193219331934SC Fives de Lille - Slavia
2 : 2 (0 : 0)

Datum: 1. ledna 1933, Francie, Lille

Utkání: přátelské

Sestavy:

Lille:
Van den Putte, Černický, Sumin, Rödel, Eastman, Dubois, Liperati, Harkus, Laloin, Saint Pé, Menth
Slavia:
Plánička - Ženíšek, Fiala -Vodička, Šimperský, Jezbera - Junek, Joska, Svoboda, Puč, Hejma

Branky: 55. Harkus 1:0, 72. Saint Pé 2:0, 79. Joska 2:1, 89. Joska 2:2

Průběh: Slavia sehrála včera na svém tourné poslední zápas v Lille proti ligovému mužstvu SC Fivois, v jehož obrané hraje nyní přes protichůdné zprávy pražské býv. hráč červenobílých. Hosté měli tutéž sestavu jako v Paříži i v Bruselu, hráli tedy se Šimperským ve střelu útoku. Slavia měla neméně než 70 minut hru ve své moci, neustálo útočila, leč útok měl tentokráte smůlu ve střelbě. Slavia docílila 13 rohů. Tím jest naznačen skvělý výkon brankaře Fivois. Rovněž Černický v obraně podal proti svému bývalému mužstvu skvělou hru a dovedl zneškodniti celou řadu dobrých chancí Slavie.
   Domácí hráli v složení: Van den Putte, Černický, Sumin, Rödel, Eastman, Dubois, Liperati, Harkus, Laloin, Saint Pé, Menth.
  

Čtyři cizinci.

   Eastman a Harkus jsou Angličané. Menth Rakušan. Kromě brankáře a Černického podal skvělou hru zejména Eastman ve středu zálohy, také jeho krajan Harkus v útoku byl nejlepší. Saint Pé je nebezpečným střelcem franc. vojenského teamu, v němž hraje též Liperati. U Slavie hrála jistě obrana, která oběma brankám nemohla zabrániti. V záloze uplatnil se opět Šimperský přihráváním přízemních míčů. Útok nehrál sice špatně, zejména v poli dobře kombinoval, leč měl špatnou mušku a v brankáři domácích neodolatelnou překážku.
   Domácí ujali se v 55. min. vedení, když po kopu z rohu Angličan Harkus vstřelil prvý goal. Ve 72. min. Saint Pé zvýšil náskok na 2:0.
  

Střelcem Slavie byl Joska.

   Zaznamenal v 79. min. prvý goal. V 84. nin. neuznal mu rozhodčí vyrovnávací branky, která se mu pak povedla v 89. min. hry bez námitek.
   Zápasu přihlíželo 6000 diváků a řídil jej soudce Quitemeng. Výprava Slavie vrátí se ze svého zájezdu v úterý dne 3. t. m. v 18.30 hod. pařížským rychlíkem na Wilsonovo nádraží.

Rozhodčí: Quitemeng

Diváci: 6.000

Trenér: ? (???)

Poznámky:

(Národní listy, 2. ledna 1933 // Národní listy, 4. ledna 1933)Slavia - Teplitzer F. K.
2 : 2 (1 : 1)

Datum: 8. ledna 1932, Praha, Letná, hřiště Sparty

Utkání: Zimní turnaj profesionálů

Sestavy:

Slavia:
Plánička. Vodička, Fiala, Komárek, Čambal, Jezbera, Junek, Joska, Svoboda, Puč, Hejma
Teplitzer:
Berger, Schöbke, Náhlovský, Mizera, Pospíchal, Krčil, Rössler, Kovacsz, Kettner, Mildner, Zosel

Branky: 8. Junek 1:0, 10. Kovacs 1:1, 67. Kettner 1:2, 79. Hejma 2:2

Průběh: Včera pokračovali profesionálové na hřišti Sparty ve svém turnaji o Zimní pohár. Podivuhodný řád — nehraje se ani systémem „každý s každým“, ani vylučovacím — činí ze soutěže svépomocnou akci, která se daří. Včera za mživého chladna bylo na hřišti Sparty 8000 diváků; domníváme se, že nebyli nadšeni hrou, kterou uviděli. Velmi slabá Slavia byla ráda, že mohla splichtit zápas s jubilujícím Teplitzer FK., které sice hrálo lépe než ona, ale objektivně měřeno, nepodalo samo mimo obětavost a chuť hru zvláštní třídy. A při tom snad bylo mužstvo Teplitzer FK. ze včerejší čtveřice nejlepší. Sparta zvítězila nad Libní 8:1, ale její vítězství nebylo tak snadné a slavné. Do stavu 3:1 byla Libeň stále velmi vážným odpůrcem, pak náhle polevila záloha a na hosty se sesypal déšť branek. Je zajímavé, že brankář Libně Bělík do svého zraněni nejlepší muž na hřišti, tak polevil, že dvěma brankám Sparty trpné přihlížel.
  

Okolo plichty.

   Vítězství Teplitzer FK. nad Spartou, dobyté minulou neděli na hřišti Němců, mělo pro Prahu přichuť sensace. Ale včera se ukázalo v zápase TFK. se Slavii, jakou střízlivou příčinu t. zv. sensace mívají. Nebýt v brance Slavie Plánička a být střelci Němců pohotovější, četli jsme zde o vítězství TFK.
   Slavia nastoupila bez Ženíška a bez Šimperského, kteří oba jsou churaví. Jak chyběl obraně Ženíšek, tak chyběl včera záloze Šimperský, neboť Čambal není zdráv a nemohl proti rychlým třem vnitřním TFK. obstáti. V útoku vázla hra u Josky. Svoboda nastoupil s chutí, kterou mu uštěpační diváci brzo vzali. Nejlepšími lidmi Slavie byli Plánička, v záloze Jezbera, v útoku Puč a vedle něho Hejma. Junek byl isolován.
   Němci skvěle nahradili odchod Kreuze ve středu zálohy Pospichalem, který je velmi pohyblivý a umí dobře hráti hlavou. Tři vnitřní jsou dobře sehráni, křídla hrála rychle. Obrana dovedla včera obratné zakrýti slabiny. Mužstvo hraje velmi obětavě a tato vlastnost je též nejsilnější jeho zbraní, která dovede přemoci slavná jména.
  

Sestavy a hra.

   Slavia: Plánička. Vodička, Fiala, Komárek, Čambal, Jezbera, Junek, Joska, Svoboda, Puč, Hejma.
   Teplitzer FK: Berger, Schöbke, Náhlovský, Mizera, Pospíchal, Krčil, Rössler, Kovacsz, Kettner, Mildner, Zosel.
   Vedení ujala se Slavia v 8. min. z 12y za foul Schöbkeho. Autorem goalu byl Junek. Dvě minuty poté vyrovnal Teplitzer Kovacsem na 1:1. I dále byla hra vedena s mírnou převahou Teplic, které si ve druhé půli udržely mírnou převahu, ale před brankou nedovedly množství výhodných příležitostí proměniti. Teprve v 67. min. Kettner pěknou ranou získal Teplitzer vedení. V 73. min. vyloučen byl Svoboda pro kolisi se soudcem. V 79. min. Puč prohodil Hejmovi, který s pomocí Nahlovského vyrovnal na 2:2. Soudcoval Sůra.

Rozhodčí: Sůra

Diváci: 8.000

Trenér: ? (???)

Poznámky:

(Národní listy, 9. ledna 1933)Slavia - SK Kladno
3 : 2 (2 : 2)

Datum: 22. ledna 1933, Praha, Letná, hřiště Sparty

Utkání: Zimní turnaj profesionálů

Sestavy:

Slavia:
Plánička; Ženíšek, Fiala; Vodička, Čambal, Jezbera; Junek, Joska, Svoboda, Kopecký, Puč
Kladno:
Tichý; Nejedlý, Brož; Bouška, Kváča, Černý; Fišer, Klotz, Maier, Junek, Hromádka

Branky: 3. Kloz 0:1, 32. Svoboda 1:1, 32. Joska 2:1, 38. Kloz 2:2, 80. Joska 3:2

Průběh: V druhém zápase mělo Kladno jak ke konci prvé půle, tak zvláště v druhém čase značnou převahu. Že ji nevyjádřilo číselně, za to může býti Slavia vděčna Pláničkovi v brance a pak i střelecké smůle Kladenských.
   U Slavie byl, jak již řečeno, skvělý brankář. Obránci měli jen dobré momenty. V záloze se opětně zlepšil Čambal. Útok si zahrál jen v prvé půli a ke konci zápasu. Dobře hrál Svoboda a rovněž i pravá strana byla lepší levé. Kladno mělo dobrou obranu s Tichým a Nejedlým, záloha dobře podporovala útok a vydržela tempo po celý match. V útoku byl Klotz dobrým střelcem, Maier vůdcem útoku a Hromádka průbojným křídlem. Vedení ujalo se Kladno již ve 3. min. krásnou ranou Klotze pod břevno. Slavia vyrovnala v 32. min. Svobodou po nedorozumění v obraně Kladna. V 32. min. Joska dorazil míč, vypadnuvší Tichému z rukou, do sítě a získal Slavii vedení. Kladno vyrovnalo v 38. min. Klotzem. V druhém čase mělo Kladno více ze hry, ale Slavia získala v 80. min. Joskou vítězný goal. — Match řídil Culek, s nímž byla Slavia spokojenější než Kladno.

Rozhodčí: Culek

Diváci: 2.000

Trenér: ? (???)

Poznámky:

(Národní listy, 17. ledna 1933 // Národní listy, 18. ledna 1933 // Národní listy, 23. ledna 1933
Letem světem, 31. ledna 1933)Slavia - SK Viktoria Plzeň
4 : 2 (2 : 0)

Datum: 29. ledna 1932, Praha, Letná, hřiště Slavie

Utkání: Zimní turnaj profesionálů

Sestavy:

Slavia:
Plánička, Ženíšek, Fiala, Šimperský, Jezbera, Junek, Bradáč (?. Sobotka), Svoboda, Kopecký, Puč
(???)
Plzeň:
Jabornický, Protiva, Přibáň, Bešťák, Mizera, Názler, Rajniš, Mudra, (?. Kuželík), Bína, Hess, Vlček (?. Mudra)

Branky: 29. Bradáč 1:0, 35. Kopecký 2:0, 72. Svoboda 3:0, 75. Svoboda 4:0, 81. Hess 4:1, 85. Hess 4:2

Průběh: Turnaj ligových klubů o Zimní pohár měl včera na Slavii okolo zasněženého hřiště asi 3.000 diváků, kteří se sešli přes citelný mráz. V prvním zápase Slavia vedla už 4:0, když Plzeňští přidali a dvěma brankami snížili score. Slavie hrála bez Vodičky s Joskou v záloze a v útoku po delší době opět s Bradáčem.
   Ten byl však ve druhém čase vystřídán Sobotkou. — Rovněž Viktorie nastoupila na pravé spoji s novým mužem — Mudrou, který ve 30. min. byl vystřídán Kuželíkem. Jelikož ani jeho zařaděním se výkon Viktorie nezlepšil, nastoupil ve druhém čase opětně Mudra na levém křídle a na pravou spoj přešel Vlček.
   Slavia: Plánička, Ženíšek, Fiala, Šimperský, Jezbera, Junek, Bradáč (Sobotka), Svoboda, Kopecký, Puč.
   Viktoria: Jabornický, Protiva, Přibáň, Bešťák, Mizera, Názler, Rajniš, Mudra, (Vlček), Bína, Hess, Vlček (Mudra).
   U Slavie byl opět Plánička jistým brankářem, v obraně Ženíšek převyšoval Fialu, záloha podala uspokojivý výkon. V útoku líbil se nejvíce Svoboda a levá strana, pravá hrála slaběji.
   U Viktorie dobrá obrana měla zbytečně ostré zákroky. — V záloze Mizera brzo povolil. Nejlepším Názler. — V útoku vynikali Hess, Bína a Vlček, ve druhé půli na pravé spoji.
   Slavie byla hned na začátku útočnější, avšak rána Svobodova a poté i Pučova odrazily se od břevna. V 15. min. propásla Viktoria velkou chanci. V 29. min. Bradáč ostře střelil a Jabornický přes zásah nedovedl zaraziti. V 35. min. Kopecký ostrou točenou ranou zvýšil náskok Slavie na 2:0. V 52. min. ztrácejí plzeňští druhou příležitost. V 72. min. proměnil napadený Svoboda trestný kop asi ze 25 m sám v třetí goal. V 75. min. po chybě Přibáně unikl Junek, centruje a Svoboda ranou k tyči střílí čtvrtý goal Slavie. Viktoria se opět vzchopila a v 81. min. získal Hess z přihrání Vlčka prvou branku. V 85. min. Rajniš ostře střelil, Plánička míč odrazil, ale Hess hlavou dává druhý goal hostí.

Rozhodčí: ? (???)

Diváci: 3.000

Trenér: ? (???)

Poznámky:

(Národní listy, 30. ledna 1933)AC Sparta Praha - Slavia
3 : 4 (1 : 2)

Datum: 5. února 1933, Praha, Letná, hřiště Sparty

Utkání: Zimní turnaj profesionálů

Sestavy:

Sparta:
Klenovec (31. Ledvina) - Čtyřoký, Burger - Košťálek, Kreuz, Knobloch - Pelcner, Silný, Braine, Nejedlý, Kalocsay
Slavia:
Plánička - L. Ženíšek, Fiala - Joska, Šimperský, Jezbera - Junek, V. Bradáč, F. Svoboda, Vl. Kopecký, Puč

Branky: ?. Bradáč 0:1, ?. Silný 1:1, 56. Junek 1:2, 65. Silný 2:3, 67. Puč 2:4, 80. Silný 3:4 (???)

Průběh: Tak, jak polevily v Praze mrazy, tak polevila náhle též hra Sparty. Rudý favorit byl včera doma zase po dlouhé době zaslouženě poražen a výsledek vyzněl proň ještě těsněji než se podle hry slušelo. Forward Sparty, který v minulých zápasech se stěží dal na zmrzlé, kluzké půdě udržeti a vyráběl serie dvoumístných výsledků, se včera nemohl přizpůsobiti blátivé půdě, v níž se hráči po kotníky bořily. Lehčí lidé Slavie byli tu ve výhodě, které náležitě využili. Nejzajímavější skutečností však při tom je, že v řadách Slavie vynikl na tomto blátivém hřišti právě nejtěžší hráč mužstva Svoboda. Učinil ovšem veliký pokrok. Zanechal sobeckého probíjení a střílení, zanechal tvrdostí a různých rozkladů, pro které byl soudci, diváky a tiskem loni tak často kárán. Co to pro hráče a pro hru znamená, bylo včera dobře viděti při pokusu srovnávati výkon Brainův s výkonem Svobody.
   Braine nemá jistě menších schopností než Svoboda. Co z nich však včera ukázal? Zatím co Svoboda se během zápasu rozehrál k nejlepšímu výkonu v barvách svého mužstva a v poli vůbec, potýkal se Braine s Fialou, vykládal rozhodčímu sve bolesti, nepřišel do tempa a nevykonal pro své mužstvo nic. Nejedlý se proto nedostal do rovnováhy a Silný jen šťastným hattrickem se stal nejužitečnějším útočným hráčem rudých. Ostatně pozorovali to i diváci. Lidé, kteří Svobodovi nejsou příliš nakloněni, dali se nakonec strhnouti při jeho nezištných útocích k pochvale. Pro Svobodu a pro jeho mužstvo by bylo největším ziskem, kdyby hráč na nynější cestě vytrval. V Brainově počínání je též malé vysvětlení, proč Sparta včera nebyla lepší než Slavia.
  

Jak hráli ostatní?

   U Slavie hned vedle Svobody jest jedním dechem jmenovati Pláničku, který jistotou zastínil oba brankaře Sparty, Klenovce i později Ledvinu. Z obránců lépe hrál Fiala než Ženíšek. Jest však jisto, že rozhodnější soudce hry než p. Parpl byl by Fialu i Braina dávno před koncem hry poslal jak za drobné vzájemné a skryté šlapání na paty, tak za zjevné napadání do kabin. Záloha měla nejspolehlivějšího hráče v Šimperském, který z trojice nejlépe vydržel běhati v bezedném blátě. Jezbera se snažil, a nadělal Silnému i Pelcnerovi dosti starostí, Josku, který hraje v záloze jen z nouze, nelze přísně posuzovati. V útoku byly vedle Svobody individuální i kombinační výkony lepší na levé než na pravé straně. Kopecký a Puč by si však měli občas odpustit „šprýmy srostlých blíženců“ a přihrávati též do středu a dále napravo, aby útoky Slavie se staly nebezpečnější a náhlejší. Junek se lepší, jeho branka po přestávce byl záblesk hry, kterou ukazoval v dobách své lepší formy. Návrat k ní je ovšem z valné většiny otázkou pravé spojky.
  

Sparta hrála se dvěma brankáři.

   Klenovec ukázal brzo tolik nejistoty, že byl po druhé brance Slavie vystřídán Ledvinou. Obránci neměli na blátivém terénu tak jistý start jako obvykle a dávali brankáři i záloze těžší úkoly. Ze zálohy se nám nejlépe zamlouval Kreuz, který se slibně rozehrává v hráče, jehož Sparta na tomto místě má zapotřebí. Knobloch měl lepší výkon a ovšem též méně sehraný protějšek než Košťálek. O forvardu byla — pokud se týče středu — řeč již shora. Z křídel měl Kalocsay lepší terén a více rozhodnosti než obávaný Pelcner.
  

Předehra na hřišti a v kabině.

   Zatím co na hřišti II. prof. mužstvo dohrávalo svůj vítězný zápas s Libní (2:1, branky v druhé polovině za Spartu Sedláček a Komberec z 12y a za Libeň Myslivec z 12y), sháněli se v kabinách starostlivě po rozhodčím. Fante z Liberce nepřijel a po dlouhém jednání vyšel za mužstvy Parpl. Řídil zápas objektivně, zprvu přísně, potom však slevil tolik, že nevyloučil Fialu a Braina, ač k tomu měl právo i povinnost.
  

Nástup mužstev a hra.

   Slavia: Plánička; Fiala, Ženíšek; Joska, Šimperský, Jezbera; Junek, Bradáč, Svoboda, Kopecký, Puč.
   Sparta: Klenovec (od 31. min. Ledvina); Čtyřoký, Burger; Košťálek, Kreuz, Knobloch; Pelcner, Silný, Braine, Nejedlý, Kalocsay.
   Sparta měla slibný nástup. V 7. min. Plánička s velikou dávkou štěstí vyrazil robinsonádou ránu Pelcnera z goalu a Nejedlý střelil míč do outu po vzrušující přestřelce na lině. V 12. min. podniká Slavia nebezpečný výpad ze středu hřiště. Svoboda váhá se střelbou a Kopecký se leká vyběhnuvšího Klenovce, vedle něhož dává míč do outu. Hned v zápětí Slavia znovu útočí. Zase jsou Svoboda a Kopecký v díle. Krátké přehrání doprava a Bradáč střílí po zemi k tyči první goal Slavie. Sparta, jejíž forward z plané své převahy znervosněl, vyrovnává z offsidu. Kreuz přihrává za backy Silnému a ten, došed k brance, střílí vedle bezmocného Pláničky do sítě, zatím co rozhodčí pozoruje rozvaděné hráče v trestném území. V 30. min. napadá Burger Svobodu. Ten střílí trestný kop na branku. Klenovec odráží ránu, již Bradáč snadno vrací do sítě. Slavia vede 2:1 a Sparta mění brankáře. V 33. min. a 38. min odvrací Plánička zdatné rány Braina a Pelcnera. Sparta ze své převahy vytluče několik rohů a obléhá též po přestávce (Joska zbytečně atakuje Nejedlého). V 56. min. oklamal Junek Burgera i Čtyřokého a dochází až k 12y značce, odkud střílí nádhernou ranou třetí goal Slavie těsně k tyči právě když si ještě na opačném konci hřiště vyrovnávali Fiala a Braine své dloužky za zády rozhodčího. Oba neustali ani po výkopu ze středu. Rozhodčí se spokojil s napomínám a trestným kopem proti Fialovi. V 65. min. Kalocsay stáčí kop z rohu před branku. Braine podává Silnému, který doráží míč do sítě. Stav je 3:2 pro Slavii. Svoboda zdržuje se spíše v záloze. V 67. min. střílí z 25 m do břevna a brzo poté pomáhá Pučovi proniknouti za backy a střeliti čtvrtý goal Slavie. Sparta se rozehrává a Silný může v 80. min. snížiti náskok hostí na 4:3.

Rozhodčí: Parpl

Diváci: 12.000

Trenér: Josef Sloup „Štaplík”

Poznámky:

(Národní listy, 4. února 1933 // Národní listy, 6. února 1933)Slavia - SK Náchod
3 : 1 (3 : 0)

Datum: 12. února 1933, Praha, Letná, hřiště Slavie

Utkání: Zimní turnaj profesionálů

Sestavy:

Slavia:
Plánička - Pech, Fiala - Joska, Šimperský, Jezbera - Junek, Sobotka, Svoboda, Puč, Jiřička
Náchod:
Franc - Böhm, Kos - Šafr, Herynek, Dobeš - Stejskal, Janoušek, Sedlatschek, Kuchta, Sedlacsek (Bedrníček)

Branky: 10. Svoboda 1:0, 22. Sobotka 2:0, 23. Puč 3:0, 67. Kuchta 3:1

Průběh: Vítězství Slavie bylo hladké, ač po dobré hře v prvém čase očekávány byly po přestávce i další branky. Slabší hra zálohy, vědomí náskoku útočníků a hlavně výborná hra brankáře hostí tomu však nedovolily. I tak byl výkon domácího mužstva uspokojující vzhledem k těžkému terénu a dvěma debutantům, z nichž Pech napoprvé se líbil jistotou a klidem, kdežto Jiřička nestačil a odpadl úplně. Snad na lepším terénu podá lepší hru. Z ostatních dobrý byl Svoboda a Puč v útoku, Šimperský v záloze a Plánička.
   Slavia měla na hřišti mužstvo: Plánička; Pech, Fiala; Joska, Šimperský, Jezbera; Junek, Sobotka, Svoboda, Puč, Jiřička.
   Náchod nastoupil v sestavě: Franc; Böhm, Kos; Šafr, Herynek, Dobeš; Stejskal, Janoušek, Sedlatschek, Kuchta, Sedlacsek (Bedrníček). Toto mužstvo nebylo domácím nijak nebezpečné. Střední útočník selhal a obě křídla byly velké slabiny; jediný Kuchta byl podnikavý útočník. V záloze hrál dobře Šafr, zvláště když přešel do středu. V obraně velkou práci zastal Böhm a zvláště brankář, jehož zásluhou je poměrně malé score.
   Branky vstřelili domácí v 10. min. Svobodou pěknou ranou k tyči, pak Sobotka v 22. min. a v 23. min. Pučem ze Svobodova prohození. Často chybující soudce Kubík nařídil pak v 22. min. druhého času ukvapeně pokutový kop proti Slavií, když Kuchta při pronikáni na blátě upadl; týč hráč vstřelil z něho čestnou branku. Poměr rohů 10:2.

