197319741975

Slavia - VTJ Dukla Jičín
X : X

Datum: 1. února 1974, Praha, hřiště SK Nusle Na Děkance

Utkání: přátelské
Slavia - Tatra Smíchov
3 : 0 (0 : 0)

Datum: 7. února 1974

Utkání: přátelské

Sestava: Stárek (?. Zlámal) - Biroš, Zakopal, Bouška (?. Voborník), Smolík, Jurkanin (?. Helešic), Karban, Klimeš, Veselý, Segmüller, Herda

Branky: 57. Segmüller 1:0, 60. Klimeš 2:0, 65. Klimeš 3:0

Průběh: ?

Rozhodčí: Fausek

Diváci: 500

Trenér: ?

Poznámky: Nevím, kde se utkání hrálo ani kdo byl domácím týmem.
(Rudé právo, 8. února 1974)Slavia - TJ SONP Kladno
2 : 0

Datum: 13. února 1974, Praha, hřiště Tatry Smíchov

Utkání: přátelské

Sestava: Herda, Veselý

Branky: Herda z pen., Veselý

Průběh: ?

Rozhodčí: ?

Diváci: ?

Trenér: ?
(Rudé právo, 14. února 1974)Slavia - VTJ Dukla Tachov
2 : 1

Datum: 24. února 1974, Praha, Eden

Utkání: přátelské

Sestava: Jebavý, Herda

Branky: Jebavý, Herda - Pečenka

Průběh: ?

Rozhodčí: ?

Diváci: ?

Trenér: ?

Poznámky: Slavia měla nastoupit již s Jebavým a Segmüllerem.
(Rudé právo, 22. února 1974 // Rudé právo, 25. února 1974)Slavia - Slavoj Vyšehrad
4 : 0 (0 : 0)

Datum: 27. února 1974

Utkání: přátelské

Sestava: Veselý, Jebavý, Herda

Branky: Veselý 2, Jebavý, Herda

Průběh: ?

Rozhodčí: Pařízek

Diváci: 500

Trenér: ?
(Rudé právo, 28. února 1974)

Slavia - Škoda Plzeň
5 : 0 (2 : 0)

Datum: 3. března 1974, Praha, Eden

Utkání: 1. liga 1973/74, 16. kolo

Sestava: Segmüler, Herda, Klimeš

Branky: Segmüler 1:0, Segmüler 2:0, Herda 3:0, Herda 4:0, Klimeš 5:0

Průběh: Premiéra jarní části fotbalové ligy se pražské Slavii vydařila. Po nadšeném kolektivním výkonu zvítězila rekordním výsledkem, jaký už dlouho diváci na hřišti pražské Slavie nepamatují. I když nechceme přeceňovat skóre ani výkony domácích fotbalistů, předvedli tentokrát moderní a rychlou kopanou s maximální snahou o útočení. Nováčkové v týmu Jebavý a Segmüller přinesli do hry více vzruchu, hýřili nápady a Segmüller se navíc při svém prvním ligovém startu zapsal mezi střelce dvěma brankami.
  Po prvních 15 minutách, kdy Klimeš zaznamenal hlavou vedoucí branku, ovládli domácí hráči prostor ve středu hřiště, dobře se uvolňovali před brankou hostí a nepřipustili soupeře k vážnější akci. Velkou postavou na hřišti byl Klimeš, jemuž výborně sekundovali Cipro a Jebavý, v útoku pak Herda a Segmüller. Středové trojici se více dařilo při podpoře útočných akcí než při bránění, ale při neproduktivní hře hostujícího celku stačili jakýkoliv pokus soupeře včas zlikvidovat. V zadních řadách Slavie se uplatnil bojovný Biroš, jehož pohyblivost, jistota a přehled ho zařadily mezi nejlepší hráče.
  Tým Plzně v Praze svým výkonem zklamal. Kromě nečisté hry nepředvedl žádný z plzeňských hráčů ligový průměr. Po čtvrthodině odvolal trenér Rubáš ze hřiště k překvapení hlediště i hráčů Štrunce a poslal do hry Kříbala. Na tiskové konferenci, která se konala po zápasu, trenér Rubáš prohlásil, že Štrunc se měl svou agresivitou a rychlostí uplatnit na hrotu útoků, místo toho hrál ve středu pole a nesplnil tak předpoklady ani taktické plány trenéra. V hostujícím týmu vyvíjel chvílemi tlak na branku Slavie jen Plass, Uličný a Hoffmann.
  Utkání řídil rozhodčí Hanák jako hlavní, na pomezí pomáhali Syrovátka a Burián.

Rozhodčí: Hanák

Diváci: 10.300

Trenér: ?
(Rudé právo, 4. března 1974)

Tatran Prešov - Slavia
0 : 0

Datum: 8. března 1974, Prešov

Utkání: 1. liga 1973/74

Sestava: Stárek - Herda, Veselý, Mareš

Průběh: Prešovským zápasem bylo zahájeno II. jarní kolo jarní části I. fotbalové ligy. 4000 diváků na stadióně a spolu s nimi diváci televizní se však během 90 minut nedočkali střeleckého úspěchu. Po hře plné nepřesností se mužstva rozešla bez branek.
  S větrem v zádech hrajícím domácím patřil úvod. Byli útočnější, zatlačili červenobílé na jejich polovinu. Brzy po zahájení hlavičkoval po centru Soboty z brankové čáry Mareš a také při dalších akcích domácích útočníků byla dobře zformovaná obrana Slavie vždy na místě. Často jí k tomu pomáhali sami Prešovští špatnými, nepřesnými přihrávkami. Postupem času se hra vyrovnala a také slávisté měli zásluhou rychlých útočníků Veselého a Herdy své šance. Podobně jako v první části hry i po poločase patřily první minuty Tatranu. Úsilí jeho hráčů však končilo na hranici trestného území před Stárkovou brankou.
  V utkání, které se hrálo v dobrém tempu, je zisk bodu úspěchem Slavie. Rozhodl o tom bezchybný výkon zadních řad a dobrá hra hráčů ve středu pole.

Rozhodčí: ?

Diváci: 4.000

Trenér: ?
(Rudé právo, 9. března 1974)

Slavia - Lokomotíva Košice
3 : 2 (2 : 0)

Datum: 17. března 1974, Praha, Eden
Na prvním snímku je okamžik, kdy míč poprvé směřuje
do košické sítě, na druhém se slávisté radují z Marešovy
branky.

Utkání: 1. liga 1973/74, 18. kolo

Sestava: Segmüller , Cipro, Veselý, Mareš, Jebavý, Klimeš

Branky: Segmüller, Mareš, 54. Jacko 2:1, 55. Móder 2:2, 87. Cipro 3:2

Průběh: Vysoké vítězství Slavie v prvním kole a její dobrá hra přilákaly v sobotu do Edenu na 15 000 diváků, kteří doufali, že opět uvidí slávistickou exhibici. První poločas tomu skutečně nasvědčoval. Slávisté vedli 2:0 brankami Segmüllera (po tvrdém voleji Veselého do tyče) a Mareše, a to ještě rozhodčí Bohuš velkoryse přehlédl sražení unikajícího Veselého Mantičem hluboko v pokutovém území. Domácí fotbalisté po volnějším začátku se rozehráli k opravdu dobrému výkonu. Zásluhou přesně hrající středové trojice Jebavý - Cipro - Klimeš ovládli střed hřiště a vtipnou, rychlou kombinací často pronikali před Flešarovu branku.
  I v prvních minutách druhé půle hráli slávisté v dobré pohodě, ale pak přišlo v 54. minutě malé zaváhání ve středu obrany a Jacko pohotově snížil a o minutu později po chybě do té doby velmi dobře hrajícího Jebavého Móder vyrovnal. Od tohoto okamžiku se ucelená hra Slavie rozpadla, byla křečovitá, vytratil se pohyb bez míče, zmizela veškerá pohoda. Lokomotiva dirigovaná výborným Móderem, jemuž dobře sekundovali Suchánek, Ondo a Jacko, působila v těch chvílích fotbalověji a hlavně klidněji. Brzy se však spokojila vyhlídkou na zisk jednoho bodu, a to se jí nevyplatilo. Závěrečný zoufalý nápor domácích byl korunován tři minuty před koncem vítěznou brankou z hlavy Ciprovy.
  Žluté karty ukázal rozhodčí Bohuš Segmüllerovi, Móderovi a Pencákovi (Lokomotíva), který stačil za 90 minut udělat 14 nedovolených zákroků.

Rozhodčí: Bohuš

Diváci: 15.000

Trenér: ?
(Rudé právo, 18. března 1974)

Slavia - TJ Škoda Plzeň
3 : 1 (2 : 1)

Datum: 20. března 1974
Na snímku J. Drhlíka je zachycen souboj domácího Mareše
s plzeňským Hoffmanem.

Utkání: Český pohár, čtvrtfinále

Sestava: Veselý, Herda, Jebavý (80. Helešic), Segmüller (70. Jurkanin), Klimeš

Branky: Segmüller, Herda, Veselý - Štrunc

Průběh: Slavia vedla po 30 minutách dvoubrankovým náskokem a zdálo se, že utkání bude pro domácí hladkou záležitostí. Hosté však zrychlili hru, snížili do poločasu na 1:2 a Slavia musela ve druhé části hry hodně bojovat, aby uhájila postup. Plzeňští hráli po první půlhodině v Praze velmi aktivně, vypracovali si několik dobrých šancí. Z mužstva Slavie se dařila hra Segmüllerovi, Jebavému a Klimešovi. U hostí hrála nepřesně obrana i středová trojice. Branky za vítěze zaznamenali Segmüller, Herda a Veselý. Za hosty Štrunc. U domácích v 70. min. nahradil Jurkanin Segmüllera, o 10 minut později Helešic Jebavého. U hostí nastoupil po přestávce místo Michálka Fojtík a v 60. minutě vystřídal Pressla Bican.

Rozhodčí: Jelínek

Diváci: ?

Trenér: ?
(Rudé právo, 21. března 1974)

Sklo Union Teplice - Slavia
2 : 1 (1 : 1)

Datum: 23. března 1974, Teplice

Utkání: 1. liga 1973/74, 19. kolo

Sestava: Stárek - Herda, Veselý, Luža , Klimeš, Jebavý, Mareš

Branky: 18. Vejvoda 1:0, 26. Klimeš 1:1, 68. Bičovský 2:1

Průběh: Slávisté přijeli do Teplic zřejmě s úmyslem uhrát alespoň bod a zvolili proto systém 4–4–2. V útoku byli vysunuti pouze Veselý a Herda, kterým občas vypomáhal Jebavý.
  Domácí se pustili s chutí do hry a vytrvale obléhali Stárkovu branku. Do 5. minuty na něho vyslali po dvou střelách Thorovský, Stratil a Vejvoda. V 18. min. přihrál Stratil Vejvodovi a ten zaznamenal vedoucí branku Teplických. Ve 26. minutě Klimeš z přímého volného kopu asi ze 30 metrů vyrovnal na 1:1. Po tomto gólu se hrálo oboustranně nervózně a domácí promarnili několik velmi dobrých střeleckých příležitostí.
  V 54. minutě teplický Vejvoda a Mareš ze Slavie museli být po vzájemné srážce ošetřováni. V 65. minutě Stárek jen s námahou vyrazil na roh přímý volný kop Vejvody. V 68. min. Bičovský po přihrávce Thorovského pěknou střelou pod břevno Stárkovy branky zaznamenal vítězný druhý gól Teplic. V 75. min. stál Jebyvý před brankářem Sedláčkem na hranici brankového území, ale nepodařilo se mu míč zasáhnout. V 80. minutě byl zraněn Žalud a za něho nastoupil Šourek. V posledních čtyřech minutách měli slávisté možnost dvakrát vyrovnat, ale Sedláček obě Herdovy střely zblízka vyrazil.
  Zápas řídil před 16 000 diváky Junek z Horních Počernic. Žlutou kartu ukázal teplickému Stratilovi a slávistickému Lužovi.

Rozhodčí: Junek

Diváci: 16.000

Trenér: ?
(Rudé právo, 25. března 1974)

Slavia - Slovan CHZJD Bratislava
5 : 1 (1 : 1)

Datum: 30. března 1974, Praha, Eden
Na snímku Vl. Žitného vidíte jednu ze situací před brankou Bratislavy. Tentokrát byl
zákrok brankáře Vencela úspěšný.

Utkání: 1. liga 1973/74, 20. kolo

Sestava: Veselý, Segmüller, Cipro (?. Smolík), Jebavý (?. Bouška), Herda, Klimeš

Branky: 1. Segmüller 1:0, 4. Medviď 1:1; Segmüller, Klimeš, Jebavý, Herda z pen.

