949, Praha, Letná, hřiště Sparty

Utkání: Celostátní mistrovství 1949, 23. kolo

Sestavy:

Bohemians:
Pešek (???)
Slavia:
Hlaváček (???)

Branky: Pešek 3 - Hlaváček (???)

Průběh: V průměrném zápase si udrželi Bohemians mírnou převahu a zaslouženě vyhráli.

Rozhodčí: ? (???)

Diváci: ? (???)

Trenér: ? (???)

Poznámky:

(Rudé právo, 4. listopadu 1949 // Rudé právo, 8. listopadu 1949)Slavia - ZSJ Zbrojovka Brno I
7 : 0 (5 : 0)

Datum: 20. listopadu 1949, Praha, Letná, hřiště Slavie

Utkání: Celostátní mistrovství 1949, 24. kolo

Sestavy:

Slavia:
Benda, Hlaváček, Trubač (???)
Brno:
? (???)

Branky: Benda 3, Hlaváček 2, Trubač 2 (???)

Průběh: Jen 6.000 diváků vidělo nečekaně dobrý výkon oslabené Slavie.

Rozhodčí: ? (???)

Diváci: 6.000

Trenér: ? (???)

Poznámky:

(Rudé právo, 19. listopadu 1949 // Rudé právo, 22. listopadu 1949)ZSJ Manet Považská Bystrica - Slavia
1 : 3 (1 : 2)

Datum: 27. listopadu 1949, Považská Bystrica

Utkání: Celostátní mistrovství 1949, 25. kolo

Sestavy:

P. Bystrica:
Petrášek (???)
Slavia:
Hlaváček, Benda (???)

Branky: Petrášek - Hlaváček 2, Benda (???)

Průběh: Utkání celostátního mistrovství v kopané, hrané na těžkém terénu v Bystrici, přineslo sport průměrné úrovně. Hosté, i když zvítězili, svou hrou neuspokojili.

Rozhodčí: ? (???)

Diváci: ? (???)

Trenér: ? (???)

Poznámky:

(slavia.cz)Slavia - ZSJ Kovosmalt Trnava
1 : 2 (0 : 2)

Datum: 4. prosince 1949, Praha, Letná, hřiště Slavie

Utkání: Celostátní mistrovství 1949, 26. kolo

Sestavy:

Slavia:
Vlk (???)
Trnava:
Istvánovič, Zelinka (???)

Branky: Vlk - Istvánovič, Zelinka (???)

Průběh: Asi 15.000 diváků bylo na hřišti Slavie na Letné svědkem utkání slabší úrovně, o níž se přičinila zejména Slavie.

Rozhodčí: ? (???)

Diváci: ? (???)

Trenér: ? (???)

Poznámky:

(Rudé právo, 6. prosince 1949 // Rudé právo, 12. prosince 1949)VSJ Milovice - Slavia
2 : 1 (2 : 1)

Datum: 11. prosince 1949, Lysá nad Labem

Utkání: přátelské

Sestavy:

Milovice:
Vítek, Loužecký (???)
Slavia:
Hlaváček (???)

Branky: Vítek, Loužecký - Hlaváček (???)

Průběh: ? (???)

Rozhodčí: ? (???)

Diváci: ? (???)

Trenér: ? (???)

Poznámky: Slavia nastoupila v kombinovaném složení.

(Rudé právo, 12. prosince 1949)

Slavia - SK Viktoria Žižkov
9 : 0

Datum: 1949

Utkání: přátelské


SSBZ Ružomberok - Slavia
2 : 3

Datum: 1949

Utkání: přátelské


Meteor České Budějovice - Slavia
1 : 7

Datum: 1949

Utkání: přátelské


SZ Nitra - Slavia
3 : 4

Datum: 1949

Utkání: přátelské