194419451946

Vysočany - Slavia
0 : 11

Datum: 15. května 1945

Utkání: přátelské

Poznámky: Slavia hrála ve vypůjčených dresech. Uvádí se i výsledek 12:0. Není mi známo, o jaký vysočanský klub se jednalo.
Slavia - SK Kladno
6 : 2 (3 : 1)

Datum: 10. června 1945, Praha, hř. Sparty

Utkání: přátelské

Sestavy:

domaci: Kabíček - Luka, Hakl (46. Průcha), Trojan, Hampejz, Hanke, Holman, Hemele, Bican, Kopecký, Žďárský
Žižkov: Leština - Carvan, Moravec, Sklenička, Rašplička, Sýkora, Pospíšil, Riegr, Peták, Seidl, Sršeň

Branky: 4. Bican 1:0, 22. Bican 2:0, 23. Riegr 2:1, 29. Kopecký 3:1, 46. Bican 4:1, 47. Riegr 4:2, 76. Bican 5:2, 77. Žďárský 6:2

Průběh: U Slavie hrála spolehlivě obrana, v záloze Hampejz dobře přihrával. Útok se opíral o výkon Bicana a Kopeckého. V brance Kladna dobrý Leština, v obraně Carvan a v záloze V. Rašplička. V útoku dobře střílel Riegr.
   Vedení získal Slavii ve 4. minutě Bican a ve 22. min. připojil týž druhý úspěch. O minutu později snížil Riegr na 2:1. Ve 29. min. Kopecký hlavou na 3:1. Po přestávce vystřídal Hakla Průcha a Rašplička přešel do středu útoku, v záloze nastoupil Zika. V 1. min. Bican dává 4. branku Slavie, o minutu později Riegr z dálky dává druhou branku Kladna. Ve 31. a 32. min. Bican a Žďárský upravili stav na 6:2.

Rozhodčí: Vlček

Diváci: 25.000

Trenér: ?

Poznámky: Ve druhém utkání porazil Polaban Nymburk Spartu Praha 5:4 (4:3).

(Rudé právo, 12. června 1945)Slavia - SK Viktoria Žižkov
2 : 1 (1 : 0)

Datum: 3. června 1945, Praha, hř. Sparty

Utkání: přátelské, ve prospěch pozůstalých po hrdinech Pražského povstání

Sestavy:

Slavia: Kabíček - Luka, Hakl - Průcha, Hampejz, Hanke - Holman, Hemele, Vycpálek, Kopecký, Bradáč
Žižkov: Tůma - Kračman, Jouza - Manclík, Randák, Frydrych - Linhart, Rubáš - Zuzánek, Vrátil, Filip

Branky: 22. Kopecký 1:0, 62. Bican z pen. 2:0, 65. Zuzánek 2:1

Průběh: Slavia měla mocný nástup a ujala se vedení ve 22. minutě brankou Kopeckého z centru Hemeleho. Ve 25. min. byla jednominutovým tichem uctěna památka padlých na barikádách Prahy. Za rovnocenné hry končil poločas. Po přestávce u Slavie nastoupil ve středu útoku Bican, Vycpálek přešel na pravou spoj, Hemele na křídlo, zatím co Holman odstoupil. U Viktorie Žižkov odstoupil Filip, levou spojku hrál Mourek a Vrátil levé křídlo. Zásluhou Bicana byla hra útoku Slavie systematičtějčí. V 17. min. rozhodčí nařídil pokutový kop za sražení Bicana Jouzou. Bican sám dal z něho druhou branku. Ve 20. min. Zuzánek po útoku levé strany upravil konečný stav na 2:1.
   U Slavie velmi dobře chytal nadějný Kabíček, který měl efektní zákroky. Z obránců byl Luka lepší Hakla. V průměrné záloze se dřel Hampejz. Útok hraje systematičtěji s Bicanem ve středu. V obou poločasech se lépe uplatnila levá strana Kopecký-Bradáč.
   Viktoria Žižkov měla dobrého brankáře v Tůmovi. Z obránců byl lepší a důraznější tvrdší Jouza. V záloza vynikal Randák, který se uplatnil proti Vycpálkovi i proti Bicanovi. Útok měl nejagilnějšího hráče v technicky dobrém Zuzánkovi. Spojky byly slabší.

Rozhodčí: Culek

Diváci: 25.000

Trenér: ?

Poznámky: Ve druhém utkání porazila Sparta Bohemians 4:3 (2:1).
   Na vstupném bylo vybráno 238.945,70 K. Tato částka, doplněná dary majitelů permanentních vstupenek ve výši 17.985 K, celkem tedy 256.930,70 K, byla odvedena ve prospěch pozůstalých po padlých v osvobozovacích bojích Prahy.

(Rudé právo, 5. června 1945)Slavia - SK Polaban Nymburk
6 : 0 (2 : 0)

Datum: 17. června 1945, Praha, hř. Sparty

Utkání: přátelské

Sestavy:

Slavia: Finek - Žďárský, Bican, Kopecký, Luka, Říha, Hampejz, Vycpálek, Holman
Nymburk: Věchet - Vlnas, Kračman, Pajkrt

Branky: 21. Žďárský 1:0, 24. Bican 2:0, ?. Bican 3:0, ?. Žďárský 4:0, 82. Holman 5:0, 88. Holman 6:0

Průběh: V prvém utkání Slavia dovedla svou technickou hrou rozvrátit dravost a rychlost hostí. Vítězství Slavie bylo zasloužené. Polaban po vítězství nad Spartou polevil na svém výkonu, hlavně v záloze to ve druhém poločase neklapalo.
   Mužstvo Slavie podalo výbornou hru a nastoupilo opět s Finkem, kterému přestávka svědčila, neboť jistě kryl všechny střely. V obraně Luka s Říhou zahráli dobře. V záloze to byl Hampejz, který převyšoval oba dobré krajní. Útok opět s Vycpálkem měl nejlepší hráče ve dvojici Bican-Kopecký. Žďárský se blýskl efektní brankou.
   U Polabana Věchet v brance slabý, oba obránci nejlepší z celého mužstva, ve slabší záloze první půlku stačil Vlnas. V útoku, který zapomínal na rychlá křídla hrál dobře Kračman a Pajkrt, který jediný dovedl ohrozit Finka.
   Vedení ujala se Slavia ve 21. minutě Žďárským a ve 24. min. Bican zvýšil na 2:0. Po přestávce Bican zvyšuje na 3:0 a o min. později Žďárský na 4:0. Nyní Polaban odpadl a Holmanovi se podařilo ve 37. a 43. min. upravit na 6:0.

Rozhodčí: Kopřiva

Diváci: 20.000

Trenér: ?

Poznámky: Ve druhém utkání porazila Sparta SK Kladno 3:0.

(Rudé právo, 19. června 1945)ŠK Bratislava - Slavia
1 : 3 (1 : 1)

Datum: 24. června 1945, Bratislava

Utkání: přátelské

Sestavy:

Bratislava: Rajman - Venglár, Vanák - Karel, Bačkor, Žáček - Kušmír, Arpáš, Tegelhof, Luknár, Korostelev
Slavia: Finek - Luka, Říha - Trojan, Hampejs, Hanke - Holman, Vycpálek (46. Hemele), Bican, Kopecký, Žďárský

Branky: 30. Korestelov 1:0, 44. Holman 1:1, 66. Hemele 1:2, 77. Holman 1:3

Průběh: Nejvýznačnější sportovní událostí této neděle v osvobozeném státě bylo utkání mistra Slovenska SK Bratislava s pražskou Slavií. Souboj obou mužstev byl nejen sportovní, ale i význačnou politickou událostí. Více než 30.000 diváků přihlíželo rušnému zápasu. Mezi čestnými hosty byli představitelé slovenské Národní rady, vysocí hodnostáři Rudé armády a vedoucí slovenského sportu. Slavie byla pozdravena místopředsedou slovenské Národní rady dr. Samuelem Belušem a předsedou místního Národního výboru dr. Antonem Vasekem. Jménem Slavie poděkoval předseda Valoušek a věnoval hostitelům v upomínku lept města Prahy. Mužstvo Slavie pak pozdravilo obecenstvo na všech čtyřech stranách hřiště provoláním: »Osvobozená Praha zdraví osvobozenou Bratislavu!«
   Plné dvě třetiny hry byli domácí útočnější a teprve v poslední půlhodině Slavia uplatnila svou technickou převahu proti důraznosti a rychlosti domácích.
   Vedení ujali se domácí ve 30. minutě krásnou brankou Korestelova. Minutu před koncem poločasu Slavia vyrovnala Holmanem z trestného kopu. Po změně stran Hemele vystřídal Vycpálka. V 21. minutě branka Hemeleho zajistila Slavii vedení. Ve 32. minutě Holman podle vyběhnuvšího brankáře dal třetí branku hostí. Mužstva hrála v sestavách: Slavia: Finek - Luka, Říha - Trojan, Hampejs, Hanke - Holman, Vycpálek, Bican. Kopecký, Žďárský. - Bratislava: Rajman - Venglár, Vanák - Karel, Bačkor, Žáček - Kušmír, Arpáš, Tegelhof, Luknár, Korostelev. U Slavie vynikal především brankář Finek, z obránců lepší Říha. V záloze Hampejz a v útoku vedl si poměrně nejlépe Holman. Bican stále kritisoval soudce. Bratislava měla dobrého brankáře Rajmana, z obránců byl výborný Venglár. V záloze se vyznamenal Bačkor a v útoku tři vnitřní, jakož i Korostelev na levém křídle. Rozhodčím byl Vlasák.

