Datum: 19. ledna 1964

Utkání: Zimní turnaj Tatry Smíchov

Sestava: Kopecký, Nepomucký

Branky: 50. Kopecký 0:1, 55. Nepomucký 0:2

Průběh: V prvním poločase byla hra vyrovnaná. Po přestávce, když domácí vyměnili několik hráčů, v 50. min. Kopecký po chybě obrany domácího celku, vstřelil vedoucí branku Dynama. O 5 minut později Nepomucký z dálky zvýšil na 2:0.

Branky: Topor 3, Urban M., Christ - Pergl 2, Hemele 2

Průběh: Motorlet měl dobrý nástup a vedl 3:0.

Branky: Vacenovský, Šafránek, Geleta, Štibrányi - Topor 4:1

Průběh: Fotbalové urkání turnaje Tatry Smíchov vyhrála zaslouženě Dukla, jež byla po celé střetnutí lepším mužstvem. Až na Jelínka, Pluskala a Brumovského hrála v úplné sestavě. Střetnutí muselo být jednou pro sněhovou vánici přerušeno, po druhé bylo ukončeno o 20 min. dříve. Výsledek do turnaje však platí.

Branky: Nepomucký 3, Christ 2, Morávek 2, Topor

Průběh: Utkání zimního turnaje Tatry Smíchov přineslo pěkný průběh na dobrém terénu. Zápas skončil zaslouženým vítězstvím Dynama.

Branky: Christ 2, Morávek, Topor - Křižák, P. Kopecký

Průběh: Poslední zápas turnaje Tatry přilákal na smíchovské hřiště na 4000 diváků, kteří se stali svědky jednoho z nejlepších zápasů turnaje. Zásluhu o dobrou úroveň měla obě kompletní mužstva, která zejména v prvé půli předvedla pěknou a hlavně slušnou kopanou.

Rozhodčí: Hemelík

Diváci: 4.000

Trenér: ?

Poznámky: Tímto zápasem byl ukončen letošní turnaj Tatry, jehož konečná tabulka má toto pořadí:

Utkání: 2. liga 1963/64, sk. B, 14. kolo

Poznámky: Hrálo se na zasněženém hřišti.

Branky: 9. Nepomucký 0:1, 26. Medle z pen. 1:1, 45. Nepomucký 1:2

Průběh: V prvním utkání na zájezdu do Rakouska zvítězilo Dynamo Praha nad Sturm Graz 2:1 (2:1). Před 14 000 divůků předvedlo Dynamo velmi pěknou hru a mělo po celé utkání mírnou převahu. Obě branky Dynama vstřelil Nepomucký. První v 9. minutě a druhou v poslední minutě prvního poločasu. Domácí dali branku ve 26. min. z pokutového kopu, autorem byl Medle.

Branky: 51. Hamerl 1:0, 53. Galer 2:0, 72. Knoil 3:0, 76. Topor 3:1

Průběh: V posledním utkání v Rakousku prohrálo Dynamo Praha se Sportklubem Vídeň 1:3 (0:0). Na blátivém terénu podalo Dynamo dobrý výkon a vzdorovalo svému soupeři celý první poločas. Utkání rozhodl po přestávce nástup domácích, ve kterém vstřelili po chybách obrany dvě branky. Jejich autory byly v páté minutě Hamerl a v sedmé Galer. Ve 26. minutě Knoil dal třetí branku a o čtyři minuty později zaznamenal Topor jediný úspěch Dynama.

Branky: 20. Pospíchal 1:0, 63. Scherer z pen. 2:0, 75. Christ z pen. 2:1

Průběh: Mužstvo ČSSR se sešlo letos ke společné přípravě podruhé. Jestliže byl jeho výkon proti Dynamu měl být konečným měřítkem, pak by úsudek byl nevalný. Je však třeba vidět, že příprava měla pro všechny hráče charakter společného tréninku, kdy žádný z nich nechtěl před dalším ligovým kolem a bezprostředně před odjezdem do Itálie riskovat případné zranění. Proto například Pospíchal se nepouštěl do osobních soubojů s více než tvrdým Mittelbachem, proto Kvašňák i ostatní mnohdy místo střelby raději volili přihrávku. Přesto je však třeba vidět některé nedostatky - slabší výkon Lály, vyplývající však ze zranění, tentokráte místo průbojného Gelety. Částečným zklamáním byl výkon útočné řady, kdy zejména obě křídla zůstala hluboko za svými ligovými výkony. Mužstvo ČSSR hrálo v sestavě: Schrojf - Lála (45. Tichý), Popluhár, Bomba - Pluskal, Geleta - Pospíchal, Mráz (62. Taucher), Kvašňák (62. Masopust), Scherer, Cvetler.