Rozhodčí: Kubík

Diváci: 12.000

Trenér: ? (???)

Poznámky:

(Národní listy, 9. února 1933 // Národní listy, 11. února 1933 // Národní listy, 13. února 1933)Slavia - SK Viktoria Žižkov
1 : 1 (0 : 1)

Datum: 19. února 1933, Praha, Letná, hřiště Sparty

Utkání: Zimní turnaj profesionálů

Sestavy:

Slavia:
Plánička, Ženíšek, Fiala, Vodička (Joska), Čambal, Jezbera, Junek, Joska (Kopecký), Svoboda, Kopecký, Puč (Hejma)
Žižkov:
Benda, Suchý, Steiner, Kedles, Watzata, Polanecký, Hruška, Zajíček, Průša, Bára, Skočdopole

Branky: 32. Průša 0:1, 53. Kopecký 1:1

Průběh: Druhý zápas měl lepší výkony než první. Slavia hrála v prvé polovině se slabou převahou dobrou hru tří vnitřních. Teprve po zranění Vodičkově Viktoria pomalu se vymaní a udržuje si i po přestávce útok. Po hezké vyrovnávací brance Slavie mají obě mužstva ze hry týž podíl. Slavia měla velikou smůlu. Dobré rány Svobody a Puče šly buď těsně vedle tyče anebo se odrazily, Svoboda a spojky zahodili několik chancí, Puč minul, když jednou v prvé polovině obešel backy a vylákal Bendu, prázdnou svatyni. Z křídel nejpřesněji hrál Hejma, který přišel na hřiště po odchodu zraněného Vodičky, ze spojek Kopecký, ať už zprvu na pravé čl později na levé. V záloze měl včera prim maličký Jezbera, Čambal po přestávce hodně polevil a když mu soupeř unikal, často porušoval pravidla. Zde chybí zřejmě ostřejší training. Vodičkův výkon do zranění (ve 30. min.) byl velmi dobrý. V obraně Plánička zakročil několikráte na zmrzlém sněhovém povlaku hřiště s velikou odvahou a zdarem, Ženíšek se zlepšil a velmi jistě stáčel, najmě vysoké míče do pole, Fiala kryl branku rovněž dobře.
   Viktoria měla oporu v obraně, kde Benda, Steiner i Suchý se nedopustili závažné chyby. V záloze nejlépe hrál Watzata, který v obrazme hře předčil Čambala, v útoku se nám líbili Průša a Zajíček. Mužstvo Viktorie hraje nyní mnohem lépe než na podzim a bude v lize vážným soupeřem, ale včera mělo na své straně též štěstí i diváky. Rozhodčí Vogl byl na Svobodu a na Fialu mnohem přísnější než na ostatní hráče. Tím záslužnější byla jejich trpělivost.
   Slavia: Plánička, Ženíšek, Fiala, Vodička (Joska), Čambal, Jezbera, Junek, Joska (Kopecký), Svoboda, Kopecký, Puč (Hejma).
   Viktoria: Benda, Suchý, Steiner, Kedles, Watzata, Polanecký, Hruška, Zajíček, Průša, Bára, Skočdopole.
   Viktoria získala vedeni v 32. min. Průšou po trestném kopu prováděném Watzatou. (Junek napadl Průšu u hranice území.) V 53. min. Kopecký srazil střelu Svobodovu do sítě a vyrovnal.

Rozhodčí: Vogl

Diváci: 7.000

Trenér: ? (???)

Poznámky:

(Národní listy, 18. února 1933 // Národní listy, 20. února 1933)SK Viktoria Žižkov - Slavia
1 : 2 (1 : 1)

Datum: 5. března 1933, Praha, Letná, hřiště Sparty

Utkání: 1. liga 1932/33, 11. kolo

Sestavy:

Žižkov:
Benda; Suchý, Steiner; Kedles, Watzata, Polanecký; Hruška, Zajíček, Moudrý, Bára, Skočdopole
Slavia:
Plánička; Ženíšek, Fiala; Joska, Šimperský, Jezbera; Junek, Kopecký, Svoboda, Puč, Hejma

Branky: 2. Zajíček 1:0, ?. Kopecký 1:1, 53. Benda vlastní 1:2

Průběh: Na hřišti moře bláta. Před brankami po několika minutách hry rozbahnělé laguny. Míč neodskakuje a lepí u země. Hráči za chvilku se nerozeznávají. Mají jednotný dres — černý! Převlečení v přestávce stačí jen na okamžik — do prvého pádu. Za těchto okolností nelze brát přísné měřítko na výkon jednotlivců a mužstev. V první třetině hry byla většina hráčů vyčerpána namáhavým bojem s blátem, v němž vázly nohy až po kotníky, někde i výše. O brankách rozhodovalo štěstí či smůla, mluvíme-li se stanoviska přívrženců té či oné strany.
   První branku dostala Slavia již ve 2. min. hry. Skočdopole vysoko odcentroval, Plánička vyběhl, ale Fiala, stojící mu v cestě nemohl se „odlepiti“ a tak míč přelétl až k volnému Zajíčkovi, který jej lehce dopravil do opuštěné branky. Pak byla Slavia častěji v útoku, ale Svoboda chyboval probíjením na svůj vlastní vrub a propásl výhodu přihrání, na místo nepřesné střelby. Ve 40. min. jen štěstí zachránilo Slavii před druhou brankou. Z centra levé strany Zajíček zblízka poslal míč hlavou do břevna. V zápětí při úniku Hejmy Puč ostře střílel a dobíhající Kopecký vyrovnal stav na 1:1. Po přestávce stejný obraz hry. V 8. min. Junek volně prošel a šikmou ranou střílel. Benda si kluzký míč sám vrazil za tyč do branky. Pak Viktoria ve snaze vyrovnati byl často nebezpečna a jen odvážný Plánička skokem pod nohy jednou Bárovi a jednou Hruškovi tomu zabránil. Poměr rohů 7:1 pro vítěze. U Slavie má zásluhu o vítězství lepší řada záložní, kde vedle vytrvalého Šimperského oba technici Joska a zvláště Jezbera vystačili se svými silami déle než soupeř.
   U Viktorie dobře hrál Watzeta i Moudrý a pravá strana útoku. Krajní záložníci byli brzy vyčerpáni. Obrany obou stran dělali, co mohly a pomáhaly si v groteskních situacích jak se dalo. Soudce p. Bizik neměl vždy přesného postřehu, rozdělil ale svoje přehlédnutí na obě strany. Hrálo se na hřišti Sparty před 8000 diváků.

Rozhodčí: Bizík

Diváci: 8.000

Trenér: ? (???)

Poznámky:

(Národní listy, 3. března 1933 // Národní listy, 4. března 1933 // Národní listy, 6. března 1933
Lete světem, 14. března 1933)Slavia - Teplitzer FK
3 : 1 (2 : 1)

Datum: 11. března 1933, Praha, Letná, hřiště Slavie

Utkání: 1. liga 1932/33, 12. kolo

Sestavy:

Slavia:
Plánička - Kopecký, Junek, Hejma, Svoboda, Puč, ? (???)
Teplitzer:
Berger - Schebek, Náhlovský - Mizera, Pospíchal, Krčil - Röszler, Kovacz, Koter, Müller, Zosel

Branky: 22. Kopecký1:0, 25. Puč 2:0, 37. Zosel 2:1, 50. Puč 3:1

Průběh: Ligový zápas, hraný včera na hřišti Slavie před 6000 diváky za krásného počasí, skončil očekávaným vítězstvím domácích. Hosté neměli úplný útok, v němž hráli 2 náhradníci a tak v sestává: Berger; Schebek, Náhlovský; Mizera, Pospíchal, Krčil; Röszler, Kovacz, Koter, Müller, Zosel, dovedly jen zadní řady klásti náležitý odpor. Poměrně těsný výsledek jest zásluhou výborného brankáře, hrajícího s velkou dávkou štěstí a hlavně nemožné a neuvěřitelně nemohoucí hře domácích útočníků před brankou. V záloze hostí nejlepší byl technicky dobrý Krčil, kdežto oba druzí, ač krajně obětaví, hráli nečistě a zbytečně ostře. Obránci nebyli jisti, ale jejich chyby nebyly využívány. V útoku zachraňoval čest jediný Zosel a chvílemi Röszler. V druhém čase zmohl se útok hostí na jedinou ránu na branku Pláničkovu. — Náhradníci byli podprůměrní.
   Při poměrně slabé hře hostí měla Slavie možnost velkého score a byla také celou hru ve zřejmé převaze. Hrou v poli uspokojila, ale před brankou udivovali útočníci lehkostí a uměním v zahazování i těch nejvyloženějších posic. Kopecký má omluvu v nezvyklosti místa, neboť není a nebude pravou spojkou. Junek zbrkle střílel se všech posic, kdežto Hejma zase i v samé brance přihrával. Svoboda se opět vyčerpal v prvém čase a nedovede stále vystihnouti, kdy je lépe přihrát než střílet. Nejlepší byl Puč. Zadní řady hrály spolehlivě.
   Soudce p. Humpolík z Brna byl velmi dobrý a přísný. Někdy rozkouskoval hru, ale zato ji pevně udržel.
   Hra začala útoky domácích, kteři se lehce dostávali do velkého čtverce, ale nedovedli zdolat brankáře. V 6. min. skvělá rána Pučova odrazila se od břevna za čáru, ale soudce nepostřehl tuto branku. Pak serie posic postupně zahozena. Až ve 22. min. z centru Junkova Kopecký se probil obránci a dal prvou branku. V 25. min. Puč sám pěkně prošel a ostře vstřelil po druhé. Znovu střídavě Svoboda, Junek, Hejma i Puč zahodili vyložené posice a naopak hosté při ojedinělém výpadu docílili Zoselem v 37. min. čestné branky, když dorazil střelu Kovaczovu Pláničkou vyraženou. Po přestávce v 5. min. Puč z podání Kopeckého upravil poměr na 3:1.

Rozhodčí: Humpolík

Diváci: 6.000

Trenér: ? (???)

Poznámky:

(Národní listy, 9. března 1933 // Národní listy, 10. března 1933 // Národní listy, 11. března 1933
Národní listy, 12. března 1933)Teplitzer FK - Slavia
2 : 3 (0 : 2)

Datum: 12. března 1933, Teplice

Utkání: přátelské

Sestavy:

Teplitzer:
Berger - Schöbke, Náhlovský - Mizera, Pospíchal, Krčil - Rösler, Kovacs, Koter, Müller, Zosel
Slavia:
Plánička - Pech, Fiala - Vodička, Čambal, Jezbera - Junek, Heřmánek (44. Sobotka), Svoboda, Kopecký, Hejma

Branky: 1. Heřmánek 0:1, 16. Kopecký 0:2, 63. Müller 1:2, 80. Kopecký 1:3, 90. Náhlovský 2:3

Průběh: Po ligovém zápase hraném v sobotu v Praze střetla se obě mužstva včera v přátelském utkání v Teplicích. Slavia opět zvítězila, ač nastoupila s náhradníky v sestavě: Plánička; Pech, Fiala; Vodička, Čambal, Jezbera; Junek, Heřmánek, (od 44. min. Sobotka), Svoboda, Kopecký, Hejma. Němci hráli v témže složení jako v sobotu: Berger; Schöbke, Náhlovský; Mizera, Pospíchal, Krčil; Rösler, Kovacs, Koter, Müller, Zosel.
   U Slavie vynikali brankář Plánička, Svoboda, Čambal, Jezbera a Kopecký. U Teplických velmi dobrý výkon podal Berger v brance, dále oba obránci, Pospíchal ve středu zálohy a po přestávce útočník Müller. Po vedoucí brance Slavie (v 1. min. Heřmánek), měli hosté převahu. V 16. min. scoroval Kopecký po druhé. V druhé polovině se domácí o mnoho zlepšili. V 63. min. docílil Müller z přihrání Zosela prvou branku, která TFK. dala převahu. Obrana Slavie byla neustále v ohni. Ve 65. min. Kopecký z útoku Slavie střílel, leč rána odrazila se od břevna. Tepličtí zahodili dvě takřka vyložené chance, Slavia zatím v 80. min. docílila třetí branku Kopeckým. V poslední minutě nařídil soudce trestný kop proti Slavii, z něhož Náhlovský dal 2. branku domácích. Zápasu přihlíželo jen 1500 diváků.

Rozhodčí: ? (???)

Diváci: 1.500

Trenér: ? (???)

Poznámky:

(Národní listy, 13. března 1933)Slavia - First Vienna FC
5 : 1 (2 : 1)

Datum: 22. března 1933, Praha, Letná, hřiště Slavie

Utkání: přátelské

Sestavy:

Slavia:
Plánička - Čambal, Vodička, Fiala, Jezbera, Puč, Junek, Bradáč (76. Joska), Kopecký, Svoboda, ? (???)
Vienna:
Horeschofski — Rainer, Schmaus — Jaburek, Hoffmann, Macha — Brosenbauer, Adelbrecht, Sobotka, Tögl, Ertel (81. Wortman)

Branky: 25. Bradáč 1:0, 31. Ertl 1:1, 44. Kopecký 2:1, 67. Junek 3:1, 78. Puč 4:1, 85. Machu vlastní 5:1

Průběh: V přátelském zápase s First Viennou, jemuž bylo přítomno 8000 diváků, ukázala včera Slavie potěšitelný vzestup kondice jak jednotlivců, tak celku. V druhém čase hry odkázala vedoucí mužstvo Vídně k podřadné úloze, udávajíc tempo, jak sama chtěla. Zásluha náleží všem hráčům stejnoměrně; zvláště výborně hrál Čambal v záloze a Fiala v obraně. Jezbera byl neúnavným hlídačem Brosenbaura, jehož úplně znemožnil. Z útoku dlužno vyzvednouti účelnou hru Svobody a dravost Puče, jenž na křídle plně využíval souhry s Kopeckým. Junek se rozhřál až po přestávce a Bradáč do mužstva nezapadl. Trpí stále svým zraněním a musil též opustiti hřiště v poslední čtvrthodině (byl nahrazen Joskou).
   Hosté přijeli v sestavě: Horeschofski — Rainer, Schmaus — Jaburek, Hoffmann, Macha — Brosenbauer, Adelbrecht, Sobotka, Tögl, Ertel. Ukázali velmi dobrou hru v prvém čase, ale pak dali se překvapiti skvělým výkonem Slavie tak, že se již nesebrali.
   Ač v záloze dobře hrál Hoffmann i Macha, byla přece tato řada slabší než u Slavie, a to rozhodlo. V obraně hodně chyboval tvrdý Schmaus, takže Rainer měl mnoho práce. Útoku zřejmě chyběl Gschweidel, jehož Sobotka ani zdaleka nemohl nahraditi. Ostatní nemohli v samostatných akcích proti výborně disponovaným obráncům Slavie nic zmoci. O naprosté převaze domácích svědčí kromě docíleného výsledku i to, že dvě střely odrazily se od tyče a Junek vstřelil i pokutový kop do tyče.
  

Jak hráli.

   Po počáteční rovnocenné hře dostala se Slavia v 10. mm. k výpadu Pučem, jenž uniknuv Rainerovi ostře vstřelil — do tyče. V 25. min. za foul na Bradáče diktován trestný kop za čtvercem a Bradáč ostrou ranou, která změnila směr od zad obránce, získal domácím vedení. Hned poté Puč „foulován” v území, dociluje branky, ale soudce p. Vogl nařídil pokutový kop, který Junek vstřelil do tyče. V 31. min. po chybě domácí obrany a vyběhnuti Pláničkově vstřelil Ertl vyrovnávací branku hostí. V 43. min. Junek vysoko centroval a Kopecký hlavou vyrazil míč brankáři ze vztažených rukou do sítě.
  

Polovice 2:1.

   Po přestávce již v 5. min. Svobodova ostrá rána do tyče přivádí obecenstvo i hráče do tempa. V 17. min. Plánička skvěle vyráží ránu Adelbrechtovu. V 22. min. projdou Puč s Kopeckým obranu a brankář vyráží ránu Pučovu k noze Junkovi, jehož střela letí do sítě. Nyní hosté přenechali domácím úplně pole, a v 33. min. podaří se Pučovi z centra Junka krásným volleyem dáti 4. branku, k níž hosté ve 40. min. sami přidali 5. vlastní, když po scrumagi falšovaný míč Machu sám stočil okolo brankáře do branky.

Rozhodčí: Vogl

Diváci: 8.000 (10.000)

Trenér: ? (???)

Poznámky:

(Národní listy, 17. března 1933 // Národní listy, 21. března 1933 // Národní listy, 22. března 1933
Národní listy, 23. března 1933 // Letem světem, 28. března 1933)SK Plzeň - Slavia
2 : 1 (1 : 0)

Datum: 26. března 1933, Plzeň

Utkání: 1. liga 1932/33, 13. kolo

Sestavy:

Plzeň:
Balín, Jonák, Černý, Biman, Šafařík, Dědič, Horák, Moravec, Ember, Janda, Bedrníček
Slavia:
Plánička, Ženíšek, Fiala, Vodička, Šimperský, Jezbera, Junek, Bradáč, Svoboda, Kopecký, Puč

Branky: 17. Bedrníček 1:0, 52. Fiala z pen. 1:1, 80. Moravec 2:1

Průběh: Na plzeňská překvapení v lize jsme si už tak zvykli, že už nedáváme při startu v Plzni nikomu výhru, i kdyby šlo o zápas mistra s posledním. SK. Plzeň včera svrhl Slavii s prvního místa v lize, v níž už loni vzal jeden bod Spartě! Totéž mužstvo, které na podzim prohráli se Slavií 1:9, dovedlo ji včera poraziti a to zaslouženě. Plzeň byla agilnější a sehranější (!), Slavia měla lepší jednotlivce. O výsledku rozhodl však skvělý výkon středního záložníka Šafaříka, který dovedl uhlídati Svobodu, který se vskutku nedostal k ráně. Útok Slavie tím trpěl, jenom dvojice Puč-Kopecký zase žila. Šimperský hrál až do zranění dobře, potom, po 70. min., byl pouhým statistou.
   Slavia hrála tentokráte velmi rozháraně.
   Z mužstva vítězů kromě Šafaříka vynikal Černý v obraně, záloha byla nejlepší řadou plzeňských vůbec a v útoku velmi dobrý výkon podal střední útočník Ember. Byl však zraněn a jeho útočnost potom ochabla. Vedle něho podal velký výkon Moravec, který dravostí vnášel často neklid do obranných řad Slavie.
   Vedení ujala se Plzeň v 17. min. Bedrníčkem. Prošel a oklamal skvěle zadáky. Po změně stran v 52. min. nařídil soudce za napadení Bradáče 12y kop proti domácím a Fiala vyrovnal na 1:1. Vítěznou branku vstřelil v 80. min. Moravec dlouhou nízkou ranou. Zápas — velmi ostrý — řídil přes 6000 diváků Parpl z Prahy.

Rozhodčí: Parpl

Diváci: 6.000

Trenér: ? (???)

Poznámky:

(Národní listy, 25. března 1933 // Národní listy, 27. března 1933)AFK Bohemians - Slavia
2 : 1 (1 : 1)

Datum: 2. dubna 1933, Praha, Letná, hřiště Slavie

Utkání: 1. liga 1932/33, 14. kolo

Sestavy:

Bohemians:
Šimek — Perner, Bernášek — Skála, Lanhaus, Tyrpekl — Baron, Bejbl, Bára, Kocsis, Fajt
Slavia:
Plánička — Ženíšek, Fiala — Vodička, Čambal, Jezbera — Junek, Joska, Svoboda, Kopecký, Puč

Branky: 6. Kopecký 0:1, 26. Kocsis 1:1, 52. Bára 2:1

Průběh: Shodou okolností utkala se na Letně dvě mužstva, která minulé neděle zklamala v úloze favoritů. Slavia v Plzni a Bohemians doma s Kladnem. Na hlavy hráčů snesly se výtky, důtky a tresty a čekalo se jak kajícně hříšníci se polepší. Snaha se ukázala včera, ale jen u Bohemians.
  

Vítězství Vršovických

   bylo plně zasloužené. Nevyhráli sice vynikajícím výkonem, ale obětavostí, rychlostí a účelností hry včera Slavii předčili. Povolali k posílení útoku Báru, půjčeného do žižkovské Viktorie a nastoupili v sestavě: Šimek — Perner, Bernášek — Skála, Lanhaus, Tyrpekl — Baron, Bejbl, Bára, Kocsis, Fajt.
   Útok hostí se přizpůsoboval obtížné hře proti silnému větru jen pomalu. Na štěstí proň nedovedla Slavie využíti částečné převahy a podpory větru, hrajíc úplné netakticky, takže pozorná obrana s pohotovým Šimkem v čele povolila domácím jen jedinou branku. V záloze velmi dobře hrál Lanhaus, krajní jen hlídali křídla. V útoku nejlepší byli Bára a Baron, nejslabší Fajt. Bejbl asi na spojce nezdomácní, chybit' mu průbojnost i rána. Nevyzpytatelná Slavie měla slabý den, který stál zase 2 ligové body. Po Plzni — Bohemians — a kdo bude další? O tom, že hráči hráti umějí, nikdo nepochybuje, ukázali to v zápase s Viennou zřetelně, otázka je, zda vždy také chtějí! Kopaná i profesionální je sport, který vyžaduje morálku, a to od hráčů i vedoucích. Dokonalý soulad je zárukou úspěchu. Vlastnosti, které přinesly Bohemians vítězství, chyběly Slavii. Pomalost, netaktická hra, někde nezájem a bezradnost, to byly asi hlavní příčiny zasloužené prohry.
   Z mužstva: Plánička — Ženíšek, Fiala — Vodička, Čambal, Jezbera — Junek, Joska, Svoboda, Kopecký, Puč, zaslouží pochvaly jen Plánička a Puč. Ti ostatně hrají vždy. Obráncům dělal vítr velké potíže v odkopech, v záloze Čambal byl nejslabším hráčem mužstva, po něm hned Jezbera a obě spojky. Svoboda se snažil, nemohl však pro zranění plně zasáhnouti do hry. Útok chyboval nepřesností a vysokou hrou.
  

Význačné okamžiky.