Rozhodčí: Vlasák

Diváci: 30.000

Trenér: ?

Poznámky:

(Rudé právo, 26. června 1945)Slavia - SK Vysočany
12 : 0 (4 : 0)

Datum: 31. května 1945, Praha, hř. SK Vysočany

Utkání: přátelské

Rudé právo, 31. května 1945.

Sestavy:

Slavia: Vycpálek, Bradáč, Kopecký, Hemele, Bican
Vysočany: Žďánský - Žďárský, Nožíř

Branky: Bican 3, Vycpálek 3, Bradáč 3, Kopecký 2, Hemele

Průběh: Včerejší zápas ve prospěch pozůstalých po padlých hrdinech sledovalo asi 2000 diváků. Celý zápas hráli za SK Vysočany Nožíž a II. poločas Žďárský ze Slavie.
   Obrana Slavie s úspěchem udržela čisté konto. Z dobré zálohy vynikl Trojan. Výborný útok získal na kombinaci zařazením Vycpálka. Domácí nezachránila snaha a výborný výkon brankáře Žďánského a Nožíře ve středu zálohyod vysoké porážky.

Rozhodčí: ?

Diváci: 2.000

Trenér: ?

Poznámky:

(Rudé právo, 1. června 1945)SK Radotínský - Slavia
3 : 16 (0 : 7)

Datum: 29. června 1945, Praha, Radotín

Utkání: přátelské

Sestavy:

Radotín: Martínek, Šafařík, Pavlát
Slavia: Finek - Luka, Hakl - Trojan, Hampejs, Vokoun - Holman, Průcha, Bican, Kokpecký, Žďárský

Branky: Martínek, Šafařík, Pavlát z pen. - Bican 7, Žďárský 3, Holman 3, Průcha 3

Průběh: Ligové mužstvo Slavie hrálo v pátek v Radotíně, kde předvedlo exhibiční hru. Utkání mělo slavnostní ráz.
   Kopecký hrál nezištně a ačkoliv nevstřelil ani jednu branku, měl téměř na všech podíl.

Rozhodčí: ?

Diváci: ?

Trenér: ?

Poznámky:

(Rudé právo, 1. července 1945)Slavia - ŠK Bratislava
4 : 2 (2 : 1)

Datum: 6. července 1945, Praha, Strahov, Masarykův stadion

Utkání: přátelské

Sestavy:

Slavia: Finek — Luka, Říha — Trojan, Hampejs, Hanke — Holman, Hemele. Bican, Žďárský, Bradáč
Bratislava: Reiman - Venglar, dr Chodák — Karel, Bačkor, Žáček — Gürtler, Arpáš. Tegelhof, Luknár, Kušnír

Branky: 27. Arpáš 0:1, 36. Bradáč 1:1, 40. Hemele 2:1, 49. Gürtler 2:2, ?. Bican 3:2, 87. Hemele 4:2(???)

Zápas se musel hrát na Strahově.
Žádný jiný by zájem diváků neuspokojil.

Průběh: Včerejší odvetné utkání mistra Slovenska SK Bratislava s lipovým mužstvem SK Slavia v den svátku Mistra Jana Husa bylo nejvýznačnější událostí Prahy. Stal se velkou manifestací věrného bratrství Slováků a Čechů v osvobozeném státě. Po téměř sedmileté přestávce od posledního zápasu začátkem září 1938 oživl Masarykův stadion rekordní návštěvou 50.000 diváků, kteří přijali naše slovenské hosty s opravdovou láskou, vyjádřenou nadšeným potleskem hlediště i v průběhu hry. Na tribuně stadionu byly veliké nápisy:

Ať žije náš president dr. Beneš!
Osvobozená Praha zdraví osvobozenou Bratislavu!
Ať žije věrné bratrství Slováků a Čechů.
  
Slavnostní projevy v místním rozhlase zahájil red. Laufer. Po něm promluvil přednosta tělovýchovného sektoru ministerstva školství a osvěty prof. dr. Vaněk, který zdůraznil, že po společném utrpění na úsvitu největšího rozmachu Slovenska nesmí býti mezi námi Čechy a Slováky nic, co by nám bránilo v pokojném spolužití a v našem národním štěstí. Naše tělovýchova bude jasně zaměřena k velkému dění politickému jen ve prospěch národa a státu. Po něm pozdravil slovenské hosty na půdě hlavního města primátor hlav. města Prahy dr. Vacek. V závěru přednesl člen činohry Národního divadla Jan Pivec Kopalovu báseň: »Již nikdy«, věnovanou ŠK Bratislava k 6. červenci.
   Čestní hosté. Mezi čestnými hosty byli významní představitelé Rudé armády a našeho veřejného života. V čestné loži zaujali místo starostové obou hlavních měst Prahy a Bratislavy primátor dr. Vacek a předseda bratislavského národního výboru dr. Vasek, dále zástupci úřadů a vedoucí činovníci slovenského a českého sportu. Početně byl zastoupen také slovenský a český sportovní tisk. Mezi čestnými hosty byli také členové sovětské filmové delegace v čele s gen. řed. sovětské filmové produkce Michailem Kolotozovem.
   Výsledek zápasu pro hosty byl nezasloužený shodou okolností, což ve hře footballové se často stává. Dostali branku z přísně nařízeného pokutového kopu. Bylo to za stavu 2:2, což mělo vliv na další utváření boje o konečný výsledek. Pak ještě soudce přehlédl vyloženou ruku Luky v trestném území a pokutový kop tudíž nenařídil. Výsledek rozdílem jedné branky lépe by odpovídal předvedené hře. Soudce zápasu rozhodčí p. Fládung neměl šťastný den.
   Hosté hráli důsledně systém dvojitého W a vydrželi tempo hry až do konce, kdežto v Bratislavě ke konci polevili. Oběma mužstvům vadil tvrdý terén hřiště. — Kladným prvkem bylo opětně naše vyspělé a objektivní obecenstvo. Jakož i ukázněnost obou mužstev.
   Sestavy mužstev: Bratislava: Reiman - Venglar, dr Chodák — Karel, Bačkor, Žáček — Gürtler, Arpáš. Tegelhof, Luknár a Kušnír. — Slavia: Finek — Luka, Říha — Trojan, Hampejs, Hanke — Holman, Hemele, Bican, Žďárský a Bradáč.
   U Bratislavy dobře hráli brankář Raiman. z obránců Vanák, v záloze Bačkor, který dobře hlídal Bicana, z krajních Žáček. V útoku vynikal Arpáš a Luknár. Mužstvo bylo rychlejší, tvrdší, bojovnější a před brankou rozhodnější. Někteří hráči v zadních řadách musí si však odpustit nečistou hru, strkání a držení rukou.
   Slavia trpěla v útoku neúčastí Kopeckého. Dobře hráli na pravé straně Holman a Hemele, kteří zakládali nebezpečné útoky. V záloze nejlepší byl Trojan, Hanke až po přestávce. Hampejs na rychlý útok soupeře nestačil. V obraně byl lepší Luka, v brance Finek hrál spolehlivě.
   Krátký průběh hry: Bratislava vyhrála los a hrála po větru. Po střídavých útocích ve 27 min. po útoku pravého křídla Gürtlera Arpáš umístěnou ranou získal hostům vedení. Ve 36. min. střílel Bradáč, odražený míč vrátil do prázdné branky Žďárský a vyrovnal na 1:1. Ve 40 min. Hemele do poločasu získal Slavii vedení na 2:1. Na to u Bratislavy za zraněného dr. Chodáka nastoupil Vanák. Ve II. pol. tempo hry se zvýšilo, ve 4. min. Gürtler za Br. vyrovnal na 2:2. Slavia za foul (strkání rukama) z pokutového kopu Bicanem získala opět vedení 3:2. V 30. min. přehlédl soudce ruku Luky, což diváci nelibě nesli. Útoky se střídali až do konce hry, ale byla to Slavie, která ještě ve 42. min Hemeleho brankou ze shluku upravila konečné score na 4:2 pro domácí mužstvo.
   V prvém předzápase hrál dorost SK Slavia nerozhodně s dorostem ČAFC Vinohrady 1:1 (0:0), a ve druhém žáci SK Slavie porazili žáky SK Petřín Praha 4:1 (3:0).