Průběh: Sotva byl zahájen sobotná zápas v Edenu, už měli diváci možnost zajásat gól, neboť ihned po otevření hry překonal Segmüller brankáře Slovanu Vencela. Ve čtvrté minutě však Medviď ranou z dálky vyrovnal. Až do konce poločasu byla hra průměrná, bojovalo se většinou uprostřed pole. Druhý poločas zahájila Slavia náporem, který neustále stupňovala. Výborně pracovala obrana, útok se dostával často před branku Bratislavy. Během 20 minut vstřelili domácí čtyři branky a vyneslo jim to překvapující vysoké vítězství. Hosté rezignovali, a to by se mužstvu, které vedlo do té doby ligovou tabulku, stát nemělo. Teprve v závěru se snažili zkorigovat hráči Slovanu výsledek, ale marně. Mužstvo Slavie svým výkonem překvapilo, všichni hráči bojovali ze všech sil. Z Bratislavy hrál nejlépe Pivarník. Branky za Slavii: Segmüller 2, Klimeš, Jebavý a Herda (z pokutového kopu) po jedné. Autorem branky Slovanu byl Medviď. Přihlíželo asi 25 000 diváků, rozhodčí Prinz nepodal dobrý výkon. Někdy ukázal žluté karty hráčům za běžné fauly a některé ostré zákroky přehlížel. V prvním poločase vystřídal zraněného Cipra Smolík, ve druhém Bouška Jebavého. U Slovanu nahradil Zlocha Jozefa Čapkoviče, Jokl vystřídal Pivarníka.

Rozhodčí: Prinz

Diváci: 25.000

Trenér: ?
(Rudé právo, 1. dubna 1974)

Sparta - Slavia
4 : 1 (3 : 0)

Datum: 3. dubna 1974, Praha, Sparta
Brankář Stárek sleduje míč, který podruhé směřuje do jeho sítě.
Hráči Slavie očekávali od B. Veselého centr, ten však vystřelil
falšovanou střelu přímo do branky.

Utkání: 1. liga 1973/74, 21. kolo

Sestava: Stárek (28. Zlámal) - Grospič, Mareš, Luža , Biroš - Jebavý, Cipro, Klimeš - F. Veselý, Segmüller, D. Herda

Branky: 3. Čermák 1:0, 27. B. Veselý 2:0, 44. Urban z pen. 3:0, 80. Herda 3:1, 85. Urban z pen. 4:1

Průběh: Pěkné jarní počasí, dobré poslední výkony Slavie, zejména její vysoké sobotní vítězství nad Slovanem, a na druhé straně dosud nula v kolonce jarních vítězství Sparty - to byla výborná reklama pro tradiční pražské derby, které včera ukončila 21. kolo I. fotbalové ligy. Na 30 000 diváků přišlo do ochozů stadiónu na Letné, aby dostalo odpověď na otázku, jak dopadne 184. souboj pražských soupeřů. Dostali ji už po 45 minutách hry. Odpověď to byla po pravdě řečeno trochu překvapivá a pro příznivce červenobílých i dost krutá. První poločas vyzněl jasně pro Spartu - 3:0.
  Běžela teprve druhá minuta a slávistický brankář Stárek poprvé vytahoval míč ze své sítě. Rychlá první branka domácí hráče uklidnila a Sparta byla po většinu prvního poločasu lepším mužstvem. Po předcházejících nevalných ligových výkonech hráli sparťané až překvapivě dobře. Středová trojice Stránský, Princ, Pešice pracovala na velkém prostoru jednudoše a velmi užitečně. Byla rychlejší a důraznější v osobních soubojích než celá řada Slavie. Před nimi sparťanští útočníci měnili rychle místa a působili hodně starostí zadním řadám Slavie. Zejména Boh. Veselý, Kára a Čermák byli těžko k udržení. A přičteme-li k tomu i spolehlivou hru domácí obrany, pak známe příčiny sparťanského vítězství.
  Slávisté nedokázali opakovat svůj sobotní výkon. Přes velkou snahu se Klimešovi, Ciprovi a Jebavému nepodařilo ovládnout střed hřiště. Navíc p první brance hráli všichni tři příliš ofenzívně, málo pomáhali své obranné čtveřici a ta prožívala často horké chvilky. Útočníci se těžko prosazovali a jedině z Herdových akcí hrozilo Spartě nebezpečí. Brankáře Stárka po druhém gólu, na němž nebyl zcela bez viny, vystřídal Zlámal. Druhý i třetí gól Sparty padl z přímých kopů - trestného a pokutového - ovšem jiné příležitosti ke skórování (Stránský, Čermák) zůstaly nevyužity. Slávisté si připravili svou první velkou šanci až několik vteřin před přestávkou, Segmüller ji však nevyužil.
  Ve druhém poločase vysoké tempo polevilo. Slávisté vyrovnali hru, více útočili, sparťanské protiútoky byly řídké, zato však mnohem nebezpečnější. O vítězství bylo už prakticky rozhodnuto, ke chvále Slavie nutno říci, že bojovala až do posledního hvizdu. Dva body zůstaly na Letné, i když se příznovcům červenobílých může zdát kruté, že dvě branky dostali z pokutových kopů.
  Branky: 3. minuta - Čermák přízemní střelou, když obrana Slavie reklamovala ofsajd, 27. minuta - Bohumil Veselý z trestného kopu z ostrého úhlu (2:0), 44. minuta - Urban z penalty na neúmyslnou ruku Mareše (3:0), 80. minuta - Herda, který se vtipně uvolnil na hranici pokutového území (3:1), 85. minuta - Urban z pokutového kopu za faul Cipra na Prince (4:1).
  Rozhodčí Horbas (v prvním poločase velmi dobrý, po přestávce méně přesný), napomenul Urbana a Rosického ze Sparty a Lužu ze Slavie.

Rozhodčí: Horbas

Diváci: 28.000 (30.000 ?)

Trenér: ?
(Rudé právo, 4. dubna 1974)

Bohemians Praha - Slavia
0 : 1 (0 : 0)

Datum: 8. dubna 1974, Praha, hř. Bohemians

Utkání: Český pohár, semifinále

Sestava: Zlámal - Luža , Bouška , Veselý, Voborník

Branky: 77. Mastník vlastní 0:1

Průběh: Vlastní branka rozhodla o osudu druhého semifinále Českého poháru. První poločas ničím nenaznačoval, že se ve vršovickém dolíčku hraje semifinále druhé nejdůležitější soutěže naší kopané.
  Teprve po přestávce se hra zrychlila, Bohemians získali převahu, ale dvě hlavička Mastníka a tvrdou střelu tohoto hráče brankář Zlámal kryl. V 77. minutě podnikla Slavie jeden z řídkých útoků, Veselý unikl po pravé straně a jeho centr před branku si Mastník srazil do vlastní sítě. O pár minut později měl ještě šanci Voborník, ale zbrkle ji zahodil. U Bohemians zahráli nejlépe Kocourek, Packert a Jelínek, u Slavie brankář Zlámal, Luža a Veselý. Rozhodčí Jelínek ukázal žlutou kartu slávistům Lužovi a Bouškovi, tvrdé zákroky Vejvody nechyl bez potrestání.

Rozhodčí: Jelínek

Diváci: ?

Trenér: ?
(Rudé právo, 9. dubna 1974)Slavia - CS Dinamo Bucureşti
2 : 2 (1 : 2)

Datum: 15. dubna 1974, Praha, Eden

Utkání: přátelské

Sestava: ?

Branky: ?

Průběh: ?

Rozhodčí: ?

Diváci: ?

Trenér: ?
(Rudé právo, 16. dubna 1974)

Slavia - Bohemians Praha
3 : 0 (3 : 0)

Datum: 19. dubna 1974, Praha, Eden

Utkání: 1. liga 1973/74, 22. kolo

Sestava: Zlámal - Smolík, Veselý, Herda, Klimeš, Segmüller, Ledecký, Biroš, Jebavý, Jurkanin

Branky: 4. Veselý 1:0, 19. Herda 2:0, 24. Klimeš 3:0

Průběh: Tři svíjející se hráči v první půlminutě, to nevěstilo nic dobrého ale než se mohlo stát ještě něco dalšího, objevil se ve velkém čtverci Bohemians (běžela čtvrtá minuta) František Veselý a uklidnil všechno na trávníku i v ochozech přesnou střelou k pravé tyči. Slavia tedy byla první na koni a pak už jí stačilo dalších dvacet minut k úplnému zničení soupeře.
Zcela volný Klimeš střílí třetí branku Slavie
zápase s Bohemians. Ve vršovickém derby
se domácímu mužstvu v prvním poločase
podařilo vybudovat nebývale vysoký náskok.
Veselý byl i u toho druhého gólu, když ideálně přihrál míč Herdovi, ten se brilantně protáhl kolem Kocourka a teprve druhá rána na branku zelenobílých byla znovu v síti. A Veselý byl u toho ještě potřetí, jeho akce skončila faulem, trestný kop rozehrál Herda, Klimeš vlétl mezi beky a lehce ťukl do míče, čímž Slavia sklopila své fotbalové houfnice, ale ještě do poločasu alespoň hrála. Jebavý sám ze tří kroků vypálil jen do Ledeckého, na druhé straně se to samé podařilo Ivančíkovi, jeho míč ale Zlámal svým kočičím způsobem likvidoval nadvakrát, pak znovu Jebavý asi z deseti metrů znovu nedal a po půli už byla Slavia velkoryse milosrdná. Nechala soupeře hrát, spokojila se téměř s pasívní obranou. Bohemians se sice pilně pokoušeli dát alepoň ten jeden, čestný … Jenže o vzrušení se už postaral jen Jurkanin, který deset minut před koncem nastoupil za Segmüllera. Nejdřív šel zcela sám na Ledeckého (dostal míč v ofsajdu, i když pomezní ukazoval, že ne), ale udělal si kličku přes půl velkého čtverce a pak ještě jeho hezky ostrá střela z úhlu skončila na levé tyči. Mužem Slavie byl tentokrát František Veselý. Byl všude, jeho strážce Vejvoda jej většinou nestačil ani najít, míč mu nikdo nedokázal vzít, jen faulem. Herda už asi dlouho neměl tolik místa a prostoru, zato Segmüllerovým stínem byl doslova Packert. Jebavý hrál výborně především v první půli a Biroš byl bekem, přes kterého se tentokrát nikomu nepodařilo přejít. Obrana Bohemians hrála tentokrát zle, neexistovala ani středová trojice, ani ve druhé půli, kdy jí Slavia doslova vyklidila střed trávníku. Dokonce ani Panenka, který zahrál tak dobře v Plovdivu, nebyl téměř vůbec vidět.

Rozhodčí: Pařízek

Diváci: 12.000

Poznámky: Střely na branku 8:5, mimo 10:7, rohy 10:8.
Slávisté pokračovali v dobrých jarních výkonech na domácím hřišti a zaznamenali další přesvědčivé vítězství. V mužstvu Bohemians nalezli však tentokrát dosti povolného soupeře. Klokani měli velké mezery zejména v obranné čtveřici, krajní obránci Loukota a Vejvoda nestačili na hbitá slávistická křídla Veselého a Herdu a také ve středu obrany to často skřípalo. A protože i středová trojice, která byla na podzim strůjcem úspěchů Bohemians, má daleko do své bývalé formy, mohli si slávisté dělat v prvním poločase na hřišti prakticky, co chtěli.
  Slavia hrála v prvním poločase opravdu dobře. Spolehlivá obrana, v níž se líbil zejména Biroš, nedovolila útočníkům hostů prakticky nic. Smolík uhlídal Ivančíka, neprosadil se ani Jarkovský. Jediné dvě nebezpečné střely z kopaček Ivančíka a Kneborta zneškodnil Zlámal. Středová trojice Jebavý, Cipro, Klimeš tlačila dopředu útok, v němž hráli prim Herda a zejména Veselý.
  Po přestávce Slavia - snad pod dojmem třígolového vedení - polevila, ale Bohemians toho využili jen k vyrovnání hry v poli. Úroveň zápasu poklesla a za zmínku stojí jen Herdův volej, opět jeho šance (sám na Ledeckého) a Jurkaninova tyč v závěru utkání. Branky: 4. min. Veselý, po kombinaci Herdy a Segmüllera, 19. min. Herda z přihrávky Veselého, 24. min. Klimeš po Herdově trestném kopu z levé strany.
  Před 12 000 diválků řídil místy úzkostlivě rozhodčí Pařízek, který napomenul Packerta a Loukotu.
(Rudé právo, 20. dubna 1974 // ?)