Branky: P. Kopecký, I. Kopecký, I. Urban, Morávek z pen. - Hrůza, Harpse

Průběh: Přátelské utkání ve Vršovicích nepřineslo příliš pěknou podívanou. Obrana hostí hrála často tvrdě, jako by šlo o ligové body. V utkání byl zraněn útočník Dynama P. Kopecký.

Branky: Topor 2, Morávek, I. Kopecký - Krajča 4:1

Průběh: Ve čtvrtek bylo ve Vršovicích sehráno odložené utkání II. ligy kopané, ve kterém nastoupilo Dynamo Praha proti vedoucímu týmu tabulky TJ Gottwaldov. O výsledku bylo rozhodnuto již v prvém poločase, kdy domácí hráli dobře a zajistili si čtyřbrankový náskok. Druhých 45 minut výkon Dynama poklesl.

Branky: Topor 2, Wolczik - Kubrycht

Průběh: Přátelský zápas v kopané, sehraný v Edenu na trénikovém hřišti, vyhráli domácí. Vedoucí mužstvo Severočeského krajského přeboru bylo dobrým soupeřem.

Branky: Topor 3, I. Kopecký 2, Morávek z pen., Lála, Vlasák - Kordula

Průběh: Druholigový zápas v Edenu byl hladkou záležitostí pro domácí.

Utkání: 2. liga 1963/64, sk. B, 26. kolo

Poznámky: Udává se i poločas se stavem 2:0.

(Rudé právo, 13. června 1964)

Slavia - Sokol Bílá hora
5 : 2 (3 : 1)

Datum: 17. července 1964, Praha, Vršovice

Poznámky: Podle Rudého práva ze 17. července měla Slavia nastoupit s několika novými posilami - Šindelářem, Uldrychem, Kahabkou a Handlem.

(Rudé právo, 18. července 1964 // Rudé právo, 18. července 1964)

Slavia - Tatra Smíchov

Datum: 22. července 1964, Praha. Vršovice

Sestava: Mandl, Topor, Morávek

Branky: Mandl, Topor, Morávek

Průběh: Slavia nastoupila poprvé se všemi posilami pro podzimní část ligové soutěže.

(Rudé právo, 23. července 1964)

Slavia - TSC Berlin
4 : 2 (1 : 0)

Datum: 28. července 1964, Praha, Vršovice

Sestava: Handl, Chlumský, Šindelář, Uldrych

Branky: Chlumský 2, Šindelář, Uldrych - Kochale 2

Průběh: Vítězství domácích mohlo být ještě výraznější, nejlepší hráč mužstva Handl dvakrát nastřelil tyč.

Poznámky: Jméno střelce TSC Berlin není kvůli nekvalitně naskenovanému výtisku Rudého práva jisté.

Branky: Kahabka, Morávek, Vosátko, Smolík

Průběh: Fotbalisté pražského Dynama sehráli poslední přípravné utkání s týmem Sturm Graz, který je nováčkem rakouské ligy. Po celé střetnutí byli lepším mužstvem. Dobrou úroveň měl zápas zejména v prvních 20 minutách, kdy domácí hráli účelně a pohotově stříleli. Rozhodnutí padlo však až v posledních 15 minutách.

Branky: 70. Vojta z pen. 1:0, 81. Bencz 2:0, 87. Bencz 3:0

Průběh: Jedno z posledních přípravných střetnutí olympijského fotbalového mužstva trenéru Vytlačilovi jistě mnoho radosti neudělalo. Téměř po celé střetnutí byli vítězové lepší, ale přesto jejich výkon byl bezkrevný, postrádal jiskru nápadu, vtipnou akci nebo pohotovou střelbu. Mužstvo jako by se teprve poznávalo, hledalo systém, a tak není divu, že až do 70. min. byl stav nerozhodný 0:0. Teprve v závěru se hra vítězů poněkud zlepšila, útok našel koncepci, a tak teprve posledních 20 minuty uspokojilo. U vítězů byli nejlepší střední obránce Weiss, v záloze Vojta, v útoku Cvetler, Mráz, Knebort. Masný je zatím z formy.