Rozhodčí: Fladung

Diváci: 50.000

Trenér: ?

Poznámky:

(Rudé právo, 4. července 1945 // Rudé právo, 5. července 1945 // Rudé právo, 6. července 1945 // Rudé právo, 8. července 1945)Slavia - ABC Braník
7 : 0 (1 : 0)

Datum: 8. července 1945, Praha, hř. Sparty

Utkání: Pohár osvobození, 4. kolo

Sestavy:

Slavia: Kabíček - Luka, Hakl - Průcha, Hampejz, Trojan - Holman, Hemele, Vycpálek, Žďárský, Bradáč
Braník: Hanáček - Rubeš, Dufek - Zeidler, Machač, Ečer - Bartůšek, Šnaiberk, Kalina, Švejda, Sedláček

Branky: ?. Hampejz 1:0, ?. Hampejz 2:0, ?. Žďárský 3:0, ?. Žďárský 4:0, ?. Vycpálek 5:0, ?. Vycpálek 6:0, 79. Bradáč 7:0

Průběh: Ve čtvrtém pole poháru hrála Slavia na hřišti Sparty s divisním Braníkem.
   V prvém poločase vedla Slavia brankou Hampejze. Po změně stran měla převahu, kterou vyjádřila druhou brankou Hampejze. Pak Žďárský dvěma brankami upravil stav na 4:0, další dvě branky vstřelil Vycpálek a score uzavřel Bradáč ve 34. min. na 7:0. Slavia měla dobrou obranu, v záloze vynikal Průcha a v útoku dvojice Holman-Hemele a ve druhém poločase i Vycpálek. U Braníka dobrá obrana, zvláště Hadáček a Rubeš, záloha vydržela jen poločas, v útoku uspokojila křídla a z vnitřních Šnajberk, který byl nejlepším hráčem.

Rozhodčí: Vlček

Diváci: 5.000

Trenér: ?

Poznámky:

(Rudé práva, 10. července 1945)SK Slaný - Slavia
1 : 9 (0 : 7)

Datum: 17. července 1945, Slaný

Utkání: Pohár osvobození

Sestavy:

Slaný: Smetana - Brožek, Zeman - Valenta, Fiala, Kopta - Faigl, Teisinger, Judl, Veselý, Bronek
Slavia: Finek - Říha, Hakl - Průcha, Hampejs, Hanke - Vacek, Hemele, Bican, Kopecký, Žďárský

Branky: Bican 7, Kopecký 2

Průběh: V šestém kole Poháru osvobození SK Slavia včera ve Slaném zvítězila před 3.000 diváky a rozhodčím Stehlíkem vysokým score, o které se rozdělili Bican 7 a Kopecký 2 brankami. Po dobrém výkonu v prvním poločase Slavia polevila a domácí se často dostávali před její branku. Hosté měli dobrou obranu, v záloze vynikal Hampejs, v útoku Bican s Kopeckým, kteří se blýskli prvotřídní technikou. Ve druhém poločase se obrana domácích rozehrála ke krásnému výkonu. Ve středu zálohy vynikal Fiala, v útoku Teisinger a Bronek. Rozhodčí uznal domácím branku, která šla ze strany na síť. Bican neproměnil penalty.

Rozhodčí: ?

Diváci: ?

Trenér: ?

Poznámky:

(Rudé právo, 18. července 1945)Slavia - SK Kročehlavy
5 : 0 (3 : 0)

Datum: 23. července 1945, Praha, hř. Slavie

Utkání: ?

Sestavy:

Slavia: Bican, Holman, Hemele (???)
Kročehlavy: Mencl (???)

Branky: Hemele 3, Bican, Holman

Průběh: Slavia hladce vyhrála, ve 2. poločase byl pro nebezpečnou hru vyloučen Mencl (Kročehlavy).

Rozhodčí: Roškota

Diváci: 4.000

Trenér: ?

Poznámky:

(Rudé právo, 24. července 1945)SK Kladno - Slavia
3 : 7 (0 : 1)

Datum: 30. července 1945, Kladno

Utkání: Český pohár

Sestavy:

Kladno: Leština - Carvan, Sýkora - Sklenička, Zika, V. Rašplička - Peták, Rieger, Saidl, Sršeň, Mestl
Slavia: Finek - Luka, Říha - Průcha, Hampejs, Hanke - Holman, Hemele, Bican, Kopecký, Žďárský

Branky: 35. Holman 0:1, 46. Mestl 1:1, 56. Mestl 2:1, 61. Bican 2:2, 73. Bican 2:3, 77. Hemele 2:4, 78. Saidl 3:4, 79. Bican 3:5, 80. Bican 3:6, 85. Bican 3:7

Průběh: Zápas velmi dobré úrovně uspokojil 8000 diváků, kteří viděli Slavii v plném tempu. Bojovnost Kladna nestačila na techniku hostí.
   Výborná obrana a dobrá záloha Slavie předržela nápor Kladenských po přestávce. Technický útok, hlavně Bican, dovedl vytěžit ze všech příležitostí.
   Velmi dobrá obrana Kladna a brankář Leština. V záloze výborný Zika. Chybou však bylo nedržení Bicana, který vstřelil 5 branek. Útok rychle pronikal, ale hlavně v I. pol. měl smůlu ve střelbě, když nastřelil 4krát břevno.
   Holman získal Slavii vedení v 35. min. Po přestávce zahajuje Kladno náporem v prvé čtvrthodině, který vyjádřil Mestl v 1. min. vyrovnávací brankou a v 11. min. získává z přihrání Riegra Kladnu vedení opět Mestl. Slavia hraje naplno a vyrovnává Bicanem v 16. min. Ve 28. min. předvedl Bican ukázku přesného kopu. Z trestného kopu přes zeď vstřelil krásně do horního rohu, výborný Leština kryl, bohužel za linou. Ve 32. min. Hemele zvyšuje na 4:2, ale o minutu později opět domácí Saidlem snižují na 4:3. Hned z výkopu umísťuje Bican do rohu 5:3. A nyní je to Slavia, která má hru ve své moci a Bican ve 35. a 40. min. upravuje na 7:3.

Rozhodčí: Fišer

Diváci: 8.000

Trenér: ?

Poznámky:

(Rudé právo, 31. července 1945)Slavia - SKEP Praha
2 : 1 (1 : 1)

Datum: 1. srpna 1945, Praha, hř. Sparty

Utkání: Holešovický turnaj

Sestavy:

Slavia: Vycpálek, Žďárský, Hemele
SKEP: Holeček

Branky: Žďárský, Hemele - Holeček (xxx)

Průběh: Hřiště Sparty bylo včera dějištěm závěrečného slavnostního ukončení holešovického turnaje, přehlídkou mužstev, hymnami a proslovem, v němž řečník poukázal na krásný finanční zisk K 300.000, které byly odevzdány jako základ fondu pro vystavění pomníku po padlých v Holešovicích. V turnaji deseti klubů se 45 zápasy zvítězil SKEP před Prahou VII. Vítězům byly odevzdány ceny, načež bylo zahájeno asi před 3.000 diváky utkání Slavia - SKEP, v němž po vyrovnané hře obou mužstev zvítězila Slave, hrající bez Bicana, s Vycpálkem v centru, poměrem branek 2:1.

Rozhodčí: ?

Diváci: 3.000

Trenér: ?