   V 6. minuté z vysokého centru Junkova Kopecký hlavou dal branku Slavie. Za pomoci větru měli pak domácí převahu, ale Šimek vše schytal. V 11. min. Svoboda ostře vstřelil do tyče. V 26. min. pronikal Bejbl s míčem a Jezbera mu přišlápl patu. Pokutovým kopem Kocsis vyrovnal. Nyní se Bohemians pěkné rozehráli a několikráte ohrozili Pláničku. V 26. min. Baron vstřelil do tyče a v zápětí Kocsisovu ránu z několika kroků Plánička bravurně vyrazil.
   Po přestávce pokračovali hosté ve svém náporu a již v 7. min., kdy jim Slavisté dovolili volně kombinovati, vstřelil Bára z Bejblova podání krásnou, ostrou ranou vítěznou branku. Námaha domácích po vyrovnání nebyla dostatečné důrazná, aby měli úspěch. Nepomohlo ani přestavění útoku, který dohrával v sestavě: Junek, Kopecký, Svoboda, Puč, Joska, zvlášť když Svoboda po zranění už jen statoval.
   Soudce p. Pisařovič řídil zápas bez zvláštních chyb s poněkud větší přísností vůči domácím než hostům. Při nestálém, deštivém a větrném počasí přihlíželo hře asi 6.000 diváků.

Rozhodčí: Pisařovič

Diváci: 6.000

Trenér: ? (???)

Poznámky:

(Národní listy, 30. března 1933 // Národní listy, 31. března 1933 // Národní listy, 1. dubna 1933
Národní listy, 3. dubna 1933)Slavia - Ferencváros TC
1 : 3 (1 : 2)

Datum: 13. dubna 1933, Praha, Letná, hřiště Slavie

Utkání: přátelské

Sestavy:

Slavia:
Plánička - Novák, Jiříček, Sobotka, Kopecký, ? (???)
Ferencváros:
Toldi, Sároszy, ? (???)

Branky: 10. Toldi 0:1, 20. Toldi 0:2, 31. Kopecký 1:2, 68. Szekely 1:3

Průběh: Před 8000 diváky a za pěkného počasí nastoupila Slavia v obraně s Novákem za Ženíška, se Sobotkou v centru a s Jiříčkem na levém křídle. Ferencváros postrádal ve středu zálohy Sarosyho, kterého Turay nenahradil. Maďaři byli po prvé dvě třetiny poločasu útočnější. Slavia mocně dotahovala. Vyznamenal se Toldi skvělou střelbou, docíliv branky v 10. a 20. min. Slavia scorovala Kopeckým ve 31. min. z krásného podáni Sobotkova. Ukvapenost útoku Slavie pokazila mnoho vyložených chancí. Plánička se často vyznamenal, postrádaje ochrany, chabě hrající obrany. Slavia změnila po přestávce mužstvo, ale přesto, že hra se zlepšila, docílili Maďaři třetí branky ve 23. min. Szekelym. Od té doby hráli na obranu, kterou ani zoufalé útoky Slavie nezdolaly.

Rozhodčí: ? (???)

Diváci: 8.000

Trenér: ? (???)

Poznámky:

(Národní listy, 12. dubna 1933 // Národní listy, 13. dubna 1933 // Národní listy, 14. dubna 1933)SK Židenice - Slavia
5 : 2 (3 : 1)

Datum: 15. dubna 1933, Brno, Židenice

Utkání: přátelské

Sestavy:

Židenice:
Mimra - Galer, Neder - Chlup, Šmolka, Suchánek - Rulc, Veselý, Moták, Smolka II., Šterc
Slavia:
Plánička - Vodička Novák - Šimperský, Čambal, Jezbera - Junek, Svoboda, Sobotka, Puč, Joska

Branky: 6. Rulc 1:0, ?. Sobotka 1:1, 35. Šterc 2:1, 40. Smolka II. 3:1, 70. Moták 4:1, 75. Puč 4:2, 85. Smolka II. 5:2

Průběh: V záloze se Čambal za slabým forwardem brzy vyčerpal, Šimperský hrál tentokráte slabě. V útoku, který neudržel míče, uspokojil jenom Junek. Svobodovi se nedařilo, Sobotka byl příliš měkký a Joska velmi slabý. Židenice měly velmi dobrou obranu, v záloze vynikli Suchánek a Smolka, v útoku Moták a vedle něho Rulc a Šterc.
   V 6 min. vsítil Rulc ranou pod břevno první branku Židenic, kterou v zápětí Sobotka vyrovnal. Slavie měla převahu a ve 30. min. střelil Svoboda do tyče. Domácí ovládli pole a neustále obléhali. V 35. min. Jezbera snažil se vzíti míč hlavou, srazil jej však a pohotový Šterc vstřelil druhý goal Židenic. Ve 40. min. Smolka II. z centru Štercova upravil stav na 3:1. V 70. min. dobyl po kopu z rohu Moták 4. branky domácích, na niž v 75. min. odpověděl Puč. V 85. min. uzavřel Smolka II. score 5. brankou. Zápasu přihlíželo asi 6000 diváků.
   Po Prostějově porazily Slavii též Židenice, a to velmi citelně. Slavia zase během hry ochabla a podlehla. Červenobílí hráli bez Fialy v sestavě: Plánička; Vodička Novák; Šimperský, Čambal, Jezbera; Junek, Svoboda, Sobotka, Puč a Joska; domácí s mužstvem: Mimra; Galer, Neder; Chlup, Šmolka, Suchánek; Rulc, Veselý, Moták, Smolka II. a Šterc. Plánička byl na výši, ale brankám nemohl zabrániti.

Rozhodčí: ? (???)

Diváci: 6.000

Trenér: ? (???)

Poznámky:

(Národní listy, 16. dubna 1933)SK Prostějov - Slavia
3 : 0 (3 : 0)

Datum: 16. dubna 1933, Prostějov

Utkání: přátelské

Sestavy:

Prostějov:
Frýbort, Lolek, Eliška, Večerník, Kvapil, Lánský, Henčl, Drozd, Melka, Vidlák, Dobeš
Slavia:
Plánička, Fiala, Novák, Vodička, Šimperský, Jezbera, Junek, Svoboda, Čambal, Puč, Jiřička (46. Joska)

Branky: 18. Henčl 1:0, 39. Vidlák 2:0, ?. Drozd 3:0

Průběh: Prostějov si vzal po porážce s ČAFC naučení a změnil obranu. Dovedl včera na svém hřišti zvítěziti nad ligovým teamem Slavie. Hosté nastoupili v sestavě: Plánička, Fiala, Novák, Vodička, Šimperský, Jezbera, Junek, Svoboda, Čambal, Puč, Jiřička. Po prohrané polovině změnili hosté složení útoku. Sobotka nastoupil do středu a Joska vystřídal Jiřičku. Čambal šel do středu zálohy místo Šimperského. Tím stála Slavia proti Hanákům v nejlepším složení, když už bylo pozdě. Vítězné mužstvo mělo v poli hráče: Frýbort, Lolek, Eliška, Večerník, Kvapil, Lánský, Henčl, Drozd, Melka, Vidlák, Dobeš. Hosté předvedli sice dobrou hru, leč nemohli překonati domácí, kteří tentokráte hráli ve všech řadách bezvadně. Útok Prostějova měl více chancí než proměnil, Plánička chytil řadu těžkých ran. Prostějov hned po výkopu přišel rychle do tempa a obranné řady Slavie byly neustále v práci. Prostějov získal dva rohy a v 18. min. podařilo se Henčlovi doraziti ránu Melky do branky a získati tak domácím vedení. Po tomto úspěchu se sice hosté vzchopili, ale Prostějov měl brzo zase iniciativu, hrál s větším klidem, takže si udržel převahu. Ve 39. min. zvýšil Vidlák po pěkně založeném útoku score na 2:0 a hned poté byl Drozd autorem třetí branky Prostějovských. Slavia pozměnila sestavu v druhé polovině, leč bez výsledku, neboť obrana Prostějova s brankářem Frýbortem v čele udržela nápor červenobílých. Prostějov nakonec ještě nebezpečně útočil a ve 86. min. měl Melka takřka vyloženou chancí, když stál sám před brankou, vstřelil však míč vedle. Nedlouho poté zavinil Novák ruku v trestném území, ale soudce chybu přehlédl. Zápasu přihlíželo asi 3000 diváků; rozhodčím byl Hamp z Prostějova.

Rozhodčí: Hamp

Diváci: 3.000

Trenér: ? (???)

Poznámky:

(Národní listy, 17. dubna 1933)SK Kladno - Slavia
0 : 4 (0 : 2)

Datum: 23. dubna 1933, Kladno

Utkání: 1. liga 1932/33, 15. kolo

Sestavy:

Kladno:
Tichý, Nejedlý, Habr, Bouška, Kraus, Černý, Fišer, Kloz, Pleticha, Junek, Hromádka
Slavia:
Plánička, Ženíšek, Fiala, Vodička, Čambal, Šimperský, Junek, Svoboda, Sobotka, Kopecký, Puč

Branky: 5. Junek 0:1, 10. Sobotka 0:2, 65. Kopecký 0:3, 85. Puč 0:4

Průběh: O zápas, který předcházelo mnoho šuškání a pověstí, zvláště však porážky Slavie a naopak skvělé výsledky Kladna, jevil se velký zájem. Na 14.000 diváků sešlo se na Slavii se zvědavostí, vlastní jen národu „fanoušků” se všemi dohady a kombinacemi.
   Obě mužstva nastoupila v ohlášených sestavách, Kladno daleko příznivé přivítáno než domácí.
   Podle posledních výkonů byli ovšem hosté favority a začali také zápas se sebedůvěrou a snahou pokračovati v sérii úspěchů. Na druhé straně mužstvo domácích, v týdnu skonsolidované, mělo v boji o ligové body ukázat dobrou vůli k plnění slibů a to, že poslední porážky nespadají na vrub hráčského neumění.
   Rušná hra po začátku viděla domácí častěji v útoku a v 5. nin. při kopu z rohu, Pučem dobře zahraném vznikla mela, v níž soudce zahlédl nastřelenou ruku a pískal pokutový kop. Bylo to přísné rozhodnutí a vneslo hodně neklidu mezi hráče i obecenstvo. Když Junek pokutový kop vstřelil jako první branku, vniklo několik horkokrevných diváků do hřiště a policie jim musila zabrániti v napadení soudce. Tato příhoda nezůstala bez vlivu i na soudce, jenž nyní několikráte rozhodl v poli v neprospěch Slavie. V 10. min. nepískal Hromádkovi offside, jeho ránu Plánička s námahou vyrazil a Kloz přehodil prázdnou branku. Z výkopu Sobotka přejal míč, klidně obešel Habra a krásnou ranou k tyči dal 2. branku. Od této chvíle hosté se vzchopili a krásnými útočnými akcemi ohrožovali branku Slavie, kde ale Plánička i oba obránci dobře a obětavě bránili. Trestné kopy Hromádkovy šly těsně vedle, útok Slavie trpěl v tomto čase slabou hrou Svobody a neudržel míč. Pět minut před přestávkou reklamuje obecenstvo ruku Fialy v území, ale soudce neviděl.
   Po změně stran je Kladno hodně vyčerpáno a domácí přejímají velení. V 7. min. rána Svobody tře se o tyč. Hosté hraji tvrdě a v 9. min. je sražen Plánička Fišerem. Rozčilení ve hřišti v obecenstvu uklidňují zcela správně hráči Slavie zlepšením hry, kombinačně i technicky. V 15. min. ukazuje soudce svoji nestrannost nařízením pokutového kopu za nastřelenou ruku Vodičky. Kop prováděl Hromádka, ale Plánička ostrou ránu chytil. Ve 20. min. Junek dobře provedl kop z rohu a Kopecký hlavou dal 3. branku. Od tohoto okamžiku stali se domácí pány na hřišti a zvláště dvojice Kopecký-Puč podnikala útok za útokem, ukončených obyčejně efektní střelou. Tichý v té době schytal řadu tvrdých ran. Teprve ve 40. min. Pučova střela skončila se čtvrtou brankou. Dvě minuty před koncem vyloučen byl Hromádka po rozepři se soudcem.
   Z vítězů nejlepší výkon podali Ženíšek, Čambal, Puč a Sobotka. Svoboda se rozehrál až po přestávce, ale pak chyboval stálým přihráváním jen na Junka. Celé mužstvo hrálo velmi obětavě a vítězství si plně zasloužilo. Zcela správně oplácelo nepříznivé přijetí obecenstva dobrou hrou a nedalo se vydrážditi ani některými výstřelky hráčů soupeře.
   U poražených obránci hráli tvrdě, ale byli nejlepší řadou. Tichý schytal hodně, ale při kopech z rohu je bezradný, zbytečně vybíhá a zavinil tak 3. branku. Nejlepším hráčem byl Bouška, který v prvém čase bezvadně držel levou stranu Slavie, po přestávce byl vyčerpán. V útoku zklamala obě křídla i Pleticha, obě spojky byly nejbojovnější a nejagilnější.
   Slavia dostala se vítězstvím za nepřítomnosti Sparty v čelo mistrovské tabulky.

Rozhodčí: Klíma

Diváci: 14.000

Trenér: ? (???)

Poznámky:

(Národní listy, 20. dubna 1933 // Národní listy, 23. dubna 1933 // Národní listy, 24. dubna 1933
Letem světem, 2. května 1933)SK Viktoria Plzeň - Slavia
1 : 1 (0 : 0)

Datum: 30. dubna 1933, Plzeň

Utkání: 1. liga 1932/33, 10. kolo

Sestavy:

Plzeň:
Jabornický - Protiva, Šimek - Bešťák, Mizera, Názler - Rajniš, Čulík, Bína, Hess, Fábera
Slavia:
Plánička - Ženíšek, Fiala - Vodička, Čambal, Šimperský - Junek, Svoboda, Sobotka, Kopecký, Puč

Branky: 68. Svoboda 0:1, 73. Názler (z pen.) 1:1

Průběh: V nejdůležitějším ligovém zápase neděle remisovala Slavia s plzeňskou Viktorií. Ohromný zájem, který se o zápas jevil v Praze a v Plzni, byl dotvrzen návštěvou asi 12.000 diváků. Slavia: Plánička; Ženíšek, Fiala; Vodička, Čambal, Šimperský; Junek, Svoboda, Sobotka, Kopecký, Puč.
   Viktoria: Jabornický; Protiva, Šimek; Bešťák, Mizera, Názler; Rajniš, Čulík, Bína, Hess, Fábera. Hráli tudíž Plzeňští bez Přibáně, kterého dobře nahradil Šimek.
   Z mužstva Viktorie byl velmi dobrý brankář Jabornický, dále vynikal Protiva, v záloze oba krajní předčili Mizeru, v útoku slabší výkon podala obě křídla. Velmi dobře hrá Hess, byl však dobře střežen. Z červenobílých výborně hrál Ženíšek v obraně, v záloze Čambal a v útoku Puč.
  

Zápas byl nervosní.

   Neklid hráčů projevil se již před samým začátkem, kdy se obě mužstva dohadovala o míči, kterým má býti hráno. Slavia se po nástupu rozehrála. V 10. min. byl však zraněn Puč; musil opustiti hřiště, ale po ošetření se zase vrátil. V 17. min. šla rána Puče jen těsně přes branku. Viktoria získala dva rohy. Ve 42. min. Jabornický kryl velmi těžký míč Svobody, v poslední minutě Plánička obrátil na roh ránu Bíny.
  

Po změně stran si Slavia vynutila převahu.

   V 56. min. odvrátila obrana Slavie útok Čulíkův na roh. V 60. min. opět roh Viktoria. V 66. min. byl Hess sražen v trestném území, brněnský Humpolík chybu přehlédl. Konečně v 68. min. získal Svoboda ze shluku Slavii vedení. V 73. min. zavinil Ženíšek ruku v trestném území a Názler 12y proměnil za ohromného jásotu diváků ve vyrovnávací goal.
   Plichta má při prohře Sparty v Náchodě pro Slavii velikou cenu.

Rozhodčí: Humpolík

Diváci: 12.000

Trenér: ? (???)

Poznámky:

(Národní listy, 28. dubna 1933 // Národní listy, 1. května 1933)AFK Kolín - Slavia
3 : 8 (0 : 4)

Datum: 1. května 1933, Kolín

Utkání: přátelské

Sestavy:

Kolín:
Zahajský - Somberg, Pták - Šafránek, Adamec, Janda - Kučera, Musil, Uher, Moták, Pospíšil
Slavia:
Plánička - Fiala, Ženíšek - Kusala, Šimperský, Vodička - Kopecký, Joska, Sobotka, Svoboda, Junek

Branky: 34. Joska 0:1, 36. Kopecký 0:2, 38. Janda (vlastní) 0:3, 40. Kopecký 0:4, 47. Svoboda 0:5, 51. Sobotka 0:6, 54. Musil 1:6, 58. Joska 1:7, ?. Kopecký 1:8, 80. Kučera 2:8, ?. Pospíšil 3:8

Průběh: Start Slavie v Kolíně vzbudil jako vždy veliký zájem.
   Slavia předvedla ve všech řadách krásnou hru. U domácích zklamala záložní řada. Slavia ujala se vedení ve 34 min. brankou Josky, domácí reklamovali offside. Ve 36. min. zvýšil Kopecký z podání Sobotky score na 2:0. Dvě minuty poté po kopu z rohu stočil Janda míč hlavou do vlastní branky. Slavia vede 3:0. Ve 40. min. poslal Kopecký míč, který se odrazil od tyče, opět na branku a získal tím čtvrtý goal Slavie. Již v 47. min. dobyl Svoboda silnou mnou z 25 m další branky a v 51. min. zvýšil Sobotka score na 6:0. V 54. min. po pěkné kombinaci Uher—Moták vstřelil Musil první branku domácích. V 56. min. Moták z 5 m střelil vedle. V 58. min. dobyl Joska hlavou sedmé branky Slavie. Poslední goal červenobílých střelil Kopecký krásnou ranou z dálky. Kolín zvýšil nyní tempo V 80. min. střelil Kučera druhou a v poslední chvíli hry Pospíšil třetí branku amatérského mistra.
   V předehře porazila zájezdová XI. domácích Viktorii z Velkého Oseka 4:1.

Rozhodčí: ? (???)

Diváci: ? (???)

Trenér: ? (???)

Poznámky:

(Národní listy, 2. května 1933 // Národní listy, 3. května 1933)SK Náchod - Slavia
1 : 3 (1 : 1)

Datum: 14. května 1933, Náchod

Utkání: 1. liga 1932/33, 16. kolo

Sestavy:

Náchod:
Franz, Mareš, Böhm, Stejskal, Šafr, Herynk, Nývlt, Tichý, Sedlacsek, Kuchta, Sedláček
Slavia:
Plánička, Ženíšek, Fiala, Vodička, Čambal, Šimperský, Junek, Svoboda, Sobotka, Kopecký, Joska

Branky: ?. Kopecký 0:1, 67. Junek (uz pen.) 0:2, 72. Svoboda 0:3, 81. Tichý 1:3

Průběh: Ligový zápas v Náchodě měl velmi rušný průběh. V první polovině byl Náchod lepším mužstvem a nebezpečně útočil; po změně stran chopila se iniciativy Slavia, konec hry náležel však opět Náchodu.
   Domácí si stěžují do soudce Humpolíka, který v I. čase za stavu 0:0, kdy Plánička vyrazil a Sedláček vrátil míč do sítě, neuznal Náchodu regulérní branku. Vedení ujala se Slavia těsné před koncem I. času, když Junkem centrovaný míč Kopecký stočil do sítě. V 67. min. z 12y kopu zvýšil Junek náskok na 2:0, a v 72. min. Svoboda zaznamenal třetí branku Slavie. V 81. min. zaznamenal Tichý hlavou po dobře provedeném kopu z rohu čestný úspěch domácích.
   U Slavie vynikal brankář Plánička, z obránců byl Ženíšek lepší Fialy, v záloze podal velmi dobrý výkon Čambal, který byl nejlepším hráčem vůbec, v útoku vynikal Junek.
   Náchod měl poněkud slabší obranu, v niž uspokojil jen brankář Franz, v záloze hráli velmi dobře Šafr a Stejskal, z útočníků Sedlacsek a Kuchta; zato Sedláček na levém křídle se tentokráte neuplatnil. K zápasu se sešlo a sjelo (mnoho Pražanů) 5000 diváků.

Rozhodčí: Humpolík

Diváci: 5.000

Trenér: ? (???)

Poznámky:

(Národní listy, 13. května 1933 // Národní listy, 15. května 1933 // Národní listy, 16. května 1933)Slavia - SK Libeň
6 : 0 (1 : 0)

Datum: 19. května 1933, Praha, Letná, hřiště Slavie

Utkání: 1. liga 1932/33, 17. kolo

Sestavy:

Slavia:
Plánička, Ženíšek, Fiala, Vodička, Čambal, Šimperský, Junek, Svoboda, Sobotka, Kopecký, Joska
Libeň:
Bělík — Volavka, Stejskal — Gillar, Voříšek, Kavka — Matějů, Kerl, Myslivec, Jehlička, Kubín

Branky: 16. Kopecký 1:0, 60. Joska 2:0, 30. Junek 3:0, 79. Kopecký 4:0, 85. Svoboda 5:0, 86. Junek 6:0

Průběh: Ligový zápas před 3000 diváky skončil vysokým vítězstvím Slavie, u níž hrál důrazně útok teprve po přestávce. V prvém čase hrál sice dobře v poli, ale před brankou v nesčetných vyložených situacích selhával. Poslední čtvrthodina hry vyzněla mohutným finishem, který přinesl 4 branky. Obrana měla málo práce, ale byla naprosto spolehlivá. Záloha hrála dobře a v útoku vynikl nezištný Sobotka a agilní Kopecký. Také Joska byl velmi užitečný.
   Libeň neukázala zhola nic. Hrála bez Meduny a Heřmana v sestavě: Bělík — Volavka, Stejskal — Gillar, Voříšek, Kavka — Matějů, Kerl, Myslivec, Jehlička, Kubín.
   V permanenci byla jen obrana, v níž vynikl dobrým postřehem Bělík. Za to oba obránci, hlavně Stejskal, hráli surově, až životu nebezpečně a zasloužili oba vyloučení. Soudce p. ing. Palij z nepochopitelných důvodů jo stále jen karatelsky napomínal, ale vyloučit se neodvážil. A v trestném území mohli řádit dle libosti, neboť ani pokutové kopy se neodvážil diktovat. V poli pískal vše a celkem správně. V záloze Libně uspokojil jen Kavka, druzí dva nestačili silami. Útok se nezmohl na kloudnou akci.
   Branky vstřelil v 16. min. Kopecký z přihrání Svobody. Po změně stran v 15. min. přehlédl soudce faul Volavky na Sobotku, ale Joska pohotově vstřelil druhou branku. V 30. min. z pěkného prohozeni Vodičkova vstřelil Junek po třetí. V 34. min. po trestném kopu Svobody dal Kopecký čtvrtou branku hlavou. Ve 40. min. po driblingu Sobotkově Svoboda bombou do rohu vstřelil po páté a Junek o minutu po té z prohození Svobody přesné k tyči dovršil výsledek na 6:0.