(Rudé právo, 20. srpna 1964)

Slavia byla olympijskému týmu dobrým soupeřem. Ani jednomu týmu však nehrály dobře útočné řady. První branku dal Vojta z pokutového kopu, další dvě pak trenčínský Bencz, který dvacet minut před koncem vystřídal Masného.

Branky: Morávek, Kahabka - Vondráček

Poznámky: 26. srpna 1964 vyšel v Rudém právu článek, který se o utkání zmiňoval. Jsou tam uvedena i jména střelců z normální hrací doby i pokutových kopů. Moc však nedávají smysl.
„Dukla Písek postoupila losem do dalšího kola Čs. poháru v kopané, když hrála v úterním střetnutí s Dynamem Praha 1:1 (branky Kahabka a Vondráček) a rovněž pokutové kopy dopadly nerozhodně 3:3 (Morávek a Vondráček).”

(Rudé právo, 26. srpna 1964)

Slavoj Žižkov - Slavia

Datum: 30. srpna 1964, Praha, Žižkov

Utkání: 2. liga 1964/65, sk. A, 3. kolo

Sestava: Landa

Branky: ?. ? 1:0, ?. ? 2:0

Průběh: Na hřišti byla ještě škvára a množství kamení a kamínků. Druhou branku obdrželi slávisté tak, že brankář Landa mohutně zařval „mám“ a poklekl na koleno, aby míč chytil do „koše“ ten ho však přeskočil a skončil v síti.
(Rudé právo, 31. srpna 1964)

Slavia - Spartak Motorlet Praha
1 : 1 (1 : 0)

Datum: 1. září 1964

Utkání: Utkání kombinovaných jedenáctek. Patrně s „B” týmy.

Datum: 11. září 1964

Poznámky: O utkání vím jen tolik, že ligové mužstvo Slavie vstřelilo branku. Údaj o gólech bývalích slávistů je ve výtisku Rudého práva nečitelný. Článek se ještě zmiňuje o tom, že ve druhém poločase vystřídal Pláničku Jonák.

(Rudé právo, 12. září 1964)

Spartak Hulín - Slavia
1 : 9 (1 : 3)

Datum: 18. září 1964

Poznámky: 18. září 1964 vyšel v Rudém právu tento článek:
Z konference Dynama
  „Na včerejší konferenci tělovýchovné jednoty Dynamo Praha se rozhodli členové této jedné z největších čs. tělovýchovných jednot na změně jména jednoty na TJ Slávie Praha. Členové se současně zavázali, že v přípravě stadiónu pro akce III. CS odpracují 10 000 brigádnických hodin, zajistí organizační pracovníky pro veškeré akce pořádané v rámci CS, provedou nábor cvičenců v patronátních závodech a školách a zajistí nácvik skladeb a ještě s větším důrazem se zaměří na výchovu mládeže v obvodu Praha 10.”
  O den později se ve stejném deníku objevila ještě zmínka: „Změnu názvu TJ Dynamo Praha na TJ Slávia Praha schválil včera obvodní výbor ČSTV v Praze 10.” Od této doby se tedy Slavia oficiálně vrací ke svému tradičnímu názvu...
  Poločasový výsledek není jistý, naskenovaný výtisk Rudého právo byl nekvalitní. Možný je i poločas 1:2 nebo 1:5.

(Rudé právo, 18. září 1964 // Rudé právo, 19. září 1964)

Branky: Buzek, Kodat, Paritz, 89. Morávek z pen. 1:3

Průběh: Mezinárodní kopaná odvedla na hřiště v Edenu přilákat přes 5000 diváků, kteří byli nakonec spokojeni oboustranným dobrým výkonem. Vídeňští hosté, ačkoliv nastoupili bez internacionálů Fialy, Hofa a Nemce, zvítězili zaslouženě, měli více ze hry. Slávia nezůstala na výkonu nijak dlužna, její útočníci však nastřelili 4krát tyč a několik dobrých situací nedovedli proměnit. Branku domácích dal Morávek z penalty za sražení Lály.

Branky: Šindelář, Nepomucký, Uldrych

Průběh: Druholigový zápas na stadionu v Edenu skončil po veliké převaze zaslouženým vítězstvím domácích, kteří nastoupili již s olympionikem Nepomuckým v útoku.