Poznámky:

(Rudé právo, 2. srpna 1945)SK Kostelec nad Orlicí - Slavia
3 : 7 (1 : 5)

Datum: 5. srpna 1945, Kostelec nad Orlicí

Utkání: přátelské

Sestavy:

Kostelec: (xxx)
Slavia: Bican, Hemele, Holman (xxx)

Branky: Bican 3, Hemele 2, Holman 2

Průběh: Ligové mužstvo pražské Slavie hostovalo v neděli v Kostelci n. Orl., kde se utkalo s nováčkem divise SK Kostelec n. Orl. Zápas měl slavnostní ráz a konal se před návštěvou asi 5000 diváků. V předzápase dorost SK Kostelec - Hániš Rychnov 4:0 (3:0) a AFK Horní Jelení - Telegrafia Jablonné 8:1 (4:0).

Rozhodčí: Vacek

Diváci: 5.000

Trenér: ?(xxx)

Poznámky:

(Rudé právo, 7. srpna 1945)Slavia - AFK Bohemians
6 : 3 (2 : 1)

Datum: 9. srpna 1945, Praha, hř. Sparty

Utkání: Český pohár, 2. kolo

Rudé právo, 8. srpna 1945.

Sestavy:

Slavia: Finek - Luka, Říha - Bradáč, Hampejs, Hanke - Holman, Hemele, Bican, Kopecký, Vycpálek
Bohemains: Seidl - Panec, Vedral - Röder, Češpiva, Kalous - Liška, Plánický, Melka, Mikeš, Pešek.

Branky: ?. Melka 0:1, ?. Holman 1:1, ?. Vycpálek 2:1, ?. Plánický 2:2, ?. Bican 3:2, ?. Bican 4:2, ?. Vycpálek 5:2, ?. Bican z pen. 6:2, ?. Liška 6:3(xxx)

Průběh: Ve II. kole poháru ČSF včera na hřišti Sparty, před 15.000 diváky a za objektivního soudcování rozhodčího Kopřivy, zvítězila Slavia rozdílem třech branek. Po lijáku před zápasem, kluzký terén vynutil na hráčích vysoce technickou, bojovnou hru, bohatou na hráčské finesy. Hra byla rovnocenná do 17. min. II. pol. Ale Bican dvěmi brankami za stavu 2:2 rozhodl zápas tím, že v posicích mezi obránci pronikl a dal 2 branky. — Branky dali Melka po pěkné akci před brankou, Holman za Slavii vyrovnal na 1:1 a Vycpálek ze shluku před brankou získal Slavii do poločasu vedení 2:1. Na to Plánický po skvěle zahraném vol. kopu Vedrala vyrovnal na 2:2. Nyní přišel ke slovu »šéf« slavistického útoku Bican a svoji charakteristickou hrou a výpady, vstřelil dvě branky ve dvou minutách 4:2 a match byl rozhodnut. Vycpálek zvýšil pak score na 5:2, Bican ještě z 11 m kopu za ruku Pance na 6:2 a nejlepší útočník Bohemians Liška na konec upravil definitivní výsledek na 6:3 pro Slavii. U Slavie nejlepší byli Finek, Luka, Hampejs, Bican a Holman. U Bohemians Seidl, Vedral, Cešpiva, Liška a Melka.

Rozhodčí: Kopřiva

Diváci: 15.000

Trenér: ?(xxx)

Poznámky: Uváděno též jako Pohár ČSF.

(Rudé právo, 8. srpna 1945 // Rudé právo, 10. srpna 1945)SK Záběhlice Zbraslav - Slavia
0 : 14 (0 : 8)

Datum: 18. srpna 1945, Praha, Záběhlice, hřiště U pískovny

Utkání: přátelské

Sestavy:

Záběhlice: (???)
Slavia: Holman, Vycpálek, Hemele, Bican, Bradáč (???)
Rudé právo, 18. srpna 1945.

Branky: Holman 3, Vycpálek 3, Hemele 3, Bican 3, Bradáč 2 (???)

Průběh: Poslední příprava Slavie před utkáním se Spartou v semifinale Poháru Osvobození dokázala dobrou kondici mužstva, které je pro úterní utkání favoritem. Obětaví a velmi slušní domácí přes veškerou snahu nemohli zabránit pohromě. Zápas i rozhodčí Smrčina plně uspokojili 1500 diváků.

Rozhodčí: Smrčina

Diváci: 1.500

Trenér: ? (???)

Poznámky:

(Rudé právo, 18. srpna 1945 // Rudé právo, 19. srpna 1945 )Slavia - AC Sparta Praha
4 : 3 (2 : 2)

Datum: 21. srpna 1945, Praha, Strahov

Utkání: Český pohár, semifinále

Sestavy:

Slavia: Finek - Říha, Kopecký - Trojan, Hampejs, Hanke - Holman, Hemele, Bican, Bradáč, Vycpálek
Sparta: Horák - Senecký, Kolský - Koubek, Smejkal, Jankovský - Říha, Vejvoda, Hájek, Ludl, Zmatlík (89.)

Branky: 1. Vejvoda 0:1, 7. Holman 1:1, 11. Bican 2:1, 32. Říha 2:2, ?. Bican 3:2, ?. Zmatlík 3:3, 68. Bican 4:3 (???)

Průběh: Již dlouho Strahovský stadion a 40.000 diváků nevidělo tak tvrdý boj letenských »S«. Bylo to vlastně finále Poháru osvobození, neboť agilní SK Rakovník dnešní Slavii sotva překoná. — Mužstva hrála v sestavách: Slavia: Finek — Říha, Kopecký — Trojan, Hampejs, Hanke — Holman, Hemele, Bican, Bradáč a Vycpálek. Sparta: Horák — Senecký, Kolský — Koubek, Smejkal, Jankovský — Říha, Vejvoda, Hájek, Ludl a Zmatlík.
   Obě strany měly náhr. obránce. Sparta za Zástěru, Slavia za Luku. Hra, vedená v pohárovém tempu, byla bojovná až nemístné tvrdá, na čemž měl vinu i rozhodčí, který ke konci I. poločasu tuto dovolil. Přesto zápas skončil bez zvláštních příhod regulérně.
   Vítězná Slavia podle předvedení hry měla. zvítěziti větším rozdílem než jedné branky. Zásluhu o těsné score měli Horák v brance a zadní řady Sparty. Slavia zvítězila zaslouženě. Byla sehranějším celkem, který má svůj stabilisovaný systém hry, vedený prvotřídním Bicanem, který nejen, že je duší útoku, ale pohotovým střelcem. Po technické stránce Slavia předčila soupeře v přesnosti přihrávek, stopinkem míče a v přihrávkách přímo ze vzduchu, jakož i práci před brankou. Nejlepší v útoku byli Bican, Holman, v záloze Hampejs a Trojan, v obraně Kopecký slabší Říhy. Finek neměl tolik práce jako Horák u Sparty.
   Sparta postrádá vedoucího útoku. Hájek jím není, zvláště v rozhodujících utkáních. Uspokojil jen Zmatlík (až na vyloučení minutu před koncem za napadení Trojana) a Vejvoda. Říha se nedovedl prosadit a bylo na něho málo hráno. V záloze jediný Koubek se uplatnil. Obranné trio zahrálo dobře. Sparta nepřesně přehrávala míče a byla mužstvem pomalejším.
   Krátký průběh: Již v prvé minutě Vejvoda z podání Zmatlíka získal Spartě vedení 1:0. Ale již v 7. min. Holman vyrovnal na 1:1. V 11. min. Bican získal Slavií vedení 2:1 po nedorozumění obrany Sparty. Říha pak ve 32. min. vyrovnal na 2:2, když vrátil odražený míč od břevna, střelený Vejvodou. Poločas 2:2. Po přestávce se hra Sparty trochu zlepšila, ale přes to vtipný Bican obehrál Seneckého a znovu získal Slavii vedení 3:2. Brzy nato unikl Zmatlík a ze sóla vyrovnal na 3:3. — Ve 23. min. po pěkně zahraném volném kopu zase Bican získal Slavii vedení a tím konečné vítězství. Slavia ještě dvakrát střelila do tyče. Říha u Sparty vyměnil si místo s Hájkem. Minutu před koncem Zmatlík vyloučen pro unfair hru.
   40.000 diváků spokojeně odcházelo, neboť viděli dobrý football a zaslouženého vítěze. Ve finále se utká Slavia s Rakovníkem.