Spartak Trnava - Slavia
3 : 0 (1 : 0)

Datum: 23. dubna 1974

Utkání: 1. liga 1973/74, 23. kolo

Sestava: Zlémal - Veselý, Segmüller

Branky: 33. Varadín 1:0, 51. Krajčovič 2:0, 57. Kuna 3:0

Průběh: Po oboustranně rozpačitém začátku se nervozity dříve zbavili domácí hráči. Hosté spoléhali na rychlost Veselého a z jedné jeho akce se mohli hned v začátku ujmout vedení. Ale Segmüller příležitost nevyužil. To však bylo se strany hostí do přestávky vše, a Kekétiho už neohrozili. Trnavští vyvíjeli na slávistickou branku neustálý tlak, ale velmi nepřesně stříleli. Ve 33. min. Kuna vystřelil, Zlámal vyrazil míč přímo na nohy Varadína, který pohotově skóroval.
  Převahu si Tranvští udrželi i v začátku druhé poloviny hry a dále ji stupňovali. V 51. min. Krajčovič hlavou zvýšil. Přestože hosté reklamovali postavení mimo hru, rozhodčí branku uznal.
  Domácí Spartak po devíti kolech, v nichž nevyhrál, získal dva body zásluhou bojovného výkonu. Až na úvod zápasu, v němž obě mužstva předvedla oboustranně opatrnou hru, měli Trnavští neustálou převahu a vypracovali si mnoho gólových příležitostí.

Rozhodčí: Čejka

Diváci: 10.000

Trenér: ?
(Rudé právo, 24. dubna 1974)

Slavia - AC Nitra
0 : 1 (0 : 0)

Datum: 3. května 1974, Praha, Eden
Situace ve 23. minutě - střílí Segmüller, ale jeho střela šla podle
vybíhajícího brankáře Krajče těsně vedle. Mezi hostujícími obránci
přihlíží Herda.

Utkání: 1. liga 1973/74, 24. kolo

Sestava: Segmüller, Luža, Jebavý

Branky: 75. Takáč 0:1

Průběh: Zahajovací zápas 24. kola první ligy byl opět klasickou ukázkou čs. antifotbalu. Utkání Slavie a Nitry skýtalo téměř celých 90 minut stejný obraz: slávisté toporně, těžkopádně a bez vtipu útočili, Nitra úporně v devíti hráčích bránila. Výsledkem byla nesmírně nudná podívaná, která měla hodně daleko k představám o ligovém fotbalu.
  Slávisté s Lužkou na levém okraji obrany měli takřka celý první poločas velkou převahu, ale jejím výsledkem byla jen neproměněná šance Segmüllerova, nastřelená tyč Jebavým a 13 rohových kopů. Také druhý poločas skýtal podobný obraz, pouze s přibývajícími minutami vzrůstala bezradnost slávistů. Ti tentokrát zahráli velmi slabě, zejména středová řada takřka neexistovala.  Nitra, která přijela jen bránit a s úspěchem praktikovala ofsajd-systém, měla vpředu vysunuté pouze Ternényho a Tótha. Ternényho rychlost byla však stálým nebezpečím pro slávistické zadáky. Po 75 minutách hry poznali nitranští fotbalisté, že jim ze strany Slavie nehrozí nijak velké nebezpečí, vyšli z obrany a z jednoho nenápadně vyhlížejícího útoku vstřelil Takáč hlavou po centru Ternényho jedinou branku utkání.

Rozhodčí: Jelínek

Diváci: 6.000

Trenér: ?
(Rudé právo, 4. dubna 1974)

TJ Baník Ostrava OKD - Slavia
0 : 2 (0 : 1)

Datum: 8. května 1974, Ostrava

Utkání: 1. liga 1973/74, 25. kolo

Sestava: Zlámal - Segmüller, Veselý, Klimeš , Jebavý, Grospič, Mareš

Branky: 48. Grospič 0:1, 50. Segmüller 0:2

Průběh: Třebaže prvních 45 minut se hrálo bez branek, obraz utkání téměř vylučoval jeho jiný závěr než v podobě vítězství domácích. Slavia se totiž jenom bránila. Obvyklou lekci trenérů v přestávce si zřejmě připravil slávista Jareš. Hosté po zahájení druhé půle přešli do útoku a hned jejich první pokus ve 48. minutě překvapil obranu Baníku a hlavička Grospiče znamenala první branku. Nezůstalo však u jediné chyby ostravských zadáků. V 50. min. nedorozumění v jejich obraně využil Segmüller a jeho druhá branka dotvrdila nesporné překvapení 25. kola.
  V utkání bylo mužstvo Slavie rozhodně chytřejší, a proto zvítězilo zcela zaslouženě. U Slavie se líbili brankář Zlámal, stoper Mareš, středový hráč Grospič a neúnavný iniciátor útočných akcí Veselý. U Baníku uspokojil plně pouze Knapp, částečně Rigel a Tondra.
  Před 13 000 diváky řídil ing. Jursa, který ukázal žlutou kartu ostravskému Rigelovi a pražskému Klimešovi.

Rozhodčí: ing. Jursa

Diváci: 13.000

Trenér: J. Jareš
(Rudé právo, 9. května 1974)

Slavia - VSS Košice
3 : 1 (1 : 0)

Datum: 13. května 1974, Praha

Utkání: 1. liga 1973/74, 26. kolo
Foto J. Drhlíka zachycuje zákrok brankáře Košic Švajlena.

Sestava: Herda, Veselý, Jebavý, Segmüller, Bouška

Branky: 34. Segmüller 1:0, ?. Boroš 1:1, 75. Herda z pen. 2:1, 79. Herda z pen. 3:1

Průběh: Zápas o čtvrté místo připomínal v prvním poločase spíše přátelskou selanku než pravý ligový boj. Slávisté si udržovali mírnou převahu, ale před Švajlenovou brankou nebyli nebezpeční. Teprve ve 34. minutě Segmüller po vtipném uvolnění Jebavého pěknou ranou překonal košického brankáře. Po přestávce se přece jen tempo hry zvýšilo. Hned v nástupu využil Boroš zaváhání ve slávistické obraně a přesnou přízemní střelou vyrovnal. Rozhodnutí padlo až v poslední čtvrthodině zápasu. Střední obránce VSS Hoholko dvakrát v pokutovém území fauloval Veselého (75. a 79. minuta) a Herda obě nařízené penalty proměnil. Domácí si vítězství zasloužili především za větší bojovnost.

Rozhodčí: Čejka

Diváci: 12.000

Trenér: ?
(Rudé právo, 14. května 1974)

Slavia - Sparta
1 : 1 (1 : 0)

Datum: 16. května 1974, Praha, Eden

Utkání: Český pohár, finále
Sparťan Kára fauluje Smolíka, za což si vysloužil žlutou kartu.

Sestava: Zlámal - Biroš, Mareš, Luža, Smolík - Jebavý, Grospič, Cipro (J. Bouška) - F. Veselý, Segmüller, D. Herda

Branky: 18. Segmüller 1:0, 33. Migas 1:1

Průběh: Český pohár, který je spolu se Slovenským pohárem druhou nejvýznamější soutěží naší kopané, se u nás stále netěší té popularitě, jakou požívají pohárové soutěže v zahraničí. První finálový zápas, hraný včera v Edenu, to znovu dokázal. Přestože se utkali tradiční pražští rivalové - Slavia a Sparta - sešlo se v hledišti jen 5000 diváků. Zápas skončil po vyrovnané hře zaslouženou remízou a rozhodnutí o vítězi padne až v odvetě příští čtvrtek na Letné.
  První poločas přinesl rychlou a rušnou hru se střídavými útoky na obou stranách. Slávisté hrající bez Klimeše se v úvodu dostávali přece jen častěji před Poštulkovu branku a svou převahu vyjádřili v 18. minutě gólem Segmüllera, který se vtipně uvolnil Migasovi. Sparťané postrádali B. Veselého a jejich útočná řada nebyla příliš nebezpečná. Pouze když ze středové trojice zaútočil Urban, bylo před brankou Slavie rušno. Ve 32. minutě se objevil Kára sám před Zlámalem, ale míč směřující do prázdné branky vykopl ještě Luža. Vzápětí však Migas po rohovém kopu tvrdou střelou vyrovnal.
  Po přestávce tempo pokleslo, polevila středová trojice Slavie a sparťané převzali iniciativu. Jejím výsledkem bylo však jen Migasem nastřelené břevno z trestného kopu. Teprve v závěru, když se Luža vysunul dopředu a J. Bouška vystřídal Cipra, zatlačili opět slávisté své soupeře do defenzívy a vypracovali si několik šancí. Proměnit je však už nedokázali.
  U Sparty byl nejlepším hráčem Urban, dobře zahrál i Poštulka, Chovanec a Čermák, v mužstvu Slavie se líbili Zlámal, Mareš, Luža a v první půli i Herda. Rozhodčí Junek napomenul Káru a Herdu za tvrdé zákroky.

Rozhodčí: Junek

Diváci: 5.000 (7.000 ?)

Trenér: J. Jareš
(Rudé právo, 17. května 1974)

Sparta - Slavia
1 : 3 (0 : 0)
František Veselý přebírá po
vítězném utkání trofej.
Snímek po vítězném finále: nahoře trenér Jareš, Hampejz,
Jebavý, Grospič, Klimeš, Franta Cipro, Segmüller,
Zakopal, Pavol Biroš, Voborník, Stárek, dole masér Ptáček,
Dušan Herda, Luža, Mareš, Smolík, Fr. Veselý a Boby Zlámal.

Datum: 23. května 1974, Praha, Sparta

Druh zápasu: Český pohár, finále, odveta

Sestava: Zlámal - Biroš, Mareš, Luža, Smolík - Jebavý, Grospič, Klimeš - F. Veselý, Segmüller (Cipro), D. Herda

Branky: 64. B. Veselý 1:0, 72. Segmüller 1:1, 82. Klimeš 1:2, 86. F. Veselý 1:3

Průběh: Bylo to dobré finále. Bojovné, dramatické i líbivé. Otázka, zda Český pohár poputuje na Letnou či do Edenu, zůstávala dlouho nezodpovězena. V prvním poločase žádná branka nepadla, po přestávce se Sparta ujala vedení, ale slávisté brzy vyrovnali. Už se zdálo, že i odvetný zápas skončí nerozhodně jako ten první před týdnem ve Vršovicích, ale závěr zcela patřil lepší Slavii.
  Ano, Slavia byla včera na Letné lepším mužstvem. Měla především pohyblivější a vynalézavější útok, v němž František Veselý bojoval a střílel jako v dobách své nejlepší slávy a Segmüller s Herdou ho dobře doplňovali. Ve středové řadě Jebavý a Klimeš prokázali víc vtipu a přesnosti než jejich soupeři, a připočteme-li k tomu spolehlivou hru obrany (líbil se Biroš) i brankáře Zlámala, pak jsou tu všechny příčiny slávistického vítězství.
  Sparta totiž měla zejména v závěru povážlivé mezery v obraně, v záloze dřel, pokud mu stačily síly, Urban a útok s Boh. Veselým na levém křídle neměl onu rozkoš jako stejná řada Slavie. Veselý ukázal dobré akce, jen když si přeběhl na svou stranu, a na Čermákově výkonu jako kdyby byly znát stopy únavy z Oděsy.
  Utkání mělo zejména v nástupech do obou poločasů svižné tempo a dramatické situace se střídaly před oběma brankami. Vedle čtyř hezkých gólů vidělo asi 10 000 diváků ještě neuznanou branku Klimeše pro předchozí faul, dvě nastřelená břevna (Čermák hlavou ze skrumáže před Zlámalovou brankou a Segmüller po hezkém sólu středem sparťanské obrany) a řadu pěkných střel na branku (Fr. Veselý) a těsně vedle (Urban).
  Branky: 64. min. Boh. Veselý hlavou po Kárově přetaženém rohovém kopu a hlavčce Migase, 72. min. Jebavý pustil vtipně přihrávku F. Veselého na Segmüllera a ten s přehledem poslal míč do branky, 82. min. Klimešovo sólo z poloviny hřiště, 86. min. F. Veselý prošel přes Chovance a Melichara a z levé strany zabezpečil Slavii vítězství.
  V mužném, ale nezáludně hraném zápase napomenul Kopcio pouze Urbana za faul na Biroše. Slavia bude nyní čekat na vítěze Slovenského poháru, který vzejde z dvojice Slovan - Trnava.

Rozhodčí: Kopcio

Diváci: 10.000

Trenér: J. Jareš

Poznámky: Domácí hráli v tradičních rudých dresech, slavisté překvapivě v bílé barvě. Slavia tak v zápase překvapila nejen netradičními dresy, ale i netradičním úporným výkonem. Skvělý výkon podal František Veselý.
(Rudé právo, 24. května 1974 // ???)