Branky: Štrunc 1:0

Průběh: Ve II. fotbalové lize byl největší zájem upřen k utkání dvou bývalých ligových mužstev Spartaku Plzeň a Slávie Praha o vedení ve skupině A. Tomuto střetnutí přihlížel rekordní počet - ?2 000 - diváků. Po nervózním začátku se dříve uklidnili hráčí Slavie, kteří měli 60 minut mírnou převahu. Na rozbahněném terénu po prudkém dešti se útočníci Spartaku jen těžko prosazovali proti dobrým řadám Slavie. Závěr střetnutí patřil však již domácím. Plzeňští tak zvýšili svůj náskok na tři body.

(Rudé právo, 16. listopadu 1964)

Píše se rok 1964 a tehdejší Spartak Plzeň vede na podzim druholigovou tabulku. Doslova v patách má Slavii Praha. Rok před tím sice Dynamo Praha málem zaniklo, ale skupina literátů ustavila Odbor přátel Slavie, prosadila návrat historického názvu klubu, pomohla nakoupit posily s cílem brzkého návratu do prvoligové společnosti.
  Uplakanou listopadovou neděli přijede znovuzrozenou Slavii do Plzně povzbudit na pět tisíc fanoušků, celkem je jich ve Štruncových sadech pětadvacet tisíc! Na druhé lize!
  Spartak v sestavě Fr. Čaloun – Vacín, Kasík, Mudra – M. Štrunc, Bíba – St. Štrunc, Lopata, Bohatý, Böhm, Silnický (65. Homola) se v prvním poločase překvapivě brání, ale po obrátce jeho výkon graduje a rozehrává partii krásného a útočného fotbalu. Po hodině hry střílí i rozhodující jedinou branku utkání: na ideální centr Böhma z trestného kopu si nabíhá St. Štrunc a nekompromisní hlavičkou skóruje. V plzeňských řadách zavládne euforie.
  Výborně hrající Plzeň má další šance, na rozbahněném trávníku exceluje především technickými kousky Bohatý, ale další gól už nepadne. Plzeň přezimuje v čele druholigového pelotonu, ale na jaře je už všechno úplně jinak.

(plzenskydenik.cz)

Rozhodčí: ?

Diváci: 25.000 (údaje se liší, v naskenovaném Rudém právu bylo číslo nečitelné)

Slavia - Lokomotiva České Budějovice
5 : 0 (3 : 0)

Datum: 21. listopadu 1964, Praha, Vršovice

Utkání: 2. liga 1964/65, sk. A, 13. kolo

Sestava: Hochman, Uldrych, I. Kopecký, Šindelář

Branky: Hochman 2, Uldrych, I. Kopecký, Šindelář

Průběh: V posledním druholigovém utkání ve Vršovicích měli domácí v Lokomotivě jen snaživého a slušného soupeře. Slavia měla po celé utkání jasnou převahu, kterou také po zásluze korunovala pěti brankami. I když jich mohlo být při lepší střelecké pohotovosti nejméně jednou tolik. Před 5000 diváků dobře pískal rozhodčí Kadlec z Olomouce.

Branky: Šindelář 2, Kadraba 2 - Jarabinský, Jílek, Tramba

Průběh: K přátelskému zápasu na karlínské Invalidovně nastoupila Slavia se třemi posilami - v brance s bratislavským Marečkem, s Beranem z Děčína vzáloze a s kladenským Kadrabou na pravé straně útoku. ČKD sestavilo také silně kombinovaný tým, v němž poprvé nastoupil záložník Novák ze Spartaku Sokolovo. Zápas byl dobré úrovně, byl hrán bojovně a slušně. Vítězství Slavie bylo zasloužené, zejména za zlepšený výkon ve druhém poločase zásluhou trojice Nepomucký - Kadraba - Šindelář. Naproti tomu ČKD mělo největší slabinu v obraně, v zadních řadách uspokojil jen Novák, v útoku až do svého zranění Sůra.

Rozhodčí: Pražský

(Rudé právo, 13. prosince 1964)

LASK linz - Slavia
3 : 0

Datum: 1964

Poznámky: Zápas je zjištěn z knihy „Ve stopách Koška, Bicana a Pláničky“ z roku 1966. Tam je uvedeno, že s klubem Linzer ASK sehrála Slavia v roce 1964 dvě utkání s celkovým skóre 1:5. O zápasu s porážkou 1:2 jsem už věděl, takže na toto utkání zbývá výsledek 0:3.