Rozhodčí: Roškota

Diváci: 40.000

Trenér: Emil Seifert

Poznámky: Poprvé se derby hrálo na Strahově.

(Rudé právo, 15. srpna 1945 // Rudé právo, 21. srpna 1945 // Rudé právo, 22. srpna 1945 // ???)SK Rakovník - Slavia
1 : 1 (1 : 0)

Datum: 26. srpna 1945, Rakovník

Utkání: Český pohár, finále

Rudé právo, 26. srpna 1945.

Sestavy:

Rakovník: Ronz, Kolman, Kluc, Bozděch, Bláha, Chmelař, Diepold, Ibl, Hirman, Nejedlý, Tobiáš
Slavia: Finek - Luka, Říha - Trojan, Hampejs, Hanke - Holman, Hemele, Bradáč, Kopecký, Vycpálek

Branky: 15. Diepold 1:0, 69. Holman 1:1

Průběh: První finálový zápas v poháru "Osvobození" byl hrán v Rakovníku před 8000 diváky a měl slavnostní ráz. Slavia nastoupila bez Bicana, který ochuravěl chřipkou, ale již s Lukou v této sestavě: Finek, Luka, Říha, Trojan, Hampejs, Hanke, Holman, Hemele, Bradáč, Kopecký, Vycpálek. Rakovník ve stejném složení jako proti Hulínu: Ronz, Kolman, Kluc, Bozděch, Bláha, Chmelař, Diepold, Ibl, Hirman, Nejedlý, Tobiáš. Zápas řídil brněnský rozhodčí Pěta.
   Nástup patřil Rakovníku, který se pěkně rozehrál a v 15. min. Diepold dal vedoucí branku Rakovníka. Od 20. min. byla Slavia útočnější a udržela si převahu, kterou však vyjádřila jen poměrem rohů 6:1. Ve 24. min. II. poločasu Bradáč střílel, Ronc vyrazil, ale pohotoý Holman vrátil do sítě a vyrovnal na 1:1.
   Celkově podaná hra byla jen průměrná bez vzrušujících okamžiků. Slavii zřejmě chyběl Bican, bez něhož útočné akce červenobílých postrádaly patřičné rozhodnosti a zakončení. Finek podal doboru hru, z obránců byl tentokráte klidnější i spolehlivější Říha, v záloze zahrál nejlépe Hampejz a v útoku se uplatnila dvojice Bradáč-Vycpálek. Hemele tentokráte ani na spoji ani na křídle neuspokojil. Kopeckému se rovněž mnoho nedařilo. Rakovník měl výborného brankáře Ronce, v obraně byl Kolman důraznější, v záloze vynikal rozhledem a dobrým přihráním střední Bláha, z krajních byl lepší Chmelař. Útok měl velmi dobrou dvojici na pravé straně Diepold-Ibl. Hirman ukázal se jako agilní vedoucí v útoku s dobrým rozehráním míčů. V předzápase zvítězil SK Hnidousy nad vinohradským SK Rakovník 5:4 (3:2).

Rozhodčí: Pěta

Diváci: 8.000

Trenér: ? (???)

Poznámky:

(Rudé právo, 26. srpna 1945 // Rudé právo, 28. srpna 1945)Slavia - SK Rakovník
5 : 2 (0 : 1)

Datum: 29. srpna 1945, Praha, Strahov

Utkání: Český pohár, finále, odveta

Sestavy:

Slavia: Finek - Luka, Říha - Trojan, Hampejs, Hanke - Holman, Bradáč, Bican, Kopecký, Vycpálek
Rakovník: Kolman - Hyrman, Ibl, O. Nejedlý, Tobiáš, Diepold (???)

Branky: 27. Hyrman 0:1, 64. Bradáč 1:1, 79. Vycpálek 2:1, 80. Bican 3:1, 85. Holman 4:1, 86. Ibl 4:2, ?. Holman 5:2 (???)

Rudé právo, 29. srpna 1945.

Průběh: Po nerozhodné hře Slavie v Rakovníku, byl výsledek odvetného zápasu očekáván s napětím. Hosté potvrdili svou dobrou formu; škoda, že si své síly nerozdělili na oba poločasy. Do přestávky to byl Rakovník, který udával tempo zápasu, nedovedl však využíti příležitosti k získání potřebného náskoku. Technické mužstvo Slavie opět dobrou taktikou dovedlo v závěru zápasu vstřelit odpadnuvšímu soupeři 4 branky. Vítěz nastoupil v sestavě: Finek — Luka, Říha — Trojan, Hampejs, Hanke — Holman, Bradáč, Bican, Kopecký a Vycpálek. Obrana v čele s Finkem zastala dobře svůj úkol, ač uličky Nejedlého jim často činily potíže. V záloze se rozehrál po přestávce Hampejs k výbornému výkonu. I oba krajní uspokojili. Útok získal na průbojnosti, když si vyměnil Vycpálek místo s Bradáčem v 10. min. II. pol. Technická vyspělost útočníků Slavie přišla ke slovu až v poslední čtvrthodině.
   U Rakovníka je stále nejlepším O. Nejedlý, který řídí hru celého útoku. Tobiáš i Hyrman byli zásobováni dobře zpracovanými míči. Ibl v poli vykonal pořádný kus práce. Záloha měla dobrý průměr. Obrana proti technicky vyspělému útoku Slavie zahrála až na kritických 10 min. výborně.
   Z průběhu: V 18. min. Hyrman zahazuje vyloženou branku, ale již v 27. min. to napravuje, když se zmocnil míče odraženého od Luky a zblízka střílí do rohu 1:0. Ve 36. min. vykopává Kolman míč z prázdné branky Rakovníka. Po přestávce stále útočí Rakovník a snaží se zvýšit vedení. Finek však v 10. min. krásně chytá hlavičku Iblovu. Hra se vyrovnává a v 19. min. se Bradáčovi z přihrání Vycpálka podařilo vyrovnat. Ve 21. min. Diepold a hned nato Tobiáš promarnili dvě krásné příležitosti ke scorování. Ve 34. min. míč, vstřelený Vycpálkem, se odráží od Kolmana a končí v síti 2:1. Slavia nasazuje mocné tempo a Bican připojuje další úspěch hlavou z přihrání Holmana ve 35. min. O 5 min. později Holman zblízka vstřeluje čtvrtou branku. Ibl snižuje ve 41. min. na 4:2, ale opět Holman střílí poslední branku v letošním Poháru osvobození.

Rozhodčí: Beneda

Diváci: 30.000

Trenér: ? (???)

Poznámky:

(slavia.cz)

(???)


KS Cracovia Kraków - Slavia
1 : 4 (1 : 2)

Datum: 1. září 1945, Polsko, Kraków

Utkání: přátelské

Sestavy:

Cracovia: Bobula, Parpán (???)
Slavia: Finek - Luka, Říha - Trojan, Hampejz, Hanke - Holman, Hemele (?. Žďárský), Bican, Kopecký, Vycpálek (???)

Branky: 1. Bobula 1:0, 7. Vycpálek 1:1, 13. Holman 1:2, 60. Bican 1:3, 90. Žďárský 1:4

Průběh: Utkání hrálo se před naplněným hledištěm do posledního místečka. 18.000 diváků přišlo se podívati na první start Slavie v Krakově. Slavia nastoupila k zápasu v sestavě: Finek — Luka, Říha — Trojan, Hampejz, Hanke — Holman, Hemele, Bican, Kopecký, Vycpálek. Ve druhém poločase odstoupil Hemele. Vycpálek hrál pravou spoj a levé křídlo Žďárský. Při nástupu byla Slavia uvítána bouřlivým potleskem obecenstva a hráči rozhodili květiny do hlediště. Následovalo slavnostní uvítání, při němž promluvil také československý konsul Veselý a zástupci domácího klubu a zahrány hymny.
   Zápas měl zajímavý začátek, když Cracovia již v první minutě ujala se vedení brankou levého křídla Bobuly. V 7. min. Vycpálek vyrovnal. Ve 13. min. Holman dal vedoucí branku Slavie. Ve druhém poločase se osvědčila změna v sestavě útočné řady Slavie. V 15. min. Bican z trestného kopu dal třetí branku hostí. V poslední minutě zápasu Žďárský uzavřel konečný stav na 4:1.
   Slavia nemohla proti bojovnému mužstvu domácích náležitě rozvinouti hru, přesto však podala dobrý výkon. Celá obrana plně uspokojila. Nejlepším hráčem Slavie vůbec byl střední záložník Hampejz. V útoku zahrál nejlépe Holman. Bican byl dobře držen. Domácí měli výbornou obranu. V záloze střed. Parpána. V útoku byla velmi dobrá rychlá křídla, zvláště Bobula. Utkání řídil Zdybalski. Po skončení zápasu připravilo obecenstvo Slavii velké ovace. Vojáci Rudé armády odnesli hráče Slavie na ramenou do kabin.