Zbrojovka Brno - Slavia
1 : 2 (0 : 2)

Datum: 26. května 1974, Brno

Utkání: 1. liga 1973/74, 27. kolo

Sestava: Zlámal (2. Stárek) - Biroš , Smolík , Mareš, Luža, Klimeš, Herda, Segmüller

Branky: 17. Segmüller 0:1, 33. Luža 0:2, 47. Kroupa z pen. 1:2

Průběh: Také v dalším svém startu v Brně prokázala pražská Slavia, že umí na brněnském hřišti hrát a byla po celý první poločas technicky lepším mužstvem. Po přestávce domácí zrychlili hru, volili přízemní rychlé přihrávky a zatlačili hosty do defenzívy. Po celý druhý poločas se Slavia bránila a podnikala jen ojedinělé útoky. V prvním poločase si vypracovala několik příležitostí. První proměnil v 17. minutě Segmüller po chybě domácí obrany a nezištné přihrávce Herdově. Slavia zůstala v převaze, kterou ve 33. min. vyjádřil Luža druhou brankou z přímého volného kopu. Po přestávce byl ve 47. minutě sražen Kroupa v gólové situaci a sám proměnil pokutový kop.
  U Slavie hrála jistě obrana v čele s Marešem, Stárek dobře nahradil Zlámala, který utrpěl ve druhé minutě bolestivý úraz v obličeji. Osou mužstva Slavia, zejména v první půli, byla středová trojice v čele s Jebavým. Po přestávce se však Klimeš znatelně zhoršil. Útok hostí byl nebezpečný jen v první půli. Domácí mužstvo podalo tentokrát horší výkon než v předchozích zápasech na svém hřišti.
  Zápas, který neměl valnou úroveň, řídil rozhodčí Sarka z Bratislavy a sledovalo jej 16 000 diváků. Rozhodčí ukázal žluté kartičky za tvrdou hru Smolíkovi a Birošovi z mužstva hostí.

Rozhodčí: Sarka

Diváci: 16.000

Trenér: ?
(Rudé právo, 27. května 1974)

Slavia - Inter Bratislava
3 : 1 (2 : 0)

Datum: 1. června 1974, Praha, Eden
Snímek zachytil útočníka Herdu, střelce třetí branky, jak uniká
bratislavskému obránci Hricovi.

Utkání: 1. liga 1973/74, 28. kolo

Sestava: Stárek - Klimeš, Jebavý , Herda, Veselý, Luža, Segmüller

Branky: 1. Jebavý 1:0, 23. Jebavý 2:0, 53. Herda z pen. 3:0, 84. Bajza 3:1

Průběh: Čtyřicetiminutový déšť těsně před zápasem způsobil, že se v sobotu v Edenu hrálo na velmi kluzkém terénu. Obě mužstva si na něj jen těžko zvykala a v úvodních minutách se pokoušela ohrozit brankáře zdálky (Klimeš, Jebavý - Luprich, Petráš). V 18. minutě nezpracoval Petráš centr do pěkné akce a na to pozdvihla taktovku Slavia. Její hráči pochopili, že klouzajícímu míči je třeba jít naproti, začali lépe kombinovat a krátkými, rychlými přihrávkami se dostávali do brankových pozic. Mezi 19. a 23. minutou dvě proměnili. Autorem obou gólů byl nejlepší hráč Slavie Jebavý, na oba přihrával Veselý. Zvláště druhý, kdy vtipně přiťukl míč dozadu, zdvihl diváky ze sedadel. Nápor domácích pokračoval, ve 27. minutě poslal Luža ze 40 metrů nechytatelnou bombu přímo do horního rohu Majthényiho klece. Rozhodčí Hanák branku neuznal pro Segmüllerovo postavení mimo hru, které viděl na hřišti jedině on a pomezní rozhodčí Wenzel, který zvedl praporek. Potom ještě Segmüller nastřelil tyč.
  Inter hrál otevřeně, několikrát střílel z dálky Jurkemik a se začátkem druhého poločasu se hosté pustili do hry s velkou chutí. Rychle měnili místa, účelně se pohybovali a Stárek měl řadu možností ukázat své brankářské umění. V 53. minutě však dostali třetí gól: Herda proměnil penaltu (odpískanou za bránění ve hře Barmošem Veselému). Teprve v 84. minutě Bajza snížil na konečný výsledek. Bylo to rušné, zajímavé a rychle vedené utkání.

Rozhodčí: Hanák

Diváci: 2.000

Trenér: ?
(Rudé právo, 3. června 1974)

Slavia - Dukla Praha
2 : 1 (1 : 1)

Datum: 7. června 1974, Praha, Eden

Utkání: 1. liga 1973/74, 29. kolo

Sestava: Stárek - Mareš, Grospič, Klimeš, Segmüller, Veselý

Branky: 25. Nehoda 0:1, ?. Mareš 1:1, 74. Segmüller 2:1

Průběh: V pražském derby hraném včera v Edenu šlo o druhou příčku ligového žebříčku. Vystoupila na ni Slavia, nejúspěšnější mužstvo jara, která v utkání s vojáky znovu dokázala, že její jarní výsledky nejsou náhodné.
  Pražské derby přineslo bojovný, místy ale zbytečně nečistý fotbal. Ve vyrovnaném prvním poločase patřil úvod spíše vojákům, kteří se také ve 25. minutě ujali vedení. Gergel vtipně uvolnil Nehodu, jeho střelu sice brankář Stárek vyrazil, ale Nehoda poslal ještě hlavou míč do sítě. Slavia pak přidala, v poslední čtvrthodině si vynutila převahu u korunovala ji těsně před poločasem pěkným gólem Mareše po kopu z rohu.
  Po přestávce projevila Slávia zásluhou lépe hrající středové řady více iniciativy, rychlé útoky Dukly byly však stále nebezpečné. Největší příležitost ke skórování měl Rott po hezké akci Štambachera. Rozhodnutí padlo v 74. minutě, Jebavý uvolnil v pokutovém území Segmüllera a ten nepříliš prudkou přízemní ranou překonal Viktora. Závěrečná snaha vojáků o vyrovnání vyzněla naprázdno.
  V mužstvu Slavie zahráli nejlépe Mareš, Grospič, Klimeš, Segmüller a Veselý, u Dukly Dvořák, Macela, Gajdůšek, Gergel a Nehoda. Rozhodčí Čejka napomenul Rotta, 15 000 diváků, poločas 1:1

Rozhodčí: Čejka

Diváci: 15.000

Trenér: ?
(Rudé právo, 8. června 1974)

ZVL Žilina - Slavia
2 : 1 (0 : 0)

Datum: 16. června 1974, Žilina

Utkání: 1. liga 1973/74, 30. kolo

Sestava: Segmüller, Fr. Veselý (46. Cipro)

Branky: 50. Slezák 1:0, 72. Slezák 2:0, 74. Segmüller 2:1

Průběh: Ze souboje dvou nejúspěšnějších mužstev jarní části prvoligové soutěže vyšli vítězně fotbalisté ZVL Žilina, kteří získali v odvetné polovině nejvyšší počet bodů. Oba úspěchy vítězného celku ve střetnutí s pražskou Slavií zaznamenal Slezák - první v 50. minutě, kdy dorazil do sítě přízemní střelu Rusnáka, a druhý v 72. minutě po samostatném úniku. Za hosty skóroval v 74. min. Segmüller. Střetnutí dobré úrovně se hrálo na těžkém kluzkém terénu za neustálého deště. Na obou stranách zahrály spolehlivě obranné formace, z útočníků byli nejlepší oba střelce gólů. Trenéři mužstva vystřídali v zápase po jednom hráči. V celku domácích ve 46. min. místo Podoláka nastoupil Vl. Rusnák a u hostí ve tejné minutě Cipro vystřídal Fr. Veselého.

Rozhodčí: Čejka

Diváci: 6.000

Trenér: ?
(Rudé právo, 17. června 1974)

Slavia - Slovan CHZJD Bratislava
1 : 0 (0 : 0)

Datum: 21. června 1974, Praha, Eden
Na snímku jsou smutní hráči Slovanu těsně po obdržení branky.

Utkání: Československý pohár, finále

Sestava: Stárek - Biroš, Grospič, Mareš, Smolík, Luža, Jebavý, Klimeš, F. Veselý, Segmüller (Cipro), D. Herda

Branky: 65. Herda 1:0 (Mutkovič vlastní ?)

Průběh: Herdova branka v 65. minutě po ideální přihrávce Veselého byla jen hubeným vyjádřením slávistické převahy v prvním finálovém utkání Čs. poháru v kopané, které se hrálo včera odpoledne v Edenu. Slavia byla po celý zápas iniciativnějším mužstvem, vypracovala si i několik dobrých střeleckých příležitostí (ty nejlepší měl Segmüller), ale nedokázala je proměnit. Slovan bez Jokla, Medvidě a Gögha se zcela spokojil s těsnou prohrou, která pro něj znamená naději pro bratislavskou odvetu.
  Nejlepšími hráči Slavie byli Mareš, Luža a Jebavý, u Slovanu Vencel, Pivarník a Ondruš.

Rozhodčí: Princ

Diváci: 5.000

Trenér: J. Jareš
(Rudé právo, 22. června 1974)

Slovan Bratislava - Slavia
1 : 0 (0 : 0), na penalty 4:3

Datum: 25. června 1974, Bratislava, Tehelné pole
Fotbalisté Slovanu s trofejemi v rukou.

Utkání: Československý pohár, finále, odveta

Sestava: Stárek - Biroš, Mareš (Zakopal), Grospič (Cipro), Smolík, Luža, Jebavý, Klimeš, F. Veselý, Segmüler, D. Herda

Branky: ?. Ján Čapkovič z pen. 1:0

Průběh: Včerejší finálový zápas Čs. poháru v kopané hraný v Bratislavě na hřišti Slovanu měl dramatický závěr. Po prvém zápase minulý týden, který Slavia dome jen těsně vyhrála, domácí v odvetě v normálním čase dokázali skóre pouze vyrovnat Jánem Čapkovičem. Ani v nastavení se žádnému z mužstev nepodařilo zvrátit výsledek na svoji stranu, ač domácí měli čtyři vyložené brankové příležitosti. Potom přišly na řadu pokutové kopy, kdy o vítězi rozhodla až pátá série. První dva aktéři na obou stranách proměnili, nejprve zahodil Bizoň, kterému Stárek střelu vyrazil, potom Lužovu střelu zase kryl Vencel a dovršil to František Veselý, který střelil míč do břevna.
  Hra samotná nebyla pro oko diváka líbivá. Mnoho zbytečných faulů a obě mužstva hrála dost opatrnicky. Slávisté začali náporem, ale zastavil je pokutový kop, který dosti nepřesný rozhodčí Jelínek přísně odpískal. Slovan získal vedení, uklidnil se, a přestože Slavia až do konce zápasu dávala do hry všechen svůj um, s přibývajícími minutami jí ubývalo sil. V prvém poločase se dlouho nemohl najít Segmüller, ani Veselému hra nešla, měnil místa, ale nebylo to nic platné. Několik pěkných šancí na obou stranách zastavili buď obránci, nebo brankáři. Gólových šancí však přesto bylo na obou stranách dost.
  U Slavie to v některých momentech připomínalo strach, že by mohli dát branku, pár metrů před brankou soupeře ještě přihrávali míč spoluhráči, ačkoliv mohli klidně vystřelit. Domácí naopak stříleli dost často, ale zase měli smůlu. Stárka nepřekonali. U domácích se líbili v útoku Ján Čapkovič, Švehlík, jehož úniky po křídle dělaly zadákům dost starostí, zahrál Pivarník, Medviď a jistá byla obrana. U Slavia tentokrát zahrál slaběji Veselý a Segmüller, nejlepší byl Klimeš, který běhal po celé ploše hřiště, dobře hrála středová trojice a své si uhrála i obrana v čele se Stárkem. Kazem zápasu bylo zranění Mareše a Grospiče a do rámce již zmíněného nepodařeného finále zapadl i výkon rozhodčího Jelínka, jehož některá rozhodnutí byla nepřesná, hlavně dosti přísně byl odpískán pokutový kop, když předtím tvrdší zákrok zůstal nepotrestán.
  Za celkem slušného počasí sledovalo odvetné finálové utkání asi 10 000 diváků.
  Penalty: D. Herda, Masný, Cipro, ?, Segmüller, Bizoň (nedal), Luža (nedal), Ján Čapkovič, F. Veselý (nedal), Zlocha

Rozhodčí: Jelínek

Diváci: 6.000 (10.000 ?)
(Rudé právo, 26. června 1974 // www.skslovan.com)

Malmö FF - Slavia
3 : 2 (3 : 0)

Datum: 29. června 1974, Malmö

Utkání: Interpohár, 1. kolo

Sestava: Segmüller, Herda, Jebavý, Veselý

Branky: Helms 2, Linqvist - 61. Segmüller 3:1, 75. Herda 3:2

Průběh: Slávistům se nevydařil vstup do letošního ročníku Interpoháru v kopané. Na hřišti druhého týmu švédského mistrovství Malmö FF se nechali překvapit nástupem domácích a ve 20. minutě prohrávali 0:2. Do konce poločasu se jim mnoho nedařilo a smůlu dovršil Luža, který přihrával malou domů, kterou zachytil Helms a zaznamenal třetí gól.
  Teprve po přestávce se hra Slavie diametrálně zlepšila, měla jasnou převahu, ale nejlepší příležitosti Segmüller, Veselý a Jebavý neproměnili. Jednou trefili i tyč. Výsledkem velkého úsilí byly branky Segmüllera v 61. min. a Herdy v 75. min. Za domácí vstřelil dvě branky Helms a jednu Linqvist.