Rozhodčí: ing. Palij

Diváci: 3.000

Trenér: ? (???)

Poznámky:

(Národní listy, 18. května 1933 // Národní listy, 19. května 1933 // Národní listy, 20. května 1933
Večer, 20. května 1933)Slavia - SK Rapid Wien
1 : 1 (0 : 1)

Datum: 24. května 1933, Praha, Letná, hřiště Slavie

Utkání: přátelské

Sestavy:

Slavia:
Plánička - Ženíšek, Fiala - Vodička, Čambal, Šimperský - Junek, Svoboda, Sobotka, Kopecký, Puč
Rapid:
Bugata, Jestrab, Luef, Wagner, Smistik, Skoumal, Ostermann, Wesselik, Bican, Binder, Vytlačil

Branky: 23. Wesselik 0:1, ?. Junek 1:1 (???)

Průběh: Slavia zpestřila ligové finále přátelským zápasem s Rapidem z Vídně. Oběma mužstvům zřejmě o nic nešlo a tak hra vyzněla matně, bez zvláštních výkonů a důrazu.
   Domácí dobře začali, kombinovali v poli, ale před brankou nepřesnou střelbou a částečně i smůlou připraveni byli o vyjádření mírné převahy. U hostí líbil se střední záložník a levá strana útoku.
   Slavia vystřídala Kopeckého Joskou, jehož ke konci zápasu nahradil Heřmánek. Dobře hrál jen Puč v útoku se Sobotkou, měl ale smůlu ve střelbě. V záloze Čambal hrál i za velmi slabého Vodičku. Obrana byla jistá.
   Branku vstřelil v 23. min. Wesselik, když Plánička vyrazil před tím střelu Vytlačila. Slavia vyrovnala až po přestávce Junkem z pokutového kopu za sražení Puče brankářem.
   Před 5000 diváky řídil zápas p. Cejnar s jistotou a autoritou jemu vlastní.

Rozhodčí: Cejnar

Diváci: 7.000

Trenér: ? (???)

Poznámky:

(Národní listy, 23. května 1933 // Národní listy, 24. května 1933 // Národní listy, 25. května 1933
Národní listy, 26. května 1933 // Večer, 25. května 1933)AC Sparta Praha - Slavia
1 : 3 (1 : 1)

Datum: 31. května 1933, Praha, Letná, hřiště Sparty

Utkání: 1. liga 1932/33, 18. kolo

Sestavy:

Sparta:
Ledvina; Burger, Čtyřoký; Koštálek, Knobloch, Uhlíř; Silný, Moudrý, Braine, Nejedlý, Koubek
Slavia:
Plánička - L. Ženíšek, Fiala - Vodička, Šambal, Šimperský - Junek, F. Svoboda, Sobotka, Vl. Kopecký, Puč

Branky: ?. Svoboda 0:1, 37. Braine 1:1, 67. Kopecký 1:2, 78. Kopecký 1:3

Průběh: Přes 25.000 diváků shlédlo ligu, která měla přinésti rozhodnuti o mistru, hranou po dlouhé době v Praze zase na trávníku. Déšť svlažil řídkou travičku tak, že se hráčům lepilo bláto na paty. Ale přesto byl krásný pohled na měkkou dráhu míče a nebojácné tempo, které Slavia nasadila. Zápas přinesl překvapení hned po výkopu.
   Tu se Svoboda srazil s Knoblochem, který byl nucen opustit na chvíli hřiště. Po vhození míče, které rozhodčí Bryndač provedl, dostal se ke slovu hned Svoboda, který přes snahu Uhlířovu vsítil první branku. Slavia vedoucí po zahájení 1:0, nasadila nyní na pravé straně prudké a nebezpečné útoky, v nichž halfové útočníky nádherně podporují. Tak náleží první půlhodina zápasu skoro jen útokům a ranám Slavie, zatím co chance Sparty jsou dílem výpadů. Tato zřetelná převaha hostí je dílem zálohy Slavie, v níž nikdo z trojice nemá na druhé straně konkurenta. Tím je brzo zneklidněna obrana Sparty a vidíme první hrubé zákroky (Burgera na Puče) za zády rozhodčího a protestů hlediště, které je na straně lépe hrajícího mužstva. V 37. min. otálí Ženíšek s odkopem Koubkova zastaveného podání, Braine přiskakuje a k tyči vyrovnává.
   Stav 1:1 přináší do hry Sparty více klidu. Rudí až do přestávky útočí. Když odcházejí mužstva do kabin, je teprve času, aby si pozorovatel všiml prvních škod na trávníku.
  

Po přestávce.

   V 9. min. Fiala sráží ránu Braina na roh. Zahrává Silný, Fiala hlavou posílá opět na nohu Silného, který však stočí míč do outu. Několik postranních outů a dva trestné kopy, jeden proti Spartě a druhý proti Slavii. Pak se střídají útoky obou stran. Vyznamenává se Ledvina. Velmi nebezpečná situace před brankou Sparty — Junek centruje, Sobotka však uklouzl a branka Sparty takto ušla nebezpečí. Hned nebezpečný útok Sparty je však zastaven obranou Slavie. Za několik minut dobývá Slavie rohu, Puč pěkně z levé strany zahrál a Kopecký dociluje ve 22. min. hlavou druhé branky.
   Sparta nasazuje tempo ve snaze po vyrovnání. Slavia útočí, soudce však píská ofside za odporu obecenstva. Hraje se dosti ostře, soudce je však benevolentní. Nebezpečný útok Slavie, soudce přehlíží Čtyřokého v brance a píská ofside. Ledvina chytá na zemi ránu Svobodovu.
   Pěkný útok Sparty, ale míč šel do rohu. Kop provádí Silný, obrana Slavie však odráží, Slavie většinou v útoku a ve 33. min Vodička s Junkem probíhá, Vodička centruje, Ledvina míjí míč a Kopecký hlavou do prázdné branky střílí třetí branku. Zbytek zápasu zůstal již bez branek.
   Výhra Slavie nebyla ani o chlup větší než si zasloužili. Jazýčkem na váze spravedlnosti byla podle našeho zdání vynikající hra červenobílé zálohy, která jednak učinila v druhé polovině z útočníků Sparty, Braina nevyjímajíc, statisty a nádherně podporovala svůj útok. I tato řada Slavie zastínila dokonale forward Sparty sehranosti a obětavosti. Hrál-li Junek a Svoboda v plné kondici, tu zase nahrazoval Sobotka disposici bystrým rozhledem a nezištným přihráváním. Kopecký byl velmi nebezpečným střelcem a totéž platilo o průbojném Pučovi i po zranění, jež si přivodil ve srážce s Burgrem. Obrana dopustila se sice časem několika chyb, ale útok Sparty využil jen jedné, z níž Braine scoroval. Plánička předčil Ledvinu hlavně v tom, jak přesně odhadoval situaci při vybíhání.
  

Co znamená prohra pro Spartu.

   Mužstvo prohrálo hlavně chabou hrou zálohy. Ani Knobloch ani později Moudrý nebyli těmi pravými centrehalvy. Uhlíř, který jindy chybuje přílišným vybíháním za útokem, držel se včera zase příliš obrany a dával skvělému Junkovi volný výběh. Tak vznikaly pro obranu Sparty nebezpečné situace. Burger a Čtyřoký a včera také Košťálek, Moudrý a Knobloch hráli často proti pravidlům slušné hry, ale rozhodčí kupodivu z toho málo viděl, alespoň netrestal. Útok Sparty nebyl tak dobrý jako Slavie, hlavně mu chyběla jeho známá průbojnost a tvrdost, s níž často zvracel prohry na výhry. Střed byl dobře držen, Silný a Moudrý zklamali a Koubek sám nestačil. Prohra se Slavií žádá po Spartě — chce-li ještě do Středoevropského poháru — aspoň, plichtu s Teplitzer FK. Ti, kteří viděli Němce hráti v posledních zápasech, vyslovují se však po včerejším výkonu Sparty o této možnosti velmi opatrně.
   Úroveň hry byla včera dobrá. Trávník přece jen hráče tak nezastrašuje jako tvrdá hrbolatá půda. Škoda, že se náladě hráčů nedovedl přizpůsobili také rozhodčí zápasu. Nebýti převaha Slavie tak očividná, nebyl průběh hry tak klidný.
  

Rozhodčí: Bryndač

Diváci: 25.000

Trenér: Josef Sloup „Štaplík”

Poznámky:

(Národní listy, 23. května 1933 // Národní listy, 30. května 1933 // Národní listy, 31. května 1933
Národní listy, 1. června 1933// Národní listy, 2. června 1933)Slavia - AFK Bohemians
4 : 2 (2 : 1)

Datum: 13. června 1933, Praha, Letná, hřiště Slavie

Utkání: přátelské

Sestavy:

Slavia:
Zeman — Pech, Novák — Vodička, Čambal, Šimperský — Junek, Svoboda, Sobotka, Heřmánek. Hejma
Bohemians:
Procházka — Perner (46. Kašpar), Bernášek — Skála, Lanhaus (46. Strumpf), Tyrpekl — Baron, Bejbl, Bára (46. Mikše), Kocsis, Fajt (46. Červinka)

Branky: Čambal, Svoboda, Sobotka, Junek (pen.) - Baron, Kocics (pen.)

Průběh: Přátelský zápas na Slavii před slabou návštěvou asi 1500 diváků. Domácí nastoupili s náhradní obranou a levou stranou útoku: Zeman — Pech, Novák — Vodička, Čambal, Šimperský — Junek, Svoboda, Sobotka, Heřmánek. Hejma. Po přestávce hrál za Vodičku Joska a za Heřmánka Bradáč. Bohemians až na brankáře byli úplní: Procházka — Perner, Bernášek — Skála, Lanhaus, Tyrpekl — Baron, Bejbl, Bára, Kocsis, Fajt. Také oni změnili v druhém čase sestavu a hrál pak v obrané Kašpar za Pernera, Strumpf za Lanhause, Mikše za Báru a Červinka za Fajta.
   Zápas, v němž o nic nešlo, měl klidný průběh a na obou stranách střídaly se pěkné okamžiky se školáckými chybami. Domácí zvítězili, dík lepši záloze, v níž vynikal opět Čambal, Branky vstřelili za Slavii Čambal, Svoboda, Sobotka a Junek (pokutový kop), za Bohemians: Baron a Kocsis (pokutový kop). Zápas řídil s četnými chybami p. Klíma.

Rozhodčí: Klíma

Diváci: 1.500

Trenér: ? (???)

Poznámky:

(Národní listy, 13. června 1933 // Národní listy, 14. června 1933 // Národní listy, 15. června 1933)Sněhaři Domažlice - Slavia
1 : 7 (0 : 3)

Datum: 18. června 1933, Domažlice

Utkání: přátelské

Sestavy:

Domažlice:
? (???)
Slavia:
? (???)

Branky: ? (???)

Průběh: Ligový team Slavie dlící na zotavené na Šumavě sehrál v Domažlicích přátelské setkání.

Rozhodčí: ? (???)

Diváci: ? (???)

Trenér: ? (???)

Poznámky:

(Národní listy, 19. června 1933)Slavia - FK Austria Wien
3 : 1 (2 : 1)

Datum: 21. června 1933, Praha, Letná, hřiště Slavie

Utkání: Středoevropský pohár, 1. kolo

Sestavy:

Slavia:
Plánička - Ženíšek, Fiala - Vodička, Čambal, Šimperský - Junek, Svoboda, Sobotka, Kopecký, Joska
Austria:
Billich - Graf, Nausch - Nájemník, Mock, Gall - Molzer, Schippek, Šindelář, Jerusalem, Viertl

Branky: 11. Ženíšek (vlastní) 0:1, 27. Kopecký 1:1, 30. Svoboda 2:1, 48. Joska 1:0

Průběh: Před vyprodané hlediště nastoupili nejprve hosté ve svých populárních fialových dresech, po nich bouřlivě aklamovaná Slavia. Svoboda vyhrál los a volí stranu k vodárně. Hned v 1. min. se obecenstvo dostává do varu. Krásný útok Slavie končí ranou Kopeckého, jen s námahou Billichem vyraženou. Ze scrumage pak Joska ukvapeně přestřelil. Na druhé straně Šindelář pokouší se z dálky překvapit Pláničku. Pak přehlédl soudce foul a ruku u hostí. V 9. min. druhý foul hostí, z nichž Mockův na Čambala vyvolal bouři odporu. V 11. min. roh Slavie, odvrácen a daleké podání na levé křídlo nebylo nijak nebezpečné, Ženíšek byl u míče a Plánička si proň vybíhal; Ženíšek ale dalekým míčem překvapil diváky, Pláničku i — sebe; míč končí v síti jako prvá branka Středoevropského poháru a to — vlastní. Ve 14. min. Svoboda vstřelil vedle. Slávisté hrají přirozeně nervosně, hosté povzbuzeni laciným náskokem vyrovnávají hru i v poli, útoky domácích končí u výborného Nausche. V 25. min. trestný kop Junkův Kopecký hlavou poslal přes. V zápětí promíjí příliš benevolentní soudce ruku na hranici území. V 27. min. 2. roh Sl. Joska přesně zahrál před branku a Kopecký skvělou hlavou vyrovnal. V 30. min. po útoku Junka prominul soudce pokutový kop za zjevnou ruku Nausche, ale v zápětí osud tuto křivdu vyrovnal, Sobotka špatně střílel, Junek doběhl, zcentroval a Svoboda hlavou vstřelil 2. branku. V 33. min. soudce dovršil řadu svých omylů, když zjevný foul na Junka v území písknul — obráceně!!!
   Nyní sevřela Slavie hosty úplně, ale bohužel, Sobotka dlouho držel míč a byl často oň připraven. V 40. min. dobrou ránu Schippkeho vyrazil Plánička na roh, který odvrácen. V 45. min. zachránil Plánička bravurně ránu Schippkeho z útoku levého křídla.
  

Po přestávce

   hned v 1. minutě soudce píská nesprávný foul Fialovi. Ve 3 min. Junkův míč zasahuje Nausch zjevně rukou v území, ale soudce opět netrestá, ale za bouří nevole dává kopat roh. A opět zasahuje tentokráte spravedlivý soud a Junkův centr vstřeluje Joska po třetí do branky.
   V 5. min. Sobotka kazí dobré přihrání Josky váháním. V zápětí Jerusalem vysokou nohou zranil Vodičku na hlavě, týž po ošetření hraje obětavě dále. Hosté čelí nyní převaze domácích surovou hrou, kterou slaboch — soudce netrestá. Horkokrevný Fiala oplácí v 10. min. Schippkemu. V 11. min. bombu Šindeláře zneškodnil Plánička. V 17. min. ukazuje soudce svoji stranickost, když píská na reklamaci hráčů Austrie ruku na čáře území, ač nebyla! V 22. minutě krásná rána Schippkeho jde těsně nad. Domácí silně polevili, hlavně v útoku, kde Svoboda byl vyčerpán a Sobotka neudržel míč. V 25. min. soudce prokazuje opět své smýšlení. Ruku Nauschovu na čáře nepíská, ale když vidí, že míč jde k volným hráčům Slavie, píská dodatečně!
   V 29. min. roh Slavie odvrácen. V 30. min. trestný kop Šindelářův chytá Plánička jen s námahou. Hosté se zlepšili a obrana domácích má plno práce. V 32. min. kopl Schippek Josku bez míče, ale je jen napomenut. V 38. min. roh Slavie. V 42. min. nový roh Slavie a za útoku domácích končí hra, když Sobotka z výhodné posice v poslední minutě vstřelil vedle.
  

Jak hrála mužstva?

   U vítězů nejlepší řadou byla záloha a v ní opět Čambal, který byl všude a usměrňoval hru v útoku i obraně. Plánička neměl mnoho práce a na vlastní brance Ženíškově má on lví podíl. Zakročil však při střelách Šindelářových vždy s jistotou jemu vlastní. Obrana hrála obětavě a nelze jí vytknouti podstatnější chybu. Šimperský hrál užitečně, zvláště v prvém čase, Vodička, ač zraněn, velmi obětavě a se smyslem pro podporu útoku, útok nebyl tentokráte na výši a možno říci, že tři branky, jím docílené, byly na jeho hru maximem. Nestylovost, nepřesnost a zbrklost byly hlavní nectnosti. Zklamal Sobotka, jenž se probíjel s nezdarem, Svoboda se vyčerpal a Junek měl málo kloudných míčů. Kopecký jediný udržel míč a přihrával. Ovšem, že silně postrádán Puč, zvláště při střelbě. Joska se snažil, ale přece ho nezastal.
  

Hosté

   měli jen jednotlivce nad průměr. Byl to slavný Šindelář, jenž postrádá spojek. Obě včerejší jsou tvrdí, až suroví bojovníci, ale nic více. Nejslušnějším hráčem byl Viertel, jenž napomínal i vlastní spoluhráče — místo soudce! V záloze Mock vykonal velký kus práce, již mu usnadnil náš útok hrou do výšky. Z obrany byl nejlepší a nejtvrdší Nausch. Brankář dosti nejistý.
  

Soudce

   se nemohl líbiti, neboť byl zjevně stranický ve svých rozhodnutích a viděl jen, co chtěl. Jak z průběhu hry patrno, poškodil Slavii ve svých rozhodnutích často. Pomezní: Culek a Parpl.

Rozhodčí: Ferenc Klug (Maďarsko)

Diváci: 25.000

Trenér: Josef Sloup „Štaplík”

Poznámky:

Další zdroj

  Rozhodl Ženíškův „vlastenec”. Viertel, levé křídlo Austrie, obelstil Vodičku a hnal se k bráně. Ženíšek mu však zkřížil plán i cestu. A zatímco Viertel v tísni uvažoval, má li odcentrovat nebo vypálit nebo obejít překážku, Ženíšek mu balón vyfoukl, a otočiv se směrem k bráně, bezpečně izoloval soupeře i míč. Plánička hlídal očima Viertelovi nohy, křikl na Ženíška: „Mám!” a vyběhl pro míč. Vtom se Ženíšek rozhodl poslat brankáři malou domů. Jemným obloučkemposlal míč na Pláničku, který byl však v tom okamžiku už o nějaký ten metr vpředu. Míč elegantně přeplachtil Pláničkovu hlavu a zapadl pod břevno prázdné branky.
  Minuta ticha, Pláničkův i Ženíškův údiv, Viertelovy ruce nad hlavou. Ale od tohoto okamžiku už se radovali jen slavisté. Zahnali trému, soupeře do obrany, ze tří Junkových centrů padly tři góly, diváci jásali, hráči Slavie spokojeni a rozhodnuti uhájit ve Vídni svůj náskok.

(Národní listy, 20. června 1933 // Národní listy, 21. června 1933 // Národní listy, 22. června 1933
Letem světem, 27. června 1933 // Národní listy, 22. června 1933 // Národní listy, 23. června 1933)FK Austria Wien - Slavia
3 : 0 (1 : 0)

Datum: 2. července 1933, Rakousko, Wien, Praterstadion

Utkání: Středoevropský pohár, 1. kolo, odveta

Sestavy:

Austria:
Billich - Graf, Nausch - Najemnik, Mock, Gall - Mölzer, Stroh, Šindelář, Spechtl, Viertel
Slavia:
Plánička - Ženíšek, Fiala - Vodička, Čambal, Šimperský - Junek, Svoboda, Sobotka, Kopecký, Puč

Branky: 29. Viertel 1:0, 55. Viertel 2:0, 76. Šindelář 3:0

Průběh: Téměř 30.000 diváků přišlo včera na vídeňský stadion v Prátru k odvetnému zápasu Austrie se Slavií v Středoevropském poháru. Slavia, která měla již napřed sjednány termíny zápasů s Juventus v příštím kole (pro strýčka Příhodu), hrála takticky tak chybně, že byla ze soutěže vyřaděná. Její mužstvo nebylo ani stínem jedenáctky, která nedávno v Praze dovedla Austrii poraziti 3:1. Útoky byly vesměs slabé, forwardi si nevěděli s robustními obránci Austrie rady. Kromě toho byli také příliš pomalí a ztratili mnoho chancí. Jen nemnoho ran šlo na goal Billichův a ty brankář Austrie zneškodnil. Sobotka byl neprůbojný, Svoboda příliš dribbloval, Kopecký hrál ještě nejlépe. Křídla byla příliš málo zaměstnávána. Po změně stran Puč hrál ukvapeně, Junek s velkou smůlou. Nejlepší řadou hostí byle obrana. V ní opět vynikal Plánička. který krásně odvrátil mnoho ran Šindeláře a Spechtla „v posledních chvílích“. Také Ženíšek a během hry zraněný Fiala zastali svůj úkol dobře. V záloze měl včera Čambal velmi nesnadný úkol, držeti výborně hrající trojici Stroh-Šindelář-Spechtl, nebot od křídelních záložníků, kteří měli už po zuby vídeňských křídel Viertla a Mölzera, nemohl čekati pomoci. V tomto nesprávném rozvrhu sil tkví také hlavní příčina vítězství Austrie, která se probojovala do příštího kola proti turinské Juventus. Je nasnadě, že útok Slavie za tohoto stavu věcí byl odkázán na míče, které si sám vybojoval. Velikou chybou hostí bylo, že si dali tak dlouho vnucovati obrannou hru. Austria neměla čeho ztratiti a útočila — Slavia se příliš pozdě dostala k odvetným pokusům, když už se domácí hráči, bouřlivě povzbuzováni obecenstvem, nedali z tempa vyrušili. Z hráčů Austrie podal dobrý výkon brankář Billich, obránci Nausch a Graf byli velmi ostří, záloha tentokráte dobře podporovala útok a Mock dobře čelil Svobodovi, útok pak měl nejlepšího hráče v Šindelářovi, který se Strohem a Spechtlem utvořil trojici, proti níž — viz nahoře — Čambal měl velmi nesnadný start. Skvěle rozehrál se Viertel, který se po přestávce nedal nikým zastaviti.
   Účast vídeňských diváků na zápase byla veliká a žhavá. Jejich zásahy měly na rozhodčího Barlassinu zřejmý vliv. Často v případech, kdy měl neříditi trestný kop, raději vhazoval míč. A to všechno proto, že v 27. min. při ráně Šindelářově, která se od břevna odrazila k zemi a do hřiště, nebyl přesvědčen, že míč přešel brankovou čáru a ve své pochybnosti správně podle pravidel dal hráti dále. Tato příhoda vzbudila velikou bouři diváků, a ta měla vliv na delší průběh hry. To není ovšem pro slabý výkon Slavie omluva. Austria si vítězství — byť těsnější — vskutku zasloužila. Slavia hrála lépe v Praze — Austria ve Vídni a jedna branka rozhodla o postupu vídeňského mužstva, to je holá skutečnost.
  