Rozhodčí: Zdybalski

Diváci: 18.000

Trenér: ? (???)

Poznámky:

(Rudé právo, 4. září 1945)TS Wisła Kraków - Slavia
1 : 6 (1 : 3)

Datum: 2. září 1945, Polsko, Kraków

Utkání: přátelské

Sestavy:

Wisła: Kohut (???)
Slavia: Finek - Luka, Říha - Trojan, Hampejs, Hanke - Holman, Bradáč, Bican, Kopecký, Žďárský

Branky: 12. Bican 0:1, 18. Žďárský 0:2, 33. Kohut 1:2, 35. Bican 1:3, 55. Kopecký 1:4, 63. Bican 1:5, 87. Bican 1:6

Průběh: Na hřišti Wisly předvedla Slavia mnohem lepší hru. Utkání konalo se opět před úplně vyprodaným hledištěm. Byl to jeden z nejlepších zápasů, hraných v Krakově, vůbec. Slavia plných 90 minut bez vadně propagovala nejen český football, ale kopanou vůbec. Ve všech řadách předváděla jedinečnou exhibiční hru.
   Slavia hned od začátku vložila se do hry a byla neustále v převaze. Vedení ujala se ve 12. min. brankou Bicana z trestného kopu za ostrý zákrok na Bradáče. V 18. min. Žďárský zmocnil se míče a dal druhou branku Slavie. Ve 33. min. Kohut dal jedinou branku Wisly. Ve 35. min. Bican z přihrání Bradáče zvýšil na 3:1. Po přestávce v 10. min. Kopecký dal čtvrtou branku Slavie. V 18. min. Bican z přihrání Kopeckého připojil pátý úspěch a tentýž hráč ve 42. min. upravil konečný stav na 6:1 pro Slavii.
   U Slavie těžko někoho zvlášť chváliti. Všichni hráči podali velmi dobrý výkon. Obdiv sklidil zejména brankář Finek, kterého vojáci Rudé armády odnesli na ramenou ze hřiště. V záloze opět vynikal Hampejz a v útoku byl plně na výši Bican, který se uplatnil i střelecky.

Rozhodčí: ? (???)

Diváci: ? (???)

Trenér: ? (???)

Poznámky:

(Rudé právo, 4. září 1945)SK Moravská Ostrava - Slavia
2 : 4 (2 : 3)

Datum: 3. září 1945, Moravská Ostrava

Utkání: přátelské

Sestavy:

Mor. Ostrava: Kaločík, Číž (???)
Slavia: Bradáč, Bican, Hemele (???)

Branky: Kaločík, Číž - Bradáč 2, Bican, Hemele (???)

Průběh: V pondělí nastoupila Slavia na zpáteční cestě z Krakova v Mor. Ostravě k přátelskému utkání s SK Moravská Ostrava. Slavia přes zřejmou únavu předvedla velmi pěknou hru a dobře kombinovala. Ihned po zápase nastoupila Slavia cestu do Prahy, kam se vrátí dnes ráno.

Rozhodčí: ? (???)

Diváci: ? (???)

Trenér: ? (???)

Poznámky:

(Rudé právo, 5. září 1945)AC Sparta Povážská Bystrica - Slavia
1 : 5 (0 : 3)

Datum: 16. září 1945, Povážská Bystrica

Utkání: 1. liga 1945/46, sk. B, 1. kolo

Sestavy:

Pov. Bystrica: Gogol - Ibser, Kostolnik (???)
Slavia: Finek - Říha, Hampejz, Vycpálek, Holman, Bradáč (???)

Branky: goly

Průběh: Velmi pěkný zápas, hlavně zásluhou mužstva Slavie, hraný před návštěvou 6000 diváků v Povážské Bystrici za řízení Vlasáka. U Slavie vynikli brankář Finek, z obránců byl lepší Říha. Nejlepším záložníkem Hampejz a v útoku vynikl Vycpálek. Povážská Bystrica měla výborného brankáře v Gogolovi a v záloze Ibsera. Vedení ujala se Slavia v 17. min. brankou Holmana. Ve 28. min. Vycpálek přízemní ranou dal druhou branku Slavie. Ve 33. min. Bradáč po přihrání Holmana upravil stav poločasu na 3:0 pro Slavii. Po přestávce v 9. min. Kostolnik dal jedinou branku domácích. Ve 14. min. Vycpálek hlavou po kopu z rohu vstřelil čtvrtou branku Slavie a ve 38. min. Bradáč po chybě obrany upravil konečný stav na 5:1.

Rozhodčí: Vlasák

Diváci: 6.000

Trenér: ? (???)

Poznámky:

(Rudé právo, 18. září 1945)Slavia - SK Kladno
2 : 2 (1 : 2)

Datum: 23. září 1945, Praha, hř. Sparty

Utkání: 1. liga 1945/46, sk. B, 2. kolo

Sestavy:

Slavia: Říha, Luka, Hanke, Vycpálek, Bican (???)
Kladno: Leština, Zika, Seidl (???)

Branky: 11. Bican 1:0, 13. Riegr 1:1, 35. Seidl 1:2, 61. Vycpálek 2:2

Průběh: 8.000 diváků bylo překvapeno pěknou hrou Kladna, o kterém se soudilo, že Slavii podlehne, zvláště po slabém výkonu na Viktorii Žižkov. Průběh zápasu byl velice rušný. Obě mužstva hrála tvrdě, takže r. Inovecký měl nesnadnou úlohu. Oba soupeři měli dobré obrany, kladenský Leština však zbytečně vybíhal. Za Kladno nastoupil opět Zika, který překvapil výbornou hrou ve středu zálohy, v útoku byla lepší levá strana. Útok Slavie nepodal tentokrát dobrý výkon. V záloze byl nejlepší Hanke a z obránců Luka. Slavie se ujala vedení v 11. minutě brankou Bicana. Za dvě minuty však Riegr vyrovnává a v 35. min. Seidl zvyšuje z pokutového kopu, který zavinil rukou Říha, na 2:1. V 16. min. II. polo. upravuje Vycpálek na konenčý stav 2:2.

Rozhodčí: Inovecký

Diváci: 8.000

Trenér: ? (???)

Poznámky:

(Rudé právo, 25. září 1945)SK Prostějov - Slavia
1 : 8 (1 : 3)

Datum: 30. září 1945, Prostějov

Utkání: 1. liga 1945/46, sk. B, 3. kolo

Sestavy:

Prostějov: Kujal - Juříček, Kýr, Pavelka (???)
Slavia: Bican, Vycpálek, Holman, Luka, Hampejz, Hanke, Kopecký (???)

Branky: 4. Kopecký 0:1, 6. Bican 0:2, 11. Pavelka 1:2, 15. Bican 1:3, 65. Holman 1:4, 69. Vycpálek 1:5, 75. Bican 1:6, 76. Bican 1:7, 82. Vycpálek 1:8

Průběh: Slavia předvedla v ligovém utkání v Prostějově jednu ze svých nejlepších her. Z obrany Slavie byl nejlepší Luka, v záloze vynikal Hampejz a z krajních Hanke, útok měl nejlepšího hráče v Bicanovi. U Prostějova byl slabinou nepozorný Kujal v brance, z obránců lepší Juříček, v záloze zklamal Kýr, útok byl nesourodý a postrádal schopného vedoucího. Vedení ujala se Slavia ve 4. min. Kopeckým. V 6. min. Bican zvýšil na 2:0, v 11. min. Pavelka dal jedinou branku domácích, v 15. min. Bican upravil stav na 3:1. Po změně stran ve 20. min. Holman byl střelcem čtvrté branky, ve 24. min. připojil Vycpálek pátou a ve 30. min. Bican šestou. Ve 31. min. byl Bican autorem sedmé branky a ve 37. min. ukončil Vycpálek score zápasu na 8:1.

Rozhodčí: Nezbeda

Diváci: 10.000

Trenér: ? (???)