Rozhodčí: ?

Diváci: 2.000

Trenér: ?
(Rudé právo, 1. července 1974)

FK Austria-WAC Elementar Wien - Slavia
2 : 3

Datum: 7. července 1974, Vídeň

Utkání: Interpohár, 2. kolo


Slavia - AC Saint-Étienne
3 : 0 (1 : 0)

Datum: 13. července 1974, Praha, Eden
Fotograf RP E. Uher zachytil jeden z rušných okamžiků
před brankou francouzského mužstva.

Utkání: Interpohár, 3. kolo

Sestava: Segmüller (?. P. Herda), D. Herda, Klimeš

Branky: ?. Klimeš 1:0, 71. D. Herda 2:0, 81. P. Herda 3:0

Průběh: Utkání mělo dobrou úroveň, hosté byli Slavii rovnocenným soupeřem. Domácí teprve v závěru se prosadili střelecky. Francouzské mužstvo hrálo rychlou kopanou, Slavia, která se ujala už ve 14. minutě vedení, polevila a zapnula naplno až v závěrečné třetině zápasu. Útočníci si vytvořili několik šancí. Autorem vedoucí branky Slavie byl Klimeš, druhou zaznamenal v 71. minutě Dušan Herda z pokutového kopu a o 10 minutě později vstřelil Peter Herda, který vystřídal Segmüllera, třetí úspěch Slavie.

Rozhodčí: Kopcio

Diváci: 3.000

Trenér: ?
(Rudé právo, 15. července 1974)

Slavia - Malmö FF
3 : 0 (0 : 0)

Datum: 20. července 1974, Praha

Utkání: Interpohár, 4. kolo

Sestava: Stárek (?. Jebavý) - Jebavý, D. Herda, Veselý, Lubas

Branky: 54. D. Herda 1:0, 62. Lubas 2:0, 84. Lubas 3:0

Průběh: Utkání se hrálo za mírného deště a v prvním poločase nepřineslo pohlednou kopanou. Hra se pohybovala převážně ve středu hřiště. Hráči obou mužstev si vypracovali jen málo brankových příležitostí. Po změně stran se obraz na hřišti změnil. Domácí viditelně přidali, zpřesnili přihrávky a výsledkem byla branka D. Herdy po centru Veselého. Slavia nadále útočila a ze svého tlaku vytěžila další dvě branky nováčkem Lubasem. Ke konci utkání se zranil brankář Stárek a do branky nastoupil hráč z pole Jebavý, protože domácí neměli náhradního brankáře. Červenobílí v této chvíli ovšem plně kontrolovali hru a nedovolili švédským útočníkům ohrozit branku.

Rozhodčí: Kopcio

Diváci: 3.500

Trenér: ?
(Rudé právo, 22. července 1974)

AC Saint-Étienne - Slavia
2 : 1 (0 : 0)

Datum: 24. července 1974, Saint-Étienne

Utkání: Interpohár, 5. kolo

Sestava: Lubas

Branky: 45. Lubas 0:1, 47. Lopez 1:1, 59. Triantafilos 2:1

Průběh: Slavia v Interpoháru v St. Étienne vedla po prvním poločase 1:0. Branku vstřelil po souhře celé útočné řady Lubas v 45. min., po přestávce vyrovnal v 47. min. Lopez po přihrávce Revelliho, vítěznou branku AS St. Étienne vstřelil o 12 minutě později Triantafilos. Zápas se hrál na velmi dobře připraveném hřišti a za stálé převahy domácího celku.

Rozhodčí: Vigliari

Diváci: 6.744

Trenér: ?
(Rudé právo, 26. července 1974)

Slavia - FK Austria-WAC Elementar Wien
0 : 1 (0 : 0)

Datum: 27. července 1974, Praha

Utkání: Interpohár, 6. kolo

Sestava: Zlámal - Biroš, Luža, Grospič (?. Ondrášek), Smolík - Jebavý, Lubas, P. Herda - Zvonič (?. Cipro), Segmüller, D. Herda

Branky: 61. Morales 0:1

Průběh: V závěrečném střetnutí Interpoháru
Nejlepší útočník domácích Segmüller.
Ale ani jemu se nepodařilo obranu a brankáře Austrie překonat.
nedokázala Slavia opakovat své dobré výkony z předcházejících utkání hraných na
Konečná tabulka 3. skupiny
domácím hřišti. Slávisté sice dobře začali, v prvním poločase si připravili několik dobrých brankových příležitostí, ale výborný brankář Austrie Baumgartner byl vždy na místě. Nejblíže ke vstřelení branky měli slávisté ve 30. minutě, když rozhodčí Junek za faul na Herdu nařídil pokutový kop. D. Herda ho sám prováděl, ale jeho umístěnou, ne však příliš prudkou ránu brankář Baumgartner kryl.
  Po přestávce pokračovalo utkání ve volném, nevzrušujícím tempu, domácí si udržovali dále převahu, ale jejich statická a pomalá hra neměla naději na úspěch. Řídké útoky vídeňských fotbalistů byly rychlejší a tím nebezpečnější. Zejména Kögelberger dělal zadákům Slavie dost starostí. Jedinou branku zápasu vstřelil v 61. minutě po sólové akci střední útočník Austrie Morales.

Rozhodčí: Junek

Diváci: 300

Trenér: ?
(Rudé právo, 29. července 1974)Český Lev Neštěmice - Slavia
1 : 5 (0 : 2)

Datum: 6. srpna 1974, Neštěmice

Utkání: přátelské

Sestava: ?

Branky: ?

Průběh: ?

Rozhodčí: ?

Diváci: ?

Trenér: ?

Poznámky: Slavia byla toho léta na soustředění na ligovou soutěž v Ústí nad Labem. Činovníkům Neštěmic se podařilo zajistit s ní sehrání přátelského utkání.
(www.fknestemice.cz/)Slavia - TJ Tatra Smíchov
3 : 0

Datum: 10. srpna 1974, Praha, Eden
Bouška střílí první branku utkání.

Utkání: přátelské

Sestava: Bouška, Grospič, Segmüller

Branky: ?. Bouška 1:0, ?. Segmüller 2:0, ?. ? 3:0

Průběh: První branku vstřelil Bouška krytý Jarolímkem, druhou po střele Grospiče dorazil do branky Segmüller.

Rozhodčí: ?

Diváci: ?

Trenér: ?

Poznámky: Zřejmě poprvé se hrálo pod nový reflektory v Edenu.
(Rudé právo, 12. srpna 1974)Slavia - ČAFC Praha
6 : 1 (1 : 0)

Datum: 14. srpna 1974, Praha, Eden

Utkání: přátelské

Sestava: Veselý, Segmüller, Jebavý, Herda

Branky: Veselý 2, Segmüller 2, Jebavý, Herda

Průběh: ?

Rozhodčí: ?

Diváci: ?

Trenér: ?
(Rudé právo, 15. srpna 1974)

Slavia - TJ Zbrojovka Brno
1 : 1 (0 : 1)

Datum: 18. srpna 1974, Praha, Eden

Utkání: 1. liga 1974/75, 1. kolo

Sestava: Lubas, Segmüller, Jebavý, Veselý, Herda

Branky: 21. Hamár 0:1, 80. Lubas 1:1

Průběh: Ligová premiéra pod reflektory se domácím příliš nevydařila. Dělba bodů je zaslouženým úspěchem hostí, kteří překvapili výbornou kondicí a rychlým protiútokem. Slávisté začali s chutí a v prvních minutách si vytvořili územní převahu. Brno útočilo jen ojediněle, ale rychlé akce tažené po křídlech byly dost nebezpečné. Po jedné z nich vstřelil ve 21. minutě Hamár hlavou vedoucí branku. V tom okamžiku dopadly na trávník první kapky deště. Postupně se zhoršující terén lépe vyhovoval obranné hře Brněnských, kteří někdy zastavovali útočníky domácích nevybíravým způsobem. To platí o zákroku Hamříka na Veselého, který postupoval sám na branku Brna a byl zastaven doslova ragbyovým způsobem, rukama. Do konce zápasu „nasbírala” obrana Brna čtyři žluté karty.
  Po změně stran se opět Slavia snažila o vyrovnání, ale tyto pokusy byly příliš uspěchané a křečovité, hře chyběl ucelený systém. Teprve deset minut před koncem, okamžik poté, co Segmüller nastřelil břevno, vyrovnal Lubas. Pak tlak domácích ještě zesílil, ale jeho hubeným výsledkem bylo jen další nastřelené břevno v poslední minutě Jebavým.
  Ligový nováček rozhodčí Christov ukázal žluté karty Hamárovi, Hamříkovi, Laukovi a Pospíšilovi z Brna a Herdovi ze Slavie.

Rozhodčí: Christov

Diváci: 10.000

Trenér: ?
(Rudé právo, 19. srpna 1974 // Rudé právo, 20. srpna 1974)

TJ Baník Ostrava OKD - Slavia
1 : 0 (1 : 0)

Datum: 21. srpna 1974, Ostrava

Utkání: 1. liga 1974/75, 2. kolo

Sestava: Jebavý, Biroš (78. Bouška), Lubas (62. Ondrášek)

Branky: 11. Špaček 1:0

Průběh: Ostravští diváci neviděli velký fotbal. Byl to urputný, fair vedený boj o body. Obě mužstva na jaře čeřila hladinu naší ligové špičky, ale podzimní úvod je nezastihl v nejlepší pohodě. Slavii chyběli Luža a především Klimeš, jehož absence byla až příliš citelná. Trenér Pospíchal postrádal dokonce pět hráčů základního kádru Ostravy - ke Klementovi, Ryglovi, Hudečkovi a Kvasnicovi přibyl ještě v Košicích zraněný Albrecht.
  První poločas byl ve znamení převahy domácích. Slavia se jen dvakrát dostala před branku domácích. Dobré kombinační akce domácích zakládali zejména Tondra s Mičkou. Ve druhé půli slávisté sice hru vyrovnali, ale gólovou šanci si nevypracovali.
  U domácích výborně zahrály zadní řady, v poli Mička, Tondra a Slaný. U Slavie byla rovněž obranná čtveřice lepší než ostatní řady, z nichž lze pochválit jen Jebavého. V 62. min. u Slavie zraněného Lubase vystřídal Ondrášek, v 78. min. Biroše střídal Bouška. U domácích Slaného vyměnil v 81. min. Svatoňovský.

Rozhodčí: Košár

Diváci: 16.000

Trenér: ?
(Rudé právo, 22. srpna 1974)

Torino Calcio - Slavia
1 : 0

Datum: 25. srpna 1974, Itálie, Torino

Utkání: přátelské

Sestava: ?

Branky: ?. Santin 1:0

Průběh: V italském Turínu podlehli v neděli večer fotbalisté pražské Slavie v přátelském utkání domácímu týmu 1:0. Přes porážku měli slávisté značnou převahu, o čemž svědčí poměr rohů 1:12 v jejich prospěch. Jedinou branku vstřelil Santin.

Rozhodčí: ?

Diváci: 25.000

Trenér: ?
(Rudé právo, 27. srpna 1974)

Slavia - Slovan CHZJD Bratislava
2 : 0 (1 : 0)

Datum: 27. srpna 1974, Praha, Eden
Veselý v souboji s Ondrušem.