Prudký nástup Austrie

   začal hned po výkopu. Již v 2. min. vyrazil Plánička ostrou ránu halfa Najemnika z trestného kopu na roh. A zase zasáhl Plánička, neboť tu opět velmi nebezpečně střelil na goal Šindelář. Útoky Austrie trvají a brankář hostí má mnoho práce. V 9. min. neuznává Barlassina úspěch Pučův pro offside. V 10. min. zraněn a ošetřován Svoboda. Austria si vynucuje rohy. V 24. min. bere Plánička míč Spechtlovi téměř s nohy. Zatím se stahují nad hřištěm mraky a shodou okolností také situace hostí se zachmuřuje. Šindelář v 27. min. z trestného území střílí na branku, míč se odráží od břevna do pole. Hráči a diváci chvíli reklamují bouřlivě goal. Plánička mezitím již zase sráží ránu Šindelářovu. V 29. min. založil tento hráč pěkný útok. Před brankou Slavie nastal shluk, z něhož Viertel dal zblízka
  

první branku hry.

   A již zase tleskají diváci výpadu domácích, na němž se zúčastnili Stroh—Šindelář a Mölzer, ale rána střelce, který se dostal až na 2 m k brance, šla vedle tyče do outu. Lidé nejsou spokojeni tím, že obrana Slavie zdržuje hru při výkopech od branky. V 35. min. obešel Stroh zálohu a obranu a střelil zase do zámezí. Podobně se vedlo v 40. min. Pučovi, který dostal míč zpracovaný Svobodou a Kopeckým. Těsně před přestávkou spatřili diváci zase ruku v území Slavie. Soudce nepíská a hlediště hlučně protestuje.
  

Po přestávce útoky Slavie.

   Na začátku druhé poloviny měl Puč dvě chance, ale Billich se zdarem zakročil. V 50. min. je opět Slavie před goalem Austrie. Junek přihrává Kopeckému, ten z výhodné posice střílí do rohu, v němž brankář chybí, ale obránce Graf ránu vyráží. Austria se trochu vymanila, Mölzer prošel, míč jde vedle branky. V 53. min. posílá Junek prudkou ránu na goal Austrie, Billich míč chytá. Již opět je Junek u míče, rána jde před vídeňskou svatyni, ale Kopecký uklouznutím maří neději. V 55. min. útočí levé křídlo Austrie Viertel. Obejde Šimperského, Ženíšek padá a Vídeňan ranou k tyči střílí
  

druhý goal.

   Austria je pánem hry. V 62. min. Plánička jen se štěstím a námahou vyráží ránu Wiertla. Ženíšek bere míč Strohovi a přiběhnuvší Najemnik střílí vedle. Hra je přerušena na chvilku, aby mohl býti ošetřen obránce Austrie Nausch. V 73. min. napomíná Barlassina Fialu, který napadl Spechtla. Týž hráč je potom nepřímým strůjcem třetí, rozhodující branky. V 76. min. proniká totiž před samou branku Slavie, Plánička odvrací nebezpečí na roh a sráží tam i provedený kop. Při druhém rohu Šindelář střílí, Plánička ránu vrací, ale Šindelář se tak prudce žene v správném směru proti míči, že skoro v tutéž chvíli padá s ním do sítě. Tím bylo rozhodnuto o postupu. Austria si udržovala do konce zápasu převahu, neboť útok hostí již neměl sil, aby výsledek změnil.
   Jedinou nadějí Prahy v soutěži je nyní Sparta, která se utká s Ambrosianou, zvítězivší včera v Miláně nad Viennou 4:0 (1:0). Je to mužstvo, které již Sparta jednou v Středoevropském poháru vyřadila. Tenkráte ovšem byla situace naší kopané výhodnější a Italové nebyli ještě tak zralí jako dnes, kdy jejich Juventus je velikým favoritem soutěže o Středoevropský pohár.

Rozhodčí: Rinaldo Barlassina (Itálie)

Diváci: 30.000

Trenér: Josef Sloup „Štaplík”

Poznámky: VII. ročník soutěže.
  Ještě po letech Ženíšek hořekoval: „Kdyby nebylo té mé nešťastné branky, mohlo se hrát třetí, rozhodující utkání a klubová pokladna by byla o čtvrt miliónu bohatší. Ještě dnes, kdykoliv vidím padnout vlastní branku, tak si vzpomenu na tu svou čtvrtmiliónovou a znovu se ve mě probudí palčivá a intenzívní lístost…”

(Národní listy, 26. června 1933 // Národní listy, 27. června 1933 // Národní listy, 1. července 1933
Národní listy, 3. července 1933)SK Přerov - Slavia
3 : 6 (2 : 2)

Datum: 29. července 1933, Přerov

Utkání: přátelské

Sestavy:

Přerov:
Weintritt, Šustr, Skopalík, ? (???)
Slavia:
Puč, Kopecký, Bradáč, Sobotka, ? (???)

Branky: Skopalík, Šustr, Weintritt - Puč 3, Bradáč, Sobotka, Kopecký

Průběh: Slavia nastoupila v Přerově bez Svobody a bez Vodičky a musila bojovati velmi tuze, než domácí přemohla. Zvítězila lepším trainingem svých lidí, který se projevil ke konci hry. V prvé polovině scorovali za Slavii Puč a Sobotka, za Přerov Skopalík a Šustr. Slavia zvýšila brankami Puče a Kopeckého náskok na 4:2 a po goale Weintrittově ranami Puče a Bradáče na 6:3. Před 4500 diváky soudcoval Kejř.

Rozhodčí: Kejř

Diváci: 4.500

Trenér: ? (???)

Poznámky:

(Národní listy, 27. července 1933 // Národní listy, 31. července 1933)SK Baťa Zlín - Slavia
2 : 3 (1 : 2)

Datum: 30. července 1933, Zlín

Utkání: přátelské

Sestavy:

Zlín:
Šmejkal, Štěpánek, ? (???)
Slavia:
Bradáč, Puč, Sobotka, ? (???)

Branky: 25. Puč 0:1, 27. Sobotka 0:2, 32. Štěpánek 1:2, 50. Bradáč 1:3, 55. Šmejkal 2:3

Průběh: Druhý zápas mistra ligy na Hané skončil opět vítězstvím červenobílých, kteří nastoupili zase bez Svobody a Vodičky. Po změně stran pak odstoupil zraněný Bradáč a byl nahrazen Heřmánkem. Zápas hrál se za stálého deště na těžkém terénu, který sice lépe vyhovoval technicky vyspělým hostům, avšak i domácí dovedli se mu náležitě přizpůsobiti, takže hra byla většinou otevřená.Slavia ujala se vedení v 25. min. Pučem a dvě minuty poté Sobotka zvýšil náskok červenobílých na 2:0. V 32. min. přišli ke slovu domácí a dobyli Štěpánkem prvé branky. Po změně stran v 50. minutě Bradáč zaznamenal třetí branku hostů a v 55. min. Šmejkal druhý goal domácích. Zápasu přihlíželo asi 2500 diváků.

Rozhodčí: ? (???)

Diváci: 2.500

Trenér: ? (???)

Poznámky:

(Národní listy, 25. července 1933 // Národní listy, 27. července 1933 // Národní listy, 31. července 1933
www.zlin.estranky.cz)AFK Bohemians - Slavia
1 : 3 (1 : 1)

Datum: 13. srpna 1933, Praha, Vršovice, Dannerův stadion

Utkání: Středočeský pohár, 4. kolo

Sestavy:

Bohemians:
Šimek - Perner, Tyrpekl - Lanhaus, Štumpf, Macháček - Baron, Kocsis, Bejbl, Skála, Fait
Slavia:
Plánička - Fiala, Ženíšek - Vodička, Čambal, Jezbera - Junek, Bradáč, Sobotka, Kopecký, Puč

Branky: 41. Fait 1:0, 44. Puč 1:1, 60. Puč 1:2, 70. Puč 1:3

Průběh: Je to na pováženou, že včera do Vršovic přišlo na pohárový zápas Slavie s Bohemians jen okolo 4000 diváků. Je pravda, že úterní svátek ve spojení s krásnou nedělí vylákaly mnoho příznivců kopané z Prahy, ale vždyť šlo včera o utkání, v němž se dal čekati napínavý boj již z tradice, a tím spíše ve Vršovicích.
  

Domácí hráli v útoku s novou sestavou.

   Šimek; Perner, Tyrpekl; Lanhaus, Štumpf, Macháček; Baron, Kocsis, Bejbl, Skála a Fait. Útok hrál mnohem lépe než hrávala řada s Bejblem na spojce. Když však Puč vstřelil domácím v 60. min. druhou branku, šel Skála na místo pravého halfa, Lanhaus zde hrál slabě, do středu zálohy a Štumpf do forwardu, zprvu na levou spoj; potom se útok přeskupil a dohrál ve složení: Štumpf, Baron, Bejbl, Kocsis a Fait ještě lépe než první dvě sestavy. Domácí mužstvo nehrálo špatně. Jeho finish donutil v posledních minutách hry všechny hráče Slavie, aby se stáhli na obranu náskoku. Ale střelba Bohemians byla velmi chabá. Před brankou se všichni zbavovali míče a přihrávali Kocsisovi, příliš dobře střeženému. Mnoho ran šlo Pánubohu do oken a co šlo na branku, to Plánička chytal a vyrážel. Čím déle trvalo štěstí v obraně hostí, tím neklidnější se stávali Bejbl a Kocsis. Zlobili se na rozhodčího, že pro chyby Slavie zastavuje výhodné útoky domácího mužstva, jindy že netrestá tvrdou hru soupeřovy obrany, a svým nevhodným chováním a dobíháním k rozhodčímu popudili proti němu i ty vznětlivé diváky. Nejlepším hráčem útoku byl Bejbl, ač neměl mnoho štěstí. Také Baron hrál včera velmi dobře a táhl mnoho útoků. Kocsis selhal, Fait příliš zabíhal do hřiště a nakonec byl v 75. min. vyloučen spolu se Ženíškem, když si nohama vyřizovali při srážce jakési neznámé účty. Záloha Bohemians měla po nástupu vadu na pravém křídle, kde Lanhausovi Puč a Kopecký příliš často unikali k chytajícímu Pernerovi. Štumpf měl dobré přihrání do útoku, ale k obranné hře chybí mu rychlejší start na míč. Z Macháčka klube se výborný levý záložník. V obraně Bohemians hrál skvěle brankář Šimek. Nebýti jeho, bylo branek mnohem více. Hrál pozorně a za několik robinsonád zasloužil si potlesk diváků jako žádný jiný hráč. Měl mnohem více práce než Plánička, přestože pustil tři branky, nebyl ani o chlup horší svého protějšku. Vina při druhé a při třetí brance spočívala na Pernerovi, který Pučovi přihrál chybným zásahem sám za sebe a potom neby1 dosti rychlý, aby unikajícího soupeře zase dohonil.
  

Puč byl střelcem zápasu,

   dal všechny tři branky Slavie a jednu hezčí druhé. První střelil do levé tyče, odkud se míč vrátil za druhou tyč, při druhé a při třetí rychle vyrazil za Pernera, hnal se k brance a šikmými ranami mimo Šimkův dosah stočil míč do nekrytého rohu k tyčím. Útok Slavie překvapil neobyčejnou obětavostí. Všichni se vraceli pro míče a dobře kombinovali. V záloze hráli Čambal a Vodička jistěji než Jezbera, který byl na konci Lanhausem ošklivě napaden a zraněn dohrál na křídle. V obraně měli zadáci s útokem Bohemians mnoho práce, ale též veliké štěstí. Ostré zákroky jejich sváděli některé útočníky domácího mužstva k oplácení. Vyloučení Ženíška (i Faita) bylo správné. Plánička měl jak už řečeno přes velikou převahu Bohemians v poslední čtvrthodince celkem méně práce než Šimek, ale v 85. min. ukázal se velikým brankářem, když zarazil nohou na čáře nepodařený odkop vrátivšího se Kopeckého a zdvižený míč pěstí stočil před útočníky Bohemians do rohu. Slavia hrála v sestavě: Plánička; Fiala, Ženíšek; Vodička, Čambal, Jezbera; Junek, Bradáč, Sobotka, Kopecký, Puč a zvítězila duchapřítomnými výpady Pučovými, jsouc do konce hry ohrožována vyrovnáním score.
  

Čtyři branky a dva střelci.

   Po zmaření několika chancí na obou stranách unikl v 41. min. Fait před branku a přihrál míč do středu, odkud jej Kocsis volleyem poslal do sítě. Puč v 44. min. skvělou ranou vyrovnal. Než Šimek doskočil k nastřelené tyči, byl už míč dávno za druhou v síti. Druhá branka Pučova padla v 60. a třetí v 70. min. hry a od té chvíle se Slavia nevymanila z obležení, které však dovedla zneškodnili. Slavia po vyloučení Ženíška dohrála s Vodičkou v backu a s Bradáčem v záloze.
  

Rozhodčí: Vogl

Diváci: 4.000

Trenér: ? (???)

Poznámky:

(Národní listy, 11. srpna 1933 // Národní listy, 12. srpna 1933 // Národní listy, 14. srpna 1933
Národní listy, 18. srpna 1933)D. F. C. - Slavia
3 : 0 (3 : 0)

Datum: 15. srpna 1933, Praha, Letná, hřiště DFC

Utkání: přátelské

Sestavy:

D. F. C.:
Taussig; Ebhardt, Jimmy; Schillinger, Ulanov I., Mahrer; Patek, Habelt, Kanhäuser, Truntschka, Ulanov II.
Slavia:
Plánička; Ženíšek, Fiala; Vodička (Tloušt), Čambal, Šimperský; Junek, Bradáč, Kopecký, Puč, Heřmánek

Branky: 5. Ulanov II. (z pen.) 1:0, 20. Habelt 2:0, ?. Ulanov II. 3:0

Průběh: Příznivci Slavie byli na hřišti překvapeni slabou hrou, kterou červenobílí ukázali v přátelském zápase se svými sousedy a skvělým nástupem Němců, jejichž útok byl velmi rychlý a v ráně pohotový. Než se hra rozvinula, dal již v 5. min. ostravský rozhodčí Kratochvíl 12 y za sražení Patka (Fiala) a Ulanov II. dobyl DFC. první branky ranou k tyči, kterou sice Plánička zasáhl, ale nemohl zastaviti. Hosté se snažili marně proniknouti ostrou obranou a zálohou Němců, když v 20. min. opět zakolísala obrana Slavie, Habelt obešel Fialu a zblízka dal druhou branku. Od té chvíle Slavia útočila více než domácí. Přesto však přikvačila na její branku nová pohroma. Ulanov II. prošel na levém křídle a jeho šikmá rána odrazila se v rohu od břevna za Pláničku. Tím byl počet branek vyčerpán.
   Hrál-li DFC. rychle a přesně a velmi vtipně, probíjela se Slavia středem velmi zdlouhavě a stále podle jednoho receptu. Jediný její střelec — Puč — byl dobře střežen a ostatní se na nic nezmohli. Kopecký a Bradáč jsou z formy, Junek stále ještě k nepoznání a Heřmánek slabý. Také záloha byla chabá, tím spíše, že měla věčný strach, jak si pomůže chybující obrana. Z mužstva zahrál vlastně dobře jen Plánička. U DFC. snaha učinila ze všech velmi dobré hráče. Ulanovové zvláště vynikali v dobře sehraném celku, kterému se vše dařilo. — útok i obrana. Druhá polovina byla skoro celá vyplněna marnými útoky Slavie.

Rozhodčí: Kratochvíl

Diváci: ? (???)

Trenér: ? (???)

Poznámky:

(Národní listy, 14. srpna 1933 // Národní listy, 16. srpna 1933 // Národní listy, 17. srpna 1933)SK Kladno - Slavia
5 : 2 (1 : 1)

Datum: 20. srpna 1933, Praha, Letná, hřiště Sparty

Utkání: Středočeský pohár, čtvrtfinále

Sestavy:

Kladno:
Tichý - Prošek, Brož - Boušek, Kraus, Černý - Vraga, Fišer, Procházka, Junek, Hromádka
Slavia:
Plánička - Ženíšek, Fiala - Tloušť, Čambal, Šimperský - Heřmánek, Bradáč, Čapek, Kopecký, Puč

Branky: 1. Kopecký 0:1, 13. Vraga 1:1, 52. Černý 2:1, 62. Puč 2:2, 63. Hromádka 3:2, 78. Hromádka (z pen.) 4:2, 83. Hromádka 5:2

Průběh: Kdybychom se neobávali, že zlehčíme úspěch kladenského mužstva na neutrálním hřišti nad Slavií, začali bychom dnešní zprávu posudkem o výkonu rozhodčího. Prozatím však mu dáme pokoj a všimněme si překvapení, které nám Kladno v pohárové soutěži připravilo. Napsali jsme už v sobotu, že jeho chance jsou stejně hodnotné jako vyhlídky Slavie, neboť již od (vyhraného) zápasu Slavie s Bohemians v minulém kole je viděti, že hráči Slavie nejsou sví. To je ostatně vidět i ze změny, která byla provedena v sestavě:
   Slavia hrála s Pláničkou; Ženíškem, Fialou; Tlouštěm, Čambalem, Šimperským; Heřmánkem, Bradáčem, Čapkem, Kopeckým a Pučem.
   Kladno stavělo Tichého; Proška, Brože; Boušku, Krause, Černého; Vragu, Fišera, Procházku, Junka a Hromádku.
  

Kladno bylo lepším mužstvem

   než Slavie, ale score je i na jeho výkon příliš vysoké. Dá se přičísti znamenité střelecké pohotovosti Hromádkově a hrubým chybám rozhodčího. Nejlepší řadou Kladna byla naprosto spolehlivá záloha, v níž všechny tři body vyrovnaných sil, neměly naproti konkurentů, neboť Čambal hrál mezi slabými hráči. Po záloze Kladna je hned dlužno uvésti útok, který sice v prvé polovině byl stejně nepohotový jako forward Slavie, ale v druhé půli se dal do střelby a do hry vůbec jako divý. Skvěle si vedl hlavně Hromádka. Obrana hrála s náhradníkem. To že ji útok Slavie nemohl zmoci, ukazuje na
  

slabiny Slavie.

   V útoku Heřmánek se neuplatnil ani na pravém křídle. Bradáč se od svého příchodu do Slavie ve hře spíše zkazil než zlepšil, Kopecký hraje slabě i na spojce, je z formy. Nejlépe nehráti. A tak zbyl tu Puč a ve středu Čapek, dnes nejlepší střední útočník Slavie, s krásným a rozumným přihráváním, s nedostatečnou střelbou a se svým známým strkáním rukama. Ale v tomto mužstvu chybí mu dobré spojky, aby ukázal, že patří ještě dlouho na hřiště. V záloze Čambal nestačí na tolik práce, kolik mu sousedé přidělávají. Tloušť je záložníkem z nouze, na Šimperského přišla únava. Měl by si odpočinout. V obraně překvapil včera za poměrně dobrými obránci Plánička takovou nejistotou, že má podíl na prvních třech brankách.
   Kladno nebylo nepřemožitelné, ale zastihlo Slavii, která měla včera slabého brankáře. Hráč, který ji v nesčetných zápasech pomohl k vítězství a zachránil před porážkou, hrál právě včera, když útoku nešla hra, slabě a tak mužstvo prohrálo. Ale ještě by dávno nebylo score Kladna tak značné, kdyby tu bývaly nebyly
  

hrubé chyby rozhodčího.

   Tento pán včera v 52. min. přiřkl Kladnu branku, když míč Pláničkovi vypadnuvší nepřekročil celý (ani z části) brankovou čáru (rozhodčí byl přes 20 m od místa děje). V 57. min. dobyl Čapek regulérní branky. Nikdo při tom nebyl v offsidu, Jiná chyba se nestala: rozhodčí přehlédl obránce a pískal offside. V 78. min. diktoval 12 y proti Slavii, když Hromádka v boji o míč v území upadl spíše svým než cizím přičiněním. Jiné chyby v offsidu ani nevypočítáváme, ukazujeme jen na ty, které měly přímý vliv na score. Budiž řečeno hráčům ke cti, že chyby gentlemana vzali na vědomí mlčky (jen Černý dovolil si v poli kopnouti oplátkou Bradáče bez míče a rozhodčí místo vyloučení jen hrozil). Zde je však třeba říci, že výběr rozhodčí se má díti obezřetněji i když je to náhodou pohárová soutěž, ke které se ústředí chová ústrkem. Včerejší rozhodčí těmito chybami mnoho schopností neukázal. Pořadí a časy branek.
   V 1. min. ujala se Slavia vedení útokem, který ukončil Kopecký hlavou. V 13. min. překvapil Vraga ranou z dálky nepozorného Pláničku, kterého míč z boku přelétl obloukem. V 52. min. chytal Plánička ránu Černého stoje před brankou. Kluzký míč mu vypadl, Plánička jej znovu chytil před čarou, ale rozhodčí ze 20 m byl zrakem přesvědčen, že míč celý přešel brankovou čáru. V 62. min. vyrovnal Puč z uličky prohozené Čapkem. Již v 63. min. střílí Hromádka prudce z dálky do rohu pod břevno nad Pláničku třetí goal. V 78. min. dána pochybná 12 y a Hromádka zvyšuje náskok na 4:2. V 83. min. konečně nejkrásnější rána dne: Hromádka zastaven Fialou v cestě doprava, zastaví se s míčem otočí se na druhou stranu a střílí doleva tak prudce, že míč podjede síť než se Plánička rozhlédl.

Rozhodčí: ? (???)

Diváci: 5.000

Trenér: ? (???)

Poznámky:

(Národní listy, 15. srpna 1933 // Národní listy, 16. srpna 1933 // Národní listy, 19. srpna 1933
Národní listy, 21. srpna 1933)Teplitzer FK - Slavia
0 : 0

Datum: 27. srpna 1933, Teplice

Utkání: 1. liga 1933/34, 1. kolo

Sestavy:

Teplitzer:
Patzelt, Schöppke, Náhlovský, Mizera, Krčil, Stiasny, Haberstroh, Kovacs, Krickl, Müllner, Zosel
Slavia:
Plánička - Ženíšek, Pech - Vodička, Čambal, Šimperský - Joska, Bradáč, Svoboda, Puč, Hejma

Průběh: S obavou v řadách přátel Slavie očekávaný ligový zápas Slavia v Teplicích skončil ztrátou jednoho bodu — tedy tak jako loni v Praze.
   Po velmi slabých posledních výsledcích a velmi slabé formě mužstvo Slavie se trochu včera zlepšilo a přece ještě je hodně slabin v mužstvu, za které musí býti náhrada, aby mužstvo Slavie v jubilejním roce mohlo úspěšně zasáhnouti do všech soutěží. Doufejme, že se to přece podaří, ač včerejší ztráta jednoho bodu jest v našem mistrovství dost citelnou.
  