Poznámky:

(Rudé právo, 2. října 1945)Slavia - SK Pardubice
6 : 2 (3 : 0)

Datum: 14. října 1945, Praha, hř. Sparty

Utkání: 1. liga 1945/46, sk. B, 4. kolo

Sestavy:

Slavia: Finek - Říha, Luka, Hanke, Trojan, Kopecký, Bradáč, Bican (???)
Pardubice: Cejp, Kaizr (???)

Branky: 11. Bican 1:0, 37. Bican 2:0, 39. Kopecký 3:0, 47. Bradáč 4:0, 49. Říha vlastní 4:1, 61. Bican 5:1, 75. Bradáč 6:1, 82. Cejp 6:2

Průběh: Před 12.000 diváky zvítězila lehce Slavia nad Pardubicemi, u kterých se projevuje nedostatek hráčů. Ostrá hra obrany a neurovnanost hry je celým zhodnocením výkonu hostí. Nad průměr nevynikl nikdo. U Slavie zahrál dobře Luka, v záloze krajní (Hanke a Trojan), v útoku Bican, Kopecký a Bradáč. Pořadí branek: v 11. min. Bican podle vyběhnuvšího brankáře 1-0, ve 37. hlavou opět Bican a ve 39. min. Kopecký hlavou 3-0. Po přestávce ve 2. min. Bradáč zvyšuje na 4-0 a o 2 minuty později sráží Říha střelu Kaizra do vlastní branky. V 16. min. Bican z trestného kopu (ze 30 m) 5-1, ve 30. min. upravuje Bradáč na 6-1 a ve 37. min. Finek sráží míč na Cejpa, který vstřelil poslední branku zápasu 6-2. Řídil s chybami Beneda.

Rozhodčí: Beneda

Diváci: 12.000

Trenér: ? (???)

Poznámky:

(Rudé právo, 16. října 1945)SK Židenice - Slavia
4 : 3 (3 : 2)

Datum: 1. listopadu 1945, Brno

Utkání: 1. liga 1945/46, sk. B, 5. kolo

Sestavy:

Židenice: Šimek, Zapletal, Krejčíř (???)
Slavia: Bican (???)

Branky: Šimek 2, Zapletal, Krejčíř - Bican 3 (???)

Průběh: Ligový zápas hraný v Brně před 18.000 diváky za řízení Kýřla skončil nečekanou porážkou Slavie. Největší vinu na porážce má obrana hostí, z jejích chyb padly branky.

Rozhodčí: Kýřl

Diváci: 18.000

Trenér: ? (???)

Poznámky:

(Rudé právo, 3. listopadu 1945)Slavia - ŠK Jednota Košice
4 : 1 (2 : 1)

Datum: 3. listopadu 1945, Košice

Utkání: 1. liga 1945/46, sk. B, 6. kolo

Sestavy:

Slavia: Slavia: Finek - Luka, Kopecký - Trojan, Hampejz, Hanke - Holman, Vycpálek, Bican, Bradáč, Žďárský
Košice: Molnar - Kaincz, Papp - Hučka, Zibrinyi, Kertesz - Greskovits, Pastor, Fazekaš, Klimek, Danka

Branky: 15. Bradáč 1:0, 33. Žďárský 2:0, 56. Bican 3:0, 80. Bican 4:0, 85. Fazekaš 4:1

Průběh: Tak dlouho se chodí se džbánem, až... Pánové rozhodčí a hráči — Je nejvyšší čas, abyste začali uvažovat o kopané jako o prostředku k utužení zdraví. Nesmí se stát, aby mužstvo podlehlo touze po vítězství za každou cenu, ať už se tak stalo z chyb rozhodčích, nebo jinak. A takových případů máme v poslední době tolik, že je nanejvýš nutné zjednat nápravy. Tři dny od nepěkného závěru zápasu Sparty s Baťou jsme byli svědky dalšího nesportovního utkání (zaviněného opět rozhodčím) Slavia — Košice na hř. Sparty. Snad na žádném jiném hřišti se nedějí takové scény jako právě zde. Vždyť udělá-li rozhodčí chybu (a jako člověk má na ní plné právo), pak nastanou pro něj »horké chvíle«. Zbývá mu jediná záchrana — kompensace. Bohužel, naši rozhodčí ještě nejsou na té úrovni, aby vystihli správný okamžik, a následek — pobouřených 20.000 diváků dokoná smutný jejich úděl. To je: naprostá neschopnost k stálému objektivnímu řízení zápasu. A poškodil-li včera rozhodčí Fišer Košice, pak to ještě nebyl důvod, aby se zásluhou tohoto mužstva nehrál football, nýbrž soustavné okopávání hráčů mezi sebou.
   Zápas se začal pěkným náporem Košických. Smůla a hlavně rozhodčí jim nepřál. Byla to 12. min., ve které docílili branky. Nebyla však uznána pro domnělý offside. Od té chvíle mužstvo Košic znervosnělo, což mělo také vliv na jejich další hru. Tím pochopitelně získala Slavia a tři minuty nato docílila Bradáčem (asi z 20 m) vedení. Hra se poněkud přiostřila, z čehož po stránce výkonnostní mohla získat jenom Slavia. Mužstvo Košic hrálo polovysokou hru. Slavia si však zanedlouho vynutila hru přízemní. Tento způsob hostům neseděl a jejich východiskem měla být ostrá hra, kterou rozhodčí trestal. K těmto sklonům se přiklonila později i Slavia, a tak jsme viděli jeden nepěkný výjev za druhým.
   Ve 33. min. centroval Holman a Žďárský přímo ze vzduchu dal druhou branku. Ve 48. min. se srazil stále nebezpečně hrající Luka s Dankou a oba musili na chvíli odstoupiti ze hry. 56. min. přinesla trestný kop proti Košicím, z něhož Bican ze 30 m zaznamenal třetí úspěch. Deset minut před koncem dostal Bican míč od Bradáče a po krásném úniku vsítil čtvrtou branku. Score uzavřel v 85. min. Fazekaš, když z centru Danky dal jedinou branku hostí.
   Nejlepším hráčem Slavie byl Kopecký v obraně. Záloha zahrála průměrně, zatím co v útoku se vyznamenala pravá strana. Bican byl v pravém slova smyslu držen. Přesto však ukázal svoji vysokou třídu. Škoda, že při zápase je dovoleno mluvit.
   U Košic zahráli výtečně Klimek s Dankou. Obrana v čele s brankářem slabá a k tomu ještě ostrá hra Kaincze. V záloze uspokojil Zibrynyi. Sestavy: Slavia: Finek — Luka, Kopecký — Trojan, Hampejz, Hanke — Holman, Vycpálek, Bican, Bradáč, Žďárský. — Jednota Košice: Molnar — Kaincz, Papp — Hučka, Zibrinyi, Kertesz — Greskovits, Pastor, Fazekaš, Klimek, Danka.

Rozhodčí: Fišer

Diváci: 20.000

Trenér: ? (???)

Poznámky:

(Rudé právo, 4. listopadu 1945)ŠK Žilina - Slavia
3 : 3 (0 : 2)

Datum: 11. listopadu 1945, Žilina

Utkání: přátelské

Sestavy:

Žilina: Zachar, Bielet (???)
hoste: Bican, Vycpálek (???)

Branky: Zachar 2, Bielet - Bican 2, Vycpálek

Průběh: Domácí byli Slavii více než vyrovnaným soupeřem.

Rozhodčí: Inovecký

Diváci: 7.000

Trenér: ? (???)

Poznámky:

(Rudé právo, 13. listopadu 1945)TŠS Trnava - Slavia
0 : 9 (0 : 3)

Datum: 18. listopadu 1945, Praha

Utkání: 1. liga 1945/46, sk. B, 7. kolo

Rudé právo, 21. listopadu 1945.

Sestavy:

Trnava: ? (???)
Slavia: Bican, Bradáč, Hemele, Hampejz, Kopecký (???)

Branky: goly

Průběh: Před 8.000 diváky se ukázala Slavie v Trnavě ve skvělé formě a zvítězila rozhodně a zcela zaslouženě. Zahájila brankovou úrodu již v 17. minutě Hampejzem a ve 23. min. Kopecký zvýšil na 2:0. Střelcem třetí branky byl ve 28. min. Bican. Po změně stran ve 2. minutě Kopecký zaznamenal čtvrtou branku červenobílých, ve 27. min. připojil Bradáč pátou, ve 29. vstřelil Hemele šestou branku, ve 30. a 31. upravil Bican dalšími dvěma úspěchy score na 8:0 a ve 32. min. Bradáč zakončil na 9:0.