Utkání: 1. liga 1974/75, 3. kolo

Sestava: Stárek - Klimeš, Biroš, Veselý, Herda, Peclinovský

Branky: 21. Klimeš 1:0, 31. Veselý 2:0

Průběh: Na těžkém terénu a za stálého deště nechal mistr ligy v Praze další dva body. A nutno říci, že prohrál zcela zaslouženě. Předváděl v Edenu místy pohledný, technický fotbal, ale jeho hráči dali do hry málo srdce. Slávisté se pustili do zápasu se zápalem. Hned v úvodu nastřelil Biroš tyč a později přišly i branky. První vstřelil ve 21. minutě Klimeš po nepřímém trestném kopu, druhou připojil Veselý o deset minut později po chybě Vencela, který jen slabě vyrazil střelu Jebavého. Teprve po přestávce, a zejména v závěru, kdy se unavila středová trojice Slavie, převzali hosté zásluhou Ondruše a Medvidě iniciativu. Spolehlivou obranu domácích, v níž úspěšně debutoval Peclinovský, a výborného Stárka v brance se jim však překonat nepodařilo.
  Rozhodčímu Princovi se utkání příliš nevydařilo. Napomenul Herdu, Klimeše a Vencla, jehož faul na Veselého si však zasluhoval tvrdší potrestání.

Rozhodčí: Princ

Diváci: 7.000

Trenér: ?
(slavia.cz // www.sportovninoviny.cz)

Bohemians Praha - Slavia
1 : 1 (1 : 0)

Datum: 31. srpna 1974, Praha
Snímek E. Uhra zachycuje nebezpečnou situaci před brankou Bohemians.
Herda, tísněn Králíčkem vystřelil na branku Bohemians. Kozinka se vrhl
po míči, ale ten šel vedle branky.

Utkání: 1. liga 1974/75, 3. kolo

Sestava: Stárek - Klimeš, Mareš, Smolík, Segmüller, Herda

Branky: 32. Knebort 1:0, 59. Herda 1:1

Průběh: Kdo očekával, že vršovické derby přinese velký fotbal, byl zklamán. Ve hře obou mužstev bylo od první minuty zbytečně mnoho nervozity a ta se projevovala v nepřesnosti při přihrávkách i při střelbě, v neúměrném množství nedovolených zákroků, a tak pěkných plynulých akcí viděli diváci jen poskrovnu. Obě mužstva lépe bránila, než útočila - i když i obrany měly svá zranitelná místa (Valent) - a nebýt rozhodčího Holana, neviděli by diváci ani gól. Rozhodčí totiž ve 32. minutě nařídil proti Slavii penaltu za zákrok Smolíka na Ivančíka, a protože výčitky svědomí mu zřejmě nedaly klidu, zjevil se u v 59. min. i faul na Herdu a odpískal penaltu také proti Bohemians. Knebort i Herda pokutové kopy bezpečně proměnili. Kromě těchto dvou gólů měl v úvodu dvě šance Segmüller, později se Panenkova bomba odrazila od tyče Stárkovi branky.
  Domácí mužstvo nastoupilo s Packertem v obraně, Prokešem ve středové řadě a Knebortem v útoku, Slavia v sestavě z posledních kol, tedy i s Marešem a Segmüllerem, nad jehož startem visel otazník. Rozhodčí Holan dobře začal, hned v první minutě napomenul Klimeše, později ukázal žluté karty ještě Vejvodovi, Ciprovi, Panenkovi (vše za fauly) a Smolíkovi (úmyslné hraní rukou), s přibývajícími minutami však jeho výkon viditelně klesal.

Rozhodčí: Holan

Diváci: 15.000

Trenér: ?
(Rudé právo, 2. září 1974)

Slavia - AC Nitra
2 : 0 (1 : 0)

Datum: 4. září 1974, Praha

Utkání: 1. liga 1974/75, 4. kolo

Sestava: Segmüller, Veselý, Jebavý, Herda

Branky: 38. Herda 1:0, 80. Segmüller 2:0

Průběh: Slavia měla velkou územní převahu, kterou vyjádřila v prvním poločase devíti rohy. Vytrvale útočila v celé formaci, zatímco u Nitranských číhal na svou příležitost většinou jen všudybyl Ternényi. Nitranský brankář Szabó zachytal velmi dobře. Jedinou chybu učinil ve 38. minutě, kdy na levé čáře šestnáctky mu vypadl míč z rukou. Rychle se vracel dobranky, Herda ho ale pohotově a vtipně přehodil. V 61. min. měl vyloženou příležitost Jebavý, ale jeho hlavičku Szabó vyrazil. Když už se zdálo, že nezměrné úsilí hostů vyzní naprázdno, a že se hostům podaří snad i vyrovnat, v 80. minutě Segmüller z bezprostřední blízkosti zasunul do nitranské branky ideální Veselého přihrávku.

Rozhodčí: Sirovátka

Diváci: 15.000

Trenér: ?
(Rudé právo, 5. září 1974)

Škoda Plzeň - Slavia
1 : 0 (1 : 0)

Datum: 7. září 1974, Plzeň

Utkání: 1. liga 1974/75, 6. kolo

Sestava: sestava

Branky: 18. Štrunc 1:0

Průběh: Jediná branka Štrunce v 18. minutě po perfektně zahraném trestném kopu Michákem rozhodla sobotní ligové utkání domácí Škodovky s pražskou Slavií v Plzni. V rychle hraném utkání, bohatém na dramatické momenty před oběma brankami, zklamali střelci obou týmů. Překvapilo to především u hostí, kterým trenér Jareš nakonec vyměnil obě střelecké opory. Nejprve Veselého za Ondráška a pak i Segmüllera za Boušku. Ale ani tyto změny výsledek nezvrátily. Plzeňští důslednou osobní obranou po celé ploše hřiště dovedli narušovat slávistické skce už v zárodku.
  Před návštěvou 14 000 diváků řídil dobře rozhodčí Klačanský z Bratislavy.

Rozhodčí: Klačanský

Diváci: 14.000

Trenér: Jareš
(Rudé právo, 9. září 1974)

Slavia - FC Carl Zeiss Jena
1 : 0 (0 : 0)

Datum: 18. září 1974, Praha, Eden

Utkání: Pohár vítězů pohárů, 1. kolo

Sestava: Stárek - Biroš, Mareš, Peclinovský, Smolík - Jebavý (75. Bouška), Cipro, Klimeš - Veselý (62. Grospič), Segmüler, D. Herda

Branky: 90. D. Herda 1:0

Průběh: „Slávie bojovala”, ozývaly se hlasy z tribuny v Edenu, ale bojovnost byla poslední vlastnost, která by fotbalistům v červenobílých dresech při jejich vstupu do
Segi střílí vítězný gól. V odvetě v Německu
však Slavia prohrála stejným rozdílem a
na penalty podlehla 2:3.
Poháru vítězů chyběla. Slávisté dřeli od první do 90. minuty a právě v posledních vteřinách zápasu bylo jejich úsilí korunováno jediným a vítězným gólem.
  Jednobrankové vítězství bylo maximem slávistických možností, fotbalisté z Jeny se čtyřmi reprezentanty NDR (chyběl zraněný Ducke) potvrdili pověst, která je předcházela. Předčili slávisty v rychlosti, v lepším pohybu, což se očekávalo, ale také v technice a fotbalovém myšlení, což překvapilo. Hráli od první minuty těsnou osobní obranu, která dělala slávistům značné potíže a proti níž se marně snažili prosadit. Pouze Mareš a chvílemi Smolík byli volní a těm nezbývalo nic jiného než posílat stereotypně vysoké míče do pokutového území Jeny, kde se stávaly kořistí Steina a Weiseho, kteří ve hře hlavou předčili slávistické útočníky. A tak brankář Jeny Grapenthin musel zasahovat jen při centrech z křídel a střelách z dálky. Hosté dirigovaní ve středu hřiště výborným Irmscherem podnikali jen řídké, ale nebezpečné útoky. Připravili si i gólovou šanci, pravý obránce Brauer, jeden z nejlepších hráčů na hřišti, však minul ve vyloženém postavení míč.
  Po přestávce Slavia zvýšila svůj tlak, hosté zabezpečovali především obranu a vpředu nechávali vysunutého jen Sengewalda. Velký nápor Slavie však skončil znovu většinou na hlavách zadáků Jeny. Teprve v poslední minutě po přihrávce Boušky, který vystřídal Jebavého, vstřelil Herda pohotový vítězný gól. K nejlepším hráčům Slavie patřili Stárek, Biroš, Mareš a Cipro.

Rozhodčí: György Müncz (Maďarsko)

Diváci: 7.207 (12.000 ?)

Trenér: J. Jareš

Poznámky: Soupeřem Slavie je jeden z nejlepších týmů NDR za poslední roky (3 tituly, 3x druzí, 3x vítězní v národním poháru), sedm hráčů Jeny hrálo na MS 1974, kapitán Bransch ale z týmu odešel. Klub již patnáct let pravidelně hraje evropské poháry, v roce ´62 dokonce semifinále PVP, v ´70 čtvrtfinále
Jan Mareš.
Veletržního poháru. Na štítě zůstali třeba Ajax, Cagliari, Dózsa, Sporting Lisabon či CZ Beograd. V poslední sezóně skončila Jena druhá, kvůli prohře v posledním kole ligy. Nyní je opět výtečná a drží se v popředí tabulky. Slavia Praha má za sebou náročné léto. Po finále Československého poháru se Slovanem Bratislava měla jen tři dny dovolenou, pak začala opět příprava a Interpohár. V lize má již za sebou 7 kol a po poslední výhře nad Jabloncem 2:0 je na 3. místě s bilancí 3-2-2 a 8 body.
  Funkcionář Komárek k losu říká: „Mužstvo CZ je silné a tvrdé, osobně jsem si přál lehčího soupeře. Ale uděláme všechno, abychom postoupili.”
  Pohárovou premiéru má nově vybudované osvětlení v Edenu a atmosféra je vůbec sváteční. Slavia hraje se soupeřem v prvním poločase jen vyrovnanou partii. Jena je dokonce o něco aktivnější a kontroluje hru. Hned v 1. vyráží Stárek Irmscherovu střelu, v 5. na druhé straně střílí Veselý, brzy na to centruje Herda, ale bez využití. V 15. úspěšně čelí trestnému kopu Vogela Stárek. Šance jsou i nadále, ve 26. pálí Cipro, v 31. bombou Klimeš zasahuje Göhra. V 35. exceluje proti dvěma těžkým střelám soupeře Stárek. Slavia během první půle postupně nervózní, záloze se nedaří převzít otěže utkání. Naproti tomu je soupeř rychlejší a nažhavenější. Navíc perfektně poziční. Slávisté zatím bojují spíše sami se sebou.
  Druhá půle přináší velkou ofenzívu Slavie. Nejprve v 53. tlumí pumelici Peclinovského brankář, pak přichází zásadní střídání. Napravo se za Veselého přesunuje Cipro a jeho ve středu nahrazuje Grospič. Tlak ještě zesiluje příchodem Boušky. Hosté jsou doslova přišpendleni na své půli a v tomto období hry mají jen dvě střely na branku. V defenzívě jsou ovšem bezchybní a neprostupní. Slávisté se navíc tlačí hlavně středem. Z narůstajícího ofenzívního zoufalství se nakonec zrodil aspoň jeden gól: dnes excelentní Biroš vybojoval v obraně míč, dlouhý pas si převzal Cipro a hned přehodil na levou stranu. Tam je již D. Herda a ač tísněn, míří přesně pod břevno. Je 90. minuta, je to 1:0.
  980. mezinárodní utkání Slavie v její historii. V domácím mužstvu debutoval 17letý Peter Herda.
(Rudé právo, 19. září 1974 // ?)

Slavia - TJ LIAZ Jablonec nad Nisou
2 : 0 (2 : 0)

Datum: 14. září 1974, Praha, Eden
Takových situací, jako na snímku E. Uhera, bylo před jabloneckým brankářem
Voštou mnoho. I přes porážku však ligový nováček nezklamal.

Utkání: 1. liga 1974/75, 7. kolo

Sestava: Smolík, Jebavý, Biroš, Herda, Segmüller, Veselý

Branky: 19. Smolík 1:0, 22. Segmüller 2:0

Průběh: Jablonečtí fotbalisté už podruhé během krátké doby zanechali v Praze dobrý dojem. V sobotu večer pod vršovickými reflektory zahájili utkání naprosto bez respektu a v rychlém tempu. Slávisté nabízenou rukavici přijali, odpověděli rovněž velmi rychlou a důraznou hrou, a tak téměř 20 000 diváků vidělo v prvním poločase fotbal pěkné úrovně. Po počáteční vyrovnané čtvrthodině převzali domácí fotbalisté iniciativu a výsledkem jejich velmi dobrého výkonu byly dva góly v jablonecké síti. Autorem toho prvního, trochu kuriózního, byl v 19. minutě obránce Smolík, jehož dlouhý centr nezasáhl ani nabíhající Jebavý ani jablonecký brankář Vošta a míč si našel cestu do branky. Druhý, po rychle založeném útoku Jebavým a centru Veselého, vstřelil hlavou Segmüller (22. minuta).
  Po přestávce slávisté svému vysokému tempu podlehli, zejména středová trojice se po hodině vyčerpala, také útočníci přestali být nebezpeční a úroveň zápasu poklesla. Jablonečtí vydrželi se silami až do konce a v závěru, kdy domácím docházely síly, si připravili jedinou gólovou šanci.
  Slávisté vyhráli zaslouženě, působili fotbalovějším dojmem a z jejich mužstva nutno vyzdvihnout perfektní výkony Biroše a Jebavého. Jablonečtí fotbalisté zaslouží pochvalu za bojovnost i za to, že hráli po celý zápas otevřenou hru. K jejich nejlepším hráčům patřil Badín, který přikryl Herdu, Svoboda ve středové řadě a pohyblivý Štarch v útoku.
  Dobře řídil rozhodčí Christov.