Jak hráli Slavisté

   Zásluhu má v první řadě Ženíšek, který měl dobrý den a hrál nejvýše obětavě a Plánička, který včera napravil chyby, jichž se dopustil proti Kladnu. Pech na levém backu neukázal nic jiného, než přespřílišně tvrdou hru, za niž bylo mužstvo Slavie trestáno několika fore-kicky, z nichž jeden se mohl státi osudným. Z řady halfbacků Vodička. Čambal, Šimperský, byl poměrně nejlepší Vodička. Čambal hrál tentokráte slabě a Šimperský, v němž jsme kdysi viděli talentovaného hráče, a důstojného nástupce Káďova, zdá se býti se svým hráčským uměním u konce. Z útočné řady Joska, Bradáč, Svoboda, Puč a Hejma, sluší se zmíniti jedině o Pučovi, který je ve skvělé formě. Svoboda má málo trainingu. V poli ještě jakž takž zahrál, ale před brankou byl bezradný a propásl několik dobrých chancí. Jeho soused na pravé spojce byl nemožný. Bývalý nejlepší goal-getter žižkovské Viktorie dosud do mužstva Slavie nezapadl a jeho hra působila přímo trapně. Joska se honil za míčem, ale z jeho akcí nic plodného nevyšlo. Hejma dostával míče pouze od Puče: jinak se na něho téměř nehrálo.
  

Teplitzer F. K. 03

   hrál v sestavě: Patzelt, Schöppke, Náhlovský, Mizera, Krčil, Stiasny, Haberstroh, Kovacs, Krickl, Müllner, Zosel.
   V mužstvu domácích hráli dobře oba obránci, kteří hrají fair a mají správný start na míč. Jejich athletické postavy nedělaly by hanbu žádné národní jedenáctce. Upozorňujeme na Náhlovského, kterého považujeme za kandidáta na mezinárodní čapku. Výborně hrál též brankář, který několikráte zabránil téměř jistému úspěchu Slavie. Z halfbacků hrál nejlépe Mizera, z forwardu Krickl a Kovacz.
   Soudcoval p. Černý z Bratislavy. Chyboval hlavně v tom, že pískáním chyb poskytoval výhody provinivšímu se mužstvu. Jinak snažil se býti nestranným.
   Zápas konal se za krásného slunečního počasí a účast asi 3500 diváků. Obecenstvo chovalo se téměř až do konce hry dosti korektně.
  

Průběh zápasu.

   Střídavé útoky obou stran postrádají důrazu ke konečné akci. Ve 14. min. Svoboda svou nerozhodností zmařil téměř jistou chancí k docílení branky a dvě minuty poté jedině zákroku Ženíškově sluší děkovati, že Tepličtí nezahájili score. Ve 22. minutě Joska pěkně stáčí hlavou míč do branky, Patzelt zachraňuje na roh. Ve 24. m. nařizuje soudce trestný kop za tvrdou hru Pechovu. Míč se dostává před branku, a Kovacs vráží Pláničku i s míčem do branky, která však pro nedovolené napadení brankáře nebyla uznána. Ve 25. min. nebezpečná situace před brankou teplického mužstva a ve 26. m. Pech zachraňuje téměř jistý goal. Byla to jediná dobrá věc, kterou jsme za celou hru u Pecha viděli.
   O minutu později se vyznamenává Plánička, který má nyní plné ruce práce. Ve 30. min. má Slavie příležitost k úspěchu, ale Svoboda otálí tak dlouho s míčem, až mu jej Náhlovský sebere s nohy. Ve 40. min. Puč dává dělovku, která na neštěstí jde do zad jednoho z obránců. Do konce poločasu střídají se útoky, ale kromě 3 rohů pro Slavii a 2 pro Teplitzer ničeho se na výsledku hry nemění.
   Po znovuzahájení hry jdou Tepličtí kupředu a několik minut obléhají bránu Slavie, kde Plánička nyní hraje proti slunci. V 7. minutě Bradáč, o němž jsme výše napsali, že hrál špatně, hlavou stáčí míč do hořejšího pravého rohu branky. Byl to jeden z nejlepších momentů zápasu, kdy brankář Teplických v posledním zlomku vteřiny míč vyrazil. Následuje jeden roh pro Teplice, a druhý pro Slavii. Ve 20. minutě pěkná rána Haberstrohova jde do tyče právě v okamžiku, kdy Plánička byl na opačné straně. V 28. minutě zůstává Plánička ležeti po srážce s Kovacsem na zemi, ale za okamžik vstává a hraje dále. Za chvíli zase je řada na Kovacsovi, který byl unfair napaden Pechem.
   Obecenstvo začíná se bouřiti. V 36. minutě Plánička zachraňuje. Bradáč, který již chvíli hraje, na křídle, vyměniv si místo s Joskou, není ve svých výpadech o nic šťastnější. Ještě jednou dostává se Slavie před bránu domácího mužstva, kde brankář šťastně odvrací Hejmovu ránu na roh, pak ale odpadá, a finish náleží Teplickým. Díky Pláničkovi, který zasahuje ještě několikráte do hry, zůstává stav nezměněn. Počet rohů v druhé půli 4 přo Slavii, 1 pro Teplice.

Rozhodčí: Černý

Diváci: 3.500

Trenér: ? (???)

Poznámky:

(Národní listy, 26. srpna 1933 // Večer, 28. srpna 1933)SK Čechie Karlín - Slavia
2 : 1 (1 : 1)

Datum: 2. září 1933, Praha, Invalidovna

Utkání: 1. liga 1933/34, 2. kolo

Sestavy:

Čechie:
Krupa, Strejček, Kusala, Rozvoda, Votruba, Vodička, Mráz, Troníček, Pištěk, Bubeníček, Nusbauer
Slavia:
Zeman, Ženíšek, Pech, Vodička, Čambal, Šimperský, Joska. Kopecký, Svoboda, Puč, Hejma

Branky: 3. Bubeníček 1:0, 43. Kopecký 1:1, 60. Bubeníček 2:1

Průběh: Čechie měla dobrý nástup a už ve 3. min. získala vedení Bubeníčkem hlavou při kopu z rohu. Slavia potom sice ovládla pole, ale pro špatnou střeleckou pohotovost vyrovnala až 2 min. před přestávkou Kopeckým.
   Po změně stran Čechie rychlejší hrou dobyla převahy, kterou vyčíslila v 15. min. brankou opět Bubeníčkovou — po vzorné kombinaci jeho s Pištěkem. Potom se do konce takticky bránila a uhájila náskoku, v čemž jí byla nápomocna nemohoucnost útočníků Slavie. Návštěva asi 6000. Soudce p. Kochmann z Plzně posuzoval shovívavě tvrdou hru zadních řad domácích, zvláště Strejčkovu na Puče. Strejček zasluhoval spíše vyloučení než Troníček, jehož tento osud stihl 5 min. před koncem.
   Slávističtí útočníci hýřili neschopnosti, v záloze hrál dobře jediný Vodička, v obraně Ženíšek. Nepřítomnost Pláničkova není Slavii omluvou, neboť Zeman učinil, co bylo možno. Čechie vynikla jako celek obětavostí a zejména rychlostí. Nejlepší byl Votruba v záloze, Bubeníček v útoku. Brankář poněkud nervosní, ale měl štěstí.

Rozhodčí: Kochmann

Diváci: 6.000

Trenér: Konrád Kálmán

Poznámky:

(Národní listy, 1. září 1933 // Národní listy, 2. září 1933 // Národní listy, 3. září 1933
Letem světem, 12. září 1933 // ???)Slavia - SK Viktoria Plzeň
4 : 1 (3 : 1)

Datum: 10. září 1933, Praha, Letná, hřiště Sparty

Utkání: 1. liga 1933/34, 3. kolo

Sestavy:

Slavia:
Plánička - Ženíšek, Fiala - Joska, Čambal, Šimperský - Junek, Svoboda, Sobotka, Puč, Hejma
Plzeň:
Jabornický - Protiva, Přibáň - Bešťák, Pyskatý, Názler - Horák, Mudra, Bína, Kašpar, Vlček

Branky: 3. Sobotka 1:0, 7. Kašpar 1:1, 21. Puč 2:1, 35. Svoboda 3:1, 74. Sobotka 4:1

Průběh: Sparta a Slavie dohodly se sehráti nedělní ligové kolo společně. Užitečnost této spoupráce projevila se ve velké návštěvě. Na 20.000 diváků přilo shlédnouti silnou čtyřku loňské ligy ve vzájemném utkání.
   První zápas skončil se hladkým vítězstvím Slavie. Její mužstvo: Plánička; Ženíšek, Fiala; Joska, Čambal, Šimperský; Junek, Svoboda, Sobotka, Puč, Hejma — mělo přednost v dobré hře útoku, kde Sobotka s Pučem byli nejlepší. Svoboda měl snahu a Junek se znovu rozehrává. Hejma byl nejslabší a na ligové zápasy zřejmé nestačí. V záloze Čambal projevil oproti posledním zápasům zlepšení, Joska nic nepokazil a užitečně přihrál, Šimperský jako vždy ke konci nevystačil silami. Z obrany byl lepší Fiala než hodně nejistý Ženíšek. Plánička měl málo práce.
   Viktoria Plzeň má omluvu v neúplnosti svého mužstva. Mizera a Hess jsou zraněni, Čulík nemocen a tak mužstvo s nouzovými spojkami a dosud nezapadnuvším Pyskatým v záloze bylo jen stínem onoho z posledních zápasů loňské ligy. Z mužstva: Jabornický; Protiva, Přibáň; Bešťák, Pyskatý, Názler; Horák, Mudra, Bína, Kašpar, Vlček — hrál dobře jen Bína a chvílemi Horák, oba krajní záložníci a Přibáň. Vlček svými fouly a protestováním rozčiluje jen hráče i obecenstvo, za to s míčem neví si rady a zkazí co se dá. Pyskatý nestačil na disponovaného Sobotku.
   Již ve 3. min. skončil Sobotkův míč v síti po chybě Jabornického i obránců, v 7. min. vyrovnal Kašpar šikmou ranou, když byl přeskočil míč Ženíška a Plánička se nemohl rozhodnout k vyběhnutí. V 21. min. po kombinaci Svobody s Hejmou, Junek zcentroval na Puče, jenž ostře pod tyč vstřelil.
   Stejným způsobem vstřelil Svoboda třetí branku v 35. min. z přihrání Junka. Po změně stran polevila hra v tempu. Puč se zranil a vrátil se po 5minutovém ošetření, za to Svoboda nehrál od 22. min., zranivše při srážce s Jabornickým. V 29. min. Puč ostře vstřelil do tyče a odražený míč Sobotka poslal do sítě. Zápas řídil dr. Brüll.

Rozhodčí: dr. Brüll

Diváci: 20.000

Trenér: ? (???)

Poznámky:

(Národní listy, 9. září 1933 // Národní listy, 11. září 1933 // Letem světem, 19. září 1933)SK Viktoria Plzeň - Slavia
1 : 1 (0 : 1)

Datum: 23. září 1933, Plzeň

Utkání: přátelské

Sestavy:

Plzeň:
Bína, ? (???)
Slavia:
Plánička, Ženíšek, Fiala, Vodička, Čambal, Šimperský, Junek, Bradáč, Sobotka, Šoltys, Hejma

Branky: 20. Bradáč 0:1, 88. Bína 1:1

Průběh: SK Slavia utkala se v neděli v Plzni s tamní Viktorií, která nastoupila k zápasu po sobotním utkání s Čechií dosti unavena. Zápas skončil jen remisou. Červenobílí ujali se vedení ve 20. min. brankou Bradáče. Viktorii podařilo se vyrovnati teprve dvě minuty před koncem brankou Bíny. Zápas byl hrán před návštěvou asi 2.500 diváků.

Rozhodčí: ? (???)

Diváci: 2.500

Trenér: ? (???)

Poznámky:

(Národní listy, 25. října 1933)Slavia - First Vienna FC
3 : 2 (1 : 0)

Datum: 27. září 1933, Praha, Letná hřiště Slavie

Utkání: Jubilejní turnaj Slavie

Sestavy:

Slavia:
Plánička - Ženíšek, Fiala - Vodička, Čambal, Šimperský - Junek, Bradáč, Svoboda, Kopecký, Joska
First Vienna:
Horeschowsky - Rainer, Schmaus - Gottwald, Hoffmann, Machu - Brosenbauer, Tegl, Gschweidel, Adelbrecht, Ertel

Branky: 38. Joska 1:0, 69. Sobotka 2:0, 76. Šimperský (vlastní) 2:1, ?. Gschweidl 2:2, 90. Čambal 3:2

Průběh: Při střídavé hře, v níž lépe si vedl útok hostí, velmi dobře řízený Gschweidlem, vynikala technická dokonalost jednotlivců více než souhra celku.
   U Slavie tato okolnost nepřekvapila, neboť útok hraje poslední dobou každý zápas v jiné sestavě. Proto také měla obrana Slavie daleko více práce.
   Ve 13. min. ostrá rána Ertlova třela se o břevno. Slavia chybovala vysokou hrou, která proti fysicky zdatným soupeřům neměla vyhlídek na úspěch. Přes to zásluhou Čambalovou udržovala Slavia rovnocennou hru. Ve 32. min. odpustil soudce Fialův foul na Tegla v trestném území. Ve 38. min. proběhl Junek, krásně odcentroval — a pohotový Joska ostře střelil. Ostatní dodělal brankář, jenž konečky prstů srazil míč do branky. Slavia vede 1 : 0.
   Ve druhém času nastoupil Šoltys za Bradáče a Schönewetter za Ertla. Sobotka propásl hned s počátku dobrou posici, kdy byla prázdná branka. Hra trpěla nerozhodností útočníků na obou stranách. V 17. min. skvěle kopl Joska roh a útočníci minuli míč na samé čáře. Ve 24. min. dobře kopnutý Junkem roh hlavou dirigoval Sobotka do branky (2:0). V 26. min. přišel na hřiště Puč za Josku. V 32. min. po bezvadném úniku Tögla srazil si Šimperský míč prudkou ranou pod tyč do vlastní branky. Hned z výkopu Brosenbauer odcentroval a hbitý Gschweidl vyrovnal na 2:2.
   Vítězný goal vstřelil krásnou ranou Čambal v poslední minutě po kopu z rohu.
   Slavie opřela svůj výkon o jednotlivce, z nichž vynikali Čambal, Ženíšek a v útoku Joska. Čambal byl nejlepším hráčem na hřišti a svým nádherným goalem dobyl krásného vítězství. V pomalém tempu, přátelsky hraný zápas nevyžadoval zvláštního vypětí. Přes to za stavu 2:0 měla Slavie zápas hladce vyhraný a hosté mohou děkovati za docílení dvou branek jen ležérností domácích.
   Vienna měla nejistého brankáře a dobré obránce. — Nejlepším hráčem byl Machu v záloze a Gschweidl v útoku. Zdálo se, že se hráči nenamáhají, šetříce se na Spartu.
   Během zápasů zvětšila se návštěva na 10.000. Konec hrál se již za tmy.

Rozhodčí: Kubík

Diváci: 6.000

Trenér: ? (???)

Poznámky: Ve druhém utkání zvítězila Sparta nad Újpest 4:2 (2:0).

(Národní listy, 23. září 1933 // Národní listy, 27. září 1933 // Národní listy, 28. září 1933)Slavia - Újpest FC
1 : 3 (1 : 2)

Datum: 28. září 1933, Praha, Letná, hřiště Slavie

Utkání: Jubilejní turnaj Slavie

Sestavy:

Slavia:
Plánička - Ženíšek, Fiala - Vodička, Čambal, Joska - Junek, Bradáč, Sobotka, Kopecký, Puč
Újpest:
Horn - Sternberg, Kövago - Seres, Szücs, Sáros - Pustay, Kiss, Turay, Javor, P. Szabó

Branky: 14. Javor (vlastní) 0:1, 18. Sobotka 1:1, 24. Kiss 1:2, 61. Turay 1:3

Průběh: Slavia zahájila hru vehementními útoky a zásluhou levé strany Puč-Kopecký plných 10 min. svírala hosty. Ve 14. min. při krásně provedeném kopu z rohu, který zahrál Szabó, srazil Javor míč hlavou do sítě. 1. branka Ujpestu. V 18. min. trestný kop za ruku na samé čáře trestného území. Bradáč střílí míč do hradby těl Maďarů, ale Sobotka pohotově vrací míč do branky. 1. branka Slavie. Ve 24. min. stejná situace u branky Slavie, za jaké docílili hosté 1. branky. Szabó přesně kope roh téměř do samého goalu a Kiss zase hlavou stáčí míč do branky vedle bezradného Pláničky. 2. branka Ujpestu. Rušnou hrou, v níž byli hosté před brankou daleko nebezpečnější, končí první půle. — Polovici
  

Slavia prohrává 1:2.

   Po přestávce nastoupil Šimperský místo Josky, ač bylo daleko výhodnější vyměniti nemožného Bradáče právě agilním Joskou. V 10. min. při prudké střele Bradáče zasáhl Kövago míč rukou a soudce správně nařídil pokutový kop, který Junek vstřelil do tyče, odražený míč sice vrátil do sítě, ale branka správně nebyla uznána pro offside. V 16. min. trestný kop za foul Ženíškův poslal Turay vehementní ranou přes hradbu těl do branky. V 25. min. soudce se neodvážil písknout evidentní ruku obránce hostí v území. Od 30. min. hrál Bradáč levé křídlo, Puč spojku a Kopecký přešel na pravou stranu. Zbytek zápasu měli hosté převahu a byli často aplaudováni objektivním obecenstvem, zvláště Szabó za svoje technické triky. Ve 42. min. po pěkném útoku Slavie jen se štěstím odvrátil brankář ránu Puče. Na výsledku již se nic nezměnilo.
  

O hře.

   Slavia chybovala vysokou hrou, která ovšem lépe hověla hostím. Taktickou chybou bylo zařazení Bradáče, který se oba dny neuplatnil a jen brzdil plynulost útočných akcí. Obrana nebyla jistá a bezradnost Pláničky udivovala. V záloze hrál dobře Čambal jen chvílemi, krajní měli práci s nebezpečnými křídly. Útok hrál úspěšné jen když držel míč při zemi. Nebezpečná byla jen dvojice Kopecký-Puč, která ale před brankou se nedostala k ráně. Sobotka hrál mnohem slaběji než jindy a Bradáč kloudně nezahrál celý zápas. Junek neměl spojku a byl nepřímo původcem porážky tím, že nevstřelil pokutový kop za stavu 1:2.
   Ujpesti hrál mnohem sebevědoměji a lépe než ve středu. Vynikl opět Szabó, zvláště svými přesnými kopy z rohu, tvrdý Turay a technický Jávor. V záloze byl nejlepší Szücs a obrana hrála téměř bez chyby. Brankář se proti středě o mnoho zlepšil.

Rozhodčí: Vogl

Diváci: 15.000

Trenér: ? (???)

Poznámky:

(Národní listy, 29. září 1933 // Letem světem, 10. října 1933)AFK Kolín - Slavia
4 : 1 (0 : 1)

Datum: 1. října 1933, Kolín

Utkání: přátelské

Sestavy:

Kolín:
Pospíšil, Hovorka. Chlubný, ? (???)
Slavia:
Bradáč, ? (???)

Branky: ?. Bradáč 0:1, ?. Chlubný (pen.) 1:1, Pospíšil 2, Hovorka (???)

Průběh: Porážka překvapující, ale odpovídá průběhu hry. V prvé půli Slavie jsouc v lehké převaze dobyla vedení Bradáčem. Ale po změně stran se obraz úplně změnil, llmetrovka střelená Chlubným dala domácím vyrovnání a klid. Unášeni nadšením a opřeni o dobrou techniku, Kolínští vycítili a využili svou velkou chancí a ovládli pole. Ohromným finishem dovedli v posledních 5 minutách dát Slavii 3 branky (2 Pospíšilem a 1 Hovorkou). Amatérský mistr středočeské župy stačí na mistra ligy! Je to pro stoupence amaterismu radostný, ale přece jen hodně abnormální zjev, který praví, že to v organismu Slavie někde skřípe.

Rozhodčí: ? (???)

Diváci: ? (???)

Trenér: ? (???)

Poznámky:

(Národní listy, 2. října 1933)SK Židenice - Slavia
2 : 3 (1 : 1)

Datum: 9. října 1933, Brno, Židenice

Utkání: 1. liga 1933/34, 4. kolo

Sestavy:

Židenice:
Vojta, Galler, Molnár, Báča, Káďa, Šmolka I., Rulc, Veselý, Moták, Šmolka II., Šterc
Slavia:
Plánička, Ženíšek, Fiala, Vodička, Čambal, Krčil, Junek, Kopecký, Sobotka, Puč, Joska

Branky: 19. Puč 0:1, 20. Šterc 1:1, 63. Puč 1:2, 73. Puč 1:3, 75. Rulc 2:3

Průběh: Slavia do posledních porážkách nejela do Brna s velkou nadějí. Těsné vítězství si červenobílí v Brně také velmi perně vybojovali, poněvadž domácí podali velmi pěknou hru. O zápas byl velký zájem. Nejlepším dokladem toho jest rekordní návštěva. 10.000.
   Hosté předvedli pěknou pěknou a technicky vyspělou hru. Na konci zápasu však, kdv domácí útočili, ztratili na sympatiích odkopáváním míčů do zázemí a zdržováním hry. Žideničtí se zlepšili, což platí hlavně o útoku. V záloze zeje stále mezera, neboť Káďa hraje pouze na obranu. Nejlepším hráčem Slavie byl Junek, v záloze červenobílých vynikal Čambal. Domácí měli nejlepší hráče v brankáři Vojtovi a obránci Gallerovi. Slavia ujala se ve 29. min. vedení ostrou ranou Pučovou, vstřelenou asi ze 20 m. Ve 21. min. vyrazil Plánička ostrou ránu Rulce a pohotový Šterc vrátil míč do sítě, vyrovnáno na 1:1. V 63. min. vstřelil Puč druhý goal Slavie ze Sobotkova přihrání. V 73. min. Junek, centroval a Puč volleyem zvýšil náskok Slavie na 3:1. Teď se Moravané rozehráli, ale nedovedli využíti chancí. V 75. min. nařídil soudce 12y kop proti Slavii za foul Ženíška na Šmolku mladšího a Rulc proměnil trest ve druhou branku Židenických. Přes všechny útoky Židenic udržela Slavia výsledek. Utkání řídil dr. Brüll z Bratislavy.