Rozhodčí: Vlasák

Diváci: 8.000

Trenér: ? (???)

Poznámky:

(Rudé právo, 20. listopadu 1945)Slavia - AC Sparta Praha
2 : 1 (2 : 0)

Datum: 24. listopadu 1945, Praha, Strahov

Utkání: přátelské

Sestavy:

Slavia: Finek - Luka, Říha - Trojan, Hampejs, Hanke - Holman, Hemele, Bican, Vl. Kopecký, A. Bradáč
Spart: Horák - Senecký, Zmatlík, Vejvoda, Ludl, Zástěra, Kokštein, Říha (???)

Branky: 14. Kopecký 1:0, 22. Holman 2:0, 25. Vejvoda 2:1

Rudé právo, 21. listopadu 1945.

Průběh: V sobotu byl sehrán na Strahově přátelský zápas dvou starých letenských soupeřů. Zasloužené vítězství Slavie mohlo býti větší, ale smůla a výborná hra Seneckého nedovolily větší brankový rozdíl. Technicky výborný útok Slavie uváděl diváky v nadšení, zato příznivci Sparty byli zklamáni svou útočnou řadou. Branky Slavie vstřelili Kopecký a Holman, za Spartu Vejvoda. Zápas řídil s chybami Kopřiva.
   Hned po zahájení zápasu nasazuje Slavia ostré tempo a získává slabou převahu, kterou udržuje celých 85 minut. Výborná záloha zpracovává míče a předkládá je technicky vyspělému útoku. Je to však Sparta, která má první příležitost, když Ludl z malého čtverce střílí do rohu, ale Finek krásně chytá. Ve 14. min. přihrává místo střelby Bican nezištně na Kopeckého, který stál ve výhodné posici, ten umisťuje do rohu, 1:0. Ve 21. min. opět Bican zahrál na Holmana, který střílí ze čtyř metrů do rukou Horáka. O minutu později Hemele centruje přes celé hřiště a Holman přímo ze vzduchu zvyšuje na 2:0. Ve 28. min. nenadále Zmatlík před brankou, ale Luka stačí srazit na roh. Ve 33. min. posílá Luka malou domu, míče se zmocnil Zmatlík, ale přestřeluje ze dvou kroků. O min. později Bican z trestného kopu střílí přes zeď a Horák stěží zachraňuje. 4 min před koncem Kopecký měl příleži tost scorovat, ale ze tří kroků přestřeluje.
   Po přestávce ve 3. min. dává Vejvoda branku, ale rozhodčí pro offside ji neuznává(?). V 11. min. Ludl krásně střílí, ale Finek je na místě. Říha si mění místo s Vejvodou. V 16. min. má Sparta štěstí, když Hemele nastřeluje tyč, což se opakuje o 4 min. později. Ve 25. min. přehrává Ludl na Vejvodu, který z vyložené offside posice snižuje na 2:1. Hra se přiostřuje a některým hráčům nepřekáží v jejich neslušnosti ani přítomnost p. presidenta. Ve 37. min. nastřeluje Holman tyč. Nyní přidává Sparta a ve 39. min. Hanke vyráží z prázdné branky. V posledních minutách se sparťané snaží vyrovnat, ale Slavia s úspěchem brání a udržuje těsné, ale zasloužené vítězství.
   Slavia měla výborného brankáře ve Finkovi. Obrana Luka — Říha udržela nesourodý útok soupeře. V záloze byl nejlepší Hanke, k němu se přiblížil střední Hampejz. Na pravé straně Vycpálek po prvé půlhodině se rozehrál. V útoku hrál prim Kopecký, Bican ve středu útoku krásně využíval rychlých a pohotových křídel Hemeleho a Holmana, který spolu s A. Bradáčem utvořil na pravé straně nebezpečnou dvojici.
   Sparta se opírala o krásný výkon Seneckého, který byl také jediným nadprůměrným hráčem rudých. Horák v brance několikráte zavinil nepozorností ošemetné situace před svou brankou. Zástěrovi se nevedly odkopy a i jeho posiční hra tentokráte vynechávala. V záloze se dřel střední Smejkal, který však stejně jako oba krajní, Kolský a Koubek, na útok soupeře nestačil. V útoku se líbil na pravém křídle Kokštein, Říha nezahrál ani ve středu, ani na pravé spojce. Vejvoda neuplatnil svou pohyblivost proti ostražitým záložníkům Slavie. Ludl vyslal několik nebezpečných ran na svatyni Finkovu, ale ... Zmatlík na levém křídle potvrdil svou zbrklost i v tomto zápase. Rozhodčí Kopřiva se velmi často mýlil a jedna jeho chyba stála Slavii branku.

Rozhodčí: Kopřiva

Diváci: 25.000

Trenér: Emil Seifert

Poznámky: Výtěžek zápasu věnován na konto ustaveného Mezinárodního svazu studentstva se sídlem v Praze.

(Rudé právo, 25. listopadu 1945 // ???)SK Viktoria Žižkov - Slavia
0 : 5 (0 : 4)

Datum: 2. prosince 1945, Praha, Žižkov

Utkání: 1. liga 1945/46, sk. B, 8. kolo

Sestavy:

Žižkov: Mádr - Kračmar, Menclík (???)
Slavia: Bican, Kopecký, Bradáč (???)

Branky: Bican 3, Kopecký, Bradáč (???)

Průběh: Slavia po svém vítězství nad Spartou nastupovala na hřišti Viktorie před 6000 diváky jako favorit a zaslouženě zvítězila. Do přestávky předvedla ukázkovou hru a vyjádřila svou převahu číselně. U vítězů výborný Finek v brance, v obraně Luka a záloha podala vyrovnaný výkon. Útok polevil po přestávce ve svém výkonu. Bican se prosadil střelecky. Ostatní zahráli dobrý průměr. U Viktorie pouze Mádr v brance a Kračmar v obraně měli dobrý průměr. V záloze uspokojil Menclík. V útoku to tentokráte vázlo.

Rozhodčí: Kopřiva

Diváci: 6.000

Trenér: ? (???)

Poznámky:

(Rudé právo, 4. prosince 1945)Slavia - SK Viktoria Plzeň
8 : 1 (2 : 0)

Datum: 8. prosince 1945, Prha, hř. Sparty

Utkání: 1. liga 1945/46, sk. B, 9. kolo

Sestavy:

Slavia: Bican, Hampejz, Hanke, Holman, Hemele (???)
Plzeň: Hönig, Sloup, Sloup, Bína, Bešťák, Perk (???)

Branky: 19. Holman 1:0, 28. Hemele 2:0,47. Hampejz 3:0, 52. Hönig 3:1, 54. Bican 4:1, 56. Bican 5:1, 62. Holman 6:1, 69. Hampejz 7:1, 86. Hampejz 8:1

Průběh: Na zasněženém terénu hřiště Sparty a citelného mrazu sehrála Slavia v sobotu poslední ligový zápas podzimního kola, jemuž přihlíželo asi 5000 diváků.
   Terén lépe vyhovoval Slavii, která měla dobrou obranu, v záloze vynikal Hampejz i Hanke a útok byl střelecky pohotovější. Z plzeňských obránců byl lepší Bešťák, v záloze vynikal Bína jen v prvém poločase. V útoku vedl si velmi dobře Perk na pravém křídle, i Hönig hrál poměrně dobře a Sloupové uspokojili hrou v poli.
   Prvou branku dala Slavie v 19. min. Holmanem a ve 28. min. Hemele zvýšil na 2:0. Po změně stran ji ve druhé min. Hampejz upravil stav na 3:0, v 7. min. pak Hönig dal jedinou branku Viktorie. V 9. min. Bican zaznamenal čtvrtý úspěch, k němuž připojil v 11. min. 5. goal. V 17. min. Holman byl autorem šesté branky červenobílých, ve 24. min. Hampejz zvýšil na 7:1 a týž hráč ve 41. min. hlavou zakončil na 8:1. Rozhodčím byl Trojan.

Rozhodčí: Trojan

Diváci: 5.000

Trenér: ? (???)

Poznámky:

(Rudé právo, 6. prosince 1945 // Rudé právo, 7. prosince 1945 // Rudé právo, 8. prosince 1945 //
Rudé právo, 11. prosince 1945 // Rudé právo, 15. prosince 1945)