Rozhodčí: Christov

Diváci: 20.000

Trenér: ?
(Rudé právo, 16. září 1974)

ZVL Žilina - Slavia
4 : 2 (2 : 2)

Datum: 28. září 1974, Žilina

Utkání: 1. liga 1974/75, 8. kolo

Sestava: Stárek - Segmüller, Biroš

Branky: 5. Slezák 1:0, 22. Segmüller 1:1, 23. Chobot 2:1, 38. Segmüller 2:2, 65. Beleš z pen. 3:2, 89. Slezák 4:2

Průběh: Vítězství žilinských fotbalistů bylo rehabilitací za vysokou prohru v jejich posledním prvoligovém utkání v Košicích. O výsledku zápasu rozhodli u Žilinských Slezák, který skóroval dvakrát (v 5. a 89. minutě), Chobot (23. min.) a Beleš (65. min.). Beleš dal gól z pokutového kopu za ruku Biroše. Oba úspěchy Slavie zaznamenal Segmüller (22. a 38. min.).
  Žlinský celek měl sice v průběhu utkání převahu, ale jeho hráčům chyběla rozvaha při zakončování akcí. Naproti tomu hosté dovedli těžit z chyb nejistě hrající obranné formace Žiliny v prvním poločase a zásluhou střelecké pohotovosti i vtipu vysunutého středního útočníka Segmüllera, který dokázal do přestávky dvakrát vyrovnat.
  Po změně stran, kdy nastoupil do obrany žilinského mužstva po roční přestávce Staškovan, získala tato formace jistotu a to se nakonec projevilo i na výsledku.
  Ačkoli domácí zvítězili dvoubrankovým rozdílem, projevili se v jejich hře některé nedostatky - nepřesná kombinace a neproduktivní střelba. Hosté, které čeká ve středu odvetné utkání Poháru držitelů pohárů v Jeně, se zaměřili více na obranu. Velmi dobrý výkon podal brankář Stárek.
  Před 3500 diváky rozhodoval Junek, který měl ulehčený úkol korektní hrou obou soupeřů.

Rozhodčí: Junek

Diváci: 3.500

Trenér: ?

(Rudé právo, 30. září 1974)

FC Carl Zeiss Jena - Slavia
1 : 0, na penalty 3:2

Datum: 2. října 1974, Německo (NDR), Jena

Utkání: Pohár vítězů pohárů, 1. kolo, odveta

Sestava: Stárek - Biroš (97. Ondráček), Mareš, Peclinovský, Smolík - Cipro, Jebavý, P. Herda - Veselý (118. Grospič), Segmüller, D. Herda

Branky: 30. Stein 1:0, penalty: Irmscher ne (0:0), D. Herda ano (0:1), Kurleweijt ano (1:1), Cipro ano (1:2), Schlutter ano (2:2), Segmüller ne (2:2), Duche ano (3:2), Jebavý ne (3:2), Weisse ne (3:2), P. Herda ne (3:2)

Průběh: Slavia se v přípravě věnovala nácviku bránění několika individualit soupeře. Jisté je, že do odvety nezasáhnou Klimeš se zlomenou nohou a Bouška konající vojen. cvičení. Drobné indispozice sužují Veselého a Grospiče, oba ale nastoupí. Debut čeká mladíka P. Herdu a v průběhu i Ondráčka. Jena ve svém 40. pohárovém utkání bude hrát bez zkušeného reprezentanta Vogela.
  Již v 1. min vysílá nováček P. Herda pas na Veselého, ten se dostává až k brankáři, ale místo přihrávky na vlevo volného Segmüllera střílí jen do náruče Grapethiena. Další úvod utkání pak ovládla nervozita. Rozhodčí navíc přísně pískal přihrané pády domacích a posiloval tak jejich tlak. Stárek odolával sebeprudším střelám ze všech pozic s klidem a jistotou. Sešívaná defenzíva je děravá, bezchybný je jen Biroš. Přitom obrana je jedinou a nutnou aktivitou sešívaných, za půli se téměř nedostávají. Jen Cipro vykazuje střeleckou aktivitu, když v 15. a pak ve 42. z dálky 20 m prověřuje domácího gólmana. Mezitím se ale zrodil gól domácích. Ve 30. Schumann tvrdě vypálil, Stárek s vypětím všech sil jen vyrazil a dorážce Steina už nebránil nikdo - 1:0.
  Na počátku 2. půle zahrozil hlavičkou Mareš, pak se slávisté zase na dlouhou dobu nemohli dostat z defenzívy. O brejky se snažili bratří Herdové, ale marně. Celkově byla hra na hřišti málo pohledná, rozkouskovaná a nervózní, nicméně vedena s obrovským zápalem a snahou. Ve finále létal do vápna Slavie jeden míč za druhým, ale obrana nechybovala. Co nezachytila ona, to kryl bezpečně Stárek. Ať to byla šance sebevětší. Nakonec byl vysvobozením hvizd ukončující druhou půli. Ne však zápas.
  V prodloužení Stárkův brankářský výkon gradoval. Pochytal možné i nemožné. Prostě vše. Střelce přiváděl v beznaděj, fanoušky vedle toho i v úžas. Jena mobilizovala poslední síly a dala do snahy rozhodnout vše. Marně, Stárek nepovolil. I slavisté měli šanci - ve 108. Segmüller prováhal střelou vedle, i D. Herda mohl boj převážit gólem pro Slavii.
  Drama finišuje, po 120 min litého boje přichází penalty: 1. Stárek Irmscherovu kryje, navíc D. Herda proměňuje 0:1! 2. Kurleweijt i Cipro úspěšní - 1:2. 3. Štěstí se od Slavie odklání, Schlutter ano, Segmüller ne - 2:2! 4. Duche proměnil, Jebavý střílí do tyče - 3:2! 5. Stárek zachovává šanci, vychytal Weisseho. Jenže debutant P. Herda neproměňuje. Celkově na penalty 3:2 pro domácí a postup je jejich...
  Byl to parádní boj se vším všudy, Slavia prokázala (ač poprvé ve velkém poháru) velkou bojovnost. Perfektní byli všichni, ale ještě nad nimi Stárek s Birošem.

Rozhodčí: Anatolij Milčenko (Gruzie)

Diváci: 9.169 (12.000 ?)

Trenér: J. Jareš
(?)

Slavia - TŽ Třinec
1 : 1 (0 : 0)

Datum: 6. října 1974, Praha, Eden

Utkání: 1. liga 1974/75, 9. kolo

Sestava: Stárek - Biroš , Cipro, P. Herda, Luža, Segmüller, Grospič

Branky: 48. Melúch 0:1, 82. Luža 1:1

Průběh: Dvouhodinový urputný boj Slavie v Jeně zanechal na sobotním výkonu červenobílých své stopy. Slávisté nastoupili bez Mareše, Smolíka a Veselého, ale po delší době už opět s Lužou a nevyvinuli za celých devadesát minut na soupeře takový tlak jako v minulých zápasech na vlastním hřišti. Svůj podíl na tom měla ovšem i pozorná a v obraně důsledná hra Třince.
  K první velké příležitosti se dostal až ve 28. min. Dušan Herda po přihrávce svého bratra, ale jeho střelu zblízka Hadrava vyrazil nohou, potom Lužova hlavička minula těsně branku a minutu před přestávkou netrefil Segmüller ideální centr Grospičův. Třinečtí fotbalisté ohrožovali slávistickou branku většinou střelbou z dálky, ale Stárek byl vždy na místě.
  Hned v nástupu do druhého poločasu (48. min.) unikl po levé straně třinecký Zbončák a jeho přesnou přihrávku proměnil Melúch ve vedoucí gól. Dlouhé minuty se pak zdálo, že tento jediný gól rozhodne o vítězství Třince, protože slávistům viditelně docházely síly a jejich snaha o vyrovnání byla spíše zoufalá než cílevědomá. Nakonec se 6000 diváků vyrovnávací branky dočkalo. Padla osm minut před koncem z Lužovy hlavy po trestném kopu D. Herdy.
  Třinec měl svého nejlepšího hráče v obránci Pauříkovi, líbili se i Svoboda a Zbončák, u Slavie zaslouží pochvalu Stárek, Biroš, Cipro a Peter Herda. Rozhodčí Košár napomenul Zbončáka a Biroše.

Rozhodčí: Košár

Diváci: 6.000

Trenér: ?
(Rudé právo, 7. října 1974)TJ Dynamo České Budějovice - Slavia
2 : 4 (2 : 0)

Datum: 8. října 1974, České Budějovice

Utkání: Český pohár, 3. kolo

Sestava: Segmüller, P. Herda

Branky: Ziegler, ing. Novák - Segmüller 3. P. Herda

Průběh: ?

Rozhodčí: Holan

Diváci: 2.500

Trenér: ?
(Rudé právo, 9. října 1974)Slavia - Spartak Hradec Králové
4 : 1 (2 : 0)

Datum: 15. října 1974, Praha, Eden

Utkání: Český pohár, 4. kolo

Sestava: Jebavý, Veselý, D. Herda, Lubas

Branky: Jebavý, Veselý, D. Herda, Lubas

Průběh: ?

Rozhodčí: ?

Diváci: ?

Trenér: ?
(Rudé právo, 16. října 1974)

Inter Bratislava - Slavia
2 : 0 (2 : 0)

Datum: 18. října 1974, Bratislava

Utkání: 1. liga 1974/75, 10. kolo

Sestava: Stárek - Luža (46. Fr. Veselý), Segmüller, Peclinovský , Cipro

Branky: 13. Novotný 1:0, 42. Novotný 2:0

Průběh: V utkání se Slavií se ukázalo, jak velkou individualitou je Petráš, který je duší útočných akcí Interu. Slavia, která nastoupila do boje o body, se svým rozestavením i pojetím hry vlastně odevzdala do rukou osudu. I když zabezpečovala obranu až čtyřmi stopery, přece jen její obranný val nedokázal dlouho odolávat. Ve 13. min. se Novotný zbavil kličkou před pokutovým územím svého strážce a prudkou střelou překonal poprvé Stárka. Slavia spoléhala na vysunuté útočníky a měla ve 21. minutě příležitost vyrovnat Segmüllerem, ale jeho střelu vyrazil brankář Kovařík nohou. Potom opět hrál jen Inter a ve 42. min. dal druhý gól opět Novotný se skrumáže před brankou a znovu střelou z úhlu, proti níž byl Stárek také bezmocný. Do druhé části hry nastoupila Slavia bez Luži, jehož vystřídal Fr. Veselý, a na útočné hře hostí to bylo znát. Chyběla jim však koncovka. Několik šancí měl znovu Inter a i střela Segmüllera se jen se štěstím odrazila od tyče do Kovaříkových rukou. No, a to bylo vlastně všechno. Protože hra obou mužstev i výkon rozhodčího Živného musely zklamat všechny diváky.
  Slávisté tedy domácím fotbalistům jejich úlohu usnadnili. Nastoupili s Lužou ve středové řadě, zřejmě chtěli hrát systém 4-4-2 a mysleli především na obranu, ale jejich hra byla v zadních řadách chaotická a pouze dva vysunutí hráči vpředu neznamenali pro obranu Interu prakticky žádné nebezpečí. Teprve po přestávce, když hráli opět se třemi útočníky, se jejich výkon zlepšil.