Rozhodčí: dr. Brüll

Diváci: 10.000

Trenér: ? (???)

Poznámky:

(Národní listy, 8. října 1933 // Večer, 9. října 1933 // Národní listy, 9. října 1933)SK Vitkoria Žižkov - Slavia
2 : 3 (2 : 1)

Datum: 22. října 1933, Praha, Letná, hřiště Sparty

Utkání: 1. liga 1933/34, 5. kolo

Sestavy:

Žižkov:
Benda - Suchý, Steiner - Mourek, Toula, Davídek - Nolly, Hruška, Průša, Zajíček, Prokop
Slavia:
Plánička - Ženíšek, Fiala - Vodička, Čambal, Krčil - Junek, Bradáč, Sobotka, Kopecký, Joska

Branky: 22. Nolly 1:0, 32. Hruška 2:0, 38. Sobotka 2:1, 55. Bradáč 2:2, 58. Fiala 2:3

Průběh: Viktoria se zdála jistým vítězem; opravňovala ji k tomu sebedůvěra z posledních úspěchů a neúplnost Slavie v útoku. Dobyla také celkem lehce dvou branek, a to v době, kdy soupeř měl více ze hry a častěji obléhal. Když ale technicky lepší mužstvo Slavie obětavostí čelilo rychlostí jejich útočníků a dobrý Čambal tlačil svůj útok důrazněji než bezradně pobíhající Toula, musili žižkovští kapitulovati a smířiti se s těsnou, ale zaslouženou porážkou.
   Měli nejlepší hráče v Suchém, Zajíčkovi a Nollym. Záloha byla slabší než u Slavie, ač i tam Vodička nekryl dosti přesně Prokopa.
   U Slavie hrál velmi dobře v útoku Sobotka, který měl v nesehraných spojkách málo podpory. Kopecký vynahradil hodně obětavým vracením se pro míč. Křídla obě uspokojila. Plánička pustil první branku dost nepozorně, ale za to některé těžké situace odvrátil bravurně.
  

Jak se hrálo.

   Do 20. minuty se hrálo s převahou Slavie, kterou ale nerozhodný útok nedovedl na dobrou obranu Viktorie uplatnit. V 22. min. výpad Prokopův způsobil zmatek v obraně Slavie a Nollyho rána k tyči podjela Pláničkovi pod tělem do sítě. V 32. min. nový útok Prokopův a jeho prudký centr Hruška v běhu stočil do branky.
   Ve 38. min. měl Sobotka smůlu, když sám před brankou vstřelil do brankáře, ale v zápětí to napravil a z přihrání Josky vstřelil pod tyč pěknou branku.
   Po přestávce opět Slavia podržela převahu, stále útočila a v 10. min. Bradáč zblízka vyrovnal z centru Josky. V 13. min. Zajíček zbytečně fouloval Čambala, trestný kop zahrál Fiala vysokým obloukem na branku. Benda špatně vyběhl a zasáhl míč špičky prstů, nezabránil ale, aby mu nespadl do sítě.
   Pak Viktorie silně přidala a obrana Slavie těžko odvracela. V 27. min. dokonce Kopecký dvakráte zachraňoval u vlastní branky. Pak ale Slavie opět hru vyrovnala a těsné vítězství už obětavou hrou udržela. Také tento zápas měl velmi dobrého rozhodčího v osobě Bizíkově z Vrútek.

Rozhodčí: Bizík

Diváci: 15.000

Trenér: ? (???)

Poznámky:

(Národní listy, 21. října 1933 // Národní listy, 23. října 1933 // Letem světem, 31. října 1933)Slavia - FC BASK
3 : 3 (3 : 2)

Datum: 28. října 1933, Praha, Letná, hřiště Sparty

Utkání: Turnaj ke 40. výročí Sparty

Sestavy:

Slavia:
Plánička - Ženíšek, Fiala - Vodička, Čambal, Krčil - Junek, Bradáč, Sobotka, Kopecký, Joska
Beogradski:
Glaser - Radovanović, dr. Ivković - Arsenijević, Božić, Georgiević - Tyrnančić, Šundonja, Marjanović, Tomašević, Glišović

Branky: 14. Kopecký 1:0, 16. Tomaševič 1:1, 25. Bradáč 2:1, 43. Bradáč 3:1, 44. Tomaševič 3:2, 53. Tomaševič 3:3

Průběh: Mistr Jugoslávie kladl Slavii, která měla dobrý útok, velmi tuhý odpor a vynutil si ve druhém čase dokonce převahu. Slavia po úspěšném nástupu povolila a ke konci zápasu byla na ústupu.
   Z hostí byl nejlepším hráčem brankář Glaser, z obránců vynikl dr. Ivkovič nad nejistého Radovanoviče, v záloze Arsenijevič a v útoku byli nejlepšími Tyrnanič a Marjanovič. U Slavie hrál velmi slabě Fiala, který má velký podíl na všech brankách a připravil Pláničkovi svízelné situace. Záloha červenobílých hrála v prvém čase dobře a měla v této době nejlepšího hráče v Čambalovi. Když po změně stran polevila, uspokojil z části jen Krčil. Útok, vedený Sobotkou, hrál v prvních 15 minutách skvěle a dovedl to i číselně vyjádřiti. Velmi dobře vedli si Kopecký, Joska, Sobotka a Junek. Později však tato řada polevila pod dojmem slabé opory vzadu.
   Ve 14. min. Krčil prováděl trestný kop, Joska dal míč před branku a Kopecký hlavou poslal jej do sítě. Dvě minuty poté spoj Tomaševič využil situace před brankou Slavie a vyrovnal ze shluku. (Rozhodčí odpustil Fialovi 12y.) V 25. min. Joska centroval a Bradáč hlavou stočil míč do sítě, Slavia znovu vede 2:1. V 43. min. zavinil Georgievič v území foul; volný kop prováděl Junek, přehrál na Bradáče, jemuž se podařila třetí branka Slavie. Minutu před koncem času po kiksu Fialově zmocnil se míče Tyrnančič a střílel. Plánička míč vyrazil, leč pohotový Tomaševič vrátil míč do sítě. Po změně stran hrála Slavia v útoku i v obraně nejistě. V 53. min. Šundonja přihrál Tomaševičovi a tomu se podařilo vyrovnati. Zápas řídil Humpolík z Brna, jemuž nečinilo potíží odpískati chybu v trestném území Beogradského a dáti za ni kop s čáry. Zato přehlédl zase 12y Fialovu a trpěl Bradáčovi divadelní předstírání foulů, které vůbec nebyly.

Rozhodčí: Humpolík

Diváci: 20.000

Trenér: ? (???)

Poznámky: Ve druhém utkání porazila Sparta tým All Pacific 2:1 (2:1).

(Národní listy, 25. října 1933 // Národní listy, 30. října 1933)Slavia - All Pacific
2 : 2 (2 : 1)

Datum: 29. října 1933, Praha, Letná, hřiště Sparty

Utkání: Turnaj ke 40. výročí Sparty

Sestavy:

Slavia:
Plánička - Pech, Fiala - Wachtl, Šimperský, Krčil - Heřmánek, Bradáč, Sobotka, Kopecký, Joska
All Pacific:
Valdivieso - A. Fernandez, Saldariaga - Danegri, Arco, Astengo - Luco, L. Fernandez, Villanueva, Tovar, Schneeberger

Branky: 3. L. Fernandez 0:1, 31. Sobotka 1:1, 37. Sobotka (pen.) 2:1, 67. Tovar 2:2

Průběh: Červenobílí nastoupili k tomuto utkání na rozbahněném hřišti s pozměněným mužstvem a hráli ve složení: Plánička; Pech, Fiala; Wachtl, Šimperský, Krčil; Heřmánek, Bradáč, Sobotka, Kopecký, Joska. Po změně stran nastoupil Puč místo zraněného Sobotky. Bradáč přešel do středu útoku a Joska na pravou spoj. Rovněž Jihoameričané hráli s pozměněným mužstvem v sestavě: Valdivieso; A. Fernandez, Saldariaga; Danegri, Arco, Astengo; Luco, L. Fernandez, Villanueva, Tovar, Schneeberger. Slavia předvedla sice dobrou hru, ale takticky chybovala tím, že jak v záloze, tak i v útoku jednotliví hráči dlouze přihrávali. Z nově zařáděných mladých hráčů osvědčil se Pech v obraně a rovněž Wachtl hrál celkem dobře; Heřmánek je spíše spojka než křídlo. Z ostatních uspokojili Šimperský a Krčil, v útoku Sobotka a Kopecký. Puč mnoho neriskoval, ale byl při srážkách, které se ho netýkaly, příliš výbojný. Američané hráli dobře, dovedli se lépe přizpůsobiti terénu než Slavia. Vynikali především rychlostí, jakož i lepší souhrou. Měli zase výborného brankáře, v záloze vynikal Astengo, v útoku pak Luco na pravém křídle a Schneeberger na levém.
   Vedení ujali se Američané již ve 3. min., když z náhlého útoku L. Fernandez překvapil Pláničku dlouhou ranou, jdoucí do pravého rohu branky. Teprve ve 31. min. podařilo se Sobotkovi z přihrání Kopeckého vyrovnati. Ve 37. min. nařídil soudce 12 y za sražení Sobotky, který sám napadený prováděl a proměnil. Po změně stran měl Kopecký v 57. min. vyloženou chancí, byl sám před brankou, ale Valdiviesa ránu kryl. V 67. min. vystřídal zraněného Pláničku Zeman. Hned nato podařilo se Tovarovi vyrovnati vrácením odraženého míče. Těsně před koncem hry byl zraněn Šimperský. Zápas řídil soudce Fryš, který opět přál spíše Slavii než hostům (neviděl na př. jak Pech kopl bez míče Američana, trpěl mstitelstvi Puče a j.).

Rozhodčí: Fryš

Diváci: 2.000

Trenér: ? (???)

Poznámky: Tým All Pacific byl složen z nejlepších hráčů Chile a Peru.
  Utkání mezi Spartou a BASK skončilo bez branek.

(Národní listy, 30. října 1933)SK Rapid Wien - Slavia
8 : 3 (2 : 1)

Datum: 1. listopadu 1933, Rakousko, Wien, Hütteldorf

Utkání: přátelské

Sestavy:

Rapid:
Raftl - Jestřáb, Tauschek - Wagner, Smistik, Pesser - Ostermann, Wesselik (Kaburek), Bican, Binder, Skoumal (Sommerauer)
Slavia:
Zeman - Ženíšek, Fiala (Pech) - Vodička (Wachtl), Čambal, Krčil - Heřmánek, Bradáč, Sobotka, Kopecký, Puč (Joska)

Branky: 27. Smistik 1:0, 29. Binder 2:0, 32. Kopecký 2:1, 47. Bican 3:1, 48. Bican 4:1, 49. Bican 5:1, 58. Bican 6:1, 62. Kabourek 7:1, 63. Kopecký 7:2, 73. Osterman 8:2, 89. Bradáč 8:3

Průběh: Obavy o výsledek vídeňského utkání Slavie po zranění brankáře Pláničky a únavě hráčů ze zápasu s Pacificem byly správné. Doufalo se však, že mužstvo, doplněné mladými hráči, alespoň čestně obstojí. Slabou útěchou je však pouze skutečnost, že tak vysokou porážku si Slavia za svoji hru nezasloužila. Těžký terén, únava a nejistá hra náhradního brankáře Zemana způsobily, že Slavia nemohla odolati velmi dobré hře Rapidu. O matchi rozhodla prvá čtvrthodina po přestávce, v níž Rapid dal během 4 minut 3 branky. Útok červenobílých se nezmohl na kloudnou akci. V záloze hrál sice dobře Čambal, ale slabý výkon podal Krčil. Slabinou obrany byl brankář Zeman. Rapid měl náskok v důrazné a ostré hře. Měl výbornou obranu, v záloze vynikl Wagner, Smistik nedostihl výkonu Čambalova, v útoku činili se pravá strana a Bican ve středu. Binder vyznamenal se střeleckým uměním.
  

Jak padly branky.

   Vedení ujal se Rapid v 27. min. ranou Smistika z 25 m, kterou Zeman mohl chytit. Ve 29. min. Binder zvýšil náskok na 2:0. Ve 32. min. dal Kopecký hlavou po rohu prvý goal Slavie. Pak přišla osudná chvíle Slavie po přestávce. V 47. min. Bican střílel a rána se odrazila od Wechtla do branky. V 41. min. proniká Sommerauer a Bican z přihrání scoruje po čtvrté. V 49. min. Bican po chybě obrany Slavie dává 5. goal a v 58. min. šestý. V 62. min. pronikl Sommerauer a Kabourek přehodil míč přes vyběhnuvšího Zemana do sítě. Rapid vede 7:1. V 63. min. střílí Kopecký zdáli druhou branku hostí. Ale již v 73. min. proniká opět Sommerauer a centruje; Zeman váhá a Ostermann střílí 8. branku Rapidu. V poslední minutě ukončuje Bradáč score zápasu, který před 10.000 diváků řídil Frankenstein.

Rozhodčí: Frankenstein

Diváci: 10.000

Trenér: ? (???)

Poznámky:

(Národní listy, 31. října 1933 // Národní listy, 2. listopadu 1933)Slavia - SK Náchod
5 : 2 (3 : 0)

Datum: 5. listopadu 1933, Praha, Letná, hřiště Slavie

Utkání: 1. liga 1933/34, 6. kolo

Sestavy:

Slavia:
Zeman - Ženíšek, Fiala - Vodička, Čambal, Krčil - Junek, Bradáč, Sobotka, Kopecký, Puč
Náchod:
Nývlt II. - Mareš, Kos - Stejskal, Šafr, Herink - Dobeš, Nývlt I., Tichý, Zlatník, Kuchta

Branky: 6. Sobotka 1:0, 37. Kopecký 2:0, 40. Bradáč 3:0, 48. Dobeš 3:1, ?. Ženíšek 4:1, 69. Kopecký 5:1, 77. Tichý 5:2 (???)

Průběh: Ačkoliv se hrál na Slavii jediný ligový zápas v Praze, bylo okolo barier hodně prázdno. Nejen sousední amatérské finále, nýbrž i středeční těžká porážka ve Vídni byly příčinou nedůvěry návštěvníků. Ale těch 2000 nejvěrnějších nelitovalo.
  

Zlepšená hra červenobílých.

   Slavia měla pěkný nástup a udržela si celý prvý čas značnou převahu a to i v době, kdy hrála bez zraněného Ženíška o 10 hráčích i pak kdy týž statoval na křídle. Zásluhu o to má velmi pěkně kombinující útok, který hbitě pronikal a hodně střílel. Vynikala levá strana Kopecký— Puč, ale i Sobotka s Bradáčem si vedli velmi zdatně. V záloze opět velmi slabě hrál Krčil, který se nemůže nějak v červenobílém dresu rozehráti do dřívějších výkonů. Obrana hrála spolehlivě a Zeman dohrál přes zranění obětavě i několikráte v druhém čase v pěkném stylu odvrátil ostré rány soupeře. Bohužel celý zápas nebyl hrán domácími ve stejném tempu. Po změně stran polevil Sobotka a na Puče se málo hrálo. V té době vynikl Čambal, který převzal úlohu dirigenta mužstva. Zdůrazniti nutno obětavost Ženíškovu, který s obvázanou rukou, s bolestivým zraněním, dohrál na pravém křídle a že se ihned zbavoval míče, anebo právě proto, vytvořil přesnými centry nebezpečné situace u branky a pátá branka byla jeho zásluhou.
  

Náchod bez útoku.

   Mužstvu hostí celý prvý čas scházel útok, jehož nejlepší muž Kuchta na křídle se neuplatnil. Teprve po přestávce na spojce inspiroval tuto řadu k několika nebezpečným akcím, z nichž také padly obě branky. V záloze dobře hrál Stejskal v druhém čase, kdežto Šafr často nestačil na přízemní kombinaci domácích. V obraně byl Kos zbytečně ostrý a zaslouženě byl několikráte napomenut, Mareš měl dobré osvobozující odkopy. Nývlt II. chytal v prvém čase krásně a zachránil své mužstvo od mnohem větší porážky, ale v druhém čase, zdá se nám, při obou brankách byl hodně pasivní.
   Zápas řídil velmi dobře Černý způsobem, který je velmi řídkým na našich hřištích — nenápadně, přesně a ojbektivně.
  

Důležitější okamžiky hry.

   V 3. min. chytil Nývlt v pokleku první střelu Kopeckého a v zápětí se štěstím zastavil trestný kop Bradáčův na čáře brankové. V 6. min. po kombinaci levé strany Sobotka přehodil míč přes vyběhnuvšího brankáře do sítě. Pak Puč a Kopecký několikráte ostře stříleli, ale vedle. Hosté měli ve 22. min. možnost vyrovnat, když Kuchta přesně centroval a Dobeš zblízka vstřelil do Zemana. V 28. min. se zranil Ženíšek na ruce a byl odveden ze hřiště. Ani o desíti hráčích neochabuje nápor domácích a v 37. min. ze vzorně Pučem provedeného kopu z rohu dal Kopecký hlavou druhou branku. Hned na to vrátil se Ženíšek na pravé křídlo, Junek šel do zálohy a Vodička do obrany. Po krásném útoku levé strany vstřelil Bradáč ve 40. min. ostrou ranou třetí branku.
   Po změně stran hosté se zlepšili a silně útočili. Ve 3. min. po chybě Krčila dostal se Dobeš k ráně a vstřelil první branku. V 15. min. z přesného autu Puče Bradáč přestřelil v samé brance, ale v zápětí to napravil a z Ženíškova přihrání k tyči dal čtvrtou branku. V 24. min. Ženíšek namahavě doběhl míč, přesně odcentroval a Kopecký hlavou v běhu dal 5. branku. Hosté docílili svého druhého úspěchu v 32. min., Kuchta dobře dribloval a Tichý ranou pod tyč překvapil poraněného Zemana.

Rozhodčí: Černý (Bratislava)

Diváci: 2.000

Trenér: ? (???)

Poznámky:

(Národní listy, 3. listopadu 1933 // Národní listy, 4. listopadu 1933 // Národní listy, 6. listopadu 1933
Národní listy, 11. listopadu 1933)AC Sparta Praha - Slavia
1 : 2 (0 : 0)

Datum: 12. listopadu 1933, Praha, Letná, hřiště Sparty

Utkání: 1. liga 1933/34, 7. kolo

Sestavy:

Sparta:
Ledvina — Burger, Čtyřoký — Košťálek, Bouček, Srbek — Pelcner, Silný, Braine, Nejedlý, Kalocsay
Slavia:
Plánička — Pech, Fiala — Vodička, Čambal, Krčil — Joska, Bradáč, Sobotka, Kopecký, Puč

Branky: 55. Nejedlý 1:0, 61. Sobotka 1:1, 77. Puč 1:2

Průběh:

Dva brankáři

   rozhodli o výsledku. Plánička Slavii zápas vyhrál, neboť v okamžicích náporu Sparty byl vždy na místě a zabránil bezvadným stylem každému nebezpečí. Jeho jistota uklidnila obránce a působila na celé mužstvo. Ledvina naproti tomu zavinil si obě branky a při každém zákroku i v jasných situacích nevěděl si rady a pouštěl míč z rukou. S lepším brankářem Sparta nemusila prohráti. Při celkem rovnocenné hře obránců i záloh měl útok Slavie přednost v kombinaci levé strany a vtipném řízení Sobotkově, kdežto útok Sparty byl nebezpečný Nejedlým. Slaběji než jindy hrála obě křídla, zvláště Pelcner i Silný, který hrál se smůlou. Braine se mnoho nenamáhal a omezil se na rychlé přihrávání. Po přestávce byl zraněn a statoval na křídle. V záloze dřel Buněk, Košťálek dobře hlídal Puče; Srbek hodně vynechával. Obránci nic nezkazili, ač měli před nejistým Ledvinou těžší úlohu. U Slavie kromě Pláničky vynikl Fiala, Vodička i Čambal, v útoku Sobotka a po přestávce Kopecký s Pučem.
   Hrálo se velmi přátelsky a slušně, což v ligových utkáních těchto soupeřů nebývalo zvykem. Soudce p. Humpolík měl proto usnadněnou úlohu a rozhodoval správně s bystrým postřehem.
   Výsledek byl při Slavii spíše šťastným než zaslouženým vítězstvím.
  

Jak se hrálo.

   Již v 1. min. roh Sparty, odvrácen Pláničkou. Protiútok Slavie zastaven pro offside Kopeckého. Ve 14. min. výhodná posice před brankou Slavie skončila jen rohem. V 24. min. zachránil Košťálek z prázdné branky a v zápětí Plánička kryl centr Pelcnerův a výpad Nejedlého. V 29. min. krásná rána Silného šla do tyče. Plánička měl více práce než jeho protějšek a zachraňoval v krásném stylu. V 35. min. z centru Josky dal Kopecký hlavou goal, ale soudce neuznal pro offside Bradáče. Hned na to Krčil špatně odkopl na Nejedlého a jeho ránu Plánička s námahou kryl a Vodička odvrátil v posledním okamžiku na roh. Fiala pěkně zachránil, při čemž byl zasažen Brainem do břicha. Zbytek poločasu minul při opatrné hře obou obran.
   Po výkopu Sparta přidala na tempu a Plánička hned zachraňoval střelu Silného a jeho únik pádem pod nohy. V 5. min. projevil Ledvina nejistotu při střele Čambalově. V 10. min. Nejedlý převzal míč od Boučka a skvělou ranou ztratí Slavie dosavadní klid, ale již v 16. min. min. podařilo se jí vyrovnati. Sobotka dostal míč od Kopeckého mezi obránce a zblízka střílel, Ledvina míč rukou zasáhl, ale tento vypadnul za čáru. V 20. min. srazil Pech Braina, jenž byl ošetřován za čarou.
   V 25 min. měla Sparta štěstí, když po chybě Burgra, Kopeckého míč šel těsně vedle tyče do autu. Braine přešel na pravé křídlo, Nejedlý do středu a SIlný na levou spoj. V 32. min. Kopecký ostře střílel Ledvina jen vyrazil a dobíhající Puč lehce dorazil do sítě. V 41. min. Joskova pěkná rána šla těsně přes tyč. V 43. min. centr Joskův Ledvina si téměř sráží do branky, ale ještě včas zachycuje na čáře. Za lehké převahy Slavie zápas skončil.