Rozhodčí: Živný

Diváci: 2.500

Trenér: ?
(Rudé právo, 19. října 1974 // Rudé právo, 22. října 1974)

Slavia - Dukla Praha
1 : 0 (0 : 0)

Datum: 3. listopadu 1974, Praha

Utkání: 1. liga 1974/7511. kolo

Sestava: Veselý, Segmüller (46. P. Herda), Jebavý

Branky: 48. Jebavý 1:0

Průběh: Míč z kopačky Jebavého, který ve 48. minutě skončil v síti Viktorovy branky, byl vůbec první ranou slávistů přímo na branku Dukly. Rozhodl o těsném a poměrně šťastném vítězství červenobílých. Do té doby se ke střelbě dostal jen Veselý: dvě jeho pěkné rány přeletěly břevno. Také vojáci nedali Stárkovi v prvním poločase mnoho příležitostí vyniknout. Hráčům obou mužstev nechyběla bojovnost, i na těžkém terénu se hrálo rychle, ale většina dobře začínajících akcí skončila nepřesnou přihrávkou. Největší slabinou obou mužstev byla střelba.
  Po přestávce vystřídal u Slavie P. Herda Segmüllera a vnesl do útoku domácích více pohybu. S jeho příchodem se rozehrál Veselý, který bojoval s nebývalou chutí. Jinak ovšem obrany byly lepší než útočné řady, i když ta dukelský se zbytečným otálením s odkopem podepsala na jediné brance. Ve slávistické obraně dominoval Peclinovský, včera nejlepší hráč domácích, který dokonale přikryl Nehodu.
  Slávisté nastoupili bez Cipra, Dukla bez Fandela, ale poprvé s Bilským. Nejlepším hráčem vojáků byl Gajdůšek, který však mnohdy zbytečně držel míč.

Rozhodčí: Pouček

Diváci: 12.000

Trenér: ?
(Rudé právo, 4. listopadu 1974)

VSS Košice - Slavia
6 : 2 (3 : 2)

Datum: 8. listopadu 1974, Košice

Utkání: 1. liga 1974/75, 12. kolo

Sestava: Stárek (71. Zlámal) - Biroš , Mareš, Peclinovský, Smolík - Jebavý, Cipro, D. Herda (73. Segmüller) - Veselý, P. Herda, Lubas

Branky: 10. Strausz 1:0, 14. P. Herda 1:1, 24. Lubas 1:2, 31. Gallis 2:2, 42. Strausz 3:2, 53. Gallis 4:2, 65. Gallis 5:2, 84. Strausz 6:2

Průběh: Úvodní půlhodinka střetnutí vůbec nenasvědčovala tomu, že hosté si podobně jako pražská Sparta odnesou z Košic příděl gólů. Domácí začali za silné podpory větru tlakem, z něhož vytěžili vedoucí gól. První pěkná střela na branku VSS znamenala vedoucí gól. Po tomto úspěchu hostí brankáře domácích Švajlena nahradil Bomba, ale jeho slávisté do přestávky už neohrozili. Košičtí se rychle vzpamatovali z útlumu a ještě do poločasu se ujali vedení.
  Druhých 45 minut už bylo jasnou záležitostí domácích. Gallis si připsal další dva góly a dostal se do čela tabulky střelců.
  V celku domácích Hoholku v 83. minutě vystřídal Battanyi, v mužstvu Slavie Stárka v 71. min. Zlámal a Dušana Herdu v 72. min. Segmüller. Rozhodčí ukázal žlutou kartu Birošovi ze Slavie.

Rozhodčí: ing. Jursa

Diváci: 3.000

Trenér: ?
(Rudé právo, 9. listopadu 1974)

Slavia - Sparta
3 : 0 (2 : 0)

Datum: 17. listopadu 1974, Praha, Eden

Utkání: 1. liga 1974/75, 13. kolo
Na snímku vstřelil Pešice branku, rozhodčí ji ale pro postavení mimo hru
neuznal.

Sestava: Stárek - Biroš, Mareš, Peclinovský, B. Smolík - Jebavý, Luža , Cipro , F. Veselý , Čermák, Kotal; střídání Kára, Bartoň

Branky: 8. Mareš 1:0, 16. Segmüller 2:0, Jebavý 3:0

Průběh: Pět žlutých karet (F. Veselý za mávnutí rukou, Cipro, Luža - B. Veselý, Urban), dva odebrané průkazy instruktorem utkání (Kára a Melichar) a mnoho nečistých zákroků a nepěkných faulů, to je smutná bilance tradičního pražského derby. Podepsal se na ní i rozhodčí Hudec, kterému se toto utkání absolutně nevydařilo. Šestkrát přivolával nosítka, většina „zraněných” však za pár minut běhala čile po hřišti.
  A přitom začalo vše docela klidně a v dobrém fotbalovém tempu. Slávistům patřil úvod, F. Veselý a P. Herda pronikali lehce nepříliš jistou obranou Sparty a bylo to hlavně jejich zásluhou, že brzy vedli červenobílí už 2:0. V 8. minutě P. Herda nadzvedl hlavou kop z rohu a Mareš bez námahy vstřelil první gól, v 16. minutě po Smolíkově centru přihrál Veselý volnému Segmüllerovi a ten hlavou zvýšil na 2:0. Potom sparťané vyrovnali hru, Čermák přestřelil z vyložené pozice, Kotál nastřelil břevno. Ovšem i slávisté nevyužili řadu šancí.
  Do druhého poločasu nastupil Bartoň místo Kotála, brzy nato vystřídal Kára Pešiceho, ale výkon útočné řady Sparty se tím nijak nezlepšil. S přibývajícími minutami přibývaly i fauly, hráči si hleděli více soupeřových nohou než míče a každou chíli zůstal ležet někdo na trávníku. I za této situace si kupodivu oba týmy ještě připravily brankové příležitosti. Jebavý přehodil Kislingera, ale Chovanec vykopl míč z branky, na druhé straně Mareš vyhlavičkoval z brankové čáry ránu Jurkanina a střela B. Veselého skončila na břevně. Nakonec diváci třetí gól přece jen viděli. V poslední minutě prošel Jebavý obranou Sparty a z ostrého úhlu vtipně skóroval.
  Vítězství Slavie je zcela zasloužené, i když výše porážky je pro Spartu trochu krutá. K nejlepším hráčům Slavie patřili P. Herda, F. Veselý, Jebavý, Mareš a Smolík, Sparty Jurkanin a Čermák.

Rozhodčí: Hudec

Diváci: 25.000 (20.000 ?)

Trenér: J. Jareš
(Rudé právo, 18. listopadu 1974)

Slavia - Zbrojovka Brno
1 : 0 (0 : 0, 1 : 0)

Datum: 19. listopadu 1974, Praha, Eden

Utkání: Český pohár, čtvrtfinále

Sestava: Stárek - P. Herda, Segmüller (?. Bouška), Jebavý

Branky: 105. P. Herda 1:0

Průběh: Na čtvrtfinálové utkání Českého poháru se do Edenu přišlo v deštivém počasí podívat 2000 diváků. Viděli zápas průměrné úrovně, hraný na rozmoklém terénu, který se před brankami změnil v bahniště.
  Průběh hry byl vyrovnaný, i když blíže k vítězství měla stále Slavia. Brankář Hron musel v prvním poločase mnohokrát zasahovat. Ve 32. min. se dostal slalomem Jebavý za hranici šestnáctky, přihrál Segmüllerovi a ten tísněn obranou jen nastřelil brankáře. V 61. minutě Segmüller situaci zopakoval hlavou po přesném ventru Jebavého. Hosté měli rychlý start na míč, přesně přihrávali a předvedli chytrou kombinační hru řízenou Hrdličkou. Ve velkém vápně však byli málo důrazní a příliš váhali. Skvělou akci předvedl ve 27. minutě Kroupa. Běžel s míčem přes půl hřiště a jeho bombu Stárek jen s námahou vyrazil na roh. Dvacet minut před koncem Kroupa své sólo zopakoval, tentokrát ho však obrana domácích včas zbavila míče. Blížil se konec zápasu a trenér Jareš poslal do boje Boušku místo vyčerpaného Segmüllera, avšak uplynulo plných 90 minut a utkání skončilo bez branek.
  Už v 92. minutě trefil Jebavý z vyložené pozice padajícího Hrona a o osm minut později ze stejného místa, avšak z těžší pozice, vysoce přestřelil. Velká převaha Slavie byla korunována konečně ve 105. minutě umístěnou ranou Petra Herdy k tyči. Brno odpovědělo zoufalým náporem, který však už vyzněl naprázdno.

Rozhodčí: Časta

Diváci: 2.000

Trenér: ?
(Rudé právo, 20. listopadu 1974)

Slavia - Sklo Union Teplice
2 : 2 (1 : 2)

Datum: 23. listopadu 1974, Praha, Eden

Utkání: 1. liga 1974/75, 14. kolo
Po Ciprově centru a Jebavého hlavičce se objevil slávistický střední útočník Segmüller zcela
sám před teplickou brankou a brankář Sedláček byl proti jeho střele zcela bezmocný.

Sestava: Stárek - Luža (33. Lubas), P. Herda, Jebavý, Cipro, Fr. Veselý,

Branky: 12. Ženíšek 0:1, 32. Ženíšek 0:2, 41. Veselý 1:2, 66. Segmüller 2:2

Průběh: Když ve 32. minutě poslal teplický Ženíšek už podruhé míč do Stárkovy sítě, nevypadala situace pro Slavii neijak růžově. Tepličtí fotbalisté nastoupili na rozbahněný trávník bez Stratila (tři žluté karty) a slávisty tahle skutečnost zřejmě trochu ukolébala. Hráli staticky, obrana v čele se Stárkem nepůsobila nijak jistě, v útoku se vůbec nedařilo P. Herdovi, a tak tíha spočívala převážně na Jebavém a Ciprovi ve středové řadě. Jejich zásluhou měli domácí mírnou územní převahu, snažili se i střílet, ale jejich rány končily převážně v náručí dobrého brankáře Sedláčka. Tepličtí se na těžkém terénu lépe pohybovali, středová řada a v ní zejména Jirousek a Bičovský posílala dopředu rychlého Thorovského a Ženíška, který úspěšně zastoupil Stratila.
  Po druhé brance vystřídal Lubas ve středové řadě Slavie trochu těžkopádného Lužu, hra červenobílých se tím zrychlila, ale snížení jim nabídl až Melichar. Ztratil na polovině hřiště míč, Jebavý předvedl ukázkové sólo a Veselý ho korunoval brankou. To byl signál k náporu Slavie, který trval i po přestávce. Hosté začali příliš brzo, myslet jen na obranu a byli potrestáni vyrovnávací brankou. V závěru oběma mužstvům už viditelně docházely síly, hosté se spokojili s remízou a slávisté se už nedokázali vypnout k očekávanému závěru.

Rozhodčí: ing. Jursa

Diváci: 8.000

Trenér: ?
(Rudé právo, 25. listopadu 1974)

Spartak Trnava - Slavia
3 : 1 (1 : 0)

Datum: 30. listopadu 1974, Trnava

Utkání: 1. liga 1974/75, 15. kolo

Sestava: Zlámal - Segmüller (?. Veselý), Smolík (?. Ondrášek), Lubas, Mareš, Herda

Branky: Adamec 2, Kuna - Herda

Průběh: Fotbalisté Trnavy nastoupili k tomuto utkání s rozhodnutím získat oba body a měli od začátku zápasu převahu. Ani Slavia však nezůstávala v prvních 45 minutách nic dlužna. Teprve ve druhém poločase rozhodl o vítězství Trnavy zvýšený tlak na branku pražského mužstva a hlavně pak zlepšená střelba. Hráči Trnavy působili na těžkém terénu jistějším dojmem, byli rychlejší a přesněji kombinovali. Útok Slavie si vypracoval několik příležitostí, ale zejména Lubas a Mareš je nevyužili. U Slavie se nedařilo tentokrát brankáři Zlámalovi, který se dopustil chyby hlavně při druhé brance. Příliš nepomohly ani změny, když Veselý vystřídal Segmüllera a Ondrášek Smolíka. Třetí branka Trnavy padla v 90. minutě z pokutového kopu.

Rozhodčí: Wencel

Diváci: 6.000

Trenér: ?
(Rudé právo, 2. prosince 1974)

výběr New Yorku - Slavia
3 : 1 (2 : 0)

Datum: 22. prosince 1974, New York

Utkání: Zájezd do Střední Ameriky

Sestava: Bouška

Branky: 85. Bouška z pen.

Průběh: ?

Rozhodčí: ?

Diváci: 3.000

Trenér: ?
(Rudé právo, 24. prosince 1974)

CS Herediano - Slavia
1 : 1 (0 : 0)

Datum: 25. prosince 1974, San José, Kostarika

Utkání: Zájezd do Střední Ameriky, turnaj v San José

Sestava: Stárek - Fr. Veselý

Branky: ?. Veselý 0:1, ?. Montero 1:1

Průběh: Brankář Stárek kryl v prvním poločase pokutový kop.

Rozhodčí: sudi

Diváci: ?

Trenér: ?
(Rudé právo, 27. prosince 1974)

America Mexico - Slavia
0 : 2 (0 : 1)

Datum: prosinec 1974, San José, Kostarika

Utkání: Zájezd do Střední Ameriky, turnaj v San José

Sestava: Segmüller, Herda

Branky: Segmüller, Herda
(Rudé právo, 2. ledna 1975)