Rozhodčí: Humpolík

Diváci: 16.000 (18.000)

Trenér: Konrád Kálmán

Poznámky:

(Národní listy, 11. listopadu 1933 // Národní listy, 13. listopadu 1933)Slavia - SK Kladno
0 : 2 (0 : 1)

Datum: 19. listopadu 1933, Praha, Letná, hřiště Slavie

Utkání: 1. liga 1933/34, 8. kolo

Sestavy:

Slavia:
Plánička; Pech, Fiala; Vodička, Čambal, Krčil; Junek, Bradáč, Sobotka, Puč, Joska
Kladno:
Tichý; Nejedlý, Habr: Boudka, Kraus, Černý; Fišer, Kloz, Procháska, Junek, Nový

Branky: 20. Nejedlý 0:1, 70. Procházka 0:2

Průběh:

Smolná tradice.

   Po vítězném zápase se Spartou obyčejně Slavia příští zápas prohrává. Ať hraje s kýmkoliv. Je to již téměř pravidlem, z něhož ani včerejší ligový zápas s Kladnem nebyl výjimkou. Zápas se Spartou vyhrály Slavii útok a rychlá, obětavá hra celého mužstva. Týmiž zbraněmi byla včera Slavia poražena.
   Útok, který neudrží míč a nestřílí, nemůže dosíci úspěchu, zvláště ne proti jisté a ostré obraně. Chyběl Kopecký, a bez jeho užitečné, vtipné hry nebylo lze Sobotku ani poznati. Puč na spojce začal dobře, ale po zranění přešel na křídlo, odkud se ke konci zápasu zase vrátil. Nedostal pořádného přihrání a nedostal se k ráně. Bradáč byl nejslabší a Junek po dobrém začátku brzy odpadl. Záloha tlačila útok seč mohla, zvláště Vodička se činil, ale marně. Také obrana se dobře rozehrála, ale celkový výkon přece jen neuspokojil a vedl k nutné porážce. Pomalost a průzračnost akcí, byť i technicky lepších hráčů, byla hlavní příčinou neúspěchu.
   Vítězné Kladno mělo nejlepší řadu v jisté a ostré obraně. Tichý při počátečním náporu Slavie zakročil se štěstím a v pozdějším průběhu neměl žádné práce. Záloha hrála rychle a obětavě, majíc značně usnadněnou práci v pomalých a nepřesných akcích soupeře. V útoku byl velmi slabý Kloz, nejlepší pak Junek a Procházka. Vítězství si Kladno plně zasloužilo.
  

Slabý soudce.

   Prostějovský Krist pustil si zápas hned z počátku z ruky. Nechal hráče hráti ostře, zvláště v území nic neviděl. Pak ovšem kompensoval, přehlížel a rozhodoval obráceně.
  

Důležitější okamžiky hry:

   V 6. min. nevidí soudce ruku Krause v území a dává na roh. V 9. min. Fiala kiksne, místo aby podal Pláničkovi, nechá míč Klozovi, jehož rána zblízka jde těsně u tyče vedle. V 11. min. ze shluku střílí Kloz Pláničkovi do rukou. V 13. min. střílí Puč, Tichý míč vyráží. V 15. min. krásnou ránu Bradáče chytá Tichý těsně u tyče. V 17. min. sleduje Puč míč a sráží se s Habrem a je zraněn. Ve 20. min. podráží Pech Procházku před brankou — soudce nepíská! Lehký foul Čambala v půli trestá a Nejedlý ostrou ranou přízemní k tyči dává 1. branku Kladna. Pak je Slavie v převaze a dociluje řadu kopů z rohu.
   Po přestávce Kladno má pěkný nástup a silně zatápí obraně hostí. Slavia se vymanila, ale kromě několika rohů nemůže docíliti úspěchu. V 25. min. kope Junek roh, který odvrácen a z rychlého protiútoku střílí Kloz, jeho skákavá rána se Pláničkovi těžko chytala, stačil ji při pádu jen vyrazit a dobíhající Procházka lehce vstřelil druhou branku, po níž se hosté takticky bránili (i zdržováním hry).

Rozhodčí: Krist

Diváci: 8.000

Trenér: ? (???)

Poznámky:

(Národní listy, 17. listopadu 1933 // Národní listy, 18. listopadu 1933 // Národní listy, 20. listopadu 1933)Slavia - SK Viktoria Plzeň
3: 0 (1 : 0)

Datum: 26. listopadu 1933, Praha, Letná, hřiště Slavie

Utkání: Pohár Vlasty Buriana

Sestavy:

Slavia:
Bureš — Pech, Ženíšek — Vodička, Čambal, Jezbera, Heřmánek, Bradáč, Sobotka, Svoboda, Puč (55. Hejma)
Plzeň:
Jabornický — Protiva, Mudra — Svídenský (?. Vlček), Mizera, Názler — Horák, Čulík, Bína, Vlček (?. Hes), Hromádka
(???)

Branky: 33. Bradáč 1:0, 61. Svoboda 2:0, 83. Heřmánek 3:0

Průběh: První zápas o pohár věnovaný Vlastou Burianem, skončil se nerozhodné a včera na Letné čekal se tuhý boj mezi oběma přemožiteli Sparty z posledních dvou týdnů o získání této ceny. Zápas nesplnil očekávání neboť úroveň hry byla velmi slabá, zvláště pokud se týče výkonu hostí. U Slavie hrál výborně Čambal, který včera byl při chuti a přímo hýřil technickými parádičkami, jimiž se velmi zavděčil footbalovým požitkářům. Vedle něho dobře hrál Vodička a Pech. Útok se líbil celkovou hrou v poli, za to ve střelbě selhal. Zvláště Sobotka nedovedl z ideálních posic pořádně vstřelit. Náhradník v brance neměl mnoho práce, dobře se uvedl několika zákroky ve stylu Pláničkově.
   Slavia hrála s mužstvem: Bureš — Pech, Ženíšek — Vodička, Čambal, Jezbera, Heřmánek, Bradáč, Sobotka, Svoboda, Puč (Hejma).
   Ligový vítěz nad Spartou měl sestavu: Jabornický — Protiva, Mudra — Svídenský (Vlček), Mizera, Názler — Horák, Čulík, Bína, Vlček (Hes), Hromádka. Toto mužstvo proti loňské lize nelze poznati. Má sice řadu hráčů s poctivým, standardním výkonem (Jabornický, Názler, Bína), ale i hodné těch, kteří v náladovosti anebo v sebepřeceňování dopouštějí se mnoha chyb (Čulík, Vlček, Hromádka). Mizera měl včera v Čambalovi odpůrce, vedle něhož zanikl. Nejslabší řadou byl útok, který školácky střílel a velmi nepřesně kombinoval.
   Soudce Mastník byl velmi shovívavý k některým přestupkům Protivovým. Tento hráč pro vystoupení na hřišti potřebuje více sebekázně.
  

Ze hry.

   Při znatelné převaze domácích Sobotka několikráte z výhodných posic střelil vedle. Teprve v 33. min. padla první branka. Z úniku Puče odražený míč Sobotkův Bradáč vrátil do sítě. Ve 40. min. Protiva pěstí napadl Puče bez míče, který sice dohrál do přestávky, ale po ní již nenastoupil. V 55. min. míso něho přišel Hejma; z jehož pěkného přihrání v 61. min. Sobotka připravil míč Svobodovi a ten ostrou ranou k tyči dal druhou branku. V 77. min. na reklamaci hráčů Viktorie diktoval soudce pokutový kop za nastřelenou ruku Čambalovu, ale Čulík střelil míč do tyče. V 83. min. Jabornický pěstí vyrazil vysoký centr Hejmův a Heřmánek pohotově vstřelil třetí branku.

Rozhodčí: Mastník

Diváci: 3.000

Trenér: ? (???)

Poznámky:

(Národní listy, 23. listopadu 1933 // Národní listy, 25. listopadu 1933 // Národní listy, 27. listopadu 1933)Slavia - AFK Bohemians
6 : 1 (3 : 1)

Datum: 3. prosince 1933, Praha, Letná, hřiště Slavie

Utkání: 1. liga 1933/34, 9. kolo

Sestavy:

Slavia:
Plánička - Pech, Fiala - Vodička, Čambal, Krčil - Heřmánek, Svoboda, Sobotka, Kopecký, Puč
Bohemians:
Šimek - Kašpar, Tyrpekl - Kolenatý, Lanhaus, Červený - Baron, Bejbl, Jehlička, Kocsis, Fajt

Branky: 16. Kocics 0:1, 18. Svoboda 1:1, 40. Kopecký 2:1, 42. Puč 3:1, 49. Puč 4:1, 70. Kopecký 5:1, 87. Sobotka 6:1

Průběh: Po nedělním vítězství Bohemians nad Kladnem očekával se včera od jejich mužstva mocný nápor na vedoucí klub v lize Slavie. Nestalo se tak. Slavisté udávali tempo a byli pány situace po celý zápas. Kluzký, umrzlý terén byl mnohem větší překážkou pro hosty než pro technicky dokonalejší a trénovanější hráče domácích.
   Bohemians: Šimek; Kašpar, Tyrpekl; Kolenatý, Lanhaus, Červený; Baron, Bejbl, Jehlička, Kocsis, Fajt. Mužstvo se těžce rozehrávalo a bylo zřejmé, že nebude Slavii rovnocenným soupeřem i když se mu podařilo dáti vedoucí branku. Šimek měl jen několik dobrých zásahů ve druhém čase hry; jinak po obdržených brankách obyčejné ani nešel a některé míče neudržel a pouštěl z ruky. Znovu zařaděný Kašpar a Kolenatý ani při dobré vůli nestačili dechem ani taktikou proti sehrané dvojici Kopecký—Puč. Nejlepší byl houževnatý Tyrpekl a v záloze Lanhaus. Útok není dobře sestaven. Jehlička je spojka a Bejbl střední útočník. Kocsis jako průbojný hráč potřebuje předložené míče na dobíhání, kdežto Jehlička zakládá útoky spíše kombinací do široka a vlastním driblingem. Křídla byla velmi slabá.
   Slavia: Plánička; Pech, Fiala; Vodička, Čambal, Krčil; Heřmánek, Svoboda, Sobotka, Kopecký, Puč. Obrana byla jistá i na těžkém terénu a až na chybu při jediné brance hostí, byla vždy na místě. Čambal byl opět nejlepším hráčem mužstva a spolu s Vodičkou neúnavně tlačili svůj útok do předu. Krčil stále nemůže dosíci svého dřívějšího standardního výkonu, útok se opíral o souhru Kopecký—Puč. Také Heřmánek se slibně rozehrává. Svoboda obstarával úlohu uvolňování spoluhráčů. Sobotka vstřelil nejhezčí branku.
  

Pořadí branek.

   Ač v převaze a stále v útoku nedala Slavia dlouho branky; naopak Bohemiens v 16. min. po nedorozumění obránců s Pláničkou ujali se vedení brankou Kocsise. Za dvě minuty Svoboda vyrovnal ranou k tyči z 20 m z trestného kopu za foul Kolenatého. V 35. min. Kopecký ukvapeně dal vedle z ideálně předloženého míče Pučova. Ve 40. min. Svobodův odražený míč dostal se až ke Kopeckému, který zblízka dal druhou branku a v 42. min. po kopu z rohu Puč přímo ze vzduchu pod břevno vstřelil po třetí. Po přestávce Plánička vyrazil jistou branku Baronovu na roh. Ve 49. min. Puč svým typickým způsobem vstřelil šikmo z křídla čtvrtou branku. V 70. min. opět Puč ostře střílel, Šimkovi míč odskočil od těla a Kopecký vrátil jej do sítě. Poslední branku a nejhezčí dal Sobotka v 42. min., když přejal míč od Heřmánka a krásnou ranou pod břevno vstřelil do branky.
   Zápas velmi dobře, objektivně a klidně řídil Humpolík z Brna.

Rozhodčí: Humpolík

Diváci: 2.000

Trenér: ? (???)

Poznámky:

(Národní listy, 30. listopadu 1933 // Národní listy, 1. prosince 1933 // Národní listy, 2. prosince 1933
Národní listy, 4. prosince 1933 // Letem světem, 12. prosince 1933)Telitzer FK - Slavia
2 : 1 (2 : 0)

Datum: 10. prosince 1933, Teplice

Utkání: přátelské

Sestavy:

Teplitzer:
Patzelt - Schebke, Náhlovský - Kovacs, Pospíchal, Mizera - Haberstroh, Krückel, Roth, Koder, Müllner (?. Zosel)
Slavia:
Bureš - Ženíšek, Pech - Vodička, Čambal, Krčil - Heřmánek, Bradáč (?. Sobotka), Svoboda, Kopecký, Puč

Branky: 5. Haberstroh 1:0, 35. Koder (pen.) 2:0, 81. Puč 2:1

Průběh: Vůdčí klub ligy byl poražen Němci včera v Teplicích. Tepličtí po vítězství nad žižkovskou Viktorii podali další důkaz velmi dobré formy. Hráli jednu z nejlepších svých her v podzimní sezóně. To však platí jen o prvé polovici. Po přestávce jejich útok polevil, a Slavie měla převahu, kterou však nedovedla vyjádřiti. V této dobé hrál zvláště skvěle kombinačně útok Slavie, podporován výborně Čambalem. Nejlepším útočníkem hostů byl Puč.
   Domácí ujali se vedení v 5. min. brankou Haberstroha, který vsítil míč, odražený od břevna, po ráně Rothově. V 35. min. zvýšil Koder z 12y náskok domácích na 2:0. Obránce Slavie Pech zachytil totiž rukou ránu jdoucí na branku. Jedinou branku Slavie vstřelil v 36. min. druhé polovice nezadržitelnou ranou Puč. Před návštěvou asi 1500 diváků soudcoval Pick z Chomutova.
   Teplitzer FK.: Patzelt; Schebke, Náhlovský; Kovacs, Pospíchal, Mizera; Haberstroh, Krückel, Roth, Koder, Müllner. Tento byl ve II. čase pro zranění vyměněn Zoselem
  . Slavia: Bureš; Ženíšek, Pech; Vodička, Čambal, Krčil; Heřmánek, Bradáč, Svoboda, Kopecký, Puč. Po přestávce byl Bradáč vyměněn pro zranění Sobotkou.
   Po skončení hry napadli suroví diváci hosty ještě na hřišti. Jsme zvědavi, jaký bude následek, vždyť insultace hráčů jsou v Teplicích takřka na denním pořádku.

Rozhodčí: Pick

Diváci: 1.500

Trenér: ? (???)

Poznámky:

(Národní listy, 11. prosince 1933)Gallia Alger - Slavia
1 : 3 (1 : 2)

Datum: 24. prosince 1933, Alžírsko, Alger

Utkání: přátelské

Sestavy:

Gallia:
? (???)
Slavia:
Heřmánek, Svoboda, Sobotka, Kopecký, Puč, ? (???)

Branky: ?. Sobotka, 20. Svoboda 1:2, 66. Sobotka 1:3

Průběh: Mistr ligy zahájil svůj vánoční zájezd na Štědrý den v Alžíru, kde se utkal s předním severoafrickým mužstvem Gallia Alžír. Start červenobílých v Africe skončil se jejich vítězstvím, ale rozdíl 2 branek jest jen nepatrným vyjádřením převahy, kterou Slavia měla. Červenobílí neustále útočili, takže se hrálo vlastně jen na půlce domácích. Celé mužstvo Afričanů bylo staženo do obrany, kde zmařilo Slavii spousty chancí. Jediný úspěch domácích byl docílen v I. čase. Slavia nastoupila v obvyklé sestavě, s útokem: Heřmánek, Svoboda, Sobotka, Kopecký, Puč. Obrana neměla mnoho práce, rovněž záloha zhostila se svého úkolu s úspěchem, útok pak měl velkou překážku v houževnaté obraně domácích. Prvou branku červenobílých zaznamenal Sobotka v 18. min. Dvě minuty poté scoroval za hosty po druhé Svoboda, třetí goal dal v 66. minn. Sobotka. Krásná exhibiční hra Slavie učinila na velmi četné obecenstvo nejlepší dojem.

Rozhodčí: ? (???)

Diváci: ? (???)

Trenér: Konrád Kálmán

Poznámky:

(Národní listy, 19. prosince 1933 // Národní listy, 21. prosince 1933 // Národní listy, 26. prosince 1933)FK Austria Wien - Slavia
3 : 3 (0 : 2)

Datum: 25. prosince 1933, Alžírsko, Alger

Utkání: přátelské

Sestavy:

Vienna:
Šindelář, ? (???)
Slavia:
Plánička - Ženíšek, Fiala (Pech), Sobotka, Kopecký, ? (???)

Branky: 27. Puč 1:0, 37. Puč 2:0, 70. Sobotka 3:0, 72. Šindelář 3:1, 87. Stroh 3:2, 90. Šindelář 3:3

Průběh: Mužstvo Slavie hrálo druhý zápas na Boží hod opět v Alžíru. Soupeřem červenobílých byl letošní vítěz Středoevropského poháru Austria z Vídně, která sem přijela z Anglie. Utkání obou těchto předních středoevropských mužstev bylo pro Alžír footballovou sensací a jeho výsledek byl očekáván s velikým zájmem. Zápas byl hrán před rekordní návštěvou, za krásného slunečného počasí. Slavia měla mocný nástup a svoji převahu udržela si až do posledních 10 minut zápasu. Tu nasadili Vídeňští mocný finish, a během 8 minut podařilo se jim vyrovnati tříbrankový náskok Slavie. Zápas byl skvělou ukázkou Středoevropského footballu. Po počátečních útocích ujala se Slavie ve 27. min. Pučem vedení. Byla i nadále útočnější. Ve 37. min. podařilo se Pučovi zaznamenati druhou branku. Počátek druhé půle nepřinesl v průběhu utkání valných změn. Slavia byla v převaze a v 70. min. vstřelil Sobotka 3. branku Slavie. Tento úspěch byl signálem k ohromnému náporu Austrie. Již v 72. min. Šindelář zaznamenal prvý goal Austrie. V 87. min. snížil Stroh náskok Pražanů na 3:2 a neuplynula ani minuta, a rána Šindeláře znamenala vyrovnávací branku Austrie. Těchto posledních 10 minut bylo vskutku nejlepší dobou matche: bleskurychlé útoky obou mužstev vynutily si obdiv na plněného hlediště. Oběma mužstvům byly po zápase připraveny nadšené pocty.
   Den před tím vyhrála Austria v Alžíru nad Racing Universitaire 12:0.

Rozhodčí: ? (???)

Diváci: ? (???)

Trenér: Konrád Kálmán

Poznámky:

Další článek:

  Puč se hned na začátku zápasu chopil míče, zakmital pružnými lýtky a z těžkého úhlu vyslal žíni podél flegmatického gólmana do brány. Překvapení Rakušané se vrhli do boje, ale Kopecký pár minut před koncem poločasu zvýšil na 2:0. O přestávce vtrhl do šatny trenér Slavie Blum a naštvaně ze sebe chrlil trhané věty, že slavisté nenechali Austrii ani líznout, že nedodržují dohodu o remíze (o které ale věděl jen Plánička) a kdesi cosi. Slavisté konečně pochopili. Zda si však rozhodnutí a nerozhodné hře vzali k srdci, nebylo zcela jasné. Zavilý tlak Austrie totiž slavisté odráželi a přešli i do protiútku. Sobotka protancoval obranou Austrie jako Chaplin kordónem keystonských policajtů a blafákem uhladil skóre na 3:0. Načež naklusal k Pláničkovi a pravil, že mu udělá ostudu, jelikož cítí v noze ještě dvě branky. Čtvrt hodiny před koncem se obrana Slavie smilovala a dovolila Šindelářovi dvakrát za sebou navštívit malé vápno. Plánička shovívavě zamhouřil obě oči.
   Už jenom několik minut zbývalo do konce a Plánička nemohl, jakkoli by chtěl, pustit tu třetí, vyrovnávající branku. Trenér Slavie Konrád křičel na Ženíška, aby okamžitě udělal penaltu. Ženíšek se však ošíval a zpracovával kolegu Pecha: „Udělej nějakou vylomeninu, tobě to projde, jsi mladší.”
   Tak tedy Austria v minutě devadesáté přece jenom vyrovnala.
   Zápas byl domluven. Původně měla Slavia hrát s alžírským mistrem RUA, ale protože pořadatelé nechtěli další debakly alžírských mužstev a chtěli boj pro diváky, slíbili peníze, když Slavia sehraje souboj s Austrií. Těsně před utkáním však oznámili, že zvýšení honoráře neplatí. Trenéři mužstev se proto dohodli, že budou hrát poklidně a nerozhodně.

(Národní listy, 19. prosince 1933 // Národní listy, 21. prosince 1933 // Národní listy, 26. prosince 1933
???)Valencia FC - Slavia
0 : 0

Datum: 31. prosince 1933, Španělsko, Valencia

Utkání: přátelské

Sestavy:

Valencia:
Nedot - Calpo, Melenchon - Colpa, Malina, Huegco - Porera, Puig, Picorini, Jaso, Montanec
Slavia:
Plánička - Pech, Fiala - Vodička, Čambal, Krčil - Heřmánek, Svoboda, Sobotka, Kopecký, Puč

Průběh: Mistr ligy zastavil se včera na návratu z Afriky k dalšímu zápasu ve Valencii, kde nastoupil proti representačnímu mužstvu. Zápas skončil se bez branek, ač Slavia byla lepším mužstvem. Slavia: Plánička; Pech, Fiala; Vodička, Čambal, Krčil; Heřmánek, Svoboda, Sobotka, Kopecký, Puč.
   Representační mužstvo: Nedot (Valencia); Calpo (Levante), Melenchon (Valencie)); Colpa (Gymnastica), Malina (Valencia), Huegco (Gymnastica); Porera (Levante), Puig (Levante), Picorini (Vaelncia), Jaso (Levante), Montanec (Valencia).
   Zápas hrál se před návštěvou 6000 diváků. Počasí bylo slunečné, hře byl však na závadu velmi ostrý vítr. Na počátku měli domácí slabou převahu, ale Slavia se z ni po 20 min. vymanila a až do konce hry ohrožovala branku domácích. Pro střeleckou nepohotovost a smůlu nedobyli však hosté úspěchu.
   U Slavie vynikla obrana.
   Plánička zachránil několik nebezpečných ran, oba obránci Pech a Fiala hráli velmi spolehlivě. V útoku hrál velmi dobře Kopecký. Sobotka nezištně rozděloval přesně míče na obě strany. I Puč hrál velmi dobře, leč jen 10 minut, pak byl zraněn a odstoupil ze hry (nahrazen Joskou). U Valencie vynikl nade všechny brankář Nedot. Po něm byli nejlepšími muži pravý obránce Calpe a levé křídlo Montanes.
   Slavia odjela z Valencie spacími vagony do Barcelony, kde vybojuje dnes v pondělí těžké utkání.

Rozhodčí: ? (???)

Diváci: 6.000

Trenér: ? (???)

Poznámky:

(Národní listy, 1. ledna 1934)